Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys z ciekawosci kupilem GB ,mialem zobaczyc  z bliska i sprzedac. Minelo kilka miesiecy (moze wiecej) i przez zasiedzenie zdobyl miejsce na polce.

Mam dwa pytania do Kolegow bardziej ogarniajacych temat GB

Pierwsze co oznacza cyfra 1 pod numerem?

Drugie dotyczy dysku (moze nie pytanie) w tym samym czasie robiono 2 rodzaje dysku?

Myslalem ze zegar z tym numerem 1859850 ,bez oslony wlosa powinien miec inny rodzaj dysku ( taki jal na ostatnim zdjeciu, dysk od zegara z numem  188xxxx- wiec mlodszy)

Myslalem ze jest nieoryginalne ale moj znajomy ma identyczny zegar z numerem 187xxxx  z takim samym wahadlem. Na werku i wahadle ma ten sam numer wiec jest to oryginal.

Dysk ktory jest przy moim numerze bardziej kojarzyl mi sie z numerami 19xxxxx i wyzej. W katalogu GB numer 488 ma wahadlo bez srubek wiec to sie zgadza(chyba ze ich nie widzę).

Dysk z ostatniego zdjecia bez srubek w galeryjce widzialem tylko przy 1 i chyba 2 serii roczniaka GB ale to numer 162xxxx.

Ten modelGB widzialem kilka razy na aukcji,zawsze w USA (ten na polskim portalu tez jest z USA) .

1 raz tez widze wahadlo GB ktore ma "talerzyk" od gory i na dole galeryjki

100_8420.JPG

100_8421.JPG

100_8423.JPG

100_8424.JPG

100_8425.JPG

100_8427.JPG

 

image;s=1000x700.webp

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza "1" nie wiem. 

To bardzo rzadki model i np. ja mam bardzo mało materiału porównawczego. 

U mnie na półce stoi taki oto. Ma numer 1 914 9** 

 

20230103_154858.jpg

20230103_154949.jpg

20230103_155006.jpg

20230103_155300.jpg

 

I jeszcze taki dla porównania.

Ma Nr 1 905 525

 

$_57 (2).JPG

$_57 (4).JPG

$_57 (8).JPG

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian dziekuje bardzo za odpowiedź.

W przypadku twojego zegara to w mojej opinii jest wszystko bez cienia wątpliwości czyli wahadlo takie jak do tego numeru powinno być.

W moim zastanawia mnie tylko dysk,ale jeśli jest drugi z identycznym wahadlem które ma numer werku (187xxxx)to jest to oryginal.

Narazie przyjmuje opcje że były to początki nowej wersji dysku i równolegle robiono 2 różne wahadla.

 

Dopiero teraz dotarło do mnie (nie wiem czy tak jest) po co pokazales ten 2 zegar. Rozumiem że ma takie samo wahadlo jak mój,jest bez osłony .

Dzięki wielkie jeszcze raz.

 

Kiedyś miałem więcej GB,później większość sprzedałem a teraz postanowiłem doBekerzyc moje zbiory :D .

 

Patrzę na Twój i myślę sterczynek na słupkach brakuje,pomyślałem że sprawdzę jakie ja mam - patrzę a ja też nie mam:D:lol::D

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć;

Kiedyś też zastanawiałem się nad tym modelem, ale zauważyłem tez różnice w tarczach. Tarcza z zegara kolegi Old time jest zbliżona do tej z polskiego portalu (delikatne różnice są, np cyfra 7 ale taką czcionkę jak u Old time widywałem już w paru zegarach GB). Tarcza u Dziadka (wymiarami taka sama) czcionką jest inna i widziałem taką tylko raz - w dokładnie tym samym modelu zegara rocznego GB. Ta tarcza wygląda też jak miniatura dużej, stosowanej często w modelu 480 i w zegarze z ostatniego zdjęcia Dziadka.
Pomyślałem sobie (zapewne niesłusznie i nad wyrost) ze to najłatwiejszy do wykonania/poskładania w domowych warunkach rzadki rodzaj roczniaka GB i po prostu odpuściłem. Jak pisał Dziadek - mało materiału porównawczego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Wojtek796 napisał(-a):

 

Dzięki.  Też myślę że jest oryginalny.  Potwierdza to brat bliźniak z numerem 187xxxx- jest identyczny. No jest różnica nie ma 1 pod numerem tylko MADE IN GERMANY.

