Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Gadales z Piotrem? Moze da dobra cene i zawsze to zegarek z PL. Bedziesz kiedys cos chcial zrobic masz serwis i wsparcie Piotra :)

Min od Piotra właśnie są na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Weź z bransoletą.

Edytowane przez Spatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam


kieruje pytanie do obeznanych w temacie


 


ile średnio trzeba doliczyć do kosztów zakupu pozostałe opłaty (mam na myśli VAT i cło itp.) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

witam

kieruje pytanie do obeznanych w temacie

 

ile średnio trzeba doliczyć do kosztów zakupu pozostałe opłaty (mam na myśli VAT i cło itp.) ?

 

 

ok. 30%, vide: ((cena towaru + koszt wysyłki)*1.05*1.23)*(kurs waluty) + 4PLN = cena ostateczna 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie daje to w powyższym przypadku oszczędności.

 

Tym bardziej, gdy ponegocjujesz z Piotrem. Może się okazać, że w pakiecie, za niewiele więcej dostaniesz gwarancję.

 

 

 

ok. 30%, vide: ((cena towaru + koszt wysyłki)*1.05*1.23)*(kurs waluty) + 4PLN = cena ostateczna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie daje to w powyższym przypadku oszczędności.

 

Tym bardziej, gdy ponegocjujesz z Piotrem. Może się okazać, że w pakiecie, za niewiele więcej dostaniesz gwarancję.

Dlatego odesłałem Kolegę na bazarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Dokładnie. Dzika podnieta tym bardziej, że z Piotrem na pewno bedzie można sie dogadać z uwagi na panujące wyprzedaże nie do końca jest dla mnie zrozumiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzika podnieta? A czemu tu się dziwić, jak można kupić nowe Glycine w śmiesznych cenach na Massdropie, czy Jomashop? I końca promocji nie widać... Ja nie widzę nic dziwnego, że ktoś woli kupić taniej, niż przepłacać za to samo.

 

No, ale my tu ciągle o tym samym, a tymczasem nowe paski doszły, m.in. do Royala:

7949093_IMAG9791.jpg

7949088_IMAG9792.jpg

7949090_IMAG97951.jpg


7949094_IMAG9800.jpg

7949091_IMAG9797.jpg

7949092_IMAG9798.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie są "śmieszne" ceny tylko po prostu normalne ceny ;)

Seba, to też prawda. Jak Ci się nato podoba? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do lobbujących na rzecz polskiej dystrybucji. Przed jakimi kosztami ewentualnych napraw chroni ta gwarancja? Jaki to przedział kwotowy, tysiąc, dwa, trzy że tak bardzo wam na tej gwarancji zależy? Pytam bo nigdy jak żyje żaden mechaniczny zegarek mi się nie zepsuł. Chciałbym porównać kwoty jakie mogę zaoszczędzić przy zakupie bez gwarancji do kwot jakie przyjdzie mi zapłacić za ewentualną naprawę zegarka z własnej kieszeni.

 

 

P.S Ptrk - paski mega fajne!

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Pytanie do lobbujących na rzecz polskiej dystrybucji. Przed jakimi kosztami ewentualnych napraw chroni ta gwarancja? Jaki to przedział kwotowy, tysiąc, dwa, trzy że tak bardzo wam na tej gwarancji zależy? Pytam bo nigdy jak żyje żaden mechaniczny zegarek mi się nie zepsuł. Chciałbym porównać kwoty jakie mogę zaoszczędzić przy zakupie bez gwarancji do kwot jakie przyjdzie mi zapłacić za ewentualną naprawę zegarka z własnej kieszeni.

 

 

P.S Ptrk - paski mega fajne!

Joma czy mass wymieniliby Ci zegarek na nowy, bez niedoskonalosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dopiero tutaj nawet zaczął podobać mi się ten chrono :) dobrze się prezentuje z tym szarym NATO :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Normalne ceny? Chciałoby się rzec w końcu? ;)

Pasiorki petarda! Jak jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joma czy mass wymieniliby Ci zegarek na nowy, bez niedoskonalosci?

Kondziu z cala sympatia....to lepiej doplacac czy jak kto woli przeplacac tylko za to zeby w razie czego jak przyjdzie bubel mozna bylo wymienic na nowy? Dla mnie to bez sensu a nie sa to casio za 3 stowki...co do gwarancji to gsd daje gwarancje i na upartego mozna do glycine przeciez wyslac...to ze Piotrek nie chce ich naprawiac nie oznacza ze tej gwarancji nie ma. Poza tym do usa tez mozna odeslac zegarek jak sie nie podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero tutaj nawet zaczął podobać mi się ten chrono :) dobrze się prezentuje z tym szarym NATO :)

Dzięki. Paski skórzane są super, ale naprawdę cenie sobie łatwość zmian przy perlonach czy NATO.

 

Niby są skręcane teleskopy, ale zawsze to kilka czynności więcej do wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie wyliczenia? Cło na zegarki ma stawkę zerową. Z praktyki wiem, że wygląda to tak:

 

(cena towaru + koszt wysyłki)*1.23 [VAT]*(kurs waluty) + 3PLN [kwota należności przywozowych] + 8,50PLN [przedstawienie do kontroli celnej] + 6PLN [przesłanie adresatowi dowodu odprawy celnej] + 3,40PLN [przelew na konto UC] = cena ostateczna

 

w skrócie: + 23% + 20,90PLN

Tak właśnie u mnie wyszło teraz jak airman przyszedł. A w listopadzie airman wprost na pocztę bez opłat.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Kondziu z cala sympatia....to lepiej doplacac czy jak kto woli przeplacac tylko za to zeby w razie czego jak przyjdzie bubel mozna bylo wymienic na nowy? Dla mnie to bez sensu a nie sa to casio za 3 stowki...co do gwarancji to gsd daje gwarancje i na upartego mozna do glycine przeciez wyslac...to ze Piotrek nie chce ich naprawiac nie oznacza ze tej gwarancji nie ma. Poza tym do usa tez mozna odeslac zegarek jak sie nie podoba...

OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie wyliczenia? Cło na zegarki ma stawkę zerową. Z praktyki wiem, że wygląda to tak:

 

(cena towaru + koszt wysyłki)*1.23 [VAT]*(kurs waluty) + 3PLN [kwota należności przywozowych] + 8,50PLN [przedstawienie do kontroli celnej] + 6PLN [przesłanie adresatowi dowodu odprawy celnej] + 3,40PLN [przelew na konto UC] = cena ostateczna

 

w skrócie: + 23% + 20,90PLN

Co konkretnie się nie zgadza? Poza cłem, ok 4 zł i spreadem 5% i VATem tych dodatkowych opłat wkazanych przez Was nie mialem jeszcze. Towar za każdym razem jest odprawiany w UC u kuriera.

Zresztą, czy doliczyć 4 czy 20 zł, w całej cenie to drobna kwota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu to zeszmaciłem ostatnio swojego D12 :D

 

DSC9540.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do lobbujących na rzecz polskiej dystrybucji. Przed jakimi kosztami ewentualnych napraw chroni ta gwarancja? Jaki to przedział kwotowy, tysiąc, dwa, trzy że tak bardzo wam na tej gwarancji zależy? Pytam bo nigdy jak żyje żaden mechaniczny zegarek mi się nie zepsuł. Chciałbym porównać kwoty jakie mogę zaoszczędzić przy zakupie bez gwarancji do kwot jakie przyjdzie mi zapłacić za ewentualną naprawę zegarka z własnej kieszeni.

 

 

P.S Ptrk - paski mega fajne!

Ja tam za niczym nie lobbuję, jeśli już to mógłbym za jak najniższą ceną dla nas, kupujących :) 

 

W sumie to trochę odpowiedziałeś sobie sam.

 

Ja mogę odpowiedzieć ze swojego doświadczenia: W 2015 roku kupiłem u Piotra (AD PL) pierwszą Glycinę DC-4 w wersji GMT. I przyszła ze źle ustawioną wskazówką GMT. Piotr przysłał kuriera na swój koszt, naprawił w ramach gwarancji i odesłał naprawiony. Bardzo profesjonalne i szybkie załatwienie sprawy, brawo!

Drugi raz to był też Airman kupiony u Piotra. Z kolei przyszedł ze źle zamontowaną koronką. Również Piotr naprawił w ramach gwarancji, a jako że nadal były z tą koronką problemy - wymienił mi na nowiutki model - ten co jest na bazarku. Nówka sztuka. Również brawa za profesjonalne podejście.

Tak, że gwarancja zawsze może się przydać. Piotr podchodzi do tego uczciwie  i nie ma problemów z reklamacją. 

Z drugiej strony, te wady były raczej kosmetyczne i niedrogie do naprawienia, myślę, że bez gwarancji nie poniósłbym jakiś dużych kosztów.

 

Co do gwarancji z USA. Czy Jomashop by też tak podeszło do sprawy? Tu nie mam doświadczenia, bo wszystkie trzy zegarki z Globala mam idealne, bez najmniejszych wad, wskazówki wycentrowane, koronki dobrze zamontowane. Wszystko cacy.

To czym tu się przejmować, skoro wszystko gra? A cena o wiele niższa.

A jeśli by się coś stało? Przecież tu też jest międzynarodowa gwarancja i powinna być honorowana przez innych dystrybutorów. Joma po prostu odesłałoby do najblizszego AD chyba. No i koło się zamyka.

 

To moje zdanie i moje doświadczenia, każdy robi jak uzna za najlepsze dla niego. Ja tam ciesze się z tych wyprzedażowych okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarki nie ma cła. A co to za spread 5% i kto to nalicza?

 

Naprawdę? Na dokumentach z UC mam napisane: "Cło". Korzystając z okazji, przyjrzałem się dokładnie pozycjom na FV od UPS i jednak jest doliczona opłata agencji celnej w wys. ok 70PLN!, która z kolei cała jest rabatowana do 0. Po sprawdzeniu VATu, okazuje się, że VAT jest naliczany po innym kursie niż ten po którym płaciłem i od innej kwoty, ale suma sumarum wychodzi mniej niż koszt*1.23. Nie wiem jak to jest zrobione, ale jak mi powiedziano w UC, najniższe koszty przesyłki jakie mają w cenniku to 100$.

 

Bank podczas pobierania opłaty z karty przy przeliczeniu walut. spread - różnica pomiędzy ceną kupna, a sprzedaży. Jak masz finalny kurs po jakim następuje wymiana, to przecież nie doliczasz.

 

Tyle tytułem uzupełnienia, odnośnie konkretów.

 

 

wracając do tematu to zeszmaciłem ostatnio swojego D12 :D

 

 

Klasa!

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie cło naliczyli jakieś minimalne, kilka złotych. Ale nie jestem pewien. Największa opłata to vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.