Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Eugeniusz Szwed

Warsztaty Zegarmistrzowskie 2 / 2023

Recommended Posts

Koniec drugiego tygodnia września, to bardzo dobry czas na kolejne spotkanie we Wrocławiu. Miał to być ciąg dalszy spotkania kwietniowego, ale ... doszły nowe elementy ! Będą atrakcje tzn. zamierzamy odwiedzić Hyropolis - https://hydropolis.pl

Będziemy też naprawiać zegarki pod okiem zegarmistrza Artura. Planujemy jeszcze wieczór autorski - spotkanie na odległość z .............. .................... - to ma być rozmowa o jego książce, która już za kilka tygodni ukaże się na naszym rynku. Tytuł i okładka, to jeszcze na tym organizacyjnym etapie,  mała tajemnica 😜

 

Termin naszego spotkania - Wrocław, sobota i niedziela, 16 i 17 września.

Proszę rezerwujcie sobie czas na ten wyjazd. Namawiajcie znajomych i zabierajcie ze sobą dzieci. 

 

 

Tym razem będą aż trzy listy uczestników. 

  • Lista osób, które chcą uczestniczyć w warsztatach osobiście. Czyli fizyczna obecność we Wrocławiu.
  • Lista osób, które będą chciały obserwować warsztaty – rozbieranie i składanie zegarków Pobieda. Czyli oglądanie transmisji w internecie z dowolnego miejsca. 
  • Lista osób, które będą chciały wziąć udział w wieczorze autorskim. Czyli uczestnictwo ograniczonej ilości klubowiczów podczas połączenia audio-video z autorem. 

 

Szczegóły będą sukcesywnie przekazywane w tym wątku. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z naszymi zamierzeniami, to w spotkaniu weźmie też udział przedstawicielka wydawnictwa oraz tłumaczka, która książkę przetłumaczyła z oryginału na język polski. 

 

Wszystko odbędzie się pod czujnym okiem Piotra Orzechowskiego, któremu postaram się jak najmniej przeszkadzać w tym przedsięwzięciu. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

dziękuję Eugeniuszowi za wprowadzanie do Warsztatów. Tak jak obiecywałem rozpoczęta w kwietniu praktyczna część warsztatów będzie miała swoją kontynuację. I tak we wrześniu, a dokładnie 16 września ponownie będziemy zaglądać do mechanizmów zegarowych a bardziej zegarkowych. Tym razem na "stół operacyjny" powędrują zagarki Pobieda. W ocenie Artura - zegarmistrza, który już dwukrotnie poświęcał swój czas na dzielenie się z nami wiedzą o budowie zegarków, to Pobiedy są mniejszym wyzwaniem niż budziki Slava. Zobaczymy jak będzie w rzeczywistości. Ta część warsztatów, dzięki uprzejmości Rady Miasta Wrocławia odbędzie się w sali komisji Rady Miasta, w której już mieliśmy okazję gościć i prowadzić w niej warsztaty zapoznając się z budową budzików Slava i rozprawiając o historii Zakładów Mera Poltik w Łodzi. 

To oczywiście nie jedyny punkt planowanego spotkania. Zanim usiądziemy do stołów i pochylimy się nad otwartą "klatką piersiową" zegarków Pobieda, planujemy zabrać uczestników spotkania do miejsca, które nie jest ogólnie dostępne dla zwiedzających, a związane jest z jednym z najczęściej występującym na ziemii związkiem chemicznym, jakim jest woda, którego jednak w postaci nam niezbędnej do życia, odczuwamy coraz większy deficyt.  O ile uda uzyskać się zgodę MPWiK we Wrocławiu  odwiedzimy starą, zabytkową przepompownię wody, która do dzisiaj pracuje i zapewnia wodę Wrocławianom. Na zgodę jeszcze czekamy, ale powtarzając słowa jednego z bohaterów filmu Barei: "wszystko jest na dobrej drodze". 

Po wyczerpujących zmaganiach z mechanizmami zegarków Pobieda, po krótkiej przerwie przeniesiemy się do Sali Plenarnej Rady Miasta Wrocławia, gdzie na zakończenie dnia będziecie mogli uczestniczyć i oczywiście brać aktywny udział, w wieczorze autorskim poświęconym książce w tematyce nas interesującej.

Korciło mnie aby podać, kto jest jej autorem oraz jej oryginalny tytuł w j. angielskim, ale uszanuję tajemniczość Eugeniusza w tym zakresie.   

Wieczór autorski dotyczy wydania polskojęzycznej wersji i będzie to jedno z pierwszych publicznych wystąpień dotyczących jej wydania a Wy będziecie mieli okazję jako jedni z pierwszych uczestniczyć w spotkaniu z autorem. Z uwagi na brak czasu, nie mogę jej czytać ale podczas podróży słucham audiobooka i muszę stwierdzić, że jest to interesująca lektura. 

