Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zbyszke

Nietypowe zegarki marki Atlantic

Czy to dobry pomysl: zebranie do kupy "dziwnych" Atlantikow?  

402 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

finalnie trafi do Jacka :) - ja zredukowałem kolekcję atlantików z 40 do 8 ....i tak chcę utrzymac, ale zobaczymy jak długo mi się to uda

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się czy te skippery wszystkie były w "beżu" czy inne barwy kopert też występowały? - pytam bo mam takiego zdezelka z pomarańczową tarczą, ale albo ktoś go oskrobał albo był siwy - chciałem coś zrobić z tą kopertą ale właściwie nie wiem co i tak sobie chwilowo leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem tylko kremowe...ale Jacek pewnie widział wiecej


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w sumie to dawno nic nie wklejałem...zachowany w świetnym stanie

 

img4486fg.jpg

img4483j.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne są te atlantiki ze starym krojem czcionki-@. Chyba muszę tutaj wkleić mojego timeroy'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sneer, przypomniałeś mi, że miałem poszukać DD - Twój fajny

 

BeachBoy i DayDate - coś po 70'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z DayDate celował bym raczej gdzieś w połowę lub nawet koniec lat 80. Sugeruje się zastosowaniem szkła a nie plexi. Lecz mogę się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- celujesz czy wiesz? - jeśli mam celować to obstaję przy przełomie 70/80 kiedy to w atlantic'ach stosowano etę 2878 (chyba, że to nie ten werk)

- czy aby na pewno jest tam szkło a nie grube fazowane plexi jak w BeachBoy'u? - w originalach do lat 90-tych montowano plexi

 

Generalnie sam pewien nie jestem - może ktoś z obeznanych w temacie właścicieli się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
Napisano (edytowane)

edyta : błąd, muszę to sprawdzić

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się - w Benmatic DD jest tak jak mówisz, ale sądziłem, iż mówimy o DayDate - przynajmniej o tym zaczął dyskusję matteus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A to ja nie w temacie jestem.

 

TO JEST KURA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam (chwilowo) DeyDate zatem nie wiem, ale może Ty wiesz czy tam jest plexi czy, jak utrzymuje matteus, szkło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Mam w zbiorach niezły bajzel. Nie wiem gdzie co leży.

To po wystawie, nie miałem jeszcze kiedy poukładać tego wszystkiego.

Ale postaram sie to zrobić w przyszłym tygodniu i wtedy zerknę na D-D. Będę pamiętał o szybce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk to faktycznie ETA 2878 na 21 kamieniach, a szkło (przynajmniej w moim zegarku) jest na 100% szkłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałem sie podzielić najnowszym nabytkiem i jednocześnie prosić o opinie na temat wieku i mechanizmu - ja stawiam na lata 40 te ale może to 30te czy 50 - jak myślicie?

post-63114-0-57975300-1371628696_thumb.jpg

 

na dole ED Kummer

post-63114-0-29328500-1371628747_thumb.jpg

 

no i werk którego pewny nie jestem czy to  AS 1255 / AS 1294  - 11,5” czy moze AS 1287 – 10,5” - nie mierzyłem jeszcze

post-63114-0-85762600-1371628767_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Co do datowania, to chyba trzeba to tak określić:

 

I połowa lat 40-tych lub wcześniej. Nie znalazłem jeszcze zegarka z tego okresu z udowodnioną datą produkcji/zakupu.

A szwedzki katalog z 1946 pokazuje zegarki z logo Atlantic.

Takie jak to opisujemy jako ATLANTIC, a to z lat 70-tych jako atlantic.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki, mało zostało egzemplarzy logowanych nazwiskiem twórcy marki


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłbyś zdjęcia tarczy bez "przesłony" - poharatanego szkiełka. Zegarek bardzo ciekawy, rzadki więc warto o nim dowiedzieć się czegoś więcej.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk to chyba AS 1604, ale głowy sobie za to uciąć nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1604 to nie jest choć oczywiście rodzina AS, ale fajnie byłoby go zmierzyć albo odczytać typ spod koła lub może pod tarczą, bo może to być również 1494, 1497 choć pewnie te wymienione przez jurkiela - w jednym z Atlantic'ów  zastosowano już 1287.

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk to chyba AS 1604, ale głowy sobie za to uciąć nie dam.

 

I masz rację, bo głowa może się jeszcze przydać ;)

Werk to AS ale z TEJ rodziny, o czym zresztą Kolega wspomniał


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.