Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zbyszke

Nietypowe zegarki marki Atlantic

Czy to dobry pomysl: zebranie do kupy "dziwnych" Atlantikow?  

402 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zaznaczając, iż uwzględniając wcześniejsze dywagacje kolegów w dziale Worldmasterów, to i sekundnik ma słuszny ;)  co ma jednak kapitalne znaczenie w ocenie. :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zwróćcie uwagę na koronki w tym z 1946, ciekawe są ;)

 

Chodzi Ci o to, że to nie były "grzybki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tak, właśnie to zwróciło moją uwagę.

Co prawda to wszystko rysunki, rendery, można by rzec. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam czy to aby nie skrót wizualizacyjny, ale może wcale nie. Może twórca katalogu nie widział finalnych wersji modeli - trochę to jednak naciągane. W każdym razie ciekawy temat do analiz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno nabyłem taki zegareczek Atlantic SAILMASTER. 

 

Uważam że jest nietypowy, patrząc na necie mało jest czarnych wiekszość jest tych białych.

 

Moje pytanie czy koronka taka może pasować ? czy dekielek tylni jest oryginalny ? i jaka mam do niego dobrać koperte, tarcza ma średnice 3 cm. 

 

pozdrawiam i czekam na opinie co do zegareczka :) AS 1430 werk

post-65207-0-87347100-1379624244_thumb.jpg

post-65207-0-01850900-1379624249_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A co jest na środku dekla, bo nie widzę?

Koronka, już sam wiesz.

Zdjęcie koperty podeślę ci później.

Jeśli znudzi ci się szukanie i będziesz chciał się gompozbyć, daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To powinno być coś takiego:

 

 

 

AtlanticSAILMASTER5341-317JEWELSARTIFLEX
AtlanticSAILMASTERSUPER5312-721JEWELSINC
AtlanticSAILMASTERSUPER5312-6ARTIFLEXWAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej;) no spoko, bede pamietal;p a jak mi radzicie w odnawianu jego? Tarczy nie ruszac? Wskazowki tez? Czy przydaloby sie je lekko podczyscic? Dobrze ze napisy na tarczy sa cale, i one takie pod swiatlo sa lekkawo brazowe z brokatem. Mechanizm na nim to dobry sprzet? Dodam ze on chodzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Na pewno nie ruszaj tarczy. Wskazówki możesz wyczyścić, ale pewnie wypadną resztki lumy. Jeśli chciałbyś je wypełniać, to tylko lumą beżową, wyglądającą jak stara.

 

AS to taki niskobudżetowy wół roboczy, nic specjalnego.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza brudna, ale chyba w niezłym stanie (myć czy nie myć oto jest pytanie), wskazówki raczej oczyścić i dać świeże  "staropodobne" wypełnienie.

 

O ile się nie mylę to w Sailmasterach występowały dwa rozmiary kopert - 35 i chyba 37mm.

 

O ile znajdziesz kopertę - to może być fajny "żeglarski Worldmaster".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten wałek z kopertą wkładam do mechanizmu i jedynie co moge zrobic to pokręcić wskazówkami, boje sie wkladac mocniej do środka chcąc go nakręcić. Chyba ze do tego werku powinien być inny wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo jesteś początkujący, ale wpierw należy poluzować śrubkę na mechanizmie służącą do mocowania wałka, następnie wałek włożyć i śrubkę dokręcić (nie za mocno i nie za słabo). To jeden sposób, a drugi to wycieczka do zegarmistrza.

 

Poniżej mój (tak na szybko fotki) Sailmaster Super na 21 kamieniach. Jest to co prawda model Super, ale w takiej kopercie "zwykłe" też widziałem. Ta koperta ma rozmiar 35mm (a ta Twoja Xylog?) a tarcza 31mm. Ciekawy jest tu pierścień "wypełniacz"

 

post-53152-0-09541300-1379664624_thumb.jpg

 

post-53152-0-08546600-1379664631_thumb.jpg

 

post-53152-0-90905800-1379664637_thumb.jpg

 

post-53152-0-45741800-1379664645_thumb.jpg

 

post-53152-0-06860800-1379664652_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No, John ! Drugi Super jakiego widzę. I jak zwykle w lepszym stanie od mojego ;)

 

Wrócę do domu to popatrzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego mnie zainteresował bo jest ciut rzadszy od tych "zwykłych", a przecież i one często nie występują, choć jego stan mógłby być lepszy - tarcza została czymś spryskana i widać nalot - cały czas zastanawiam się jak to usunąć nie niszcząc zegarka. To jedyny zegarek w stosunku do którego zastanawiałem się nad renowacją, ale dzielnie się wstrzymuję.

 

post-53152-0-50570700-1379683552_thumb.jpg

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj zegarek to w super stanie;) dzieki za podpowiedz. Ale ten walek co mam bedzie pasowal? Szukam koperty do niego!;) moze na forum jest osoba ktora ma czarnego?;) ten dekiel ktory mam to jest od tego zegarka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jak go pomalujesz, John, to będę jedyny z oryginałem ;)

 

Moje koperty mają od 36-34 mm, tarcz nie mierzyłem.

Ale te wymiary to tak +/-. bo jak jest 34,5 to 34 piszę, ale bardzo drobiazgowy w tych pomiarach nie jestem.

Poza tym one trochę znoszone są, to wymiary im spadają.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Sailmastera dość mocno wyeksploatowanego i miał chyba 37mm (nie mierzyłem mu tarczy) - wówczas sądziłem, że ma właściwą kopertę i stąd moja informacja o dwóch rozmiarach.

 

Nie mam zamiaru go malować - prędzej czy później znajdę sposób aby go oczyścić, albo trafi się druga tarcza - choć ponad trzy lata takiego szukam i zero wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem kolesia który ma koperty na sprzedaż także bede czekać aż on odpisze. Jedyny wymiar jaki mam to tarczy 3 cm boo tylko to posiadam :P oby sie trafiła pod wymiar tarczy koperta. A jakich bedzie wymiarów to nie wiem. 

 

Ja bym nie odnawiał tej tarczy John :) jest w oryginalnym stanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem, nie będę jej malował. Określenie "zastanawiałem się" było trochę na wyrost - to tylko jedna myśl w chwili słabości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając poglądy Johna na temat malowanek i chromowanek, jestem spokojny. Przykro mi xylog :( ale nie będziesz jedynym z oryginałem. ;)   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P ja też swojego nie bede ruszał :)  tylko ze mój to nie SUPER, ale myśle ze jak go złoże to będzie super murzynek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.