Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Klawy28

Glycine, Seiko czy coś innego...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuję zakupić nowy zegarek, który ma być niewielkim diverem do maksymalnie 3000 zł. 

Wymagania które stawiam przed zegarkiem to:

- rozmiar nie większy niż 40mm

- rozstaw uszu 20mm - będzie zmiana bransolety na jakąś fajną gumę na 99%

- szafirowe szkło

- mechanizm bez znaczenia, może być kwarc, może być automat

- dobrze aby był paskolubny

 

Z zegarków które wpadły mi w oko to:

1. https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-prospex-diver-solar-sne573p1

2. https://www.glycinestore.eu/glycine-combat-sub-39-gl0401/

3. https://zegarownia.pl/zegarek-meski-certina-ds-action-gent-c032-410-17-051-00 - ciut za duży rozmiar

4. https://westwatches.pl/pl/spinnaker-sp-5100-01-croft-automatic-40mm-15atm?utm_source=google&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=spinnaker-sp-5100-01-croft-automatic-40mm-15atm&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAw6yuBhDrARIsACf94RVImo2QRSjbbGMGuyhcim-uqcxmB33OPFNdCJd-SEmVQaOSh8PC48caAipmEALw_wcB

 

Podoba mi się styl trochę ala Tudor, lecz totalnie nie znam marek Spinnaker oraz Glycine :(

 

Co polecacie? Może jakieś inne propozycje? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine jest spoko a skoro ma byc ala Tudor BB58 to tym bardziej ten model. Alternatywan to Certina, jest też nurek w rozmiarze 39.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient jakoś nie mój styl z tym srebrnym bezlem. A co sądzicie o Smiths z bazarku? Nie znam marki, ale wygląda zacnie 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina OK, tylko nie spełnia Twoich wymagań. Średnica 41mm a między uchami 21mm. Mechanizm Precidrive w środku fajny, bo bardzo dokładny. Dużo dokładniejszy niż inne kwarce, że o automatach nie wspomnę.

 

Co do Glycine (dobra marka, solidne zegarki), to najlepszym źródłem jest sklep Ashford z USA. Do ceny dojdą opłaty importowe i koszt wysyłki, ale na końcu i tak będzie duuużo taniej niż w Europie.

 

https://www.ashford.com/brand/glycine.html

 

Nie ma tam w tej chwili zbyt dużego wyboru w kwarcowch Combat-Subach, ale może coś dla siebie znajdziesz. Sklep sprawdzony, wielu forumowiczów tam już kupowało. Ja również.

Ten zegarek poniżej powinien po wszystkich opłatach kosztować nie więcej niż 1.100 PLN.

 

obraz.thumb.png.446644e37eb5e5218f1db29122ebd71d.png

 

Natomiast, jeżeli niestraszne Ci mikrobrandy, to zerknąłbym w dwóch kierunkach:

 

1. Jeżeli automat, to RZE Endeavour. Lekki, tytanowy, z utwardzaną powłoką i z szafirowym szkłem. Kilka kolorów tarczy do wyboru (żółta wymiata). Na Forum jest obecny przedstawiciel tej marki w Polsce, więc pewnie mógłbyś dostać dobrą cenę.

 

obraz.thumb.png.03be03e392d8dcc3bdbe5756ee6ab9c4.png

 

obraz.png.830899ea8dfaa9528f9f9707bb0720c4.png

 

2. Jeżeli kwarc, to może Scurfa. Zwykle niewiele jest w ofercie, ale można poczekać na kolejny wypust. Jakbym miał czekać osobiście, to bym czekał na model Diver One w tytanie.

 

https://www.scurfawatches.com/product/diver-one-d1-500-nd713-titanium-blue/

 

 

No i jeżeli podoba Ci się styl Tudora, to Aquatico oferuje właściwie prawie że Tudora. Duży wybór wersji, kolorów i materiałów (jest stal nierdzewna lub brąz). Ze dwa, trzy razy do roku są obniżki tak do 40%.

"Tudor" jest niestety w rozmiarze 42mm i ma aż 24mm między uchami:

 

obraz.thumb.png.7659f493edd4abded57f391033004e1d.png

 

 

ale ten model poniżej ma już tylko 38mm:

 

obraz.thumb.png.c7a57bb126aaf46189d44eb0c2385b6e.png

 

 

a na ich stronie już mi się wyświetliło, że jest 30% rabatu na Dzień Ojca 😉

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar 42, ale jak go miałem to nosił się jak mniejszy :)

 

 

IMG_0910.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

40,5mm, krótkie uszy, 200m, wypukły szafir, historia sięgającą lat 70. "Mechakwarc" Miyota z sekundnikiem chrono o takcie 1/4s

 

Kilka wersji kolorystycznych 

 

Screenshot_20240214-085442.png

 

 

IMG_20231227_164422645_HDR.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za propozycje ☺️ Bulova totalnie nie mój styl, ciekawy jest ten Rze 😉 Tak się jeszcze zastanawiam czy nie poczekać 2-3 miesiące i nie zwiększyć budżetu do powiedzmy 5k. Co sądzicie o Longines Hydroconquest 39 w kwarcu oraz Certine DS Action 38mm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja polecam Certinkę DS Action Diver 38mm w automacie. Ale jej chyba nie da się na pasku nosić, bo ma inny kształt uszu (male endlinks).

