Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ten mój z rzymską tarczą ma numer 1 913 976. Czyli jak widać mój roczniaczek nie ma brata bliżniaka.:( 

Nie zapisałem aukcji. Kol. Mat pamiętasz może w którym roku był on oferowany do sprzedaży? 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że GB okrągłe tarcze z rzymskimi indeksami montował do chyba wszystkich roczniaków z wychwytem cylindrowym i do wszystkich roczniaków produkowanych dla Hardera z wychwytem wrzecionowym.  Te z wychwytem wrzecionowym produkowane dla Hardera miały rzymskie indeksy czarne lub niebieskie, te niebieskie są bardzo rzadko spotykane.

Natomiast roczniaki z wychwytem Grahama i małą rzymską tarczą są rzeczywiście bardzo rzadko spotykane, ja widziałem jednego i go kupiłem.

Te ze średniej wielkości tarczą i rzymskimi indeksami spotyka się częściej (widziałem kilka ofert sprzedaży) i na ogół są to roczniaki z okresu międzywojennego.

Natomiast bardzo rzadko spotyka się rzymskie indeksy na dużych tarczach w roczniakach królewskich. Był kiedyś taki oferowany w Australii ale był na "kup teraz" i ktoś był szybszy niż ja. I to była jedyna oferta sprzedaży jaką widziałem.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dziadek napisał(-a):

Z moich obserwacji wynika że GB okrągłe tarcze z rzymskimi indeksami montował do chyba wszystkich roczniaków z wychwytem cylindrowym i do wszystkich roczniaków produkowanych dla Hardera z wychwytem wrzecionowym.  Te z wychwytem wrzecionowym produkowane dla Hardera miały rzymskie indeksy czarne lub niebieskie, te niebieskie są bardzo rzadko spotykane.

Natomiast roczniaki z wychwytem Grahama i małą rzymską tarczą są rzeczywiście bardzo rzadko spotykane, ja widziałem jednego i go kupiłem.

Te ze średniej wielkości tarczą i rzymskimi indeksami spotyka się częściej (widziałem kilka ofert sprzedaży) i na ogół są to roczniaki z okresu międzywojennego.

Natomiast bardzo rzadko spotyka się rzymskie indeksy na dużych tarczach w roczniakach królewskich. Był kiedyś taki oferowany w Australii ale był na "kup teraz" i ktoś był szybszy niż ja. I to była jedyna oferta sprzedaży jaką widziałem.  

Tu jest 2 :D

20230106_203648.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że Ty możesz mieć takiego.:)

Bo Ty masz potężny zbiór i ogromne możliwości zakupu różnego rodzaju rarytasów i super rzadko spotykanych egzemplarzy. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian szkoda ze na razie rzymski nie ma brata blizniaka 😟.

Na razie jest Bialym Krukiem .Bede szukal takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie "Biały Kruk"  to duża rzymska tarcza, a u mnie jak się dzisiaj okazało "Biały Kruk" to mała rzymska tarcza. :) 

 

 

Edit. Mnie rzymskie indeksy bardziej się podobają niż arabskie i w swoich zbiorach mam wyprodukowanych w fabrykach Beckera i JUF-a w sumie 20 roczniaków z małymi tarczami w tym 6 sztuk z rzymskimi indeksami, to i tak uważam że to dużo. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dziadek napisał(-a):

Ten mój z rzymską tarczą ma numer 1 913 976. Czyli jak widać mój roczniaczek nie ma brata bliżniaka.:( 

Nie zapisałem aukcji. Kol. Mat pamiętasz może w którym roku był on oferowany do sprzedaży? 

Z daty zapisania wynika że lipiec 2019r. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dziadek napisał(-a):

Tak myślałem że Ty możesz mieć takiego.:)

Bo Ty masz potężny zbiór i ogromne możliwości zakupu różnego rodzaju rarytasów i super rzadko spotykanych egzemplarzy. 

Dzieki Marian - pisalismy w tym samym czasie.

Troche ma tego badziewia 😃 , staram sie szukac tych ciekawych.

Mam troche szczescia w tych poszukiwaniach i rzeczywiscie w UK jest sporo tego towaru 😀 ale kupuje i po za UK.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, dziadek napisał(-a):

Z moich obserwacji wynika że GB okrągłe tarcze z rzymskimi indeksami montował do chyba wszystkich roczniaków z wychwytem cylindrowym i do wszystkich roczniaków produkowanych dla Hardera z wychwytem wrzecionowym.  Te z wychwytem wrzecionowym produkowane dla Hardera miały rzymskie indeksy czarne lub niebieskie, te niebieskie są bardzo rzadko spotykane.