Godzinę temu, Mat112 napisał(-a):

Cześć;

Kiedyś też zastanawiałem się nad tym modelem, ale zauważyłem tez różnice w tarczach. Tarcza z zegara kolegi Old time jest zbliżona do tej z polskiego portalu (delikatne różnice są, np cyfra 7 ale taką czcionkę jak u Old time widywałem już w paru zegarach GB). Tarcza u Dziadka (wymiarami taka sama) czcionką jest inna i widziałem taką tylko raz - w dokładnie tym samym modelu zegara rocznego GB. Ta tarcza wygląda też jak miniatura dużej, stosowanej często w modelu 480 i w zegarze z ostatniego zdjęcia Dziadka.
Pomyślałem sobie (zapewne niesłusznie i nad wyrost) ze to najłatwiejszy do wykonania/poskładania w domowych warunkach rzadki rodzaj roczniaka GB i po prostu odpuściłem. Jak pisał Dziadek - mało materiału porównawczego. 

Mnie wystarczy jeśli pojawi się  brat blizniak,jeśli jest taki sam to znaczy że oryginal. Są zegary ,również roczne GB których nie ma w katalogach .

Myślę że GB mógł stosować różne tarcze, to znaczy ten sam model mógł mieć różne wzory indeksów. 

 

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2023 o 20:43, Mat112 napisał(-a):

Cześć;

Kiedyś też zastanawiałem się nad tym modelem, ale zauważyłem tez różnice w tarczach. Tarcza z zegara kolegi Old time jest zbliżona do tej z polskiego portalu (delikatne różnice są, np cyfra 7 ale taką czcionkę jak u Old time widywałem już w paru zegarach GB). Tarcza u Dziadka (wymiarami taka sama) czcionką jest inna i widziałem taką tylko raz - w dokładnie tym samym modelu zegara rocznego GB. Ta tarcza wygląda też jak miniatura dużej, stosowanej często w modelu 480 i w zegarze z ostatniego zdjęcia Dziadka.
Pomyślałem sobie (zapewne niesłusznie i nad wyrost) ze to najłatwiejszy do wykonania/poskładania w domowych warunkach rzadki rodzaj roczniaka GB i po prostu odpuściłem. Jak pisał Dziadek - mało materiału porównawczego. 

Zwróciłeś uwagę na ciekawy szczegół. Mam 14 różnych roczniaków GB z małą okrągłą tarczą i z arabskimi indeksami i żaden z nich nie ma takiego kroju czcionki (cyfra 7) jak ten mój model 488.  Przejrzałem również moje archiwum i też takiego kroju czcionki nie znalazłem. 

Natomiast ten krój  czcionki "7" występuje dość licznie w dużych tarczach. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

(do @dziadek)

czy mógłbyś się odnieść to tego swojego wpisu z 2013., który przywołałem 2 posty wyżej, o tym najwcześniejszym wahadle GB z XX-wiecznej edycji. Mielibyśmy trzy rodzaje: lite bez śrubek, lite ze śrubkami i to ostatnie bidapendel z lat 20-ych.

Tu byłby pierwszy widzialny (dla mnie) dowód.

Edytowane przez Wojtek796

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wojtek796 napisał(-a):

Cześć,

(do @dziadek)

czy mógłbyś się odnieść to tego swojego wpisu z 2013., który przywołałem 2 posty wyżej, o tym najwcześniejszym wahadle GB z XX-wiecznej edycji. Mielibyśmy trzy rodzaje: lite bez śrubek, lite ze śrubkami i to ostatnie bidapendel z lat 20-ych.

