Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
cordi7

Casual na co dzień

Recommended Posts

11 godzin temu, cordi7 napisał(-a):


Na razie z przymiarek - jak zawsze fatalne światło :(

 

image.thumb.jpeg.6b5dd077047cefc96fdf0905b94b4ce3.jpeg
 

image.thumb.jpeg.02728511c5df371834a26208c01bd838.jpeg

 

 

 

Ale zegarek fajny :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobil tak piorunujace wrazenie nie tylko na mnie ale i na zonie - tak pozytywne, ze nawet nie mrugnela okiem na w sumie dosc mocno wyzsza cene niz to, na co patrzylem do tej pory :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Zrobil tak piorunujace wrazenie nie tylko na mnie ale i na zonie - tak pozytywne, ze nawet nie mrugnela okiem na w sumie dosc mocno wyzsza cene niz to, na co patrzylem do tej pory :D

 

No to w zasadzie zegarek dla Żony... teraz kup coś dla siebie ;-)) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, szuwi napisał(-a):

No to w zasadzie zegarek dla Żony... teraz kup coś dla siebie ;-)) 

 

Zona z targow wrocila ze Squale Super Squale :P

 

Dla mnie bedzie Hentschel H2 Klassik. Na najblizsze okragle.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

 

Dla mnie bedzie Hentschel H2 Klassik. Na najblizsze okragle.

 

Fajny wybór! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po samosabotazu, gdzie poszukiwania malego casuala zakonczyly sie zakupem duzego chronografu, krotki update - bo maly casual znow wraca jak bumerang :D

 

Po miesiacach rozmyslan udalo mi sie zawezic liste do 4 modeli:

 

Sinn 556 I - pasek albo guma, jakos ostatnio bransolety mi nie leza, raczej wersja I niz I RS.

Sinn 556] : r/Watches

 

 

Hanhart Preventor HD12 - poczatkowo chodzil mi po glowie niebieski ale ostatecznie jesli w ogole to tylko czarny i tu zdecydowanie bransoleta

Hanhart Preventor HD12 review | WatchUSeek Watch Forums

 

 

Sinn 856 - jest wszystko czego bym chcial od zegarka do wszystkiego: hartowanie i klatka antymagnetyczna, pasek albo guma

Sinn 856] Tolle Uhr für den täglichen Gebrauch : r/Watches

 

 

Traska Venturer GMT - zaklinalem sie, ze koniec z mikro ale ... podoba mi sie, traveller GMT fajny - tylko przy obecnej jezdzie z USA odsylanie na serwis to raczej kiepski pomysl

Traska Venturer GMT – The Brooks Review

 

 

Plan jest kupic cos pod choinke, mam wiec jeszcze czas zmienic zdanie :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Po samosabotazu, gdzie poszukiwania malego casuala zakonczyly sie zakupem duzego chronografu, krotki update - bo maly casual znow wraca jak bumerang :D

 

Po miesiacach rozmyslan udalo mi sie zawezic liste do 4 modeli:

 

Sinn 556 I - pasek albo guma, jakos ostatnio bransolety mi nie leza, raczej wersja I niz I RS.

Sinn 556] : r/Watches

 

 

Hanhart Preventor HD12 - poczatkowo chodzil mi po glowie niebieski ale ostatecznie jesli w ogole to tylko czarny i tu zdecydowanie bransoleta

Hanhart Preventor HD12 review | WatchUSeek Watch Forums

 

 

Sinn 856 - jest wszystko czego bym chcial od zegarka do wszystkiego: hartowanie i klatka antymagnetyczna, pasek albo guma

Sinn 856] Tolle Uhr für den täglichen Gebrauch : r/Watches

 

 

Traska Venturer GMT - zaklinalem sie, ze koniec z mikro ale ... podoba mi sie, traveller GMT fajny - tylko przy obecnej jezdzie z USA odsylanie na serwis to raczej kiepski pomysl

Traska Venturer GMT – The Brooks Review

 