Natomiast roczniaki z wychwytem Grahama i małą rzymską tarczą są rzeczywiście bardzo rzadko spotykane, ja widziałem jednego i go kupiłem.

Te ze średniej wielkości tarczą i rzymskimi indeksami spotyka się częściej (widziałem kilka ofert sprzedaży) i na ogół są to roczniaki z okresu międzywojennego.

Natomiast bardzo rzadko spotyka się rzymskie indeksy na dużych tarczach w roczniakach królewskich. Był kiedyś taki oferowany w Australii ale był na "kup teraz" i ktoś był szybszy niż ja. I to była jedyna oferta sprzedaży jaką widziałem.  

Tak  niebieskie Hardery sa  rzadkie..Zdjecie  u kolegi.

image.jpeg.09ebca395627f454f9be487da0a109dd (1).jpeg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, w Twoich zbiorach bardzo mi się podoba cel i idea nastawiona na wahadła i wychwyty. Mam nadzieję że kiedyś uda mi się zobaczyć te Twoje wszystkie cudeńka jeżeli nie osobiście, to chociaż wirtualnie. 

 

12 minut temu, Mat112 napisał(-a):

Z daty zapisania wynika że lipiec 2019r. 

Bardzo dziękuję. Myślałem że dużo wcześniej go kupiłem. :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dziadek napisał(-a):

W Twoich zbiorach bardzo mi się podoba cel i idea nastawiona na wahadła i wychwyty. Mam nadzieję że kiedyś uda mi się zobaczyć te Twoje wszystkie cudeńka jeżeli nie osobiście, to chociaż wirtualnie. 

Marian obiecuje ze jak kupie wrzeciono to pokaze Ci wszystkie moje zegary😀.

Zaczalem od plastikowego Halera a pozniej bylo sporo GB , bo taka tarcza,bo taka korona, bo wszyscy GB itp.

Po namysle stwierdzilem ze ide zla droga i sprzedalem sporo GB.

Kiedys zobaczylem to zdjecie i pomyslalem sobie czy kiedys bede tak mial - 1  zdjecie.

Postanowilem szukac tych w mojej opinii ciekawych.

Po ponad 10 latach marzenie spelnilo sie z nawiazka.

 

7343956028_08250d6a7b_k.jpg

100_8428.JPG

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję tych "żołędzi" -piękna gromadka😲

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, old time napisał(-a):

Marian szkoda ze na razie rzymski nie ma brata blizniaka 😟.

Na razie jest Bialym Krukiem .Bede szukal takiego.

No to mamy brata bliżniaka. Znalazłem w swoim archiwum.:)

Był oferowany do sprzedaży w 2013 roku za 799$. 

Ma numer 4324

 

1094260324_T2eC16RHJIEFHS-(jn6YBSVJbfiCyQ60_581.jpg.bda8e18cb5fbaab69a33ef1fd0a8a3c1.jpg771333602_T2eC16hHJIkFHSWM!G28BSVJqIb1g60_581.jpg.bd0006abe4cf648559773064c0f05745.jpg1208927708_T2eC16FHJIIFHJBp6(RBSVJbDSct!60_581.jpg.6309b422eff240ec72150bd03ab778c7.jpg1732624625_(KGrHqFHJBUFJSilFmsBSVJIDK8Q60_581.jpg.2255b855b668e72775f715465069cd20.jpg

 

 

 

 

W tym samym okresie były montowane również wahadła dyskowe. 

Tu masz taki sam tylko z wahadłem dyskowym i arabskimi indeksami i ma numer 4434

 

1099027734_T2eC16VHJIYE9qUcNklRBQ2cnkWOcw60_31.thumb.jpg.aa6318f84199e2b8e24221b977e0eb4c.jpg1396214843_(KGrHqV!rEFC10iQ)NHBQ2Mg1MOt!60_31.thumb.jpg.c8264c96f20a41103ea15fd58ab189ef.jpg

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko 1 problem mój ma numer 7 cyfrowy.

Wracając do rzymskich indeksów w rocznialach to mam ich 25. 7 z nich to XIX w, wśród nich jest zegar z datą wygrawerowana na koronie1892 r. Na tej podstawie pokuszę się o teorię- 1 roczniaki z arabskimi indeksami to zegary JUF/Huber (dla mnie to jedno) pojawiły się na przełomie XIX i XX wieku. 