Tu byłby pierwszy widzialny (dla mnie) dowód.

Nie wiem jakie kryteria przyjąłeś jeśli chodzi rodzaje wahadla dyskowego GB ale ja znam co najmniej 6 .

Lite tak jak je nazwales- ze srubkami i bez.

Pozniej pierwsze z 2 częściowym dyskiem również ze srubkami i bez(takie jak moje przy modelu 488 i takie jak Dziadka też przy modelu 488)

I ostatnie które pojawiło się około numeru 2xxxxxx,rozkręcany dysk z cienkiej blaszki. I to wahadlo również jest w 2 wersjach, 1 bez srubek i gładki rant dysku i 2 ze srubkami i moletka na rancie.

Jest jeszcze jedno które widzialem raz. Miał takie przy wczesnym GB kolega z forum,mały dysk z perełkami na dysku I odważnikach.Podobne do wahadla cylindra ale mniejsze i nie pamiętam czy miało galeryjke. Kolega Bajkiszon /Baja na ten zegar

Widziakem to na NAWCC.

I jest jeszcze jedno dyskowe bez galerii tylko z takim prętem,to taki dziwny brzydki GB. Był na aleale niedawno na aukcij ale poszedł poza aukcją.

Za darmo bym może go przytulił ale za kase raczej nie. 

 

Tak przy okazji,panowie może coś wiecie o tej paskudzie,znajomy znajomego pytał o ten model . Ja nic nie wiem i podobno w katalogu go też nie ma .Podobny lub ten sam był na aleale, wyżej o nim wspomniałem.

 

IMG-20230104-WA0001.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to rzeczywiście za mocno pogrupowałem, a więc pięć czy sześć.

Rozumiem, że sześć. Oczywiście mowa o wahadłach z galerią, nr 23 z "Przewodnika"

Chodziło mi właściwie o jego pierwszą wersję - rozumiem, że lity - jednoczęściowy dysk z galerią bez śrubek, że to jest stwierdzone (?).

Nigdzie chyba nie ma aż tak szczegółowego kompendium nt. jednego właściwie typu wahadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze jest stwierdzone.

Miałem 3 takie GB z 1 seri tzn 163xxxx, wahadla były bez srubek I jeśli dobrze pamiętam bez tego talerzyka zasłaniającego tralki galeryjki.

Teraz żałuję że sprzedałem wszystkie. Ale kiedyś trafi się jeszcze

Tu jest 

Screenshot_20230105_123556_Samsung Internet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś takiego widziałem, to myślałem, że to nieoryginalne (dużo młodsze) wahadło, albo kombinacja starego dysku z nowszą galeryjką.

Czegoś się więc nauczyłem.

Ale nie powiem, żeby takie rzeczy mi spędzały sen z oczu. Jakoś roczniaki GB nie są u mnie na pierwszym miejscu.

Co do brzydoty, to może jestem dziwny, ale mnie trzebaby dopłacić, żebym sobie na widoku postawił np. szkieletora GB. Strasznie mi się nie podoba.

Nie mam wielu zegarów, ale najładniejsze są "haucki". Jak się postawi starego Ph. H. obok starego (XXw.) GB, to ten drugi to trochę ... rzeźba.

Wiem, że pozostaje kwestia kto od kogo zrzynał, ale ja tak to oceniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze roczniaki Gustava Beckera z wychwytem Grahama zostały wyprodukowane w drugiej połowie 1902 roku i prawdopodobnie pierwsza partia rozpoczęła się od numeru 1 632 600 i było do nich montowane nowe wahadło dyskowe z galeryjką której pierścienie miały frezowane ranty a dysk był zawijany i miał skośnie moletowany rant.

