Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mati_pe

Chronograf do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy miłośnicy,

 

proszę o pomoc w znalezeniu zegarka, który odpowiada większości moich wymagań, a przy tym nie zabija budżetu /powiedzmy na tym etapie 1500 zł/. Otóż, szukam:

- zegarek do codziennego użytku, 

- zegarek z chronografem na bransolecie, obwód nadgarstka jakieś 16,5 cm, więc nie może być za duży/gruby,

- kwarcowy lub mechaniczny. Niestety może zabrzmi to ignorancko, ale ważniejsza jest dla mnie strona wizualna. Może nawet wolałbym kwarc z uwagi na bezobsługowość,

- tarcza czarna lub ciemnozielona. Nie pogardzę też innym, ciemnym interesujacym kolorem. Raczej jednokolorowa, więc wszelkie pandy na tym etapie odapdają,

- fajnie żeby zegarek (tarcza) sprawiał wrażenie przestrzenności (nakładane indeksy itp.) Moim garniturowcem jest Certina DS-8 Moon Phase C0334501608100, co może posłużyć jako punkt odniesienia co mi się podoba,

- wizualnie podoba mi się bezel z tachymetrem, ale raczej w stylu Omegi Speedmaster niż Rolexa Daytony, tzn. węższy i bardziej subtelny,

- styl lekko wpadający w retro - klasyczny wygląd, cieńsze wskazówki, węższe indeksy, bez "przebajerownia" tarczy, indeksy zamist cyfr itp.

- nie mam preferencji co do marki. Na tym etapie odpuszczam chińskie inspiracje, typy Pagani Design, Phylida, Corgeut. Do tego zawsze można wrócić,

- moje typy wizualne, niestety są poza zasięgiem finansowym:

1) Omega Speedmaster 57 

image.jpeg.f12bcc4d8234a88d258e9ee0ab51035b.jpeg

 

2) Omega Speedmaster Moonwatch - klasyk

3) Junkers Jumo

image.jpeg.d7be4bc0c985d72e4402d8fa2c5b4a09.jpeg

 

Po głowie chodzi mi jeszcez jakiś diver, z chronografem lub bardziej atrakcyjną tarczą...

 

Bardzo dziękuję za wszelkie sugesite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Przejrzyj te wątki. Mimo wskazania właśnie pand są tam wersje jednkolorystyczne 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

About Vintage 1934 Telechron 157418 - Ditur

zegarek About Vintage 1934 Telechron 157418 dla Mężczyzna z tarczą  o średnicy 42 mm i paskiem  Prawdziwa skóra

About Vintage 1960 Racing Chronograph 169350 - Ditur

zegarek About Vintage 1960 Racing Chronograph 169350 dla Mężczyzna z tarczą  o średnicy 40 mm i paskiem  Prawdziwa skóra

W tym modelu jest stalowy bezel. Nie wiem jak z trwałością barwienia na stali, ale warto chyba o tym pomyśleć przy zegarku codziennym. 

 

Wszystko oczywiście lekko ponad budżet, żeby nie było za fajnie :D

 

Edytowane przez gamemaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.