Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
exuus

Onda vs Doxa Sub 200

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od ponad miesiąca zastanawiam się nad diverem w kwocie do 5 tys. PLN i wyselekcjonowałem dwa poniższe. Który z nich będzie lepszym wyborem?

Zegarem ma mieć uniwesalno - letni charakter, chcę go nosić także do pracy. Myślałem też nad Squale Matic w kolorze Dark Blue, ale - pomimo prawie 19 cm w nadgarstku - nie wiem czy chcę aż 44 mm i czy nie będzie to za duże. BTW można gdzieś w Polsce zobaczyć Squale na żywo?

1920_zegarek-meski-doxa-sub-200-caribbean-automatic-799-10-201-32.webp

Squale-1521ODG-LS_1024x768_8fc33bfd-9b11

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxy nie mamy i nie mierzyliśmy, ale Onde w naszej małżeńskiej kolekcji mamy. Kurczę, nie jest to mały zegarek, ale ja ją noszę na nadgarstku mniejszym niż 15cm. Na swój możesz, jak chodzi o Squale wybrać zegarek, który bardziej się Tobie podoba, koperta Matica spokojnie się zmieści ;). 

 

Poniżej zdjęcie Ondy na moim nadgarstku. Zegarek zdecydowanie wart polecenia. Świetny antyrefleks, świetny projekt tarczy, bardzo wygodna koperta idealna na szerokie spektrum nadgarstków. Jedna uwaga: styl indeksów wymusił niezbyt bogate użycie lumy.

 

Co do porównania Sub200 i Ondy to @lysolek007 ma oba... I oba lubi :).

IMG_20220729_135516.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym wybrał Squale - może nie koniecznie akurat ten model (inny bezel - bo ten nie jest "nurkowy" i tarcza), ale wolałbym tą mark ze względu na kształt koperty i wygodę noszenia, Doxa Sub to klasyk ale 300T i koniecznie w kolorze pomarańczowym - tyle że to już nie ta cena ta 200 jest totalnie przeciętna i podobna absolutnie do wszystkiego... no i te "omegowe" uszy...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Squale i Doxa Sub to jak dla mnie zegarki bardzo dobrze wykonane, bezel centruje idelanie, nie ma luzów, chodzą plus minus 3-4 sek na dobę ,minus jedyny  w obu luma dość słaba w porówaniu do Seiko :)  W Doxa ma fantastyczną bransoletkę ziarna ryżu(mega wygodna), choć mesh Squale też dobry.  Najlepiej mieć oba w kolekcji :) u mnie jeden i drugi  ma pewne miejsce w pudełku , masz zdjęcia może pomogą w wyborze(nadgarstek 18,5-19cm) 

a i miałem Squale Matic , u mnie ze względu na wygodę noszenia została Onda. Ps Onda jest na forumowym  bazarku sprzedaje @arturzbsk

820202115751.jpg

IMG_20210219_083150.jpg

IMG_20220109_171357-02.jpeg

IMG_20220616_174546.jpg

IMG_20220705_101934.jpg

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Onda jest ładniejsza, ale bardziej kobylasta na ręce. Radziłbym wypróbować oba przed zakupem.

A można gdzieś w Polsce przymierzyć Squale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem obydwa modele, obydwa fajne.  Mały plus dla Doxy za bransoletę. Gdybym miał jeszcze raz kupić to Doxa pomarańczowa albo żółta, Onda błękitna albo pomarańczowa.  (Pomarańczowa Onda - zdjęcie z Uhrforum.de) 

 

Squale matic ma bardzo wypukłe szkło,  mając ten zegarek na nadgarstku ciągle miałem wrażenie że zaraz uderzę nim w futrynę  🙂

Screenshot_20230305-190507_Gallery.jpg

Screenshot_20230305-190345_Gallery.jpg

IMG_5495.jpg

Screenshot_20230305-191508_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po mojemu najładniejsza jest tarcza Onda Uva (ten obłędny odcień fiołkowej purpury), ale Onda Aquamarina też robi duże wrażenie. Korekta: akwamarynowy nazywa się Azzurro.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa warianty 1521 (sprzedane), a teraz mam SUB 200 (którego zresztą też będę wystawiał na sprzedaż). 

Mam nadzieję, że nie jest dużym nadużyciem jeśli w porównaniu oprę się na 1521 zamiast Ondy. 

Zegarki są na podobnym poziomie jeśli chodzi o wykonanie - z zaznaczeniem, że obie koperty sprawiają wrażenie solidnych produktów, wałek koronki nie lata po wyciągnięciu na boki, a samo zakręcanie koronki nie jest traumatyczne.

 

Koperta 1521/Ondy bardzo ładnie klei się do nadgarstka, pod względem ergonomii jest to bardzo dobry projekt, zresztą sprawdzony przez lata. 

Doxa jest o mały kroczek w tyle z bardziej konwencjonalną kopertą, ale za to ze świetną bransoletą. Jedynie zapięcie bransolety, a raczej samo tłoczenie pozostawia mały niedosyt. 

 

Szkło zdecydowanie bardziej podoba mi się w Sub 200, jest kopułkowe i z obłędnym zniekształceniem po krawędzi. Szkiełka w moich Squale co porawda posiadały AR z obu stron, ale ten zewnętrzny tak się 'palcował', że co chwilę chuchałem na zegarek i przecierałem go czym się dało. Za to jeśli szuka się wakacyjniaka to tarcza w Ondzie na pewno będzie z tych przyciągających wzrok. 

 

Mechanizm praktycznie ten sam, wodoszczelność w obu przypadkach większa niż kiedykolwiek się przyda. Pozostaje wybrać to co się podoba i co będzie w lepszej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.