Z tego co mi wiadomo, wahadło takie było montowane w pierwszych trzech partiach produkcyjnych. W czwartej partii rant galerii był prosty i zostały dołożone śrubki. 

Pierwsze dwie partie miały na tarczy kotwicę pod osią minutową. W trzeciej partii kotwicę miała tylko część tarcz.

No i przy okazji się pochwalę. :)

U mnie na półce stoją trzy roczniaki z takim wahadłem i każdy z innej partii produkcyjnej. Najstarszy z pierwszej partii ma numer 1 632 604 i jest to jak do tej pory najstarszy znany i sygnowany roczniak GB z wychwytem Grahama i wahadłem z wyżej opisaną galeryjką.

Roczniak chyba o cztery numery wyżej też jest u polskiego kolekcjonera.

 

Edit. Poprawiam, Roczniak u polskiego kolekcjonera nick "Darek" ma numer 1 632 614, czyli jest o 10 numerów wyżej. 

 

20230105_212127.jpg

20230105_211421.jpg

20230105_211428.jpg

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, old time napisał(-a):

Tak przy okazji,panowie może coś wiecie o tej paskudzie,znajomy znajomego pytał o ten model . Ja nic nie wiem i podobno w katalogu go też nie ma .Podobny lub ten sam był na aleale, wyżej o nim wspomniałem.

 

IMG-20230104-WA0001.jpg


 Wyglada jak model 507. Niestety mam zapisany tylko w takiej jakości.

catalog card 507, 508.jpg

Edytowane przez Mat112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mat112 napisał(-a):


 Wyglada jak model 507. Niestety mam zapisany tylko w takiej jakości.

catalog card 507, 508.jpg.

Dzięki bardzo, znalazłem na NAWCC więcej informacji  i wysłałem znajomemu.

Zgodzą się to 507 jest 1928 roku.

To już chyba są zegary z nową numeracja.

Godzinę temu, dziadek napisał(-a):

Pierwsze roczniaki Gustava Beckera z wychwytem Grahama zostały wyprodukowane w drugiej połowie 1902 roku i prawdopodobnie pierwsza partia rozpoczęła się od numeru 1 632 600 i było do nich montowane nowe wahadło dyskowe z galeryjką której pierścienie miały frezowane ranty a dysk był zawijany i miał skośnie moletowany rant.

Z tego co mi wiadomo, wahadło takie było montowane w pierwszych trzech partiach produkcyjnych. W czwartej partii rant galerii był prosty i zostały dołożone śrubki. 

Pierwsze dwie partie miały na tarczy kotwicę pod osią minutową. W trzeciej partii kotwicę miała tylko część tarcz.

No i przy okazji się pochwalę. :)

U mnie na półce stoją trzy roczniaki z takim wahadłem i każdy z innej partii produkcyjnej. Najstarszy z pierwszej partii ma numer 1 632 604 i jest to jak do tej pory najstarszy znany i sygnowany roczniak GB z wychwytem Grahama i wahadłem z wyżej opisaną galeryjką.

Roczniak chyba o cztery numery wyżej też jest u polskiego kolekcjonera.

20230105_212127.jpg

20230105_211421.jpg

20230105_211428.jpg

Teraz jeszcze bardziej żałuję że sprzedałem te swoje,numerów też nie zapisałem,szkoda.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj jest taki  z  NR 1 696 395  

319170664_677366593874349_2831117620038791078_n.jpg

323541215_6013161558747062_2791166466831866179_n.jpg

318644309_3065301343774429_1756353570036000439_n.jpg

318960450_2202540729918666_4078817115840672818_n.jpg

318801399_712462440234255_2434430271075751650_n.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2023 o 22:58, dziadek napisał(-a):

Zwróciłeś uwagę na ciekawy szczegół. Mam 14 różnych roczniaków z małą okrągłą tarczą i z arabskimi indeksami i żaden z nich nie ma takiego kroju czcionki (cyfra 7) jak ten mój model 488.  Przejrzałem również moje archiwum i też takiego kroju czcionki nie znalazłem. 

