Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
mandolo667

Poszukiwany specjalista do oceny autentyczności Omegi

Recommended Posts

Cześć! Poszukuję jakiegoś specjalisty / zegarmistrza na terenie Warszawy, który pomógłby mi z oceną autentyczności Omegi. 

Zegarek będę miał w ręku, podjechałbym ze sprzedawcą. Macie kogoś godnego polecenia?

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Edited by mandolo667

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forumowa wyszukiwarka całkiem dobrze działa.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Anansi napisał(-a):

Forumowa wyszukiwarka całkiem dobrze działa.

 

Tak też uczyniłem, ale nie znalazłem odpowiedzi, wpisując całą odmianę przez przypadki słów Omega, zegarmistrz, ocena itd 

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, mandolo667 said:

Cześć! Poszukuję jakiegoś specjalisty / zegarmistrza na terenie Warszawy, który pomógłby mi z oceną autentyczności Omegi. 

Zegarek będę miał w ręku, podjechałbym ze sprzedawcą. Macie kogoś godnego polecenia?

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Nie wystarczyło by podejść do Butiku Omegi na Plac Trzech Krzyży?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, tts napisał(-a):

Nie wystarczyło by podejść do Butiku Omegi na Plac Trzech Krzyży?

Mignął mi kiedyś komentarz na jakiejś grupie, że różnie do takiego sprawdzania podchodzą (nie wykluczam, że może być inaczej).

Jest to jakiś pomysł i ewentualnie spróbuję do nich zadzwonić, ale szukam niezależnie właśnie kogoś kto po prostu zna się na tych zegarkach.

 

Dzięki! :)

Edited by mandolo667

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mandolo667 said:

Mignął mi kiedyś komentarz na jakiejś grupie, że różnie do takiego sprawdzania podchodzą (nie wykluczam, że może być inaczej).

Jest to jakiś pomysł i ewentualnie spróbuję do nich zadzwonić, ale szukam niezależnie właśnie kogoś kto po prostu zna się na tych zegarkach.

 

Dzięki! :)

Zadzwonić, zapytać, nie zaszkodzi... W końcu Butik, to nie tylko sprzedawanie Omeg w regularnych cenach ;) 

 

Co do innych opcji, poszukaj w postach na forum polecanych zegarmistrzów od Omeg w Warszawie i powinno być ok. 

Edited by tts

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 16.05.2024 o 12:39, mandolo667 napisał(-a):

Cześć! Poszukuję jakiegoś specjalisty / zegarmistrza na terenie Warszawy, który pomógłby mi z oceną autentyczności Omegi. 

Zegarek będę miał w ręku, podjechałbym ze sprzedawcą. Macie kogoś godnego polecenia?

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

 

Wrzuc zdjecia tutaj - pomozemy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

  • Similar Content

    • By dodge66
      1) Omega Speedmaster Moonwatch Professional, ref. 310.30.42.50.01.001 - nowa z polskiego AD, full set w foliach, z brązowym pudełkiem, transportowym "coffin case", certyfikatem METAS (z wynikami), zawieszką, katalogiem oraz torbą od AD  
       
      CENA: 28 600zł (plus wybrana przesyłka lub odbiór osobisty)
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      2) Swatch "MoonSwatch" Mission to the Moonphase - Full Moon, ref. SO33W700 - full set z dodatkowym paskiem kauczukowym z zapięciem motylkowym, stojakiem w formie księżyca oraz miniaturką odcisku buta Amstronga.
      W zasadzie jest nowy - po zmianie paska został przymierzony i tak sobie przeleżał  
       
