Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby temat wrócił na górę, dopiszę się :)

 

Po pierwsze, żeby był porządek, link do mojej krótkiej recenzji i zdjęć: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42089-glycine-incursore-46mm/

 

Po drugie lipa, niedawno kupiłem Incursore a już mi się podoba Airman 18 i base 22 :)

Airman 18 jest za mały na Twoją rękę. Szeroki pierścień powoduje, że optycznie wygląda on na jeszcze mniejszy a ma tylko 38mm :). Z nowości widzianych na żywo największe wrażenie zrobiły na mnie piloty F104, Lagunare chrono z białą tarczą no i Airman Base 22 w wersji 24godzinnej :). Jest też kilka nowych Combatów, które jeszcze nie są pokazane na stronie w tym wersje z indeksami stalowymi.

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

no stało się;)

Zachorowałem na Incursore 46mm w manualu. Waham sie jeszcze bo wersja 44mm bez sekundy ma fikusne wskazowki, ale 46mm jest chyba bardziej spojna wzorniczo no i rozmiar dla mnie ma tez znaczenie.

 

Mozna gdzies taniej niz na?:

http://tinyurl.com/ycdaq6n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stary model 3804, jako nowy to juz cięzko go znaleźć więc chyba taniej nie znajdziesz


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pict8004.jpg

;)

post-22153-0-47721300-1331371481.jpg


Są ludzie, którzy przez całe życie spoglądają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, posiadacze iPhone / Ipod touch mogą sobie sprawić aplikację pokazującą godzinę w postaci zegarka Glycine Airman

 

glycine-airman-app-iphone.jpg

 

Robi wrażenie :lol:)

Edytowane przez Vince

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam

Chciałbym się pochwalić dokładnością mojego sst..znowu :D .Otóż przez ostatnie siedem dni mój zegareczek przyśpieszył zaledwie 8 sekund,przez pierwsze dwa dni trzymał czas jak kwarc co do sekundy,później trochę się rozbujał.Chyba nieźle jak na zwykłą ete.Widać że się dociera,odchyłki są coraz mniejsze,fajnie B) .Właśnie powiedzcie po jakim czasie zegarek jest w pełni dotarty {noszony na co dzień automat},czytałem gdzieś na forum,że czyjś Rolex robił kilka sekund na dobę,po roku użytkowania się dotarł i chodził bardzo punktualnie.Czy w przypadku bardziej przyziemnych mechaników jest podobnie czy to zupełnie inna bajka i nie ma się tym co sugerować?Mój mam od końca października.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych i pogodnych świat w rodzinnej,miłej atmosferze :)


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witajcie

Porobiłem dzisiaj trochę zdjęć mojego zegarka,oto one ;) :

 

2bbc0a159de145demed.jpg

Chciałbym podziękować Staruszkowi za zrobienie pięknej klamerki,moim zdaniem pasuje idealnie do tego zegarka.Nawiasem mówiąc,kawał klamry hehe.

2359a6bb7a31d615med.jpg

0a0eaef34e9d13a4med.jpg

bbd5424674c7cc76med.jpg

A tutaj całość:

429cacff9f81f5a8med.jpg

mnie się bardzo podoba :)

a tu kilka luźnych fotek:

d9a9e67f143fcbe4med.jpg

8f3f0585ec2f926emed.jpg

eec6658d73290409med.jpg

225b6d065709c7bdmed.jpg

eedecc639c1595b6med.jpg

Edytowane przez Els

"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co widzę to pasek zwęża się z 24 do 22mm ... nie trzeba było najpierw zmierzyć ???

Odeślij klamrę - zrobię Ci 22 - na tą juz są chętni , a Tobie 22 bedzie pasowała do tego paska albo zmień pasek na 24/24

Oczywiście to tylko moja opinia, chociaz różne rzeczy juz widywałem ;) .

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taa rzeczywiście przydała by się węższa klamra, ale poza tym super.

 

Chciałbym się pochwalić dokładnością mojego sst..znowu :o .Otóż przez ostatnie siedem dni mój zegareczek przyśpieszył zaledwie 8 sekund,przez pierwsze dwa dni trzymał czas jak kwarc co do sekundy,później trochę się rozbujał.Chyba nieźle jak na zwykłą ete.Widać że się dociera,odchyłki są coraz mniejsze,fajnie :) .Właśnie powiedzcie po jakim czasie zegarek jest w pełni dotarty {noszony na co dzień automat},czytałem gdzieś na forum,że czyjś Rolex robił kilka sekund na dobę,po roku użytkowania się dotarł i chodził bardzo punktualnie.Czy w przypadku bardziej przyziemnych mechaników jest podobnie czy to zupełnie inna bajka i nie ma się tym co sugerować?Mój mam od końca października.

 

Mój niestety nadal gubi ok. 15s. na dobę ale nie mam serca rozstawać się z nim i posyłać do regulacji. Jak nastawiam, to godzinę daję 5 min do przodu, dzięki temu mam więcej zapasu, zanim zegarek zacznie mi późnić na tyle, żeby mi to przeszkadzało.

Edytowane przez Vince

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dołączam do klubu z moją Glicyne Combat 07 (pomarańcza) :)

 

post-2732-0-59054000-1331568511.jpg

 

Foto. z netu.

Edytowane przez mirfak

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od pół roku i jestem mega zadowolony z Airmana D24. Na tydzień przyspiesza mi ok 20 sek. Nosi się wygodnie mimo że jest duży. Niestety nie wkleję fotek bo nie mam czasu się przyłożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od 1 października Glycine zmienia pudełka. nie będzie już w nich miejsca na akcesoria ;)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od 1 października Glycine zmienia pudełka. nie będzie już w nich miejsca na akcesoria ;)

 

Moim zdaniem fatalne posunięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż....

uzasadnienie:

In late automn Glycine will change the package of the watches. We will supply an universal box for all our products.

 

The concept will be watch only, and there will not be any space in the box for an extra strap and tooling.

On request extra straps and toolings can be supplied to the distributor at cost price.

 

Following reasons have led to this change in packaging:

 

The purchase price as well as the delivery time for the wooden boxes has become unacceptable. Last price increase has been assumed by us only.

 

The present annoncement of price increase for the wooden box would lead to a price increase of the product which is not possible at the present market situation.

 

The weight and the size of the big wooden box has been critizised by various countries for high transportation cost. Beside the economic factor, we think that our big wooden box is no longer ecologically worthwhile.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że z ostatnim zdaniem muszę się zgodzić ;)

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki uprzejmości Piotra SST D24 już w drodze do mnie,mam nadzieję,że w tym tygodniu go założę :blink: Dam znać jak przyjedzie,no i fotki oczywiście :P


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27475-0-24242200-1331602119.jpg<

post-27475-0-50864200-1331602114.jpg

post-27475-0-62934800-1331602115.jpg

post-27475-0-77158200-1331602116.jpg

post-27475-0-10320600-1331602118.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Lagunare na nowym pasku :

 

 

ach te twoje foty ;)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.