Natomiast ten krój  czcionki "7" występuje dość licznie w dużych tarczach. 

 

Dokończę temat tarcz oraz indeksów o obiecuje już o nich nie truć. Na wstępie zaznaczam, że piszę tylko i wyłącznie o porcelanowych małych tarczach występujących w zegarach GB (najczęściej w  modelu 476 wg katalogu)

 

I tak:

image.thumb.png.fa303e410d3ab196ab5e9450be48926a.png

 

A - tarcza najczęściej występująca. W najstarszych modelach z logiem GB nad godziną szóstą.

B - tarcza z pierwszego wpisu w tym temacie kolegi Old time. Bardzo podobna do tarczy A, różnice są minimalne ale widoczne (wspomniana cyfra 7). Mam zdjęcia jeszcze przynajmniej dwóch zegarów rocznych GB model 476 z taką tarczą - numery 1717xxx oraz 1738xxx.

C - tarcza z modelu 488 Dziadka. Tarczę taką widziałem tylko raz i to w tym samym modelu roczniaka GB. Nie widziałem modelu 476 z taką tarczą. Tarcza ta wygląda jak miniaturowa wersja dużej, często występującej w modelu 480.

 

I gdy wydaje się, że więcej możliwości nie ma pojawia się coś takiego... Zegar z tą tarczą widziałem w sprzedaży tylko raz.  Nie jestem pewny czy pochodzi od GB.

image.png.40389e8328ecd68a5ab4b6640e9ffbe6.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, wygląda na to że mam brata bliżniaka. Ja też tylko raz widziałem GB z małą rzymską tarczą i kupiłem go. 

Ten mój jest kompletny i wygląda na oryginalny i ma numer 1 913 9** na płycie i na wahadle.

Czeka w kolejce na odnowienie. :)

20230106_150202.jpg

20230106_150134.jpg

20230106_150242.jpg

20230106_151237.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, janekp napisał(-a):

Moj jest taki  z  NR 1 696 395  

 

 

 

Cześć.

Mój ma numer 1 696 355 i jest identyczny.

Już myślałem, że mam wybrakowane wahadło - chodzi mi o brak podkładki pomiędzy centralną kolumną a dyskiem, chociaż byłoby to trochę dziwne, bo wysokość ciężarków by tu kolidowała.

Podkładka jest już w "identycznym" wahadle w moim 1 8xx xxx (nie pamiętam dokładnego sn).

Uspokoiłeś mnie więc.

Rozumiem, że to trzecia wersja, albo się zgubiłem.

 

Mój:

IMG_20221126_111156_8.thumb.jpg.7999baf7ad7a6acf67b330a9f242dc18.jpg

 

Przy okazji namolnie zapytam - jaki kąt kręci wahadło w tym Twoim bliźniaku (bliźniaku w stosunku do mojego).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mat112 napisał(-a):

 

Dokończę temat tarcz oraz indeksów o obiecuje już o nich nie truć. Na wstępie zaznaczam, że piszę tylko i wyłącznie o porcelanowych małych tarczach występujących w zegarach GB (najczęściej w  modelu 476 wg katalogu)

 

I tak:

image.thumb.png.fa303e410d3ab196ab5e9450be48926a.png

 

A - tarcza najczęściej występująca. W najstarszych modelach z logiem GB nad godziną szóstą.

B - tarcza z pierwszego wpisu w tym temacie kolegi Old time. Bardzo podobna do tarczy A, różnice są minimalne ale widoczne (wspomniana cyfra 7). Mam zdjęcia jeszcze przynajmniej dwóch zegarów rocznych GB model 476 z taką tarczą - numery 1717xxx oraz 1738xxx.

C - tarcza z modelu 488 Dziadka. Tarczę taką widziałem tylko raz i to w tym samym modelu roczniaka GB. Nie widziałem modelu 476 z taką tarczą. Tarcza ta wygląda jak miniaturowa wersja dużej, często występującej w modelu 480.

