Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Nah

Co to za zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

 

25 minut temu, Nah napisał(-a):

To chyba fajnie?

 

To znaczy, ze Cartier wyprodukowal koperte. Tylko i az.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałam, że to może być aż tak skomplikowane (dla mnie 😉)

 

Jestem bardzo wdzięczna za śledztwo, przed chwilą opowiedziałam mamie, czego się dowiedziałam od Was, a mama powiedziała, że dostała ten zegarek na komunię od rodziny z Kanady 😁

 

Podsumowując - koperta Cartier'a , mechanizm Juvenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Nah napisał(-a):

Podsumowując - koperta Cartier'a , mechanizm Juvenia?

Na to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Nah napisał(-a):

 

Podsumowując - koperta Cartier'a , mechanizm Juvenia?

 

Nie. To nadal Juvenia, ktora zlecila zapewne wykonanie koperty Cartierowi. 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie. To nadal Juvenia, ktora zlecila zapewne wykonanie koperty Cartierowi. 

Albo Cartier z werkiem Juvenii 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie. To nadal Juvenia, ktora zlecila zapewne wykonanie koperty Cartierowi. 

 

 

to mnie przerasta :D wiedza tajemna, gnoza zegarowa :) ale przyznam, że ciekawość mi rozbudziliście. Już szukam zegarmistrza, który mógłby ją przejrzeć, naprawić i może opowiedzieć coś jeszcze.

 

33 minuty temu, Watch-er napisał(-a):

Albo Cartier z werkiem Juvenii 😁

 

 

Panowie - błagam!!! :D

Edytowane przez Nah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Nah napisał(-a):

 

 

to mnie przerasta :D wiedza tajemna, gnoza zegarowa :) ale przyznam, że ciekawość mi rozbudziliście. Już szukam zegarmistrza, który mógłby ją przejrzeć, naprawić i może opowiedzieć coś jeszcze.

 

 

Tu uwazaj, bo zegarmistrzowie potrafia zrobic krzywde takim zegarkom. 

Stare zegarki powinny miec specyficzna opieke zegarmistrzowska, nie zgadzaj sie na zadne polerwanie, odnawianie, itp. Przeglad mechanizmu ok, nic wiecej 😊

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo - dzięki za ostrzeżenie i radę, właśnie obawiam się trochę, że źle trafię, a co gorsze - przy mojej niewiedzy nawet się nie zorientuję, że źle trafiłam :D

 

szukałam na forum polecanych w Poznaniu i Pan Bilicki (ponoć straaasznie długie terminy, a ja bym chciała na już :D) na prowadzenie się wysuwa, ale spróbuję może jeszcze w antykwariacie na Wielkiej (oni piszą o komorze ciśnieniowej - czy to jest bezpieczne dla takiego umęczonego, starego zegarka?)

 

W ogóle nie mam pojęcia, jak taka wizyta miałaby wyglądać. Kiedyś monety stare wyceniałam w antykwariacie, ale to było zdecydowanie prostsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komora ciśnieniowa? a po co? powiem Ci za free, że lepiej go nie moczyć. normalny zegarmistrz i tyle. nie bateryjkarz, tylko taki, co naprawia mechaniczne. ogarnie. tylko powiedz, że ma zrobić serwis werku i nie ruszać reszty.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nah napisał(-a):

oo - dzięki za ostrzeżenie i radę, właśnie obawiam się trochę, że źle trafię, a co gorsze - przy mojej niewiedzy nawet się nie zorientuję, że źle trafiłam :D

 

szukałam na forum polecanych w Poznaniu i Pan Bilicki (ponoć straaasznie długie terminy, a ja bym chciała na już :D) na prowadzenie się wysuwa, ale spróbuję może jeszcze w antykwariacie na Wielkiej (oni piszą o komorze ciśnieniowej - czy to jest bezpieczne dla takiego umęczonego, starego zegarka?)

 

W ogóle nie mam pojęcia, jak taka wizyta miałaby wyglądać. Kiedyś monety stare wyceniałam w antykwariacie, ale to było zdecydowanie prostsze...

 

 

Lepiej poczekac na kogos polecanego niz zrobic mu krzywde.