 

Plan jest kupic cos pod choinke, mam wiec jeszcze czas zmienic zdanie :D

 

Dla mnie sinn i chyba raczej 556 :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie, opcja numer 3. Jest surowo, czytelnie, do tego smaczek w postaci daty na czwartej - bardzo dobrze to wszystko wygląda i nie wieje nudą. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dominik, przeczytałem aktualizację. Brzmi, jakbyś już wybrał i pięknie uzasadnił dlaczego ten, a nie inne:

4 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

Sinn 856 - jest wszystko czego bym chcial od zegarka do wszystkiego: hartowanie i klatka antymagnetyczna, pasek albo guma

 


Małżeństwo i zegarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Dominik, przeczytałem aktualizację. Brzmi, jakbyś już wybrał i pięknie uzasadnił dlaczego ten, a nie inne:

 

 

Technicznie - tak, ma wszystko. Wizualnie atramentowo czarna, wykonczona na polysk tarcza w 556 I bije go na glowe. Nie jestem wielkim fanem ukladu 3-6-9-12.

 

Natomiast 556 I cenowo taki szalowy juz nie jest. Patrzac na ceny wersji na paskach, zeby porownywac jablka z jablkami mamy:

 

Sinn 556 I

image.png.fbc7a2d7b0c48f49bedfc15d90f5e0b0.png

image.png.65f09674150186289145b404f5516862.png

 

 

Sinn 856

image.png.c396272c57cc56829b524093ca37fc13.png

image.png.ed2e35ee4e4b6366c14730b020c69acb.png

 

 

Hanhart Preventor HD12

image.png.a1a82800e273baf4c3e34311e9f9a98c.png

 

image.png.8c37f54649150b5480b2ba0f7937a490.png

 

 

 

No i tu juz tak rozowo 856 nie wychodzi, kosztuje prawie 2 razy tyle co 556. Plus z racji na wypelnienei obojetnym gazem serwis tylko u producenta.

Preventor na bransolecie, z hartowana koperta i kajdanem z pokryciem utwardzajacym, kosztuje raptem 100 EUR wiecej niz 556 I. Ciezki wybor...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Ciezki wybor...

I tak, i nie. Żaden nie jest Tobie potrzebny, więc wybieraj sercem. Rozum wykluczyłby zakup kolejnego zegarka... Oprócz powyższych jest jeszcze Serica i mnóstwo innych, tak więc dobrej zabawy 😁


Małżeństwo i zegarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, nie, nie.

 

Serica odpadla - raz, ze mikro a dwa, ze jednak 5303 ciut za male jest.

Damasko odpadlo - za duze wizualnie, ja szukam naprawde malego i wygodnego zegarka.

Tu wideo jak pol milimetra roznicy w wielkosci koperty wyglada wizualnie:

 

 

 

Wybor raczej dokona sie pomiedzy wymienionymi modelami.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dominik a może 556 ale w niebieskiej wersji na fine link bracelet? Ma nakładane indeksy :D

 

 

Screenshot_20250627_184319_Chrome.thumb.jpg.315538c4b402f90841b67bef3d7cb058.jpg

 

 

Edited by Funky_Koval

quartz bandit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widziałem go na żywo. Jest fajny ale na tyle elegancki, że wjeżdżałby mi na terytorium Nomos Cluba :)

Poza tym ma być prosty i casualowy, z nakładanymi indeksami mam SARBa 035 :) Chcę fielda / explorera.


PS. Gdyby nie marka na T i ucięta luma na wskazówce minutowej to Tudor Ranger byłby blisko ideału.

 

Edited by cordi7

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

 

Technicznie - tak, ma wszystko. Wizualnie atramentowo czarna, wykonczona na polysk tarcza w 556 I bije go na glowe. Nie jestem wielkim fanem ukladu 3-6-9-12.

