Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ernennn

Pytanie o autentyczność

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jako, że jestem laikiem chciałem zapytać o autentyczność tej bulovy super Seville, czy w ogóle ktoś kiedyś podrabiał te zegarki? 
 

IMG_5128.jpeg

IMG_5126.jpeg

IMG_5127.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oryginał,Bulova już od dłuższego czasu nie jest szwajcarska ,kupił ja bodajże Citizen,więc ten model  pamięta zapewne odległe czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zegarek z lat 80-90tych wiec przypuszczam, że nie podrabiano ich tak wtedy, ale mimo to chciałbym mieć pewność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co wzbudza moje zaciekawienie to dekiel, porownalem w necie i w tamtych latach 70-80tych nie stosowano przeszkolonych dekli na masową skalę, być może ktoś wymienił ale że znalazł z sygnatura bulova to trochę zastanawiajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są lata 70 tylko 90, kiedy to przeszklone dekle (zapoczątkowane przez Chronoswissa we wczesnych latach 80) były już standardem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eye_lip napisał(-a):

To nie są lata 70 tylko 90, kiedy to przeszklone dekle (zapoczątkowane przez Chronoswissa we wczesnych latach 80) były już standardem.

Czyli mówisz żeby nie wybrzydzać i brać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba to tak.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Jak się podoba to tak.

Okej, dzięki za pomoc ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2023 o 16:25, jarek08s napisał(-a):

Na moje oryginał,Bulova już od dłuższego czasu nie jest szwajcarska ,kupił ja bodajże Citizen,więc ten model  pamięta zapewne odległe czasy

Z tego co wiem Bulova nigdy nie była "szwajcarska". Jako amerykańska firma miała zakład produkujący mechanizmy/części w Szwajcarii. Po przejęciu przez Citizena dalej mają zegarki "Swiss made" które w środku mają mechanizmy sellita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ważne czy szwajcarska czy nie, czy warto kupić ten zegarek i czy uważacie, że wszyskto z nim legit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zaleze od dwóch rzeczy a mianowicie rozumu i serca 

ps. jaka jest cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500 na jednej z polskich grup tez w super stanie jest taki zegarek za 2300 ale niestety kwarcowy :( znalazłem tańsze, ale zastanawia mnie, bo jeden z modeli ma na mechanizmie 25 kamieni natomiast na tarczy napis bva 1132.12 a one zazwyczaj miały 17. Ten z tego posta wydaje się najsensowniejszy jeśli chodzi o stosunek jakość-cena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova robi bardzo fajne zegarki, firma z wielką i bogata historią. Nie jestem znawca ale wydaje mi się że nie jest warta 2500 ... Za te pieniądze kupisz nowa Bulova w sklepie z gwarancją. Daj sobie jeszcze kilka dni na poszukiwania może coś wpadnie Ci w oko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fajnym stanie taniej niż 2500 ciężko znaleźć, a zależy mi na takim designie, bo bardzo mi się podoba. Zegarki bardziej sportowe i o nowszym designie już mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarków w tym designie (Rolex day datę) trochę jest. Co nie zmienia faktu że ta Bulova wygląda bardzo ładnie i jak Ci się podoba to próbuj coś utargować i bierz. Po prostu jak dla mnie jest to wygórowana cena i nie byłem świadomy że bulovy z lat 90/00 po tyle chodzą.

Zegarki które pokazuje google po wpisaniu 1D30M mają w większości "złote" mechanizmy i wahnik z logiem Bulova. Trzeba by poszukać katalogu Bulova z lat 90 i sprawdzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/18/2023 at 3:34 PM, ernennn said:

Panowie nie ważne czy szwajcarska czy nie, czy warto kupić ten zegarek i czy uważacie, że wszyskto z nim legit?


Fajna… i warto, nie ma co się zastanawiać jeżeli stan tego zegarka jest fajny i się podoba, a „taniej” to już było 😜

Brałbym👍🏻

Edytowane przez Londek
Polska trudny język 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.