Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Simon106

Fortis Flieger Cockpit 595.10.48

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim forumowiczom.

 

Ostatnimi czasy oglądam sobie stare Fortisy i ogólnie zainteresowałem się bardziej marką (lubię piloty).

Tajemnica to żadna, że akurat stare modele Fortisa Fliegera Cockpita są masowo podrabiane (szczególnie na E-bay-u z UK można trafić na całe podróby, zestawy podrabianych części tzw. Kit watch, dekle itd). Ewetulnie tzw. Lego watch - czyli mixy z częsci ori i fake.

 

Sporo już się dokształciłem w zakresie różnic pomiędzy ori a fake przy tym modelu, ale nadal łatwiej kupić podróbę niż ori.

Wiem, że na tym forum jest kilku fanów marki (w tym miejscu też podrwienia i podziękowania za merytoryczne wskazówki dla kolegi Rafała) dlatego proszę o opinie co do oryinalności zegarka ze zdjęć.

 

Mnie niepokoi ten dekiel. Jakość, głębokość tłoczenia, jakość wzoru 3D logo korony Fortisa trąci jednak fakem.

Jakie są wasze opinie?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

s-l1600b.jpg

s-l1600a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ się nie znam i w życiu na oczy nie widziałem tego zegarka, dlatego wklejam zdjęcie dekla zaczerpnięte z netu. Różnica jest chyba wyraźna.

P.S. nie wiem czy to te same modele ale pomimo wszystko...

1.jpg

ewentualnie jeszcze taki

Bez tytułu.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ja też nie widziałem tego modelu na żywo to też wkleję. Nie wydaje mi się żeby był jakiś inny niż ten. Poza tym chyba w czasie powstania tego modelu nikt nie podrabiał fortisów.  ?

https://www.catawiki.com/pl/l/21841955-fortis-flieger-pilot-automatic-595-10-46-mezczyzna-1980-1989

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      Na sprzedaż leci jeden z nowszych wypustow Fortisa, jeszcze niespotykany u nas, genialny Marinemaster M-40 Serenity w kolorze przez producenta nazwanym Rockstone Gray.
       
      Bardzo wygodna koperta o średnicy 40mm i długości 43, grubości 12mm, w uszach 21mm.
       
      Szkło szafirowe, z niesamowitym zewnętrznym antyrefleksem - absolutny "brak szkła".
       
      Piękna i solidna luma na indeksach, wskazówkach I co niespotykane - logo producenta + ring dookoła tarczy.
       
      Solidna bransoleta za zapięciem wyposażonym w mikroregulacje "w locie" - na przycisk - bez użycia narzędzia.
       
      Pierwszy zakup 10.2022 r i od tego czasu biegną 24 msce gwarancji producenta.
       
      Stan zegarka określam na 9/10 - minimalne ślady użytkowania, widoczne głównie na śrubach od zmiany paska/bransy.
       
      Mechanizm na poprawnym chodzie, jest to autorska wersja sw200 a więc solidny i tani w serwisie wół roboczy.
       
      W komplecie wszystko co otrzymujemy od producenta, karta gw z instrukcją, pudełka, dodatkowe ogniwa, wkrętak do zdejmowania beansolety.
      Gratis - oryginalna guma Fortis kupiona za ok 700zl.
      Retail ok 15tys + 700 guma, ja poproszę 9499zl do jakich negocjacji. Płatność na konto lub revolut, ewentualnie odbiór Bydgoszcz i gotówka.
      Zapraszam, myślę że niezły rarytas na naszym podwórku!





























    • Przez Simon106
      Dzień Dobry wszystkim forumowiczom,
      Z chęcią nabyłbym zegarek z lat 90: Fortis Flieger Cockpit.
      Interesują mnie wszystkie warianty tego zegarka (ale najważniejsze, żeby były to egzemplarze z WR 100 nie te z WR 50 (i przezroczystym deklem).
      Zależy mi też na tym, żeby zegarek nie był mocno zmęczony żywotem;-)
      Przykładowe foto w załączeniu.
      Zapraszam do kontaktu.
      Pozdrawiam
       

       
    • Przez drobnypijaczek
      Cześć, co sądzicie o tym czasomierzu?
       


    • Przez sebster79
      Witajcie drodzy Forumowicze
       
      Mam możliwość zakupu jednego z dwóch opcji, bardzo różnych od siebie, w podobnej cenie,pełnej autentyczności i świetnym stanie
      obecnie posiadam zegarki automatyczne i kwarcowe, certine diver,steinhart ocean one,tissot solar ,bulova moon i fenix 6 pro szafir, ze względu na duża ilość sportu używam najczęściej fenix ale lubie zalozyc automatyczny zegarek w dni wolne,wakacje i wypady na nurkowanie zakładam divera,a fenix sprawdza się do monitoringu wszystkiego łącznie ze snem oraz nawigacja w górach ,posiadając wolne fundusze myśle nad zakupem dodatkowego czasomierza ,podobają mi się oba z lekka przewaga na taga, sportowa elegancja, a fortis to limitowana wersja zegarka który ma ciekawa historie za sobą ,zastanawiam się który będzie bardziej prestiżowy lepiej wykonany i praktyczniejszy , ewentualnie ,którego lepiej odsprzedam. Dziekuje z góry za wasze zdania i opinie
      ps; myśle ,ze po zakupie sprzedam albo bulova moon , lub tissota , ewentualnie stenka 


    • Przez kacuranis
      Witajcie, to mój pierwszy zarówno wpis jak i temat, mam nadzieje że zamieszczam w dobrym miejscu
      wiem że na samej podstawie zdjęć z aukcji trudno określić ale zastanawiam się nad zakupem:
       
      https://www.olx.pl/oferta/zegarek-klasyczny-tissot-nie-armani-mk-ck-rolex-okazja-CID87-IDmzQi2.html#3accf6d83f
       
      moje wątpliwości budzi raczej zakres opisu niż sam stan zegarka gdyż na technicznych parametrach nie znam się
      sprzedawca sugeruje sprzedaż zegarka jako nietrafionego pomysłu a w innych jego aukcjach pojawiają się kolejne zegarki - również nietrafione prezenty? 
      cena wydaje się zachęcająca no ale...
       
      gorąca prośba do forumowiczów o uwagi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.