Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... , niezłe te Glycyny , imho za suche tzn. za cienkie ;)


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy Twoim LCC3000 to jak zabawki dla przedszkolaków ;)

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne ujęcie :rolleyes:


"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam śmieszne pytanie,czy w Airmanie SST-6 zakręcana jest jedna koronka,którą ustawiamy czas i datę czy ta od obracania wewnętrznym pierścieniem także?

Pytam bo chciałem sobie popływać w moim nowym zegarku a nie chciałbym żeby się przemoczył.Cały czas myślałem,że zakręcana jest tylko ta pierwsza ale zaniepokoił mnie tekst w instrukcji pdf na necie,który tak wyglądał:"In order to secure waterproof quality it is essential to screw the CROWNS tight after evry corection {press crown sightly against the case}.Problem w tym,że nie wiem jak tą na godz 2 można by bardziej przycisnąć i zakręcić,nie chciałbym w tym przypadku niczego robić na siłę żeby nie uszkodzić zegarka,wolę wyjść na głupka i się zapytać :blink:

Napiszcie jeszcze jak zmienić pasek :) ,czy te "siróbko-teleskopy" się jakoś ...odkręca od zewnętrznej strony czy po prostu podważa się teleskop od wewnątrz,zaraz przy pasku?

 

Pozdro

Edytowane przez Els

"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. górna korona nie jest zakręcana. Ona tylko obraca pierścień.

Ad2. Powinieneś mieć w zestawie śrubokręcik, którym odkręcasz śrubki w uszach i wyjmujesz pasek, przeładasz teleskopy do innego paska i przykręcasz. :blink:


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Piotrze ale stare INCURSOR-Y jakoś bardziej do mnie przemawiają,

choć urody nowym odmówić nie można to jednak nie ta "surowość",

 

a koledze Els gratuluje SST-6, piękne zegarki. :blink:


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Piotrze ale stare INCURSOR-Y jakoś bardziej do mnie przemawiają,

choć urody nowym odmówić nie można to jednak nie ta "surowość",

 

a koledze Els gratuluje SST-6, piękne zegarki. :rolleyes:

 

Dzięki,mam go już półtorej miesiąca a jeszcze nie przestałem się nim cieszyć,świetnie leży na ręce i tak samo się prezentuje :)


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Piotrze ale stare INCURSOR-Y jakoś bardziej do mnie przemawiają,

choć urody nowym odmówić nie można to jednak nie ta "surowość",

 

a koledze Els gratuluje SST-6, piękne zegarki. :rolleyes:

Incursore są surowe w formie :). Airmany z GMT nie mogą byc takie same :). Airman 17 do Ciebie nie przemawia? Albo nowy Airman d24?

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli tylko porównanie starych INCURSOR-ÓW ze zdjęciem nowego, które przedstawiłeś.

Oczywiście że Airman-y to inna beczka.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz kumam :)

to tez stary incursore :rolleyes:


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

od końca grudnia jestem nowym członkiem Klubu z Combat 06 (wersja z pomarańczowymi elementami). Jak się uda zamieszczę zdjęcie. Za pomoc w wyborze dziękuję zegarmistrzowi z Poznania (Dąbrowskiego - przedstawiciel w Poznaniu) oraz Piotrowi (przedstawiciel w PL). Zegarek ten wygrał z Zeno Watch Pilot (spory minus szkiełko nie szafirowe, spory Plus - cena niższa niż Glycina). Na razie jestem bardzo zadowolony - choć to dopiero kilka dni. Ten zegarek ma być rezerwą dla mojej Eterny by się niewyeksploatowała zbytnio :)

Pomyślności w Nowym Roku i nowych czasomierzów radujących Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników i posiadaczy Glycine.

 

Chciałem się dopisać z pytaniem, ponieważ na razie nie posiadam, ale noszę się z dość mocnym postanowieniem zebrania funduszy na model Glycine Incursore 46mm automatic i stąd moje pytania:

 

Marzy mi się wersja z niebieską luminovą i czarnym PVD, czy ktoś miał styczność z tym pokryciem ? Na ile jest ono wytrzymałe i czy warto się na nie zdecydować zamiast typowego satin. Dodam, że zegarek ma u mnie pełnić funkcję tool watcha, a więc będzie noszony praktycznie cały czas w każdych warunkach i do każdego ciucha B)

 

Druga sprawa to niebieska luminova, czy ona jest mocniejsza lub słabsza od zielonej ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości Glycine na Basel 2010 pokazane będą w podforum Nowości SIHH/Basel 2010

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/40962-nowosci-glycine-na-basel-2010/

 

Angielskojęzyczne forum Glycine

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po kilku tygodniach czytania i rozważania, stałem się zadowolonym posiadaczem modely Glycine Incursore 46mm manual. Tu podziekowania składam dla Piotra za profesjonalizm i wyrozumiałość dla mojej dociekliwości :)

 

Zegarek jest duży, ale płaski, bardzo dobrze leży mi na ręce i cały czas cieszy moje oko. Teraz mam już pewność, że dobrze wybrałem bo Sinn 656, którego rozważałem, byłby zdecydowanie za mały.

