Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Polas

Który zegarek lepszy, bardziej długowieczny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma z nim żadnych problemów, a serwis SG jest w wwie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem,że jakiś problem jest z nakręcaniem czy coś takiego. Ale jeśli to nieprawda to super bo wtedy chyba to będzie ten Hamilton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo się nad nim zastanawiałem. Tylko podobno dopóki była tam ETA 2804 to Ok. Teraz jest to zmodyfikowany ten werk dla Hamiltona H-50. I podobno są z nim problemy. Gdyby nie to byłby to wybór numer 1. Pytanie jak to faktycznie jest z tym mechanizmem. To dla mnie duże pieniądze i nie chciałbym się nadziać na minę. I skoro jest robiony pod Hamiltona jak z serwisem w Polsce.

Na pewno nie jest to jakiś felerny werk. Jakiś wadliwy egzemplarz może się zdarzyć każdemu. Ale w tym przypadku to raczej będzie felerny konkretny egzemplarz niż felerny produkt generalnie w sensie złego zaprojektowania lub seryjnie kiepskiego montażu itp…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wielkie dzięki za pomoc. Problem chyba rozwiązany. Celuje w Hamiltona khaki mechanical z datą. :)

Jeszcze tylko pytanie czy sklep Kraff.pl jest pewny i spokojnie mogę kupić tam ten zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to wielkie dzięki za pomoc. Problem chyba rozwiązany. Celuje w Hamiltona khaki mechanical z datą.
Jeszcze tylko pytanie czy sklep Kraff.pl jest pewny i spokojnie mogę kupić tam ten zegarek?

Nic u nich nie kupowałem, ale z tego co się orientuję to tak. Pewny. Kojarzę, że ludzie z Forum tam kupowali i mieli pozytywne doświadczenia. To chyba nawet ktoś obecny na forum ten biznes prowadzi. Jest nawet wątek o tym sklepie na Form, bo ktoś już pytał. Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minutes ago, Polas said:

No to wielkie dzięki za pomoc. Problem chyba rozwiązany. Celuje w Hamiltona khaki mechanical z datą. :)

Jeszcze tylko pytanie czy sklep Kraff.pl jest pewny i spokojnie mogę kupić tam ten zegarek?

Sklep jest spoko. Chyba na bazarku wisiał taki Hammi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie klamka zapadła :).

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za rady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2023 o 13:12, Polas napisał(-a):

Jeszcze tylko pytanie czy sklep Kraff.pl jest pewny i spokojnie mogę kupić tam ten zegarek?

Sklep ok. Kupowałem u nich osobiście jeden zegarek. 

Pamiętaj żeby zapytać o gwarancję, bo duża szansa że zegarek będzie już po gwarancji producenta i zostanie Ci rękojmia sklepu. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep pewny. Kupiłem u nich hamiltona suba. Wszystko super. Zegarek bajka, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oczywiście o Hamilton Navy Scuba. Nie suba. Literówka 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 17.12.2023 o 17:53, evilym napisał(-a):

Sklep ok. Kupowałem u nich osobiście jeden zegarek. 

Pamiętaj żeby zapytać o gwarancję, bo duża szansa że zegarek będzie już po gwarancji producenta i zostanie Ci rękojmia sklepu. 

Możesz jaśniej? Bo zainteresował mnie sklep ale to co mówisz jest co najmniej dziwne. Jeśli jest oficjalnym kanałem sprzedaży to gwarancja dla konsumenta liczy się od dnia sprzedaży koncowej a nie dystrybucyjnej. Gwarancja biegnie od daty z paragonu. Jakim cudem gwarancja miałaby minąć i zegarek miałby zostać z rekojmią sprzedawcy? Używanymi handlują?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Petru23 napisał(-a):

Możesz jaśniej? Bo zainteresował mnie sklep ale to co mówisz jest co najmniej dziwne. Jeśli jest oficjalnym kanałem sprzedaży to gwarancja dla konsumenta liczy się od dnia sprzedaży koncowej a nie dystrybucyjnej. Gwarancja biegnie od daty z paragonu. Jakim cudem gwarancja miałaby minąć i zegarek miałby zostać z rekojmią sprzedawcy? Używanymi handlują?

Oficjalna gwarancja autoryzowanego serwisu może minąć jak zegarek jest importowany na własną rękę. Wtedy sklep, który tak sprowadza zegarki daje "własną" gwarancję. Co to znaczy- czy naprawia wyszkolony serwisant w rękawiczkach czy pan Miecio brudnymi paluchami na zapleczu - nie wiadomo.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a):

Oficjalna gwarancja autoryzowanego serwisu może minąć jak zegarek jest importowany na własną rękę. Wtedy sklep, który tak sprowadza zegarki daje "własną" gwarancję. Co to znaczy- czy naprawia wyszkolony serwisant w rękawiczkach czy pan Miecio brudnymi paluchami na zapleczu - nie wiadomo.

Czyli sprzedaż poza oficjalnym kanałem dystrybucji jak no TimeStore. I wszystko jasne aczkolwiek sformułowałes wypowiedź tak, jakby oficjalna gwarancja obowiązywała ale została uruchomiona wcześniej. A chodzi o to, że towar nie posiada wogole gwarancji producenta.

 

Może być też tak, że sklep daje swoją gwarancję ale realizuje ją w oficjalnym serwisie, gdyż to on jest finalnym właścicielem i gwarancja jest na niego i nie przechodzi na kolejnego właściciela zegarka.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Petru23 napisał(-a):

Możesz jaśniej? Bo zainteresował mnie sklep ale to co mówisz jest co najmniej dziwne. Jeśli jest oficjalnym kanałem sprzedaży to gwarancja dla konsumenta liczy się od dnia sprzedaży koncowej a nie dystrybucyjnej. Gwarancja biegnie od daty z paragonu. Jakim cudem gwarancja miałaby minąć i zegarek miałby zostać z rekojmią sprzedawcy? Używanymi handlują?

 

4 godziny temu, Petru23 napisał(-a):

Czyli sprzedaż poza oficjalnym kanałem dystrybucji jak no TimeStore. I wszystko jasne aczkolwiek sformułowałes wypowiedź tak, jakby oficjalna gwarancja obowiązywała ale została uruchomiona wcześniej. A chodzi o to, że towar nie posiada wogole gwarancji producenta.

 

Może być też tak, że sklep daje swoją gwarancję ale realizuje ją w oficjalnym serwisie, gdyż to on jest finalnym właścicielem i gwarancja jest na niego i nie przechodzi na kolejnego właściciela zegarka.

 

 

To że sprzedają poza oficjalnym kanałem dystrybucyjnym, nie musi oznaczać że zegarek nie ma gwarancji producenta.

 

Może ona być np. krótsza o kilka miesięcy (czy nawet lat), może być już po gwarancji albo faktycznie zegarek nigdy jej w ogóle nie miał. 

 

Warto dopytać, żeby się nie rozczarować. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.