Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TaxMan

Europejski mechanik, garniturowiec do 7000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

w tym roku kończę 40 lat i rodzina wraz z przyjaciółmi chcieli by kupić mi prezent.

 

Szacuję ze uskładają około 4000 PLN. Sam mógł bym dorzucić żonie na niespodziankę dla mnie kolejne 3- 4 tysiące. Ostateczny budżet powinien więc oscylować w granicach 7000 PLN

 

Posiadam już kilka japońskich automatów, pilota i divera.

 

Był bym wdzięczny za sugestie europejskich (szwajcarskich?) garniturowców.  Manualny naciąg lub automat. Jeśli ktoś sugeruje kwarc był bym zobowiązany za uzasadnienie. 

Durzy gruby nadgarstek. 

Zależy mi na zegarku który kiedyś mógł bym przekazać synowi w spadku :)

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, i bardzo wdzięczny za linki do sklepów. 

 

Pozdrawiam

TAdam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wolno wstawiać linków 😉

Zerknij na Nomosa. 

Rozważ zakup używki w stanie bdb, niezależnie od marki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowany wyżej Nomos to dobry kierunek, w tym budżecie na garniturowca polecam modele Tangente i Orion.

Od siebie zaproponuję również coś od Stowy, zajrzyj na ich stronę. W zależności od tego jaki masz nadgarstek wybrałbym Marine Original (41mm średnicy) albo Marine Klassik 36 Handaufzug (36mm). Przepiękne i ponadczasowe zegarki, jakością wykonania i wyglądem mogą konkurować z dużo droższymi firmami. Oba ręcznie nakręcane, polecam z czystym sumieniem.

P.s.

Posiadałem obie ww. Stowy, już nie mam tylko dlatego, że kupiłem Nomosa Tangente ;)

 

Edit: dopiero doczytałem, że masz spory nadgarstek - bierz Stowę Marine Original, jest świetna i na bdb mechaniźmie Unitas, pancerny, łatwy w serwisowaniu, posłuży bardzo długo.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowane powyżej marki zegarków według mnie jak najbardziej warte rozważenia Nomosy kiedyś oglądałem w W-wie jeszcze u Jansen, Stowa miałem Fliegera i Antea.

 

Od siebie zaproponuję Longines Master Collection:

https://www.longines.com/pl/zegarek-the-longines-master-collection-l2-793-4-78-3

Duży wybór rozmiarów koperty, ładny gilosz tarczy, ładnie zmieniające kolor wskazówki od ciemnego granatu do błękitu w słońcu, rozpoznawalna marka (to może być zaleta ale i wada). Do niedawana spokojnie do zmieszczenia się w zakładanym przez Ciebie budżecie, teraz trzeba by trafić na promocję lub dobrze wynegocjować cenę aby zbliżyć się do tego budżetu. Miałem ten zegarek i zakładałem go do garnituru oraz koszuli zamieniłem na Omegę De Ville Prestige. Dobrze wspominam ten zegarek aktualnie też ma dwa zegarki Longines: Spirit Zulu Time i Longines Dolce Vita.

 

Druga propozycja do rozważenia to Oris  Artelier Date, trafiony w promocji lub wynegocjowana cena pozwoli na zmieszczenie się w zakładanym budżecie. https://www.oris.ch/en/watch/artelier-date/01-733-7721-4051-07-5-21-64fc

Edytowane przez zegarek_watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos czy Stowa już wspomniane przez kolegów też jak najbardziej.

Poza tym, też pomyślałbym o Longinesie. Jeżeli nie wspomniany już wcześniej Master, to może Flagship (zakładając rabat 20% to prawie zmieści się w budżecie). Marka zacna i dobrze trzyma wartość. Jest co zostawiać synowi.

 

obraz.thumb.png.905aaaefc61d7306131b89101741758e.png

 

obraz.thumb.png.7bb98b57e7a335cb04d727b028936025.png

 

Nieco taniej a nadal elegancko i w bardzo dobrym wykonaniu to Epos Originale 3437. Jest kilka wersji kolorystycznych. Bardzo ładnie wykonany zegarek z pięknym szlifem słonecznym i z pięknym, wypukłym szafirem. Może ustępuje nieco Flagshipowi pod względem mechanizmu, ale pod innymi względami robi na mnie chyba większe wrażenie niż Longines.

 

obraz.thumb.png.0a2f74fc3e887a1ac186a28d22a5d514.png

 

Mam osobiście obydwa te zegarki i służą mi właśnie do pracy, pod mankiet.

 

Coś czego nie mam, ale też nadaje się na garniturowca, to któryś bauhausowy Junghans z serii Max Bill:

 

obraz.thumb.png.7bdb571e94829e7726c6c5861587512c.png

 

obraz.thumb.png.0365b69fa454c1e55a18d5e29307701a.png

 

Oris tani nie jest, ale jeżeli się podoba, to może też warto rozważyć i powalczyć o rabat.

 

obraz.png.463e951de6d1216972b888259fb22e3b.png

 

No i raczej nieczęsto pojawiający się w rekomendacjach, ale pasujący na duży nadgarstek (bo aż 41mm średnicy) Marycy Pontos Day Date:

 

obraz.thumb.png.9e5800f3de8a0d0ed94a1cbffcbc9ba1.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może trochę przewrotnie bo za połowę budżetu. 

Tissot Heritage Petite Seconde.

Nie jest to typowy garniturowiec, ale jeśli masz duży i gruby nadgarstek to w ostatecznym rozrachunku może u Ciebie za takiego robić. 

Wypukły szafir, przeszklony dekiel, manualny UNITAS, pionowy szlif na tarczy, a to wszystko za 3000zł. 

Rozmiar to 42mm, L2L 52mm więc jest spory. U mnie przy nadgarstku 17,5-18cm jest na granicy, ale bardzo go lubię. 

 

 

DSC09540 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissota powyżej mam i też polecam.

 

52708106390_f4e5e8edb6_o.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche taniej ale rownie fajnie - Hamilton

Na przyklad Intra Matic 38 mm lub Jazzmaster Thinline.

Kolor tarczy do wyboru (jasny lub ciemnie). Najlepiej na bransolecie bo rozstaw uszu to 20 mm wiec mozna sobie bez problemu dokupic pasek jak sie chce.

Mechanizm to popularna szwajcarska ETA

 

 

hamilton-intra-matic-silver-dial-stainless-steel-men_s-watch-h38455151.jpg

 

Snap 2023-04-26 at 14.02.20.jpg

Edytowane przez Pawel.Sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed podobnym dylematem jak OP i o ile od zawsze marzyłem o Eposie Originale lub w wersji Retro, to jak zacząłem czytać to forum i zobaczyłem np. Orisa Arteliera Pointer Day Date to serio zacząłem się zastanawiać nad porzucenie Eposa ;) Muszę go obejrzeć na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.