 

Jeszcze takie pytanie, bo zegarek na chwilę obecną późni się 15-16s. na dobę przy noszeniu go 24/7 - czy taki wynik mieści się w średniej dokładności tego mechanizmu ? Czy jest możliwość, że zegarek z czasem "dotrze się" i dokładność wzrośnie ?

 

Tak czy owak, nie jest to wynik zły jak dla mnie i w niczym nie przeszkadza mi to w cieszeniu się z tego znakomitego zegarka :D

 

Postaram się po weekendzie strzelić jakieś foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Spróbuj kłaść go nocą koronką do dołu, powinno spaść do 10s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć Wam

Gwoli dokładności maszynek,mój SST kupiony w październiku robi teraz 7.5 sekundy na trzy doby,czyli wychodzi dwie z hakiem na dobę,super wynik już lepiej nie chce,bo lubię go ustawiać hehe.Wcześniej było różnie między 3 a 8 na dobę,zawsze do przodu.Nowy zegarek chyba się musi rozkręcić dobrze zanim "nabierze dokładności"

 

Kolegom : MacPaul, Yaro, Vince,gratuluję nowych zegarków,fajne sprzęty,obyście byli z nich brdzo zadowoleni.

 

Pozdro

Edytowane przez Els

"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine też mi się podobają, tyle, że te starsze.

Mam taką:

post-23302-0-24188700-1331339932.jpg

 

W rzeczywistości wyglada o niebo lepiej. Tarcza jest piekna i czyściutka. Mechanizm chodzi jak chronometr. No i oczywiście nie ma tej fajansiarskiej bransolety. Niestety, zdjęcia zegarków kiepsko mi wychodzą, więc załaczam takie, jak mam :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bardzo ładny klasyk,piękna jak dla mnie wskazówka godzinowa i mała tarcza sekundnika.Ostatnio coś strasznie mnie bierze na zegarki z mała sekunda,jak bym był przy kasie to kupił bym sobie Incursore 46 z ręcznym naciagiem ,czarna duża tarcza białe wskazania i biała {albo lekko kawowa?} mała tarcza sekundnika,do tego przeźroczysty dekielek,i bodajże zdobiony Unitas,bajka nr.1 jak dla mnie po moim ssst :D

 

Ps.chronofil,na środku tarczy tam gdzie są połączone wskazówki godzina z minutą,główka tej śrubki jest zdobiona...jakimś kamieniem czy mnie wzrok myli? Piękny zegar w każdym razie.


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps.chronofil,na środku tarczy tam gdzie są połączone wskazówki godzina z minutą,główka tej śrubki jest zdobiona...jakimś kamieniem czy mnie wzrok myli? Piękny zegar w każdym razie.

 

Dzięki za komplement - w imieniu glycinki :D

Nie, nie ma tam zadnej ozdoby, tylko po prostu oś wskazówki jest pieknie wypolerowana i daje taki efekt.

W ogóle w tym zegarku zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Bardzo się ucieszyłe, kiedy okazało się, że w rzeczywistości jest naprawdę w pięknym stanie, tylko po prostu zaniedbany. Kopertę wymyłem i przetarłem płynem do złota - nie wymagała zadnej polerki. Tarczę odkurzyłem wacikiem, bo były drobinki kurzu - jest idealna. Załozyłem niskoprofilowe szkiełko, bo poprzednie miało ryski i było zbyt wysokie. Werk jest piękny i swietnie chodzi - oczywiscie zafundowałem mu konserwację. Do tego glycika dostała ładny, rudobrązowy pasek morellato ze złoconą klamerką i drewniane etui, no i cyka sobie - właśnie z racji pisania tego posta ją nakręciłem :D

To jeden z moich ulubionych zegarków. Zauroczyło mnie w nim trzy rzeczy - forma koperty (naprawdę piękne, masywne uszy i ogólnie ładna forma w 18k), subsekundnik no i ta wskazówka godzinowa..

Werk też fajny - niestety fotka licha

 

post-23302-0-43169700-1331340025.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Przepięknie wygląda ten mechanizm i dekielek,od wewnątrz.Zdjęcie mało ostre,ale i tak widać że zegarek jest w super stanie,jak by ci się chciało to porób kilka fotek makro,albo super makro,w dzień prze naturalnym świetle,ciekawy jestem jak to wygląda z bliska,chodzi mi o sam mechanizm,piękny klasyk,jeszcze raz gratuluje a umiejętności grzebania w zegarkach szczerze zazdroszczę.


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Przepięknie wygląda ten mechanizm i dekielek,od wewnątrz.Zdjęcie mało ostre,ale i tak widać że zegarek jest w super stanie,jak by ci się chciało to porób kilka fotek makro,albo super makro,w dzień prze naturalnym świetle,ciekawy jestem jak to wygląda z bliska,chodzi mi o sam mechanizm,piękny klasyk,jeszcze raz gratuluje a umiejętności grzebania w zegarkach szczerze zazdroszczę.

 

Dzięki raz jeszcze.

Chcieć, to może by mi się chciało, ale zdjęcia zegarków kiepsko mi wychodzą. Cyfrówkę mam sprzed trzech lat - kiedyś była bardzo dobra, dzisiaj to już zabytek. Zdjęcia zegarków mi jednak wychodzą cienko. Ale muszę się zmobilizowac, bo sam chciałbym zrobić dokumentację swoich zbiorów


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.