Takie cus :D

16731128837751275885749967438131.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś dowód na obalenie mojej teorii. 

Śmiało .

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na takiego roczniaka., ma numer 105 056.

Wyprodukowany w fabryce GB w drugiej połowie 1875 roku.

Nieoryginalne jest w tym egzemplarzu wahadło i wskazówka minutowa, reszta oryginał.  

 

 

 

 

 

s-l500 (5).jpg

s-l500 (10).jpg

 

Tu następny wyprodukowany u GB w 1875 roku w całości kompletny i oryginalny. 

Ma numer 105 051

 

1613856167_916c857824e8845c14e879549fa657cf1.thumb.jpg.a6cb7a7a0b9197eb9a2bf667318dbe41.jpg

 

794783715_Cyl3-0021.thumb.JPG.7e87749e5f8f6edcfafd6ac1c17cc768.JPG

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dziadek napisał(-a):

A co powiesz na takiego roczniaka., ma numer 105 056.

Wyprodukowany w fabryce GB w drugiej połowie 1875 roku.

Nieoryginalne jest w tym egzemplarzu wahadło i wskazówka minutowa, reszta oryginał.  

 

 

 

 

 

s-l500 (5).jpg

s-l500 (10).jpg

 

Tu następny wyprodukowany u GB w 1875 roku w całości kompletny i oryginalny. 

Ma numer 105 051

 

1613856167_916c857824e8845c14e879549fa657cf1.thumb.jpg.a6cb7a7a0b9197eb9a2bf667318dbe41.jpg

 

794783715_Cyl3-0021.thumb.JPG.7e87749e5f8f6edcfafd6ac1c17cc768.JPG

No i teoria upadla,zapomnialem o tym cylindrze a 2 razy licytowalem taki.

Raz byl taki bez wahadla, wiec licytowalem bez entuzjazmu,pomyslalem ze nie ma szans na kupienie wahadla

Za kilka miesiecy kupilem wahadlo😀

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to straszny pech musiał być ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę smutno ale nie jedna okazja uciekła. 

 

Marian po namysle zmodyfikuje swoją teorię 

- chodzi o tarcze porcelanowe :D.

Ten cylinder ma tarcze metalową, trawioną- chyba.

Może ktoś ma lub widział tarcze z arabskimi indeksami emalia lub porcelana.Harder lub wczesny JUF tak do roku 1892 może 1895

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, erzlot napisał(-a):

Numer 2529

20230108_091805.jpg

20230108_091832.jpg

Ale to jest Harder i ma standardową rzymską tarcze z patentami.

Chodzi o wczesne roczniaki tak do 1895 i arabskie indeksy na porcelanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, old time napisał(-a):

No trochę smutno ale nie jedna okazja uciekła. 

 

Marian po namysle zmodyfikuje swoją teorię 

- chodzi o tarcze porcelanowe :D.

Ten cylinder ma tarcze metalową, trawioną- chyba.

Może ktoś ma lub widział tarcze z arabskimi indeksami emalia lub porcelana.Harder lub wczesny JUF tak do roku 1892 może 1895

No to nie rozumiem o co Tobie chodzi.  Jest wszystko o co pytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, erzlot napisał(-a):

No to nie rozumiem o co Tobie chodzi.  Jest wszystko o co pytasz.

Czy na pokazanym przez ciebie Harderze sa arabskie indeksy inaczej mowiac cyfry?

Indeksy arabskie/cyfry to 1  2 3 itp

Indeksy rzymskie/ cyfry to I  II   III  IV itp

Pytanie ktore jest wczesniej ;

Może ktoś ma lub widział tarcze z ARABSKIMI  indeksami emalia lub porcelana.Harder lub wczesny JUF tak do roku 1892 może 1895

                                                              ------------------

Moja teoria po modyfikacji ktora iest tez kilka postow wyzej

Wracając do rzymskich indeksów w rocznialach to mam ich 25.

7 z nich to XIX w, wśród nich jest zegar z datą wygrawerowana na koronie1892 r. Na tej podstawie pokuszę się o teorię- 1 roczniaki z arabskimi indeksami to zegary JUF/Huber (dla mnie to jedno) pojawiły się na przełomie XIX i XX wieku.  ( zdjecie wczesniej dodalem)

Teoria dotyczy tarczy porcelanowej  lub emaliowanej.

 

Cos zle przeczytales lu zle zrozumiales

 

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.