Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość belgus

jak naprawic i wyregulowac barometr?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość belgus

Witam

Jak w temacie.

Jestem zielony :mad:

Moze jakis schemacik pogladowy?

Albo adres w Warszawie,jakiegos specjalisty.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w temacie.Jestem zielony

 

Podpowiedź w temacie.

 

Nie napisałeś co chcesz naprawić/wyregulować, ani jakie są objawy zepsucia/rozregulowania, a chcesz sie dowiedzieć jak naprawić, wiec pewnie pomyliłeś nas z wróżką.

Przede wszystkim jaki to barometr: naczyniowy, lewarowy, naczyniowo-lewarowy, z aneroidem (puszkowy), barograf?

Jeżeli jest to barometr z aneroidem (co podejrzewam), to zegarmistrz (stary) powinien sobie dać z nim radę, zależy co jest w nim zepsute.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość belgus

No to zadales mi klina :sad:

Normalny/dla mnie /barometr nie reaguje na zmiany cisnienia/stoi/

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalny/dla mnie /barometr nie reaguje na zmiany cisnienia/stoi/

 

:P

Jak naprawić samochód?

Jaki?

Normalny.

A co sie stało?

Nie jedzie.

:wink:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość belgus

Witam

:grin:

Dla mnie samochod naprawic ,to nie problem.

Dzieki za sympatyczne odpowiedzi!

Poszukam zegarmistrza.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie samochod naprawic ,to nie problem.

 

No ale jakbyś chciał komuś poradzić korespondencyjnie, to musiałbyś wiedzieć _konkretnie_ co to za samochód i _konkretnie_ co sie zepsuło. :wink:

 

Ja myślę, że jak nie jest zepsuty aneroid (taka falista puszka), to dobry zegarmistrz da sobie z nim radę. Bo inaczej to trzeba by wymienić tą puszkę na nową i tu może być problem...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość belgus

Czesc

To jest wlasnie barometr z taka puszeczka!

Wlasnie ruszyl :mrgreen:

Ale mam pytanko:

Czy regulujac wskazania sruba do regulacji mozna uszkodzic barometr?

Mam jeszcze drugi/soeiecki/,ten tez dziala,ale jak go ustawialem ,to uslyszalem takie cichutkie pyk.W jaki sposob sa przenoszone na wskazowke reakcje puszki?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy regulujac wskazania sruba do regulacji mozna uszkodzic barometr?

Mam jeszcze drugi/soeiecki/,ten tez dziala,ale jak go ustawialem ,to uslyszalem takie cichutkie pyk.W jaki sposob sa przenoszone na wskazowke reakcje puszki?

pozdrawiam

 

Przede wszystkim należy uważać, żeby nie uszkodzić tej puszeczki, bo ona ma w środku wytworzone podciśnienie i jak sie rozszczelni to ...aut.

Zmiany wysokości puszki są przenoszone na wskazówki przez system dźwigni, a jak on wygląda konkretnie to zależy od budowy konkretnego barometru.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie dotyczące wyregulowania barometru. Czy jeśli wskazanie barometru jest inne, niż to pobrane z pobliskiego lotniska (Bydgoszcz) to wystarczy to poprawić  śrubką z tyłu urządzenia? Pokazywane było ciśnienie zaniżone: zamiast 765 było 760. Poprawiłem i jestem ciekaw, czy to wystarczy. Jestm przekonany, że puszka Vidiego jest szczelna, ponieważ zawsze wskazy się zmieniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś w Małopolsce specjalista/zakład naprawiający barometry? (Takie klasyczne, nieelektroniczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2008 o 12:31, Piotr Ratyński napisał(-a):

 

Przede wszystkim należy uważać, żeby nie uszkodzić tej puszeczki, bo ona ma w środku wytworzone podciśnienie i jak sie rozszczelni to ...aut.

Zmiany wysokości puszki są przenoszone na wskazówki przez system dźwigni, a jak on wygląda konkretnie to zależy od budowy konkretnego barometru.

Witam,

 

Mam pytanie. Po kilkunastodniowej obserwacji barometru stwierdziliśmy, że wskazówka nie rusza się z miejsca (mimo gwałtownych zmian pogody jak burza i upał). Postanowiliśmy go wyregulować. W trakcie regulacji barometru śrubką z tyłu urządzenia mechanizm dosłownie spadł ze swojego miejsca. Trzeba było ściągnąć przednią szybkę oraz tylną obudowę, aby go wydobyć. Dodatkowo mechanizm znajdujący się na falistym okręgu trzeba było mocno ścisnąć, aby ponownie umieścić w nim śrubkę do kalibracji. Pytanie: czy barometr da się uratować? Czy puszka mogła ulec uszkodzeniu? Po ponownym zamontowaniu mechanizmu wskazówka już ani drgnęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2022 o 17:08, Shadee napisał(-a):

wskazówka nie rusza się z miejsca (mimo

czyli nie popsuliście..

jest jak dawniej ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.