Pomysl ile lat lezal w szufladzie, to i kilka miesiecy mu nie zaszkodzi 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądrego to i dobrze posłuchać 😁

 

Masz rację, w szufladzie leżał jakieś 70 lat jeśli dobrze liczę. Tylko że ja w gorącej wodzie kąpana, jeszcze bardziej się podjarałam jak mi mama napisała, że ma jeszcze inne różne starocie zegarkowe😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Watch-er napisał(-a):

Albo Cartier z werkiem Juvenii 😁

Cartier w tamtym okresie stosował mechanizmy LeCoultre / EWC, pomijając że to nie werk Juvenii;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Cartier w tamtym okresie stosował mechanizmy LeCoultre / EWC, pomijając że to nie werk Juvenii;)

 

Dlaczego mi to robicie? 🤣🤣🤣

 

Mogę prosić o rozwinięcie? Szczególnie - "w tamtym okresie", bo ja nadal nie wiem, jaki to okres.

 

Zaczynam bać się wizyty u zegarmistrza, bo ja jak pelikan wszystko przyjmuję 😁

Edytowane przez Nah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki w tej stylistyce produkowano głównie w latach 20 i 30. Sugeruje też to kształt mechanizmu bo "shaped movements" były wtedy szeroko stosowane później zunifikowano kształty.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakiejś rosyjskiej stronie znalazłam z tych lat grafiki zegarków Cartiera i rzeczywiście sporo było bardzo podobnych kształtem, ALE wszystkie były sygnowane na tarczy... Czy to na pewno Cartier?

 

No i dlaczego na werku jest napis Juvenia? a może to w ogóle jakiś mega składak kanadyjski? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest Cartier i nikt tego nie pisał. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił się wpis o cartierze z werkiem juvenii

Edytowane przez Nah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Nah napisał(-a):

pojawił się wpis o cartierze z werkiem juvenii

Możesz to potraktować jako żarcik., zresztą 221 jako punca  (Cartier) jest zarejestrowana od 1934 roku więc jest duże prawdopodobieństwo że to nie Cartier był twórca koperty (szczególnie że Cartier nie był dostawcą kopert dla innych marek) tylko firma która była przed 1934 rokiem zarejestrowana pod tym znakiem.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Możesz to potraktować jako żarcik., zresztą 221 jako punca  (Cartier) jest zarejestrowana od 1934 roku więc jest duże prawdopodobieństwo że to nie Cartier był twórca koperty (szczególnie że Cartier nie był dostawcą kopert dla innych marek) tylko firma która była przed 1934 rokiem zarejestrowana pod tym znakiem.

Dzięki, trudne to wszystko, a ja mam tak, że lubię jasno wiedzieć, co i jak i jeszcze najlepiej jak najszybciej 😁 zegarek zawsze był dla mnie najbrzydszy z najbrzydszych, a teraz inaczej na niego patrzę

Edytowane przez Nah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data rejestracji puncy NIE jest datą pierwszego użycia znaku. System Poinçons de Maître wprowadzono w Szwajcarii w połowie lat dwudziestych, a obowiązek rejestracji wszedł w życie w 1934 roku, czyli punca najprawdopodobniej była używana wcześniej przez tego samego użytkownika.

Edytowane przez Watch-er
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już całkiem poległam, rozumiem z tego tak niewiele.

 

Pójdę do zegarmistrza - tylko werk ma naprawić i najlepiej zidentyfikować to coś o ile się da 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

, pomijając że to nie werk Juvenii;)

A nie jest to przypadkiem FHF 59-21 zrobiony dla Juvenii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Watch-er napisał(-a):

Data rejestracji puncy NIE jest datą pierwszego użycia znaku. System Poinçons de Maître wprowadzono w Szwajcarii w połowie lat dwudziestych, a obowiązek rejestracji wszedł w życie w 1934 roku, czyli punca najprawdopodobniej była używana wcześniej przez tego samego użytkownika.

Cartier jako Cartier w La Chaux du Fonds jest od 1972 roku ( wcześniej zegarki były produkowane przez Cartiera w oddziale w Londynie czy w Paryżu, NY ( mechanizmy importowano, a jeśli koperta nie powstawała w którymś z tych oddziałów to dostawca kopert był Edmond Jaeger (punce EG na kopercie), albo przez szwajcarskich poddostawców w całości np Piaget gdzie niektóre modele miały referencje Piageta a różniły się tylko logiem Cartier) więc z przymrużeniem oka traktowałbym dane z tej tabelki o obecności Cartiera w Szwajcarii w latach 30.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc! Mętlik mam w głowie ogromny, choć niektórzy podejrzewają mnie, że jestem cwanym mężczyzną, na dodatek z niecnymi zamiarami (Archibaldi - pozdrawiam 😁), ale zapewniam, że nie mam pojęcia o co chodzi.

 

W każdym razie na poniedziałek umówiłam się do Pana zegarmistrza, obiecał, że zajrzy co i jak (tak, pamiętam - tylko przegląd i ewentualnie naprawa werka😀)

Edytowane przez Nah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.