Dzień zakończymy zapewne na dyskusjach i spotkaniach w kawiarniach, klubach i restauracjach Wrocławia wrzucając co nie co na ząb i zapewne racząc się regionalnymi trunkami. 

Kolejnego dnia 17 września wyspawszy się i ochłonięciu po sobotnich zmaganiach z zegarkami i upływem czasu, na zakończenie warsztatów odwiedzimy jedno z nowocześniejszych muzeów, o którym już wspomniał Eugeniusz - Hydropolis, w którym nie brakuje również eksponatów związanych z pożarem czasu. 

Tak zaczynając od wodnego świata w sobotę, nasze warsztaty zakończymy na podziwianiu jednego z żywiołów Ziemi. 

Pewnym novum na warsztatach będzie możliwość zdalnego w nich uczestniczenia, w dwóch ich częściach. Wielokrotnie wielu z Was nie mogło uczestniczyć w warsztatach z uwagi na czas dojazdu na spotkanie, czy też koszty jakie trzeba ponieść aby móc w nich uczestniczyć. Zastanawialiśmy się jak można temu zaradzić i jako możliwe do realizacji przyszło nam rozwiązanie zdalnego połączenia z zainteresowanymi uczestnikami. 

Oczywiście najlepiej jest być na miejscu i osobiście móc się zmagać z zegarkami, czy czuć atmosferę miasta, w którym się spotykamy, ale "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma". 

Jest to chyba pierwszy raz kiedy podejmiemy próbę zdalnego uczestnictwa, także będę Was prosił o wyrozumiałość jeśli pojawią się jakieś problemy techniczne. 

Ze względu na wprowadzenie możliwości zdalnego uczestnictwa w warsztatach pojawiły się trzy listy do zapisywania się. Trochę doprecyzowując to co napisał Eugeniusz, to te osoby, które będą osobiście na warsztatach nie muszą wpisywać się na listy §danego uczestnictwa, wystarczy, że wpiszą się na listę osobistego udziału. Natomiast te osoby, które nie mogą brać udziału osobiście mogą zapisać się na obie listy udziału zdalnego lub tylko na tą, która jest dla nich interesująca. 

Poniżej jeszcze wstępny plan warsztatów. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia i oczywiście wakacyjnego wypoczynku. 

Piotr 

 

PLAN WARSZTATÓW 

Wrocław 16-17 września 2023 roku 

16.09.2023 (sobota)

 

12:00                          Zbiórka (miejsce do uzgodnienia),

12:20 – 15:00             Wyjazd i zwiedzanie Świątniki Wrocław Przepompownia.

15:00 - 16:45              Lunch Wrocław Rynek (Lunch we własnym zakresie),

16:50                          Zbiórka przy wejściu do Urzędu Miasta Wrocławia,

17:00 – 19:00             Warsztaty w Sukiennicach Ratusza Urzędu Miasta Wrocławia – sala komisji Rady Miasta (prezentacja, zajęcia praktyczne,  

                                     konkursy) (zakładany również udział zdalny).

19:15-20:15                Wieczór autorski – promocja książki (połączenie z autorem, debata i dyskusja na temat książki – Sala Plenarna Rady Miasta  

                                     Wrocławia) (zakładany również udział zdalny).

20:30 – 21:00             Zakończenie warsztatów – podsumowanie, wręczenie nagród,

21:30                          Dyskusje o wszystkim w grupach i podgrupach (samodzielne zagospodarowanie wieczoru).

 

17.09.2023 (niedziela)

11:00                          Zbiórka przed wejściem do Muzeum Hydropolis

11:20 - 13:20              Zwiedzanie Muzeum Hydropolis.

13:30 – 13:40             Podsumowanie Warsztatów i pożegnanie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo proszę o deklaracje uczestnictwa w warsztatach/spotkaniu we Wrocławiu. 

 

1. Hecke + 1                            - Wrocław

2. Eugeniusz Szwed + 4        - Wrocław 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zachęcam do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Będą zegarki i zegarmistrz !  Będzie sporo wody ! (ale nie "wody" tylko H2O :)) Będzie też internetowe video spotkanie z autorem książki której okładka w oryginale wyglada jak niżej.  Wydanie polskojęzyczne ukaże się wkrótce, ale  jego okładka będzie wyglądała inaczej niż wersji angielskojęzycznej . Kilka egzemplarzy wydania polskiego będzie dostępnych we Wrocławiu 😜

 

9780241370513-1.thumb.jpg.2b79925a77cb05bfb408098b0ff078b7.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo proszę o deklaracje uczestnictwa w warsztatach/spotkaniu we Wrocławiu. 

