Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
alpaczino

CasiOak, czyli seria 2100 G-Shock'a

Rekomendowane odpowiedzi

@Klincz każdy zegarek się rysuje - kompletnie nie rozumiem zaskoczenia. "Plastikowe" G-Shocki też się rysują, także nie tylko te metalowe. Jak napisał kolega powyżej - sprzedaj, bo to nie zegarek dla Ciebie. Tylko pytanie takie - skoro aż tak bardzo boisz się o zarysowanie zegarka, to czy jakikolwiek będzie dla Ciebie? 😞

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO przytarty G-Shock wygląda całkiem naturalnie, jak nie przymierzając porysowany samochód w Paryżu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alpaczino

 

Cytat

Ten model (moduł 5611) nie ma funkcji "autolight" .

 

Wygląda na to, że jednak ma. Po wciśnięciu na około 4 -5 sekund prawego górnego przycisku (odpowiedzialnego za podświetlenie), można właczać i wyłaczać funkcję "autolight".

 

Cytat

Nie rozumiem, dlaczego go kupiłeś.

 

Bo nie miałem do tej pory żadnego G-Shocka, a seria CasiOak wydała mi się bardzo atrakcyjna, i trafiłem "spragnionego" sprzedawcę, który zaoferował nówkę sztukę z pudełkiem i papierami za niespełna dwa zielone papierki, polskie zielone papierki. 
A czy sprzedam? Nie wiem. Bo nie mam zwyczaju sprzedawać swoich zegarków. Jest w sumie bardzo ładny, dla mnie mało czytelny (moduł cyfrowy w ogóle), podświetlenie tego Casio to kpina, ale nadal to bardzo ładny zegarek.
I nie jest plastikowy, koperta i bezel ze stali, pokrytej specjalną powłoką, przypominającą "lakier fortepianowy" (rysuje się od patrzenia), który to efekt był stosowany swego czasu w obudowach telewizorów i laptopów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Klincz napisał(-a):

Wygląda na to, że jednak ma. Po wciśnięciu na około 4 -5 sekund prawego górnego przycisku (odpowiedzialnego za podświetlenie), można właczać i wyłaczać funkcję "autolight".

Nie, CasiOaki, czyli seria 2100 nie jest wyposażona w funkcję autolight. Skąd czerpiesz wiedzę, że ten model posiada funkcję autolight?

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





[mention=115426]alpaczino[/mention]
 
Ten model (moduł 5611) nie ma funkcji "autolight" .
 
Wygląda na to, że jednak ma. Po wciśnięciu na około 4 -5 sekund prawego górnego przycisku (odpowiedzialnego za podświetlenie), można właczać i wyłaczać funkcję "autolight".

 
Nie rozumiem, dlaczego go kupiłeś.
 
Bo nie miałem do tej pory żadnego G-Shocka, a seria CasiOak wydała mi się bardzo atrakcyjna, i trafiłem "spragnionego" sprzedawcę, który zaoferował nówkę sztukę z pudełkiem i papierami za niespełna dwa zielone papierki, polskie zielone papierki. 
A czy sprzedam? Nie wiem. Bo nie mam zwyczaju sprzedawać swoich zegarków. Jest w sumie bardzo ładny, dla mnie mało czytelny (moduł cyfrowy w ogóle), podświetlenie tego Casio to kpina, ale nadal to bardzo ładny zegarek.
I nie jest plastikowy, koperta i bezel ze stali, pokrytej specjalną powłoką, przypominającą "lakier fortepianowy" (rysuje się od patrzenia), który to efekt był stosowany swego czasu w obudowach telewizorów i laptopów.

Pozdrawiam.
[...]



Moduł nr 5611, który oryginalnie jest montowany do tego zegarka (a mam identyczny model GM-2100B-3A) nie ma funkcji "autolight", w ogóle nie ma czujnika grawitacyjnego (pochylenia), który jest niezbędny do realizacji tej funkcji i na temat tego faktu nie ma co dalej dyskutować.
Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że mylisz funkcję "autolight" z czymś innym albo masz w środku swojego egzemplarza nieoryginalny moduł. Przypuszczam, że może to być także wytłumaczeniem tej niskiej (jak za prawie nowy model) ceny, o której pisałeś oraz "spragnienie" (jak to okeśliłeś) sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomG80 @alpaczino

 

Funkcjonalność "autolight" w moim egzemplarzu działa. Tak jak napisałem wcześniej, po wciśnięciu na około 4-5 sekund prawego górnego guzika włącza się i wyłącza tę funkcję; sprawdziłem kilkukrotnie, gdy jest włączona, to po przechyleniu załącza się świecąca między godzinami 4 a 5 biała dioda.