      CENA: 1400zł (plus wybrana przesyłka lub odbiór osobisty)
       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • By Mateusz.
      Cześć, 
      przedmiotem sprzedaży jest używana Omega Constellation z 1968r. na automatycznym mechanizmie 564 z szybką zmianą daty. Wersja z piękną "lnianą" tarczą i ząbkowanym bezelem wykonanym  z białego złota. 
      Zegarek po przeglądzie w II połowie 2025 u p. Bronowskiego (Warszawa ul. Piękna), na prawidłowym chodzie. Noszony bardzo okazjonalnie. 
      Stan oceniam bezpiecznie na 7,5/10. Wszystkie elementy zegarka prócz plexi są oryginalne, te nie ma sygnowania i posiada delikatne rysy, możliwe, że i tarcza, widoczne pod mocne sztuczne światło, ale jest to niezauważalne przy codziennym noszeniu. 
      W komplecie pasek z jaszczurki (praktycznie nowy, kilka razy na nadgarstku) oryginalna klamra Omega (vintage) oraz travel-box Omega (czasy obecne). 
      Cena: 5850 PLN 4850 PLN z wysyłką paczkomatem lub odbiór osobisty w Warszawie. 
      Załączam zdjęcia, nie poprawiane żadnym programem graficznym. 

       





    • By Vinx
      Witam. Ostatnio w rzeczach po dziadku znalazłem taki o to zegarek. Czy jest on autentyczny czy jednak podróbka? 



    • By jasiujasiu1
      Cześć,
       
      Szukam solidnego zegarmistrza (najlepiej w Gdańsku, ale nie koniecznie), który podejmie się odbudowy CASIO EF-500D-1AV.
       
      Dlaczego odbudowa? Bo zegarek byl jakiś czas temu "odnawiany", ale nie jestem zadowolony.
       
      Aktualnie trzeba:
      - wymienić szkiełko, które nie jest oryginalne, łatwo się porysowało, jest wklejone bez uszczelki - co jest niezgodne z oryginałem, zegarek stracił na wyglądzie 
      - zamontować poprawne teleskopy w zapince bransolety - jeden z użytych był najtańszy, uniwersalny, przez co wystawał z zapinki i zahaczał ubrania - ostatecznie rozpadł się po bardzo krótkim czasie, potrzebne są takie z krótkim końcem, jednym kołnierzem lub zaokrąglone... różnie sie nazywają
      - naprawić przycisk/funkcję kasowania chronografu, bo trzeba użyć dużej siły, albo kilku prób aby minutnik się wyzerował
      - wymienić wszystkie uszczelnienia (włącznie z przyciskami) - wg mnie zegarek stracił szczelność, bo na szkiełku od wewnątrz pojawił się jakiś osad
       
      Pewnie jeszcze coś by się znalazło.
       
      Dlaczego chcę odbudować ten zegarek pomimo znikomej wartości? 
      - bo noszę go bez przerwy 20 lat
      - bo ma pewną cechę, której nie ma żaden aktualnie produkowany zegarek (albo mało zegarków ma) - piny zamiast teleskopów w kopercie. Dla mnie to mistrzostwo świata i obowiązek.
       
      Mam już szkiełko i uszczelkę (podobno Casio)
      Rozważam zakup całej nowej bransolety (są ponoć dostępne, ale na zamówienie, za granicą)
       
      Dajcie znać proszę, czy znacie kogoś, kto wziąłby taki temat na warsztat.
       
      Pozdrawiam
      Jasiu
       

    • By Lucy007
      Witam znaleźliśmy zegarek Omega Geneva po dziadku męża. Bardzo zależy mi żeby go uruchomić, ponieważ mąż nie ma prawie żadnych pamiątek po dziadku, a był on dla niego bardzo ważny. 
       
      Byłam u dwóch zegarmistrzów w naszym mieście i żaden nie chce podjąć się naprawy z uwagi na brak części. Wiem że koronka jest ukręcona, oś od sekundnika jest złamana. 
       
      Czy mozecie polecić mi serwis omegi w Polsce lub poza nia bo zasugerowali mi wysyłkę na serwis do Szwajcarii. Bardzo mi zależy żeby zegarek został zachowany w obecnym stanie jedynie uruchomiony na oryginalnych częściach i dodany oryginalny pasek (może być również używany)  jeśli ktoś posiada  części lub pasek na sprzedaż to chętnie odkupie




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.