Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Recommended Posts

Na moim nadgarstku ta sama Incursore przez cały urlop nad Bałtykiem. Niestety nie zabrałem lustra i zdjęć nie będzie, nad czym strasznie ubolewam ☹

Na zatoce Airman No 1 w 40mm na Sellicie... brak słów. Poniżej jeden z ost. prawilnych No 1  :ph34r:

wg mnie jest to do końca zła droga

delikatnie powiększona wersja w stosunku do no1 - tylko niepotrzebnie nazywa się no1 i to 1ATM/!/ no i premiera modelu na md /?/ to akurat słabe

mechanizm jestem w stanie zaakceptować - czy jest on gorszy od ety?

delikatnie powiększona wersja w stosunku do no1 - tylko niepotrzebnie nazywa się no1 i to 1ATM/!/ no i premiera modelu na md /?/ to akurat słabe

Eee tam, słabe. Teraz wchodzimy w epokę post-Basel. Omega będzie robiła premiery na Instagramie, Pam na paneristach, na Roleksy będą listy kolejkowe w ciemno u AD (przy odbiorze się dowiesz, na jaki kolor bezela się zapisałeś), a Glicyne zamknie swoją stronę (cięcie kosztów) i przeniesienie się na MD.

A tak szczerze, to jakie znaczenie ma miejsce premiery zegarka? Przecież większość i tak kupuje, gdzie się da, byle taniej i bez zażenowania pyta na forum, jak nie zapłacić VAT.

A tak szczerze, to jakie znaczenie ma miejsce premiery zegarka? Przecież większość i tak kupuje, gdzie się da, byle taniej i bez zażenowania pyta na forum, jak nie zapłacić VAT.

Minimum jakie ja oczekuje to aby było to spójne z katalogiem zamieszczonym na stronie. A ogólnie to wydaje mi się, że w Glycine ktoś zaczął myśleć jeśli chodzi o nowe modele. Nowe wypusty Base 22, DC-4 z dziurami w uszach, nawet ten 1953 to optymistyczny kierunek. Kuleje natomiast komunikacja no i jednak sam model sprzedaży, tak jakby szukali czegoś nowego.

Czy w Incursorze GL0045 (selita sw 200-1) jest możliwość dokręcania koronką? Jeśli tak to w jaki sposób?

Sellita 200-1 ma możliwość dokręcania koronką i sprzęgło zabezpieczające przed przekręceniem.

Instrukcji brak. Podpowiesz w jakiej pozycji korona i w która stronę krecic? Znalazlem pdf ety ale w moim zegarku brak zakręcanej koronki i nie mam pewności czy nakrecac w ten sam sposóbeta2824.pdf

Kręcić należy zgodnie z ruchem wskazówek zegara czyli w prawo. Korona w pozycji zamkniętej jeśli nie jest dokręcana.

:-)

post-34987-0-78560900-1534397737_thumb.jpg

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Widzę, że cieszy niezmiennie ;)

Si, za każdym razem, gdy go wyciągam z pudełka, na twarzy pojawia się "banan" :-)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Mam jeszcze jedno pytanie.

Wahnik potrafi zawiesić się w miejscu gdy przekręcam zegarek o 360 stopni. Wystarczy lekko potrząsnąć by się odwiesił. Czy to jest normalne zjawisko w Incursore czy należałoby się udać do zegarmistrza?

Dla zobrazowania przesyłam znalezione w sieci video z podobnym problemem.

https://youtu.be/C5d21KYyoPQ

Mam jeszcze jedno pytanie.

Wahnik potrafi zawiesić się w miejscu gdy przekręcam zegarek o 360 stopni. Wystarczy lekko potrząsnąć by się odwiesił. Czy to jest normalne zjawisko w Incursore czy należałoby się udać do zegarmistrza?

Dla zobrazowania przesyłam znalezione w sieci video z podobnym problemem.

Zjawisko nie jest normalne, pytanie, czy to przeszkadza, aby zegarek się nakręcił?

I pytanie pomocnicze - gdy dokręcasz dekiel, słychać różnicę w pracy rotora?

Cały, dosyć aktywny dzień noszenia, na pewno nie nakręca rezerwy na maksa. Przy mniejszej aktywności muszę dokrecic koronką, żeby nie stanął.

Dekla nigdy nie odkrecalem, ani nie dokrecalem. Nie chce stracić WR 100. Na oko nie widac żeby dekiel blokował wahnik

Edited by aro88

Miałem raz to samo i oddałem zegarek w ręce zegarmistrza. Przy odbiorze powiedział, że ruszył/odkręcił minimalnie dekiel  i problem zniknął. Dziwne to w tej klasie zegarków ale jak widać wszystko może się zdarzyć nawet w nowym egzemplarzu. Zegarmistrz stwierdził, że nie ma sensu odkręcać dekielka i ingerować w mechanizm bo wahnik pracuje prawidłowo. Minęło trochę czasu i mechanizm pracuje idealnie i się nie zawiesza.

Cześć miłośnicy Glycerinek :)! Mam zamiar kupić pilota od Glycine, tak się zastanawiam tylko nad czytelnością pilotów - w sensie cyfry/liczby od 1/24 nie odpowiadają standardowemu odczytowi w zegarkach... Jako początkujący w tej kategorii zegarków jest to pewne utrudnienie na początku "drogi"  :) Jak sobie z tym radzicie/radziliście? Przyzwyczaja się oko ? Bo te 1-2 sekundy dłużej mi zajmuje "przetworzenie" czasu z polskiego na nasze :D

Cześć miłośnicy Glycerinek :)! Mam zamiar kupić pilota od Glycine, tak się zastanawiam tylko nad czytelnością pilotów - w sensie cyfry/liczby od 1/24 nie odpowiadają standardowemu odczytowi w zegarkach... Jako początkujący w tej kategorii zegarków jest to pewne utrudnienie na początku "drogi"  :) Jak sobie z tym radzicie/radziliście? Przyzwyczaja się oko ? Bo te 1-2 sekundy dłużej mi zajmuje "przetworzenie" czasu z polskiego na nasze :D

Fajny bajer, ale mnie odczytu nie ułatwia. W wariancie GMT ma wg mnie większy sens.

Mysle wlasnie nad wariantem GMT, ale mimo wszystko - patrze na wskazówki i widzę najpierw 14:14 (piszę to, co widać na tarczy), co oznacza realną godzinę 19:35 itd. ;)