 

Natomiast 556 I cenowo taki szalowy juz nie jest. Patrzac na ceny wersji na paskach, zeby porownywac jablka z jablkami mamy:

 

Sinn 556 I

image.png.fbc7a2d7b0c48f49bedfc15d90f5e0b0.png

image.png.65f09674150186289145b404f5516862.png

 

 

Sinn 856

image.png.c396272c57cc56829b524093ca37fc13.png

image.png.ed2e35ee4e4b6366c14730b020c69acb.png

 

 

Hanhart Preventor HD12

image.png.a1a82800e273baf4c3e34311e9f9a98c.png

 

image.png.8c37f54649150b5480b2ba0f7937a490.png

 

 

 

No i tu juz tak rozowo 856 nie wychodzi, kosztuje prawie 2 razy tyle co 556. Plus z racji na wypelnienei obojetnym gazem serwis tylko u producenta.

Preventor na bransolecie, z hartowana koperta i kajdanem z pokryciem utwardzajacym, kosztuje raptem 100 EUR wiecej niz 556 I. Ciezki wybor...

 

Dla mnie Hanhart nie jest "zgrabny". Jest "rozlany". 

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Widziałem go na żywo. Jest fajny ale na tyle elegancki, że wjeżdżałby mi na terytorium Nomos Cluba :)

Poza tym ma być prosty i casualowy, z nakładanymi indeksami mam SARBa 035 :) Chcę fielda / explorera.


PS. Gdyby nie marka na T i ucięta luma na wskazówce minutowej to Tudor Ranger byłby blisko ideału.

 

Ranger to fajny zegarek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Chcę fielda / explorera.


PS. Gdyby nie marka na T i ucięta luma na wskazówce minutowej to Tudor Ranger byłby blisko ideału.

 

No to można jeszcze pójść w Benrusa. Bardzo ładnie ten ich field wygląda.

 

Screenshot_20250628_084046_Chrome.thumb.jpg.93b5befc5bad98d3f49584e8ccadf8ef.jpg

 

 


quartz bandit

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

To może tego 


Nic na T i nic na R. Jak świetne zegarki by to nie były - to po prostu nie chcę. Raz bo uważam, że nie są warte pieniędzy, które za nie wołają a dwa, że zegarek za kilka tysięcy euro to dla mnie żaden tool watch - a ja takiego szukam. Solidny, dokładny, mam się nie bać go nosić i nie obawiać zarysowania. Plus z kilku innych powodów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kumam 👍 , ja muszę obejrzeć gdzieś 556a bo mi znowu zaczął chodzić po głowie a obiecałem sobie że po Vulcain'ie przez dłuższy czas niczego nie kupię 😆

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kumam , ja muszę obejrzeć gdzieś 556a bo mi znowu zaczął chodzić po głowie a obiecałem sobie że po Vulcain'ie przez dłuższy czas niczego nie kupię

Jak jesteś z Wawy albo bywasz, to we wrzecionie mają Sinny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak myślę, czytam wasze komentarze i efektem jest finalna lista:

  • Hanhart Preventor HD12 - czarny, na bransolecie, uwielbiam markę, hartowany, uczciwie wyceniony, pracują nad zapięciem z mikro
  • Sinn 556 I - po ostatnich podwyżkach zrobił się niestety drogawy, nie podoba mi się nowe OGROMNE zapięcie z mikro
  • CW C65 Sandhurst - COSC, wypukły szafir, nie jestem fanem wielkiego zapięcia z mikro i martwi mnie serwis poza EU

Damasko DS30 jakoś do końca mi wyjść z głowy nie chce więc zostaje w roli czarnego konia.

 

Stay tuned 😎

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@osjd dzieki, Pitzmanna jako firme kojarze. Model ciekawy ale ja chyba odrzucam wszystkie mikro - mialem negatywne doswiadczenie z jedna i chce raczej cos, co zapewni mi serwis przez lata jesli bedzie trzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nadal "gonisz króliczka" to może Formex Field Automatic Gen 2 na pasku. Mikroregulacja zapięcia jest bardzo udana 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.