Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zbyszke

Nietypowe zegarki marki Atlantic

Czy to dobry pomysl: zebranie do kupy "dziwnych" Atlantikow?  

402 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te cztery dolne od lewej to wszystko Vorldsmastarury?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale każdy inny i jeszcze u góry super jety i automaty ... Wszystko w stalowych kopertach :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna modelowo kolekcja, ale stawiasz sobie również dość wysoko poprzeczkę jakościową, pogratulować, pozazdrościć ;) i pozostało czyhać na bazarku :) .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zatoce pojawił się ciekawy Atlantic Silverstreak z polskim datownikiem!

TU

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Nieźle przygotowany. Ale np. widać brud na bransolecie. świeże szczotkowanie koperty.

 

Jednym słowem, ktoś (?) sporo pracy włożył w tego "NOS-a".

 

Moim zdaniem niewarty tej ceny. Ale kto bogatemu zabroni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu wraca temat z wczoraj o szeroko pojętej i różnie rozumianej rzetelności opisów, do których można mieć zastrzeżenia, czasm słusznie, czasem nie, ale mnie też się wydaje, że nie jest to zegarek, który tylko leżakował w szufladzie - cena to kwestia akceptacji i chęci posiadania, choć myślę, że za wysoka

 

a oto mój z polskim datownikiem: coś mnie podkusiło i poddałem kopertę szlifowaniu - czasami go noszę i wówczas zastanawiam się czy decyzja była właściwa, zatem gdy spotkałem taką kopertę to sobie do kompletu dokupiłem

 

post-53152-0-47273500-1362995792_thumb.jpg

post-53152-0-42076700-1362995802_thumb.jpg

post-53152-0-97250200-1362995812_thumb.jpg

post-53152-0-10831700-1362995821_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj dla porównania zegarek z kopertą po szlifie i koperta w stanie oryginalnym oraz dekiel i werk

 

post-53152-0-89734700-1362996142_thumb.jpg

post-53152-0-05456500-1362995981_thumb.jpg

post-53152-0-46146100-1362995988_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, zegarek rzeczywiście bardzo ciekawy, a i pasek dobrany gustownie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John twoje zasoby zegarkowe atlantikow sa piękne i baaaardzo obszerne :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jak zwykle, u niego wszystkie w stanie NOS i bliskim.

Fajna wersja kolorystyczna, ja mam taką jak na ebay-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromny zdaniem jak ja bym z tego atlantica chcial zrobic nosa to bym wypolerował też dekiel a w aukcji widać że jest zmatowiony zębem czasu. Wątpię że ktoś by pominął ten szczegół przygotowując zegarek do handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOS to napewno nie jest - najbardziej zastanawiający jest fakt tak dużej odmienności stanu góry od dekla. Górna część koperty ma wyjątkowo ostre krawędzie a szczotkowanie bardzo głębokie (ale to może efekt makro) - nie umiem wypowiedzieć się czy to świeży szlif, ale skłonny byłbym wierzyć w ocenę xyloga (u dołu coś na kształt odprysku, może po docisku szlifierką). Dekiel wykazuje ślady zużycia a to że ktoś nie podjął się go przynajmniej oszlifować jest już bardzo dziwne tym bardziej, że zegarek chce sprzedać jako nieużywany - ogólnie to dość brudny jak na NOS-a - dokładamy fotki joteef bo aukcja http://www.ebay.com/...=item3ccfabde7a kiedyś zniknie

 

post-53152-0-26701400-1363018928_thumb.jpg

post-53152-0-83282600-1363018933_thumb.jpg

post-53152-0-64849400-1363018938_thumb.jpg

post-53152-0-86980400-1363018943_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również chciałem się pochwalić swoim dziwnym zegarkiem. Jest to najprawdopodobniej Beach Boy, choć nigdzie nie pojawia się ta nazwa na tarczy czy deklu. Koperta wykonana w całości ze stali śr. 35mm bez koronki, szkiełko szafirowe. Bransoleta pochodzi od jakiegoś rosyjskiego zegarka kupiłem ją w stanie NOS + oryginalna zapinka Atlantic, moim zdaniem pasuje do ogółu. Zegarek potraktował ktoś niestety jakąś polerką i w tym momencie czeka na aż się nim zajmę i przywrócę oryginalny stan. Nie da się ukryć podobieństwa tego modelu z innym, znacznie bardziej prestiżowej manufaktury, poza różnicą rozmiarową jest to praktycznie kopia Royal Oak-a.

 

Po zakończeniu prac nad kopertą i wskazówkami nie omieszkam zaprezentować efektu finalnego :)

 

Pozdrawiam.

 

 

14800468.jpg

 

 

 

35632147.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-27475-0-40624800-1359108826.jpg

Oczywiście atlantic firmuje swoim logo i podaje nazwę, ale jak się to ma do powielania wzorów?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak kogoś nie było stać na AP, to sobie mógł kupić Atlantica... Albo Astromastera. Kopiowanie wzorów było, jest i będzie popularne, to się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to BeachBoy i choć w podobnej kopercie to jednak lepiej wyposażony i prawdopodobnie nazywa się tak jak to sugeruje napis na tarczy czyli DayDate. A dekielek i mechanizm jak wygląda? Koperta na pewno jest stalowa?

 

Swego czasu sam byłem w szoku jak podobny jest ten atlantic właśnie do AP - ceny tylko bardzo różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Bardzo ładny ten DayDate.

I pierwowzór róznież :)

 

U mnie jest taki:

 

atlanticDAY-DATE5042-321JEWELSINCABLOCappliedlogofulldateAUTOMATICwide-35dial_zpsad3b3ee6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, Beach Boye miały chromowane koperty, a nie stalowe, przynajmniej wszystkie, które mi mignęły były odrapane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xylog ostatnio mówiłeś coś o garkotłukach - bardzo fajny ten Twój i raczej nie garkotłuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładny ten DayDate.

I pierwowzór róznież :)

 

U mnie jest taki:

 

Noo, proszę nie spodziewałem się że tak szybko odnajdzie się jakiś "brat" mojego Atlantica. Po kupnie swojego szperałem po sieci w poszukiwaniu jakiś informacji na jego temat i niestety niczego nie znalazłem.

 

Twój z niebieską tarczą wygląda pięknie !!

 

Co do koperty jest na stalowa.

 

Kolejne fotki:



 

77720666.jpg

 

 

87857994.jpg

 

 

Napisy na dekielku ledwo widoczne

 

94395162.jpg

 

 

A w środku ETA 2878 na 21 kamieniach

 

36940760.jpg

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Edytowane przez matteus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki model z fińskim kalendarzem- nie wiem czy nietypowy...

 

dsc02112lv.jpg

Edytowane przez lobuz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różne bywają ciekawostki...

 

img4472rb.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.