 

Zegarek nie ma żadnych śladów użycia, czy ingerencji pod dekiel. 

Oto inne zdjęcia:

 

 

IMG_20260623_163858671.jpg

IMG_20260623_163914120.jpg

IMG_20260623_163935206.jpg

IMG_20260623_164208309_HDR.jpg

IMG_20260623_164242539.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Klincz napisał(-a):

@TomG80 @alpaczino

 

Funkcjonalność "autolight" w moim egzemplarzu działa. Tak jak napisałem wcześniej, po wciśnięciu na około 4-5 sekund prawego górnego guzika włącza się i wyłącza tę funkcję; sprawdziłem kilkukrotnie, gdy jest włączona, to po przechyleniu załącza się świecąca między godzinami 4 a 5 biała dioda.

 

Zegarek nie ma żadnych śladów użycia, czy ingerencji pod dekiel. 

OK, a możesz tak z ciekawości pokazać metkę z kodem modelu i kodem kreskowym na pudełku? Bo obawiam się, że ten zegarek z marką Casio ma niewiele wspólnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomG80

 

Poniżej wszystko co mam:

 

 

IMG_20260623_172840491.thumb.jpg.f9e6c15724a5489faab8b864e2215ff1.jpg

 

 

IMG_20260623_172913054.thumb.jpg.aebfa01cc60db8b4cba9590deb837097.jpg

 

 

IMG_20260623_172922165.thumb.jpg.68c42fdac2626c9e5a25c393b27e522f.jpg

 

 

Na na koniec "NAJLEPSZE" 😬
Ponownie chciałem sprawdzić możliwość włączania i wyłączania "autolight". I kuźwa, NIE DZIAŁA.
NIC NIE ROZUMIEM. Wczoraj z pięć razy to testowałem i działało. Gdy zegarek dostałem, to przy każdym gwałtowniejszym ruchu ręki zapalała się dioda od podświetlania, co mnie irytowało, dlatego zapytałem, jak to wyłączyć. Jeden z forumowiczów naprowadził mnie, że może należy nacisnąć i przytrzymać jeden z guzików; tak zrobiłem i dioda przestała się zapalać. Następnie znowu nacisnąłem ten przycisk, żeby to włączyć, i znów przy ruchu zegarkiem dioda zaczynała na chwilę świecić. Powtórzyłem procedurę jeszcze kilka razy i uznałem, że to ma funkcję autolight.
A dziś, teraz, okazało się, że przestało działać. Nic nie rozumiem. 😐

 

EDYCJA.

Na metalowym pudełku nie ma żadnych kodów, ani innych oznaczeń, jedynie grafika.

Edytowane przez Klincz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Klincz napisał(-a):

@TomG80

 

Na na koniec "NAJLEPSZE" 😬
Ponownie chciałem sprawdzić możliwość włączania i wyłączania "autolight". I kuźwa, NIE DZIAŁA.
NIC NIE ROZUMIEM. Wczoraj z pięć razy to testowałem i działało. Gdy zegarek dostałem, to przy każdym gwałtowniejszym ruchu ręki zapalała się dioda od podświetlania, co mnie irytowało, dlatego zapytałem, jak to wyłączyć. Jeden z forumowiczów naprowadził mnie, że może należy nacisnąć i przytrzymać jeden z guzików; tak zrobiłem i dioda przestała się zapalać. Następnie znowu nacisnąłem ten przycisk, żeby to włączyć, i znów przy ruchu zegarkiem dioda zaczynała na chwilę świecić. Powtórzyłem procedurę jeszcze kilka razy i uznałem, że to ma funkcję autolight.
A dziś, teraz, okazało się, że przestało działać. Nic nie rozumiem. 😐

 

 

OK, wszystko jest jasne: to nie jest zegarek Casio - jest to podróbka. Jeśli masz jeszcze możliwość, zwróć go sprzedającemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dekiel też jest podrobiony?

IMG_20260623_175302646.thumb.jpg.65a6234f4182a9adf236cfd8dd10b377.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić lepsze zdjęcia - wyczyść porządnie obiektyw (obiektywy) telefonu, którym je robisz (ostateczne nawet może jakąś miękką bawełną).
Nie wiem, czy to pomoże, ale wstawiam zdjęcia mojego.20260623_181125.thumb.jpg.338262915f902ea06575699a61b67214.jpg20260623_181418.thumb.jpg.7e60e18a59a4066af9104602e175edca.jpg20260623_181629.jpg.c5b2bdaf0369aeb60fa55e61934505b1.jpg

EDYTA:
Z tego co do tej pory pokazałeś i napisałeś, ja też, tak jak Tomek uważam, że to niestety jest podróbka.