 

1. Hecke + 1                                      - Wrocław

2. Eugeniusz Szwed + 4                  - Wrocław 

3. Astarloa12   + 1                           - Wrocław

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wstępnie jesteśmy zainteresowani, muszę sprawdzić kolizję jedynie z umówionymi wcześniej innymi zobowiązaniami, ale to w okolicach 15. 08.2023r.

 

POZDRAWIAM 

 

 

póki co: ja + 4


Czas zmienia perspektywę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo proszę o deklaracje uczestnictwa w warsztatach/spotkaniu we Wrocławiu. 
Sobota i niedziela, 16 i 17 września.

 

1. Hecke + 1                                      - Wrocław

2. Eugeniusz Szwed + 4                  - Wrocław 

3. Astarloa12   + 1                           - Wrocław
4. pk_kamil    + ?                  - Wrocław (wstępnie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zachęcam i gorąco namawiam do wzięcia udziału w tym warsztatowym spotkaniu. Czasu jeszcze jest sporo, ale nie wiadomo kiedy przyjdzie wrzesień, a … we wrześniu Wrocław jest piękny 🙂 dlatego warto pojawić się 16 i 17 właśnie tam ! Atrakcje czekają ! Piotr czyni starania aby nam się nie nudziło. 
David Rooney będzie obecny przez internet natomiast na żywo we Wrocławiu będzie z nami tłumaczka jego książki Aleksandra Czwojdrak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do książki to dodam, że można ją przesłuchać w formie audiobooka na Storytel. Książkę czyta sam autor. Doskonale słucha się historii naszej cywilizacji w jego wydaniu. Polecam przed spotkaniem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo proszę o deklaracje uczestnictwa w warsztatach/spotkaniu we Wrocławiu. 
Sobota i niedziela, 16 i 17 września.

 

1. Hecke   + 1                                      - Wrocław

2. Eugeniusz Szwed   + 4                  - Wrocław 

3. Astarloa12     + 1                           - Wrocław
4. pk_kamil    + ?                     - Wrocław (wstępnie)

5. hesoy6   + 1                                    - Wrocław

6. RTK-WGM +1                                 - Wrocław

Share this post


Link to post
Share on other sites

Książka już jest ! Tzn. jeszcze nie trafiła do mnie. Ale, niebawem będę ją miał i przywiozę kilka egzemplarzy do Wrocławia.
 

1798938984_Zrzutekranu2023-08-26o01_06_30.thumb.png.ed8b4663df517189e60ecad64ce1ecac.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można się jeszcze zapisać żeby uczestniczyć osobiście? Chcę uczestniczyć z 2 dorosłymi osobami i dzieckiem 

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 26.08.2023 o 11:44, Januszand napisał(-a):

Można się jeszcze zapisać żeby uczestniczyć osobiście? Chcę uczestniczyć z 2 dorosłymi osobami i dzieckiem 

Oczywiście,

Bardzo proszę o deklaracje uczestnictwa w warsztatach/spotkaniu we Wrocławiu. 
Sobota i niedziela, 16 i 17 września.

 

1. Hecke   + 1                                      - Wrocław

2. Eugeniusz Szwed   + 4                  - Wrocław 

3. Astarloa12     + 1                           - Wrocław
4. pk_kamil    + ?                     - Wrocław (wstępnie)

5. hesoy6   + 1                                    - Wrocław

6. RTK-WGM +1                                 - Wrocław

7. Januszand +2                                - Wrocław

Dopisany. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli zapisy są jeszcze możliwe, to poproszę o dopisanie mojej osoby wraz z osobą towarzyszącą.

Uczestnictwo osobiste we Wrocławiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Jeżeli zapisy są jeszcze możliwe, to poproszę o dopisanie mojej osoby wraz z osobą towarzyszącą.

Uczestnictwo osobiste we Wrocławiu.

Bardzo proszę o deklaracje uczestnictwa w warsztatach/spotkaniu we Wrocławiu. 
Sobota i niedziela, 16 i 17 września.

 

1. Hecke   + 1                                      - Wrocław

2. Eugeniusz Szwed   + 4                  - Wrocław 

3. Astarloa12     + 1                           - Wrocław
4. pk_kamil    + ?                     - Wrocław (wstępnie)

5. hesoy6   + 1                                    - Wrocław

6. RTK-WGM +1                                 - Wrocław

7. Januszand +2                                - Wrocław

8. Perpetuum Mobile +1.               - Wrocław

Dopisane. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowni,

dzisiaj mieliśmy testowe połączenie z Wrocławia z autorem książki Davidem Rooneyem i wydawcą jego książki. Test wyszedł pozytywnie, także jestem spokojny o możliwości techniczne. 

