Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pawelze

Warsztaty zegarmistrzowskie 2024

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś plany kontynuowania tego typu wydarzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pracujemy nad zorganizowaniem drugiej edycji Passion for Watches w Lublinie. Możliwy termin to 29-30 listopada 2024 r. Impreza ma mieć charakter edukacyjno - warsztatowo - wystawienniczy z ostatnim dniem tzw. komercyjnym, podczas którego będzie możliwość kupienia nowych zegarków. Plan jest właśnie tworzony. Wszystko jednak zależy od tego ile środków pozyskamy od sponsorów. To ta trudniejsza część. 

Co do innych warsztatów, to oczywiście pomysły są, ale i w tym przypadku istotnym problemem jest brak środków finansowych, Nie zawsze możliwe jest uzyskanie dostępu do muzeów, ciekawych lokalizacji, w których można zorganizować warsztaty bezkosztowo. A jak wygląda budżet Stowarzyszenia, w tym forum, to możecie się zorientować. 

W przypadku warsztatów organizowanych przeze mnie we Wrocławiu, to ten rok jest dla mnie nieco skomplikowany: matura syna. Dodatkowo wybory samorządowe spowodowały koncentrację włodarzy miasta na sprawach wyborczych, co nie pomagało w uzgadnianiu terminów i spotkaniach. Może w drugiej połowie roku uda się coś zorganizować  we Wrocławiu lub jego okolicach. 

Jeśli macie pomysły lub ochotę na organizację warsztatów, to zapraszam do składania propozycji. 

Pozdrawiam

Piotr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warsztaty są planowane, ale czy się odbędą zależy od klubowiczów :)

 

Listopad - Lublin

To co jest przygotowywane, to duża impreza ( w zamyśle cykliczna ) czyli Passion for Watches w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Termin ten o którym wspomniał Piotr. To przedsięwzięcie duże, wymagające ogromnej pracy logistycznej i zaangażowania ze strony kilku instytucji i firm nie zawsze związanych z zegarkami.   

 

Czerwiec - Piaski Szlacheckie

Jeszcze nie ma konkretnej daty, ale będzie to wizyta w Piaskach Szlacheckich. Złożenie wiązanki kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym miejsce urodzenia Antoniego Patka. Będzie to mała uroczystość prawdopodobnie z udziałem reżysera Krzysztofa Paluszyńskiego. 

 

 

Termin w trakcie ustaleń - Szczecin

Prócz tego zaplanowana jest wyprawa do Szczecina - czyli Zamek Książąt Pomorskich i Zegar Wieżowy oraz organy w Kamieniu Pomorskim

 

 

Tam też dowiemy się o synchronizacji zegara mechanicznego z zegarem atomowym.

 

 

Termin w trakcie ustaleń - Wrocław 

Spotkanie z zegarmistrzem i próba reanimacji zegarka naręcznego, coś o budzikach oraz na deser wizyta w ZOO 

 

 

 

Początek grudnia - Spotkanie Świąteczno-Noworoczne

Miejsce i konkretna data będą znane w listopadzie. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś się dzieje... zakulisowo:) Super!


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja serdecznie zapraszam na warsztaty do mnie. Oczywiście nie odpłatne , zawsze z chęcią się dzielę swoją pasją i pracą . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr - kornik napisał(-a):

Witam, ja serdecznie zapraszam na warsztaty do mnie. Oczywiście nie odpłatne , zawsze z chęcią się dzielę swoją pasją i pracą . 

Cześć. Będziesz w Srebrnej Górze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na zachętę...

1 minutę temu, Hecke napisał(-a):

Cześć. Będziesz w Srebrnej Górze? 

Tak będę oczywiście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piotr - kornik napisał(-a):

A na zachętę...

Tak będę oczywiście .

Ja przyjadę rano w sobotę, to uzgodnimy szczegóły warsztatów i jeszcze jednego spotkania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Hecke napisał(-a):

Cześć. Będziesz w Srebrnej Górze? 

Hm... a co jest/będzie w Srebrnej Górze? 

Coś mnie może ominąć;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pk_kamil napisał(-a):

Hm... a co jest/będzie w Srebrnej Górze? 

Coś mnie może ominąć;):)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety w Srebrnej Górze nie będzie - taki mam rok, bardzo dużo skrajnie różnych tj. bardzo smutnych i bardzo miłych wydarzeń rodzinnych. W czerwcu już powinienem mieć trochę spokoju. 

Oczywiście do Piotra do jego Pracowni tzw Dworku wybierzemy się z wielką ochotą.  W Srebrnej Górze,  Piotr z Piotrem się dogada ... :)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie klasycznie od maja do września ciężko coś wolnego znaleźć.  Mój błąd, że nie do wszystkich wątków zaglądam stąd przeoczekie jakże zacnego spotkania w Srebrnej Górze. @Heckedziękuję za info.

Jak to śpiewał Cudowski "a po nocy przychodzi dzień " Panu Prezesowi @Eugeniusz Szwedzatem należy życzyć spokoju i wytrwania!:)

Pozdrawiamy:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.