Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zbyszke

Nietypowe zegarki marki Atlantic

Czy to dobry pomysl: zebranie do kupy "dziwnych" Atlantikow?  

402 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrowienia dla moderatorów,zanim wykasują niech pomyślą dwa razy.

Nie igraj, bo się doigrasz... :D

 

Zegarki świetne! Jak zwykle.

Zdradzisz jeszcze jakie mechanizmy?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla moderatorów

 

 

Ukłony i pozdrowienia dla moderatorów.

Dziękuję w imieniu kolegów i swoim... :) , jest nam miło że ktoś docenia....  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie igraj, bo się doigrasz... :D

 

Zegarki świetne! Jak zwykle.

Zdradzisz jeszcze jakie mechanizmy?

Niestety ale kolega nie pokazuje mechanizmów - nie pokazuje na zasadzie NIE BO NIE - nawet nie odpowiada na pytania czy pokaże czy nie tylko wkleja kolejne zdjęcia - ot po prostu robi sobie to na co ma ochotę a was olewa  :(

Dziwne podejście to innych i do tematu  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Paweł, czasami pokazuje, tylko to chwilę trwa.

Co prawda mechanizmu chronometra jak nie było tak nie ma, ale za to bumper pojawił się szybko ;)

 

50cent, kiedyś muszę ci przedstaiwć zasady opisu zdjęć, opracowane przez Wojtka Kutermankiewicza. Jako, że masz zacną kolekcję, wartoby to wszystko opisać zgodnie jednym wzorem. I może wtedy wymienilibyśmy się bazą zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty Ojciec masz na imię?Wojtek Kuter.to co napisał to ilustrowany skrypt dla początkujących i chwytających ledwo równowagę na nocniku.Tutaj w klubie 90%ma gdzieś Twoją,moją itd. dusze kolekcjonera.Liczy się tylko tu i teraz.Malowanie,chromowanie i udawanie,jak ja to wszystko widzę to serce się kraje jak Ty im tłumaczysz,a oni i tak precz swoje,olewali Ciebie i jeszcze innych.Mie wyzywaliście kasowaliście zdjęcia,bo jeden czy drugi napisał że olewam ignoruje itd,jak bym was olewał to bym tu nie pisał.Chronek męczy ja wiem,ale jak mnie męczył jak go zdobywałem od osoby która odzyskuje złoto z kopert,a ten ma 200 mikron syg. miedzy uszami, a nie 20 mikronów.pokaże ale jeszcze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty Ojciec masz na imię?Wojtek Kuter.to co napisał to ilustrowany skrypt dla początkujących i chwytających ledwo równowagę na nocniku.Tutaj w klubie 90%ma gdzieś Twoją,moją itd. dusze kolekcjonera.Liczy się tylko tu i teraz.Malowanie,chromowanie i udawanie,jak ja to wszystko widzę to serce się kraje jak Ty im tłumaczysz,a oni i tak precz swoje,olewali Ciebie i jeszcze innych.Mie wyzywaliście kasowaliście zdjęcia,bo jeden czy drugi napisał że olewam ignoruje itd,jak bym was olewał to bym tu nie pisał.Chronek męczy ja wiem,ale jak mnie męczył jak go zdobywałem od osoby która odzyskuje złoto z kopert,a ten ma 200 mikron syg. miedzy uszami, a nie 20 mikronów.pokaże ale jeszcze nie.

:D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To jak już ci ta złość na wszystkich złych minie, to daj znać. Może wtedy pogadamy.

Bo na razie to trochę dziwnie ta twoja aktywność wygląda.

 

 

A Ojciec to kto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec Dyrektor chyba ??

Niereformowalny gość z naprawdę ciekawą kolekcją którą usilnie nie chce się podzielić 

Kolego piendziesiont centóf to Ty dołączyłeś do nas a nie odwrotnie - to Ty zaakceptowałeś regulamin i panujące tu zasady więc proszę dostosuj się do tego albo zaprzestań bo tak do niczego nie dojdziemy poza cotygodniowymi spinami z Twojego powodu 

Zdjęcia prezentujemy w określony sposób - przód , tył i mechanizm - trzy zdjęcia w jednym poście to naprawdę nie jest trudne tylko minimum dobrej woli której Tobie brakuje i jeszcze nas obrażasz bez powodu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widaiałem już takiego u jednego z naszych Szacownych Kolegów.

Pozwolę sobie zamieścić jego zdjęcie.

 

Nie wiem co jest w środku.

O moj zegarek, ktory dostałem od dziadka - w srodku felsa


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nie-sprzedawalny :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze - zegarków od Dziadka się nie sprzedaje! ;)

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze - zegarków od Dziadka się nie sprzedaje! ;)

potwierdzam i popieram. :D

Dziadkowie zegarki powinny mieć dożywocie w rodzinie. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

VbIADl.jpgOgGgPs.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Pisałem Xa,a nie do PB

A moje imię, jeśli to o mnie chodziło, masz w mojej stopce.

A Wojtek to niezły fachman od Atlantików, szkoda, że już zaprzestał działań na tym polu.

To co napisał to fajne podstawy, choć niewolne od błędów czy zbyt daleko idących wniosków.

Mimo to, jego opracowanie to w sumie jedyna publikacja, zawierająca przynajmniej część wiedzy o historii firmy Atlantic.

Może na kolejną rocznicę powstania firmy da się namówić na uaktualnienie i jej rozszerzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, tak sobie pomyślałem, po obejrzeniu tego Twojego Atlantica, że dbałość o zegarki i zamiłowanie do nich to masz po Dziadku. ;) Skoro w tak pięknym stanie przekazał zegarek następnym pokoleniom to musiał do tego zegarka czuć olbrzymi szacunek i dbał o niego niemniej gorliwie.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawda, prawda. Zegarek zachowany w świetnym stanie. Atlantic po moim dziadku wygląda "ciut" gorzej. Tarcza dość zmasakrowana ;)

 

 

Edyta:

O, nawet zdjęcie miałem na dysku, to wrzucę:

atlant.jpg

Edytowane przez hrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawda, prawda. Zegarek zachowany w świetnym stanie. Atlantic po moim dziadku wygląda "ciut" gorzej. Tarcza dość zmasakrowana ;)

 

 

Edyta:

O, nawet zdjęcie miałem na dysku, to wrzucę:

]

Fajny stan tego zegarka i tarcza bardzo adekwatna do wieku uważam, także nie przesadzaj

Edytowane przez cook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to był mój pierwszy mechaniczny zegarek i początek kolekcji ktorą zacząłem budować od 2011 roku


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawda, prawda. Zegarek zachowany w świetnym stanie. Atlantic po moim dziadku wygląda "ciut" gorzej. Tarcza dość zmasakrowana ;)

 

Edyta:

O, nawet zdjęcie miałem na dysku, to wrzucę:

]

Nie wyświetla mi się fotka... tylko u mnie?

 

Edyta:

O... wyświetliła się w cytowaniu :D

Wyskrobałem w tapatłoku.

Edit mod:

1 maj ,czas na 1 ban :-)

Edytowane przez cook

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny stan tego zegarka i tarcza bardzo adekwatna do wieku uważam, także nie przesadzaj

No, sporo w ładniejszym stanie się widuje, często. Koperta stalowa, więc zachowała się dobrze. Werk też czyściutki, chodzi bardzo ładnie. A tarcza dostała wilgoci i nikotyny. Wiek widać, to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.