Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
clusca

Seiko SARB033 vs Hamilton H70405730 Murph 38mm

Seiko SARB033 vs Hamilton H70405730 Murph 38mm  

26 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Od chwili pojawienia się informacji o nowym wypuście Hamiltona - modelu Murph w rozmiarze 38mm zastanawiam się, czy nie zamienić swojego Seiko SARB033 na tego właśnie jegomościa. Zegarek niesamowicie mi się podoba. Jakiś czas temu miałem przyjemność posiadać jego większego brata, tj. Hamiltona Murph w rozmiarze 42mm. Niestety wydawał mi się zbyt duży i powędrował dalej, Teraz, kiedy pojawiła się mniejsza opcja, zastanawiam się, czy nie wymienić swojego SARBa 033 na ten właśnie model.

 

Jestem bardzo ciekaw opinii innych użytkowników forum w tej kwestii. Proszę wziąć pod uwagę, że Hamilton jest znacznie droższy. Gdyby nie różnica w cenie, to nawet bym się nie zastanawiał. Niestety ponad dwukrotnie wyższa cena powoduje, że waham się, czy "skórka warta wyprawki".

Nadmienię jednocześnie, że ideałem byłby Hamilton Murph w rozmiarze 40mm. Wówczas w ogóle bym się nie zastanawiał. Tymczasem oba te zegarki, to swojego rodzaju kompromis. Tak więc Waszym zdanie warto zamieniać, czy będzie to wymiana typu "zamienił stryjek..." ;)

 

 

SARB033

Seiko - SARB033 - Mężczyzna - 2011-obecnie - Catawiki

 

 

Hamilton H70405730 Murph 38mm

Montre Khaki Field Murph Auto 38 mm H70405730 - Hamilton - Ocarat

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek to jednak dwa zupełnie zegarki. Myślę, że warto zmienić bo lubisz chyba ten styl zegarków. Masz Hamiltona Pioniera. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ham nie będzie za mały

Tak jak piszesz, 40mm byłoby idealnie.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(chyba) Nie 38 mm i nie w takiej cenie.

Najlepiej to poczekaj, jak będziesz miał okazję przymierz, ponoś chwilę i... kup, a Seiko ocal :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARB dla mnie to bardziej elegancki / klasyczny EDC, Murph - casual EDC. Nie sprzedawaj SARBa, szkoda. Dokup Murpha :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad zakupem Murph ale podobnie jak poprzednicy sugerowałbym zostawić Seiko i dokupic Hamiltona. Jednak to całkowicie inne zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARB-y mam dwa - 033 i 035, dlatego chciałem jednego "poświęcić", ale w sumie racja, na razie zostają oba.

Rzeczywiście lubię zegarki w stylu Murpha: cyfry i wskazówki trafiają idealnie w moje gusta. Przymiarka to jednak dobry pomysł, bo o ile SARB-y są dla mnie akceptowalne, to Murpha wolałbym jednak w większym rozmiarze.. Musze się jeszcze z tym przespać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali poprzednicy i Ty sam, 40-ka byłaby idealna.

U mnie również wersja 42 się nie sprawdziła, poza tym to świetny zegar.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Murph fajnie by wyglądał na bransolecie. Wiadomo, która bransoleta z oferty Hamiltona, pasuje tutaj? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to a la pilot wiec bransoleta srednio mu pasuje (podobnie jak w IWC Mark - mimo, ze jest swietna).

Koperta na moje oko to Khaki Field 38 mm a jako ze wystepuje on na bransolecie to tej wlasnie bym probowal.

 

h70605731_1.png

 

h70455133_1.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej field watch, nadawałby się na taki codzienny zegarek, pasek jaki do niego zakładają nie wydaje się zbyt dobrej jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krowodyl mi też nie leży, ja bym widział jakiś canvas / sailcloth / perlon / szyty na miarę skórzany pasek (gładki).

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Hamilton wygląda bardzo podobnie do Baby Alpinista, nawet rozmiar się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc bransoleta będzie pasować, gdzieś chyba czytałem, że hamiltonowskie można zakładać właśnie do Seiko 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że po prostu masz ochotę na jednego z tych nowych Seiko SPB-cośtam (np. 159J), tylko wstydzisz sie przyznać i maskujesz sie Hamiltonem :-)

Seiko SPB159.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.