Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
shannynnsk

Vintage minimalizm - poszukiwania zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam minimalistycznego zegarka vintage i do tej pory udało mi się znaleźć tylko dwa modele, które grzeją moje serduszko. 

Założenia: kolor uniwersalny, najlepiej jasny, ale może być też ciemny. Na bransolecie najchętniej i z bezelem obrotowym/gmt/kompresor. Koniecznie z dodatkiem złota/miedzi etc. - żeby było coś ciepłego.

Może być jakaś hybryda z pilotem czy cokolwiek, grunt, to żeby był wygodny i żebym mogła nosić go codziennie i żeby był nieco bardziej niż sportowy (smart casual).

Rozmiar najlepiej między 38mm (44 mm lug to lug) a 40 mm (46 mm lug to lug), gdyż mój nadgarstek ma 15 cm (5cm szerokości). Wszystko co mniejsze (35mm w górę) też będzie pasować.

Bardzo lubię ten kształt wskazówek i indeksów. Lubię też wypukłe szkiełka! Takie zakrzywiające :)

Spinnaker Croft jest zbyt duży, wręcz to kajdan i wchodzi trochę w maksymalizm, ale nadal mi siedzi.

HVD Spectre Diver to 40 mm (48mm lug to lug), więc jest już na granicy, ale ma bardziej zgrabny bezel i może by mi się udało na niego uprzeć mimo tych dłuższych uszu :) Wyzwaniem jest jego dostępność. 

Budżet mam otwarty, wiadomo, że im mniej, tym fajniej, ale że to ma być mój główny zegarek, to rozważę wszystko :)

Pomożecie?

 

sp-5058-0a-zegarek-srebrny-klasyczny-croft-pasek-28878-5.thumb.jpg.56d25f23c4b55efee2ef2b510f895910.jpg20210714_155529.thumb.jpg.010eb4db997e144e78c92b7aaa68a622.jpgs-l1200.thumb.jpg.d9ab8b4259632693b6408e43fdf982f2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serica 5303

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to został tu opisany Oris 65 bicolor z brązem:

 

https://monochrome-watches.com/oris-divers-sixty-five-bi-colour-bico-steel-and-bronze-bracelet-hands-on-price/

 

obraz.thumb.png.67c48f237c8ed7ea710a804340f90198.png

 

 

 

Taka Certina DS Action też pasuje do opisu. I rozmiar dobry, bo 38mm:

 

obraz.thumb.png.52ccae3db2c100b5d0573ef85e26cfb3.png

 

albo wersja jeszcze mniejsza, już typowo kobieca:

 

obraz.thumb.png.05f397083b48f88f12bd9fc624d39b9e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Orisa Bico masz w świetnej cenie na bazarku

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2023 o 23:15, Perpetuum Mobile napisał(-a):

W zasadzie to został tu opisany Oris 65 bicolor z brązem:

 

https://monochrome-watches.com/oris-divers-sixty-five-bi-colour-bico-steel-and-bronze-bracelet-hands-on-price/

 

obraz.thumb.png.67c48f237c8ed7ea710a804340f90198.png

 

 

 

Taka Certina DS Action też pasuje do opisu. I rozmiar dobry, bo 38mm:

 

obraz.thumb.png.52ccae3db2c100b5d0573ef85e26cfb3.png

 

albo wersja jeszcze mniejsza, już typowo kobieca:

 

obraz.thumb.png.05f397083b48f88f12bd9fc624d39b9e.png

Zdecydowanie wolałbym Orisa. W wersji bicolor jest świetny. Nieważne czy na bransolecie czy na pasku. Jest to bardzo uniwersalny zegar, lekki, niewysoki, wygodny w noszeniu, lekko sportowy i lekko elegancki zarazem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.