Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość fenix189

Zestawienie firm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fenix189

Jako, że od całkiem niedawna zainteresowała mnie tematyka zegarków, chciałbym abyście mi wypisali tu najlepsze firmy jakie zajmują się produkcją zegarków dobrej klasy,ogólnie dostępnych z całego oczywiście świata.Nie mam tu na myśli modeli w cenach zaczynających się od 10 tys. i więcej, które widziałem np. na allegro.pl.

Prosiłbym też o porównanie, jak do tych wszytskich marek ma się Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych najlepszych Casio w ogóle się nie ma, a temat jest kompletnie bezsensowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fenix189

Nie wiem co tu jest bezsensownego......

Każda branża ma swoje najlepsze produkty i chciałbym wiedzieć jakie to firmy.

Chodzi mi właśnie o produkty klasy Timexa, Casio, Citizena.

Jeśli ktoś może mi wypisać te firmy,które robią już coś droższego niż 100zł,to proszę.Jak już pisałem nie chodzi mi o rarytasy za kilka tysięcy złotych i więcej,tylko dobre,cenione na całym świecie marki z każdego kraju,które mają w swojej ofercie coś za 100,200,300,400 a nawet 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już Je wymieniłeś dodaj Seiko i Orienta


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie faktycznie źle sformułowane. Szukasz tanich zegarków z najniższej półki do 800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz mechanicznych czy kwarcowych??


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lorus (nalezy do Seiko).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co tu jest bezsensownego......

 

Bo marek takich jest kilkaset, a Casio ma sie do nich jak najbardziej. :lol:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fenix189

Wydaje mi się, że ceny kilkaset złotych to już naprawde dużo,stać na nie każdego średniego i bardziej zamożnego osobnika no i to chyba najbardziej rozpowszechnione firmy no bo ile jest osób, które kupują zegarki za cenę wiekszą niż 1000 zł.hyba mało kogo stać na aki wydatek.

Układając to pytanie właśnie tym się kierowałem,szukałem solidnych marek, które nie powalają cenowo i są dostępne dla szerszej grupy odbiorców.Jeśli jeszcze ktoś coś zna proszę podać.Brakuje mi włoskiej marki,która podobno robi typowo eleganckie modele,wyłącznie.Zaczyna się na literę L... choć nie jestem w 100 % pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrrr

Za kilkaset PLN to może uda Ci się znaleźć jakiegoś mechanicznego Burana, może któregoś z Atlanticów, Adriatic albo może nawet przechodzonego Tissota... (to bliżej 1000 PLN)

 

Kwarców do wyboru do koloru - szukaczka (google), wpisujesz: "zegarki, sklep, cena" i wertujesz strony :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym abyście mi wypisali tu najlepsze firmy jakie zajmują się produkcją zegarków dobrej klasy,ogólnie dostępnych z całego oczywiście świata.

IMHO ta forma daje też do myślenia...

 

Do 1kPLN znajdziesz całą masę mniej lub bardziej ciekawych czasomierzy. Poświęć trochę czasu na wertowanie forum, jak również zawartych na nim linków.


wik-cez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Układając to pytanie właśnie tym się kierowałem,szukałem solidnych marek, które nie powalają cenowo i są dostępne dla szerszej grupy odbiorców.Jeśli jeszcze ktoś coś zna proszę podać.

 

Hmm...No jak tu wytłumaczyć, że pytanie bez sensu?

Wyliczam te maki alfabetycznie, a jakby było Tobie mało, to mogę podać jeszcze adresy, telefony, faksy,e-maile itp.:

