Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Bronzo

Rolex Submariner 16610 vs Datejust 126234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bronzo

Cześć, z cyklu rozterek pierwszego świata - zastanawiam się nad sprzedażą mojego Submarinera 16610 i przejściem na Datejust'a z najnowszej referencji 126234 z granatową tarczą, karbowanym bezelem i jubilee. Skąd taki pomysł? Odebrałem niedawno DJ 36 mm dla żony i zauważyłem jak niesamowicie wygodny jest to zegarek stąd takie rozterki. Niestety na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić na trzymanie dwóch, stosunkowo dla mnie, drogich zegarków stąd wybór musi paść na jeden z nich. Mam niewielki nadgarstek 16,5 cm do wzrostu 188 cm. Zastanawiam się, który z zegarków będzie do mnie lepiej pasował. Czy pozostać przy starym Submarinerze czy jednak zmienić na nowego Datejust'a i pewnie pozostać z nim na dłużej. Niestety Day-Date pozostanie w sferze dalekich marzeń :D poniżej zdjęcia jak oba zegarki układają się na moim nadgarstku (mój Submariner oraz DJ mojej żony):  

IMG_0037.jpg

IMG_9516.jpg

IMG_9777.jpg

IMG_9838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bronzo napisał(-a):

Cześć, z cyklu rozterek pierwszego świata - zastanawiam się nad sprzedażą mojego Submarinera 16610 i przejściem na Datejust'a z najnowszej referencji 126234 z granatową tarczą, karbowanym bezelem i jubilee. Skąd taki pomysł? Odebrałem niedawno DJ 36 mm dla żony i zauważyłem jak niesamowicie wygodny jest to zegarek stąd takie rozterki. Niestety na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić na trzymanie dwóch, stosunkowo dla mnie, drogich zegarków stąd wybór musi paść na jeden z nich. Mam niewielki nadgarstek 16,5 cm do wzrostu 188 cm. Zastanawiam się, który z zegarków będzie do mnie lepiej pasował. Czy pozostać przy starym Submarinerze czy jednak zmienić na nowego Datejust'a i pewnie pozostać z nim na dłużej. Niestety Day-Date pozostanie w sferze dalekich marzeń :D poniżej zdjęcia jak oba zegarki układają się na moim nadgarstku (mój Submariner oraz DJ mojej żony):  

IMG_0037.jpg

IMG_9516.jpg

IMG_9777.jpg

IMG_9838.jpg

Wiadomo, że zdjęcia z bliska przekłamują, ale przy 16,5 DJ będzie wyglądał zgrabniej. Rozważasz DJ 36 czy 41? Do jakich ciuchów nosisz zegarek - sweter/bluza, czy business casual/garniak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienić takiego suba na pospolitego DJ-a!? Ja bym poczekał i uzbierał kasę, a suba bym zostawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
44 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Wiadomo, że zdjęcia z bliska przekłamują, ale przy 16,5 DJ będzie wyglądał zgrabniej. Rozważasz DJ 36 czy 41? Do jakich ciuchów nosisz zegarek - sweter/bluza, czy business casual/garniak? 

 

Cześć, głównie business casual. Bluza zazwyczaj po domu i weekendowo. W tygodniu głównie koszula + sweter lub marynarka. Rozważam DJ 36, tylko w gładkim bezelu wygląda na jakby był lekko za mały. Bezel z białego złota robi lepsze odczucia estetyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karbowany bezel zmienia charakter DJ z edc do trochę eleganta. Oczywiście moim zdaniem. Plus z karbkwanym dj jest bardziej bling-bling 🙂

2 godziny temu, facecik napisał(-a):

Zamienić takiego suba na pospolitego DJ-a!? Ja bym poczekał i uzbierał kasę, a suba bym zostawił.

I to jest słuszna koncepcja - dj (karbowany lub gładki) do koszuli, a sub na weekend do dresu czy pluskania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie kwestia wielkości czy wygody a bardziej pasującego stylu zegarka - starszy Sub a nowy DJ w maxbling konfiguracji to wizerunkowo dwa światy.

Tego nikt poza Tobą nie oceni - no chyba że żona ;)

Chociaż jest jeszcze jedna opcja jak je pogodzić - Yacht Master.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
1 godzinę temu, Bugs napisał(-a):

starszy Sub a nowy DJ w maxbling konfiguracji to wizerunkowo dwa światy.

 

Chociaż jest jeszcze jedna opcja jak je pogodzić - Yacht Master.

Co rozumiesz przez te dwa światy? rozwiniesz? :) dla mnie podstawą jest wygoda, dlatego m.in nowe suby odpadły.

 

Myślałem nad Yacht Master, ale nie ma jubilee :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bronzo napisał(-a):

Co rozumiesz przez te dwa światy? rozwiniesz? :) dla mnie podstawą jest wygoda, dlatego m.in nowe suby odpadły.

 

Myślałem nad Yacht Master, ale nie ma jubilee :( 

Submariner, zwłaszcza w wersji którą masz to pospolicie wyglądający toolwatch. DJ w takiej konfiguracji to bijący po oczach marką i blingiem elegant. Coś jak dres kontra garnitur ;)

Yacht Master jest bardziej biżuteryjny od Suba a kopertę ma zbliżoną do DJ czy Daytony byłby więc wygodniejszy i jednocześnie bardziej elegancki, do tego jest w wersji 37 lub 40 więc i na mniejsze nadgarstki.

Jeżeli jedynym kryterium jest wygoda to porównanie Suba z DJ masz, chcąc konkretnie mały zegar na jubilee wielkiego wyboru nie ma. 

 

Twój Sub to bardzo fajna wersja, nie pozbywałbym się go pochopnie, gdybym nie miał aktualnego to pewnie celowałbym w taki.

 

A jeszcze coś - wygoda to nie tylko kwestia jubilee ale też innego kształtu koperty Datejusta. Przymierz jeśli będziesz miał okazję Explorera 36mm - jest mniejszy od Submarinera i ma inną, wygodniejszą dla małych nadgarstków kopertę, może to będzie to mimo że jest tylko z oyster. Cenowo znacznie poniżej DJ z fluted.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym żonie zabrał DJa 36 i zatrzymał sobie oba zegarki. Po co żonie automat? Jakiś kwarc lepszy, nie trzeba pamiętać o nakręcaniu 😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba wykonać dogłębną analizę i jednoznacznie stwierdzić, kto w domu jest osobą alfa. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ36 jest bardzo wygodny i świetnie się nosi jako zegarek codzienny! Tego suba bym jednak nie sprzedawał…

IMG_1654.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
15 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Najpierw trzeba wykonać dogłębną analizę i jednoznacznie stwierdzić, kto w domu jest osobą alfa. 

Dobrze prawisz 😅😆 

po namyśle stwierdziłem, że Sub zostaje. Chcę tylko upolować do niego jubilee z epoki. W przyszłości zapoluje na DJ 16233 i będę miał ładny komplet a u żony 36 palm zostaje 🙂

Do pełni szczęścia zegarkowego będzie brakować tylko GMT pepsi 16710. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.