Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Boras

EDC - czyli cały sprzęt, który nosisz na co dzień

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pcstud
ewentualnie mógłbym otwierać sobie nim korespondencję, obierać jabłko

 

i do tego najczesciej wlasnie uzywam noza: korespondencja, paczki, owoce :lol: do czasu jak nie nosilem noza nie czulem zadnej potrzeby jego posiadania- dzisiaj nie wychodze bez niego nawet do toalety i uwierz mi na slowo poza nia przydaje sie zadziwiajaco czesto :wink:

 

no i noz w meskiej rece dziala magicznie na kobiety... slowo :mrgreen: uwielbiam to spojrzenie gdy mowie "poczekaj, mam noz i zaraz Ci pomoge"... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... no i noz w meskiej rece dziala magicznie na kobiety... slowo :mrgreen: uwielbiam to spojrzenie gdy mowie "poczekaj, mam noz i zaraz Ci pomoge"... :cool:

 

Święte słowa!

Choć i ja na co dzień pod krawatem, to przy różnych okazjach mój McGyver :mrgreen: oddał nieocenione usługi. No i reakcja "... a, nóż, no tak prawdziwy mężczyzna ..." :mrgreen:

 

Możesz mi powiedzieć gdzie i za ile można nabyć takie cudo (lub podobne):

post-12656-0-72885100-1330803402.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrrr
mi osobiscie na co dzień nie zdarzają sie sytuacje kiedy mógłby przydac mi sie nóż pod ręka :lol:

 

Ja też tak kiedyś myślałem. Zrób tak: wsadź na dwa tygodnie do kieszeni nóż (victorinoxa lub małego foldera). Osobiście nie wierzę, żebyś po dwóch tygodniach mógł się z nim rozstać. To działa mniej więcej tak:

1. Do biura przyszła koperta (kurier przyniósł) - z tektury twardej jak nieszczęście. Otwierając urwałeś pasek... hmmm... jak by się tu do niej dobrać. I olśnienei - mam w kieszeni nóż :!:

2. Kupiłeś brzoskwinię i masz na nią piekielną ochotę ale, żeby od razu rzucać się z zębami na taki owoc??? Eeee... nieestetycznie. No ale... masz noża :-)

3. Jak otworzyć tę nieszczęsną paczkę??? Przyszła do firmy i jest zapieczętowana takimi dużymi zszywkami... Hmmmm... wyciągasz z kieszeni nóż, wkładasz pod zszywkę i używasz jak dźwigni.

Przykłady można mnożyć - nóż przydaje się niemal wszędzie, jako podstawowe (poza rękami) narzędzie używane przez człowieka od zarania dziejów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już sobie nie mogę wyobrazić dnia bez folderka w kieszeni, a zastosowań w biurze jest dużo :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Możesz mi powiedzieć gdzie i za ile można nabyć takie cudo (lub podobne):

 

slowo klucz: Mnandi

 

http://www.chrisreeve.com/ - tam znajdziesz cennik

 

przedstawicielem na Polske jest PiterM- pogadaj z nim

 

znajdziesz tez np. na Ebay :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lew

Dobrze postaram sie zrobic taki eksperyment :lol: Mam gdzieś tu starego Viktorinoxa (uzywam go do zmiany pasków w ruskach :lol: )

Pomimo Waszych argumentów jestem sceptycznie do tego nastawiony :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz mi powiedzieć gdzie i za ile można nabyć takie cudo (lub podobne):

 

slowo klucz: Mnandi

 

http://www.chrisreeve.com/ - tam znajdziesz cennik

 

przedstawicielem na Polske jest PiterM- pogadaj z nim

 

znajdziesz tez np. na Ebay :lol:

 

Wiesz co, zazwyczaj chwilę myślałem jak coś chciałem kupić, ale już próbuje uspokoić żonę jak powiedziałem jej że chce kupić tego:

post-3565-0-67943200-1330803413.jpg :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcstud do czego służy to coś co wygląda jak skrzyżowanie śrubokręta małego łomu, tasaka i breloczka co leży koło noża na zdjęciach ? :mrgreen:


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
pcstud do czego służy to coś co wygląda jak skrzyżowanie śrubokręta małego łomu, tasaka i breloczka co leży koło noża na zdjęciach ? :mrgreen:

 

no to wlasnie taki multitool ktory sluzy do podwazania, odkrecania itp. w praktyce jest idealnym uzupelnieniem noza, ktorego szkoda do takich zastosowan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, zazwyczaj chwilę myślałem jak coś chciałem kupić, ale już próbuje uspokoić żonę jak powiedziałem jej że chce kupić tego:

post-12656-0-51121100-1330803414.jpgObrazek :mrgreen:

 

Chris Reeve Mammoth-Gold-Diamond Mnandi - a cena rzeczywiście może spowodować lekki stan przedzawałowy

 

Prawdę mówiąc przymierzałem się do sebenzy, ale na tego też bym się skusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... :grin: no i nie ruszam sie z domu bez latareczki SureFire L1 Lumamax w kieszeni :smile:

 

To takie maleństwo w okolicach 500 - 600 zł?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
... :grin: no i nie ruszam sie z domu bez latareczki SureFire L1 Lumamax w kieszeni :smile:

 

To takie maleństwo w okolicach 500 - 600 zł?

 

w okolicach 400zl w bjsystem

 

l1_w.jpg

l1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie.

Ma coś w sobie, no i czas świecenia słabszego podobno od 16 do nawet 24 h non stop!


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ati

Krzysiek_W a może do garnituru coś małego :lol:?