 

Longines Hydroconquest 39mm w kwarcu świetny wybór jakościowo i bardzo dobrze wygląda z gumą, ale mi się nie podoba kompozycja elementów na tarczy, ale to już subiektywna opinia. 

 

Możliwe że na pasku jedyna możliwa DS Diver 38mm to ta tytanowa wersja poniżej, ale niech się wypowie ktoś kto się zna lepiej. 

zegarek-certina.jpg

Edytowane przez sirikeeton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sirikeeton napisał(-a):

Ja polecam Certinkę DS Action Diver 38mm w automacie. Ale jej chyba nie da się na pasku nosić, bo ma inny kształt uszu (male endlinks).

 

Longines Hydroconquest 39mm w kwarcu świetny wybór jakościowo i bardzo dobrze wygląda z gumą, ale mi się nie podoba kompozycja elementów na tarczy, ale to już subiektywna opinia. 

 

Możliwe że na pasku jedyna możliwa DS Diver 38mm to ta tytanowa wersja poniżej, ale niech się wypowie ktoś kto się zna lepiej. 

zegarek-certina.jpg

Hmm mega bym się zdziwił jakby do Certiny nie można było założyć skórzanego lub gumowego paska :( 

Co do Longinesa, to faktycznie tarcza jest specyficzna, dużo ładniejszy jest automat w cenie 9100 na ich stronie, ale to już dużooooo ponad budżet i Żona by mnie zabiła :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A może Citizen NB6021-17E? Co prawda 41mm ale bardzo paskolubny:

 

image.png.2e0b99c0459f8d5996fe09de26a7a94b.png

Edytowane przez Sulej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 godziny temu, Klawy28 napisał(-a):

Hmm mega bym się zdziwił jakby do Certiny nie można było założyć skórzanego lub gumowego paska :( 
 

 

Końcówki uszu koperty są "męskie" więc bolce wystają z nich na zewnątrz. Pokaż mi przykład paska, który by teoretycznie pasował do tej koperty.

 

shopping.jpeg

Edytowane przez sirikeeton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sirikeeton napisał(-a):

 

Końcówki uszu koperty są "męskie" więc bolce wystają z nich na zewnątrz. Pokaż mi przykład paska, który by pasował do tego modelu.

 

shopping.jpeg

Chodzi mi np o założenie takiego paska:https://strapsco.com/product/dassari-fkm-rubber-strap/ i analogicznie skórzanego z ich strony.

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tymi endlinkami 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Klawy28 napisał(-a):

Chodzi mi np o założenie takiego paska:https://strapsco.com/product/dassari-fkm-rubber-strap/ i analogicznie skórzanego z ich strony.

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tymi endlinkami 😂

 

Odpaliłem painta, żeby to zobrazować.

Rozumiesz o co mi chodzi?

 

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez sirikeeton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, sirikeeton napisał(-a):

 

Odpaliłem painta, żeby to zobrazować.

Rozumiesz o co mi chodzi?

 

Przechwytywanie.PNG

Aj tak, kumam i już wiem o co chodzi, myślałem, że ten ostatni element bransolety można wyciągnąć i do tego pasek zamontować, w sensie do „uszu”, w takim razie ta Certinka odpada 🙁🙁 W takim razie prawdopodobnie będę celował w Hydroconquesta 39 w kwarcu 

Edytowane przez Klawy28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 hour ago, sirikeeton said:

 

Odpaliłem painta, żeby to zobrazować.

Rozumiesz o co mi chodzi?

 

Przechwytywanie.PNG

 

Wow, mega lipa jak dla mnie. Zawsze myślałem o tej Certinie jako o takim możliwym w niedługim czasie marzeniu do spełnienia, a tu proszę. I co, nie ma żadnych pasków dedykowanych do takich endlinków? Słaba sprawa trochę.

Edytowane przez raszew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co wy tam wyprawiacie z tą Certiną? Przecież tam się całą bransoletę ściąga i normalnie zakłada pasek. Rozczłonkowaliście w Paincie bransoletę i dziwicie się, że jest dziwnie.

7f81a99bdf4852ceafc54e8f36c1e258.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Koledzy, co wy tam wyprawiacie z tą Certiną? Przecież tam się całą bransoletę ściąga i normalnie zakłada pasek. Rozczłonkowaliście w Paincie bransoletę i dziwicie się, że jest dziwnie.

7f81a99bdf4852ceafc54e8f36c1e258.png

No właśnie też mi się tak wydawało, że całą bransoletę można ściągnąć ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Koledzy, co wy tam wyprawiacie z tą Certiną? Przecież tam się całą bransoletę ściąga i normalnie zakłada pasek. Rozczłonkowaliście w Paincie bransoletę i dziwicie się, że jest dziwnie.

7f81a99bdf4852ceafc54e8f36c1e258.png

 

Dziękujemy. I dlatego wcześniej zasugerowałem, żeby się wypowiedział ktoś kto się lepiej zna. Faktycznie w innym miejscu wypina się tą bransoletę niż myślałem. 

 

Godzinę temu, Klawy28 napisał(-a):

Aj tak, kumam i już wiem o co chodzi, myślałem, że ten ostatni element bransolety można wyciągnąć i do tego pasek zamontować, w sensie do „uszu”, w takim razie ta Certinka odpada 🙁🙁 W takim razie prawdopodobnie będę celował w Hydroconquesta 39 w kwarcu 

 

A więc jednak Certina może być na pasku, mój błąd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.