 

I gdy wydaje się, że więcej możliwości nie ma pojawia się coś takiego... Zegar z tą tarczą widziałem w sprzedaży tylko raz.  Nie jestem pewny czy pochodzi od GB.

image.png.40389e8328ecd68a5ab4b6640e9ffbe6.png

 

To teraz już chyba jestes pewny że rzymskie porcelanowe Becker stosował. 

To że czegoś nie widzieliśmy lub nie ma w katalogu nie przesadza że jest to nieoryginalne.Tak jak pisałem wcześniej najlepszym sprawdzianem jest brat blizniak,który czasem pojawią się nispodzianie. Tak jak Dziadka z rzymską tarcza.Widzisz Dziadek kupił nie zastanawiając się -były nie były i teraz ma ładny oryginalny zegar,którego mu trochę zazdroszczę ponieważ lubię bardzo rzymskie indeksy.

Panowie jestem w szoku że tyle postów w roczniakach:D

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem pewny? Nie wiem. Jeśli numeracja zegara Dziadka kończy się na 6 to jest dokładnie ten który obserwowałem w sprzedaży. Oczywiście nie mam żadnych podstaw twierdzić że tarcza nie jest z tego zegara, powiem więcej, chciałbym żeby był to unikat. Trafił tam gdzie powinien. Nigdy nie gratulowałem - piękne roczniaki koledzy. Ja czekam na swój egzemplarz z logiem nad 6 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na tarczę. Jeśli Dziadek jej nie czyscil z tego ryżego to jest to inny zegar. Powiem szczerze że po napisaniu pomyślałem- a może to ten sam :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wojtek796 napisał(-a):

Cześć.

Mój ma numer 1 696 355 i jest identyczny.

Już myślałem, że mam wybrakowane wahadło - chodzi mi o brak podkładki pomiędzy centralną kolumną a dyskiem, chociaż byłoby to trochę dziwne, bo wysokość ciężarków by tu kolidowała.

Podkładka jest już w "identycznym" wahadle w moim 1 8xx xxx (nie pamiętam dokładnego sn).

Uspokoiłeś mnie więc.

Rozumiem, że to trzecia wersja, albo się zgubiłem.

 

Mój:

IMG_20221126_111156_8.thumb.jpg.7999baf7ad7a6acf67b330a9f242dc18.jpg

 

Przy okazji namolnie zapytam - jaki kąt kręci wahadło w tym Twoim bliźniaku (bliźniaku w stosunku do mojego).

 

Pozdrawiam

Moje  roczniaki sa na etapie zbierania,nie  uruchamiam ich ,no  może  za  kilkoma wyjatkami.Nie mam  czasu ani  pomieszczenia do  eksponowania ich.Tak wiec nie  zmierze Ci  kąta  obrotu,przykro  mi  .Edit  -około 370 Stopni  270 po 30  minutach od  uruchomienia..☹️☹️☹️

4 godziny temu, dziadek napisał(-a):

Oooo, wygląda na to że mam brata bliżniaka. Ja też tylko raz widziałem GB z małą rzymską tarczą i kupiłem go. 

Ten mój jest kompletny i wygląda na oryginalny i ma numer 1 913 9** na płycie i na wahadle.

Czeka w kolejce na odnowienie. :)

20230106_150202.jpg

20230106_150134.jpg

20230106_150242.jpg

20230106_151237.jpg

Roczniaki  GB  z  rzymską  tarcza  to około 10 procent całej produkcji ,tak przynajmniej uważał JH  w  2018  roku,zegar Dziadka z wychwytem Grahama  ma najniższy znany SN  1632604  na  dzien dzisiejszy.Chyba mam jednego  rzymka (nie  pamietam)  ale  nie  jestem w  stanie  teraz sprawdzic-nie  mam niestety

 

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.