AD-CHRONOGRAPHEN, ADIDAS, ALAIN SILBERSTEIN, ALEXANDER SHOROKHOFF, ALFEX SWITZERLAND, ALPINA, ANGULAR MOMENTUM, AQUANAUTIC, ARCHIMEDE, ARMIN STROM, ARNOLD & SON, ASKANIA, ATLANTIC 1388, AUDI DESIGN, AUGUSTE REYMOND, AVIATOR 8 & B, BALMAIN, BAUME & MERCIER, BELL & ROSS, BLANCPAIN, BLU - SOURCE DU TEMPS, BOGNER, BREITLING, BRIOR, BRUNO BANANI, BRUNO SOHNLE, BULGARI, BULOVA, BUNZ ATELIER, BURAN, BWC SWISS, CALYPSO, CAMEL ACTIVE, CANDINO CANDINO, CARL F BUCHERIER, CARRERA, CARTIER, CASIO, CENTURY, CERTINA, CHANEL, CHOPARD, CHRISTOPHE SCHAFFO, CIMIER, CITIZEN, CK WATCHES, CLAUDE MEYLAN, CORUM, CYMA, DANIEL ROTH, DAVOSA, DE BETHUNE, DELANCE, DELMA, DIESEL, DISNEY, DKNY WATCHES, DOLCE & GABBANA, DOXA, DU BOIS 1785, DUBEY & SCHALDENBRAND, DUFEAU, DUGENA, EBEL, EBERHARD & C, EMPORIO ARMAN, EDOX, ELYSE, EMOS, EPOS, ESPRIT TIMEWEAR, RTERNA, FESTINA, FLIK FLAK, FORTIS, FORUM, FOSSIL, FRANCK MULLER, GARDE, GERALD GENTA, GLICYNE, GROVANA, GUCCI, GUINAND, HAMILTON, HANHART, HARWOOD, HAUREX, HERMES, HIUBOLT, IMMERSION, COB JENSEN, JACQUES ETOILE, JAGUAR, JAQUET DROZ, JEAN MARCEL, JEANRICHARD, JOSEPH CHEVALIER, JUNGHANS, JUNKERS, KORLOFF, KURT SCHAFFO, KURTH, LACO BY LACHER, LALIQUE, LAMBRETTA WATCHES, LANCASTER, LEON HATOT. LIMES UHREN, LORENZ, LOTUS, LOUIS ERARD S.A., LOUIS VUITTO, M & M UHREN, M. SCHNEIDER & CO, MARCELLO C., MARTIN BRAUN, MAURICE LACROIX, MEISTERSINGER, MEXX TIME MICHEL HERBELIN, MIDO, MILLERE, MILLIS, MONTBLANC, MOSCHINO, MUHLE, NBY, NIKE, NIVREL, NOMOS, OMEGA, ORIS, OTIUM, PARMIGIANI, PAUL GERBER, PAUL PICOT, PERRELET, PHOENIX, PIAGET, PIERRE CARDIN, POLJOT, POMELLATO, PORSCHE DESIGN, PREISIG, PULSAR, Q & Q EXCLUSIVE, RADO, RAINER BRAND, RAINER NIENABER, RAYMOND WEIL, REMUS, FIRST IN SECONDS, REVUE THOMMEN, ROAMER, ROMANSON, ROTARY, SCALFARO, SCHAUER, SCHWARZ ETIENNE, SECTOR, SEIKO, SHELLMAN, SZTURMANSKIE, SINN, SOTHIS, STOWA, SWATCH, TAG HEUER,TEMPTION, TISSOT, TUDOR, TUTIMA, UHR-KRAFT, UNION, UTS, VENTURA, VICTORINOX, VIOLA, VOLLMER, VOSTOK EUROPE, VULCAIN, WEMPE, WENGER, XEMEX, XEN, YANTAR, YES, ZANNETTI, ZENITH, ZENO WOTCH BASEL, ZENTRA, ZEPPELIN.

No może nie wszystkie są aż tak tanie, ale na pewno też nie są to wszystkie...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, ze ci się chciało. :lol:. Parę byków zrobiłeś :mrgreen: :mrgreen:

Ten temat jest jak lokata.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrze, ze ci się chciało. ;) . Parę byków zrobiłeś :mrgreen: :mrgreen:

 

Chciałem sie wykazać. A do byków sie przyznaję bez bicia, bo nie chciało mi sie z kolei tego sprawdzać. :lol:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brakuje mi włoskiej marki,która podobno robi typowo eleganckie modele,wyłącznie.Zaczyna się na literę L... choć nie jestem w 100 % pewien.

 

Na pewno nie Locman, on nie ma zegarków do 1kpln. Ale ma takie zegarki Officina del Tempo i to w automatach, na Myiocie (jeśli popełniłem błąd w nazwie mechanizmu to sorry :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż Tessio, widziałem tylko te droższe, ale nawet one nie spowodowały chęci poznania czy są takie tańsze :twisted: :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że ceny kilkaset złotych to już naprawde dużo,stać na nie każdego średniego i bardziej zamożnego osobnika no i to chyba najbardziej rozpowszechnione firmy no bo ile jest osób, które kupują zegarki za cenę wiekszą niż 1000 zł.hyba mało kogo stać na aki wydatek.