P.S.
Przepraszam, że nie odkurzyłem mojego do zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam teraz czasu na zabawy w fotografię.
W piątek będę miał więcej wolnego, to spróbuję zrobić mu lepsze zdjęcia, ale z tego co widzę po powyższych zdjęciach @alpaczino, to mój jest kropka w kropkę identyczny, tylko aparat (albo ja) nie umie oddać jego prawdziwej natury.

U mnie na deklu jest GM-2100S - sprawdziłem pod lupą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Klincz napisał(-a):

Wygląda na to, że jednak ma. Po wciśnięciu na około 4 -5 sekund prawego górnego przycisku (odpowiedzialnego za podświetlenie), można właczać i wyłaczać funkcję "autolight".

No to się pomyliłem z przyciskiem, zamiast górny prawy pisałem dolny prawy 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mam teraz czasu na zabawy w fotografię.
W piątek będę miał więcej wolnego, to spróbuję zrobić mu lepsze zdjęcia, ale z tego co widzę po powyższych zdjęciach [mention=115426]alpaczino[/mention], to mój jest kropka w kropkę identyczny, tylko aparat (albo ja) nie umie oddać jego prawdziwej natury.

U mnie na deklu jest GM-2100S - sprawdziłem pod lupą.
Te zdjęcia to miały być tobie a nie mnie pomocą.
Juz ich z resztą nie rób, bo nie ma takiego modelu "GM-2100S" a pozostałe kwestie też już zostały wyjaśnione - tak więc ten zegar niestety nie jest od Casio.
Teraz już wiesz, dlaczego cena była "okazyjna" a sprzedawca się podniecał. No ale pozytywem jest to, że rozczarowanie kosztowało Cię tylko dwie stówy a nie tyle ile kosztuje prawdziwy CasiOak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, alpaczino napisał(-a):

emoji848.png Te zdjęcia to miały być tobie a nie mnie pomocą. emoji85.png
Juz ich z resztą nie rób, bo nie ma takiego modelu "GM-2100S" a pozostałe kwestie też już zostały wyjaśnione - tak więc ten zegar niestety nie jest od Casio. emoji2371.png
Teraz już wiesz, dlaczego cena była "okazyjna" a sprzedawca się podniecał. No ale pozytywem jest to, że rozczarowanie kosztowało Cię tylko dwie stówy a nie tyle ile kosztuje prawdziwy CasiOak. emoji16.png

Raz się naciąłem na podróbkę, i teraz korzystam z pomocy Forumowiczów i dokładnie oglądam 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klincz

No i się wyjaśniło dlaczego rysuje się od samego patrzenia :-] No cóż - każdemu może się zdarzyć kupić podróbkę - oddaj jak najszybciej i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie Przedmówcy,

Powiem szczerze, że jakoś nie chce mi się wierzyć, że mój egzemplarz to podróba.
Nie ma niczego podejrzanego w swym wyglądzie, wykonaniu, i materiałów, z jakich jest zrobiony - łącznie z paskiem.
Zbadam dogłębnie jego temat, co znaczy, że mój zaufany zegarmistrz go otworzy i sprawdzi, jaki siedzi w nim moduł. Nie ma opcji, żeby "chińczykom" opłacało się robić "fake'a" tak doskonałego z wyglądu zewnętrznego i z oryginalnym werkiem wewnątrz; jedyna wątpliwość, to ten grawerunek na mojej kopercie: GM-2100S.
Co to się działo z nim w temacie hipotetycznego "autolight", nie wiem i nie rozumiem tego, ale jestem pewien, że gdybym dał swój egzemplarz Wam do rąk, to w życiu byście nie powiedzieli, że to fałszerstwo.

Jeśli jednak się okaże, że macie rację, to po prostu go zatrzymam, i będę go "ciorał" w codziennym użyciu. Jeśli się jednak okaże, że się mylicie, to też go zatrzymam, z tym że będzie traktowany jak wszystkie moje fajowe zegarki.

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Klincz
literówki, interpunkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaklinaj rzeczywistości tylko przyjrzyj się małej tarczce z dniami tygodnia. Serio nie widzisz? 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sol napisał(-a):

Nie zaklinaj rzeczywistości tylko przyjrzyj się małej tarczce z dniami tygodnia. Serio nie widzisz? 

Też zwróciłem na to uwagę. Na załączonych zdjęciach ta mała tarcza wygląda dziwnie, jakoś tak tandetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.