Zgodnie z informacjami, systemem przez który można będzie się połączyć, będzie Microsoft Teams. 

W przyszłym tygodniu udostępnię osobom zainteresowanym zdalnym udziałem w warsztatach link do logowania się na spotkanie.

Będzie jeden link na obie części. 

Część pierwsza warsztatowa - rozbieranie i składanie zegarków Pobieda (17:00-19:00)

Część druga wieczór autorski z autorem książki Davidem Rooneyem (19:15 - 20:15).

Link wyślę 15 września tak aby zainteresowane osoby mogły się zgłaszać do czwartku 14 września. 

Z uwagi na możliwości techniczne ilość miejsc jest ograniczona, także proszę o zgłaszanie się zainteresowanych udziałem zdalnym. 

Lista do udziału osobistego we Wrocławiu jest jeszcze otwarta. Maksymalnie może być 25 osób. Także kilka miejsc jeszcze jest. 

Podczas I części będzie można zadawać pytania zegarmistrzowi oraz organizatorom za pomocą czatu. Odpowiedzi będą udzielane na bieżąco. 

W części wieczoru autorskiego będą zadawane pytania autorowi z wcześniej przygotowanej listy pytań. 

Pytania zbieram do końca tego tygodnia. Także jeśli ktoś miał okazję i chęci przesłuchania audiobooka, to prośba o przesyłanie pytań na mojego maila na forum. Pytania mogą być przygotowane w j. polskim. 

Wieczór autorski będzie prowadzony. w j. angielskim. W miarę możliwości postaramy się o tłumaczenie na j. polski odpowiedzi udzielonych przez autora. 

Są to pierwsze warsztaty, które będę prowadził zdalnie, także z góry przepraszam za wszelkie niedociągnięcia. Oczywiście będę wdzięczny za wszelkie uwagi po warsztatach, które pozwolą na jeszcze lepsze prowadzenie warsztatów również w tej formie. 

Zachęcam do udziału osobistego jak i w formie zdalnej. 

Pozdrawiam

Piotr 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Książka już została zamówiona w wydawnictwie. Kilka egzemplarzy przywiozę do Wrocławia. Wiem, że najlepiej byłoby przeczytać ją na kilka tygodni przed spotkaniem, ale niestety nie dało się wcześniej zgrać wszystkich terminów - druk, nasze spotkanie, sala itp.

Mamy nadzieję, że nie będzie to jakimś szczególnym utrudnieniem w przygotowaniu pytań do autora. 

We Wrocławiu będzie też z nami Aleksandra Czwojdrak - twórczyni przekładu książki Davida Rooney'a na język polski. Bardzo proszę o pytania również do Pani Aleksandry. (wysyłajcie je do Piotra). Na bazie zebranych pytań łatwiej będzie prowadzić całość spotkania. To oczywiście nie wyklucza spontanicznych pytań już podczas trwania połączenia z Davidem Rooney'em.

 

Nie przejmujcie się kwestią języka. Poziom waszej znajomości angielskiego nie będzie miał znaczenia.  Będzie z nami młodzieniec, znakomicie znający j.angielski, który z przyjemnością będzie służył nam z  pomocą w tłumaczeniu spotkania. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Książkę czyta się jednym tchem ...  

Wrocław czeka ! Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia czy warto, to traci czas na zastanawianie. Warto przyjechać do Wrocławia i warto być z nami. Warto poznać autora książki ( tylko video rozmowa ), tłumaczkę i wydawnictwo. Zachęcam tym bardziej, że to nie wszystkie atrakcje, które na nas czekają :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Książkę czyta się jednym tchem ...  

Wrocław czeka ! Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia czy warto, to traci czas na zastanawianie. Warto przyjechać do Wrocławia i warto być z nami. Warto poznać autora książki ( tylko video rozmowa ), tłumaczkę i wydawnictwo. Zachęcam tym bardziej, że to nie wszystkie atrakcje, które na nas czekają :)

 

Można zamówić jedną?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkładam dla Ciebie 1 egz. Przypomnij mi proszę dane do paczkomatu tj. nr. tel, adres email i nr paczkomatu. (nie zbieram danych dlatego już nie mam tych przysłanych poprzednio)

 

Mam ich tylko 10 do dyspozycji. Pierwszeństwo mają uczestnicy warsztatów we Wrocławiu. Książka jest wydana starannie mimo że jest w miękkiej okładce. Niestety 55 zł + koszty przesyłki paczkomat-paczkomat, czyli tanio nie jest. 
 

image.thumb.jpeg.f4ea983d5b9248471d436a9c8ab0099c.jpeg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poproszę o odłożenie jednego egzemplarza dla mnie.
Później doślę na PW dane do wysyłki. Wpłata będzie zrobiona w poniedziałek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.