Układając to pytanie właśnie tym się kierowałem,szukałem solidnych marek, które nie powalają cenowo i są dostępne dla szerszej grupy odbiorców.Jeśli jeszcze ktoś coś zna proszę podać.Brakuje mi włoskiej marki,która podobno robi typowo eleganckie modele,wyłącznie.Zaczyna się na literę L... choć nie jestem w 100 % pewien.

Nie wiem o co Ci chodzi tak naprawdę. Napisz jasno czego się chcesz dowiedzieć. Jak narazie to się troszkę wygłupiłeś. Odnośnie ludzi kupujących drogie zegarki to kupują je ludzie tacy których stać i tacy których nie stać ale chcą go mieć. A tak szczerze to "prawdziwy" zegarek poniżej 1000zł to tylko rosyjski no i coś na japońskiej Miyocie


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co Ci chodzi tak naprawdę.

 

A mi się wydaje, że ktoś miał za fenixa189 odrobić pracę domową :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak szczerze to "prawdziwy" zegarek poniżej 1000zł to tylko rosyjski no i coś na japońskiej Miyocie

 

Bzdura. Jest jeszcze kilka opcji - i to ciekawszych niż miyota (do której nic nie mam, wręcz przeciwnie). Chyba że masz swoją własną definicję "prawdziwości"


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdura. Jest jeszcze kilka opcji - i to ciekawszych niż miyota (do której nic nie mam, wręcz przeciwnie). Chyba że masz swoją własną definicję "prawdziwości"
Żle zrozumiałeś moją wypowiedź. Nie mam nic ani do rosyjskich zegarków ani do miyoty. Sam mam zegarek na miyocie i bardzo go sobie chwalę.

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty źle zrozumiałes mnie :lol: Też mam zegarek na Miyocie i rónież go sobie chwale.

 

Chodziło mi o to, że w przedziale cenowym do 1000 zł można nabyć inne ciekawe zegarki, nie tylko rosyjskie czy coś z Miyotą w środku. No chyba że źle zrozumiałem określenie "prawdziwy"


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fenix189

Ktoś ma za mnie odrobić pracę domową?Co wy gadacie wogóle :mad:

Chciałem poprostu na przyszłość wiedzieć co jest warte kupna,lepiej się orientować w tym wszystkim.gdzie kolwiek nie spytam, jakie marki są dobre w czymś to odrazu dostane odp konkretną bo w danej branży jest max.kilka naprawdę dobrych firm w kazdym przedziale cenowym a tu dyskusja się wywiązała zbyt duża,szbyt dużo szumu.Nie znam się na tym,widocznie tu jest inaczej,do ceny 1000zł to już nie są według was najlepsze marki.

 

Dla porównania cz Opel,Toyota,Mercedes,BMW to nie są najlepsze amrki samochodów?

Bo chyba nie będziemy ich zestawiać z Lexusem,Rolce Roycem?Chyba raczej nikogo takie auta nie interesują,bo na świecie nie wiele osób je ma.Nikt na nie nie patrzy wogóle i powie, że najlepszymi markami są te wymienione przezemnie na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]Co wy gadacie wogóle :mad:

Chciałem poprostu na przyszłość wiedzieć co jest warte kupna,lepiej się orientować w tym wszystkim.gdzie kolwiek nie spytam, jakie marki są dobre w czymś to odrazu dostane odp konkretną [...]

 

No to gadamy co się spytałeś.

Podaj choć jeden przykład, gdzie od razu dostałeś konkretna odpowiedź na takie pytanie.

Moim zdaniem na tak sformułowane pytanie nie można dać konkretnej odpowiedzi. Nie ma kilku firm najlepszych, a inne są złe, bo dawno by ich nie było na rynku. Większość firm nie tylko zegarkowych, robi rzeczy dobre i gorsze. A firm zegarkowych jest na dodatek bardzo dużo. Dlatego pytanie o firmy ma mało sensu, pytać należy o konkretne modele i wtedy dostaje sie konkretną odpowiedź.

Jeszcze inaczej to powiem:

Nie ma firm zegarkowych, szczególnie przy niskobudżetowych zegarkach, które robią tylko zegarki dobre, albo takich co robią tylko zegarki złe.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.