06e12417475f020f.jpg

 

Sorry za jakość ale robiłem zdjęcie stronie w książce :lol:

Foto z "NOŻE" - Sergiusz Mitin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

w pierwszym momencie myslalem, ze to jakis wibrator i zastanawialem sie po co Ci on w parku na spacerach z psem :mrgreen:

 

oczywiscie wiesz, ze to nielegalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na tą pałkę jest opinia potwierdzająca jej legalność wydana przez KGP.

 

Moim zdaniem, to noże na ulicy powinny być nielegalne tak jak to jest w Wielkiej Brytanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lew

Myslalem ze to długie to tłumik do jakiejs broni palnej na co dzien :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Akurat na tą pałkę jest opinia potwierdzająca jej legalność wydana przez KGP.

 

pierwsze slysze, ze KGP moze wydac taka opinie :shock: moglbys ja zacytowac/ wstawic skan? moim zdaniem legalna to moze byc dla sluzb mundurowych, a Ty co najwyzej moglbys uzyskac pozwolenie na jej noszenie... ale moge sie mylic

 

Moim zdaniem, to noże na ulicy powinny być nielegalne tak jak to jest w Wielkiej Brytanii.

 

nie mozna popadac w paranoje... bandyci chodza po ulicach z bronia palna a szalency biegaja z siekierami, wiec z takiego zapisu niewiele by wyniklo w praktyce i utrudnilo tylko zycie normalnym obywatelom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rzep
Moim zdaniem, to noże na ulicy powinny być nielegalne tak jak to jest w Wielkiej Brytanii.

 

I uczciwi obywatele sie podporzadkuja a przestepcy to oleja - no i beda czuli jeszcze wieksza swobode, wiedzac ze potencjalna ofiara nie bedzie miala szansy sie obronic.

 

Po wprowadzeniu kompletnego zakazu na posiadanie nozy w UK ilosc przestepstw z nimi zwiazana... wzrosla. To bardzo dobrze pokazuje jak wszelkie takie zakazy wplywaja na bezpieczenstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat na tą pałkę jest opinia potwierdzająca jej legalność wydana przez KGP.

 

pierwsze slysze, ze KGP moze wydac taka opinie :shock: moglbys ja zacytowac/ wstawic skan? moim zdaniem legalna to moze byc dla sluzb mundurowych, a Ty co najwyzej moglbys uzyskac pozwolenie na jej noszenie... ale moge sie mylic

 

Moim zdaniem, to noże na ulicy powinny być nielegalne tak jak to jest w Wielkiej Brytanii.

 

nie mozna popadac w paranoje... bandyci chodza po ulicach z bronia palna a szalency biegaja z siekierami, wiec z takiego zapisu niewiele by wyniklo w praktyce i utrudnilo tylko zycie normalnym obywatelom

 

 

pakaekspertyzawv6.jpg

 

Ktoś to podwiesił na jakimś forum.

Oczywiście nie jest to pozwolenie, ale może pokazywać jak postrzegać tego typu sprzęt.

Moim skromnym zdaniem, ten korek powinien być gumowy aby wszystko było zgodne z ustawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem przeciwny zakazom noszenia noży, bo co może taki mały vercyngetorex (victorinox) lub jakis mooltitool, jak ktoś napisał wcześniej czubki ganiają z siekierami (u mnie w miescie jest taki żulek co zabił zone, odsiedzaił częśc wyroku i uznali go za niepoczytalnego, teraz spaceruje sobie po miescie w poszukiwaniu grosza na winko i jego popisowym numerem jest podejscie do "wybrańca" rozchylenie kurtki a pod nia siekiera:) i swoim zachrypnietym głosem pyta "daj 2 zl na winko:)". Ja zawsze mam przy sobie jakieś ostrze i to sie nie zmieni, dawniej jakiś badziew z bazazku, potem VIC i teraz Leatherman.

A wracajac do wątku co mam przy sobie to nie podałem wszystkiego, otóż:

Leatherman Surge

Nokia E60

Pendrive Kingston Migo 2GB

Klucze

a w bagażniku auta zawsze toporek Fiskarsa oraz składana saperka (juz nie raz sie przydały)

 

Pozdrawiam


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baton to (poza gazem) najlepszy sprzęt na ulicę. Idealny na zimę - pod kurtką jest niewidoczny.

Masz jakiś patent, żeby latem go nosić i nie wywoływać konsternacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Baton to (poza gazem) najlepszy sprzęt na ulicę. Idealny na zimę - pod kurtką jest niewidoczny.

Masz jakiś patent, żeby latem go nosić i nie wywoływać konsternacji?

 

Mogę powiedzieć o 16 calowym.

Gdy jest chłodniej to można nosić za paskiem.

Jak jest ciepło to, 16 cali bez problemu mieści się w kieszeni jeansów, czy innych spodni materiałowych.

Można też w kieszeni jakiś krótkich spodenek.

 

Jak mam garnitur czy marynarkę to batona nie zabieram. Ale można znów albo po kieszeniach albo za paskiem, pod warunkiem że się marynarki nie rozpina.

 

Oczywiście staram sie także zabierać powyższą ekspertyzę ze sobą- w razie ujawnienia, po co dyskutować ze stróżami prawa.

 

Jeżeli chodzi o samochód i sprzęt, to najlepsza jest blokada taka zakładana na kierownicę.

Do ochrony samochodu się ona nie nadaje- pozwala złamać blokadę kierownicy, a aby ją zdjąć złodzieje przecinają koło kierownicy.

Taką blokadę można mieć na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.