Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zadra

Użytkownik
 • Content Count

  488
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zadra

 1. Każde dziecko teraz marzy żeby zostać Harrym Poterem.. Ja zawsze chciałem być również Harrym, ale Callahanem...
 2. zadra

  NÓŻ

  Ostatnio dużo się pozmieniało i komandosy wolą używać broni strzeleckiej, niż atakować "przeważające siły wroga" z krótkiego dystansa.. Noż faktycznie praktyczny, świetny i długowieczny - używaj i uważaj, żeby nie zgubić, a jak znajdziesz na swej drodze niedźwiedzia grizlly to... uciekaj jak naszybciej..
 3. zadra

  NÓŻ

  dobry- lekki.. tylko staliwo belejakie- ale za to szybko się ostrzy 🙂 Miałem ten 8chrom- vanadium właśnie w cebulce. Zabezpiecz śrubki od klipsa- bo pewnie też słabo trzymają jak w moim. Gdybym nie zgubił takiej śrubki- to nadal siedziałby w kieszeni.
 4. zadra

  NÓŻ

  Volcik ? W Takich dłoniach wygląda jak oso sweet 😊
 5. korzystałem kiedyś z rozbieranego filmiku na YT. jeśli znajdę wieczorem - to Ci podlikuję (chyba można tu wstawiać linki?? ) Na sprężynki uważaj- bo to są sprytne ruskie sprężynki.. potrafią znikać jak goniony kozak na Zaporożu..
 6. A co w niej siedzi- co się "urwało" i co zostało naprawione po takim upadku?
 7. Te które nie pasują mogą sobie po drabince od rufy wejść na pokład. Mi trochę kuta kotwica nie pasuje do wczesnego stanu metalurgii a najzabawniejsza jest "sikająca rybka" 😁
 8. właśnie miałem dokładnie takiego na "podglądzie" czyżby aukcja się zakończyła a ja zapomniałem? zaraz to sprawdzę.. 🤔 Gratulacje. Z mechanizmu będziesz Pan zadowolony !!
 9. Ja Cię rozumiem, ale to nie są aktualnie b. popularne kalibry w pistoletach . może i przebije, ale pędu wytraci (I pewnie pokoziołkuje.. ) Tak tylko o kamizelce wspomniałem na zasadzie " jedynie gdyby miał" a najczęściej jej brak - co najwyżej kamizelka szahida..
 10. Wartość wzrosła. zwłaszcza ta sentymentalna..
 11. jest takie stare powiedzenie które mówi, że jeśli wyciągasz broń to musisz być zdecydowany skutecznie jej użyć. Jeśli "delikwent" nosiły najprostszą kamizelkę kuloodporną to żadne z powyżej wymienionych pistoletów czy amunicji pistoletowych przy postrzale w korpus by to nie wyeliminowało. Gdyby natomiast takiej kamizelki nie posiadał, to nawet margolin z 5,6mm słabym pociskiem przy zachowaniu zasady - strzelaj, żeby zabić mogłoby wystarczyć. Śrut o masie 0,51g wystrzelony w limicie 17J przebija z bliska świńską łopatkę a to tylko prędkość niespełna 245m/s (trochę więcej.. ) . energia pocisku ok 200J w takim porównaniu, to już nie przelewki (muszę sprawdzić bo nie pamiętam dokładnie energii przy podanym przeze mnie przykładzie) Tak czy siak gdyby przyszło coś przy sobie nosić, to każdy musi sobie wybrać albo dużą masa/skuteczność/energia ale gabaryty i mniejsza ilość strzałów kontra bardziej mobilne/lżejsze/mniej skuteczne z większą ilością strzałów albo zupełny minimalizm- np dwustrzałowy minipistolet małego kalibru. zdecydowanie teoretyzujemy, bo w naszym kraju posiadanie margolina 5,6mm jest podobnie traktowane jak posiadanie uzi albo kałacha. Po prostu podpada pod nielegalne posiadanie broni i wówczas nawet nie jest ważne jaki kaliber, jaka energia, jaki pocisk i czy automat..
 12. To już chyba poszło, bo miało być dołożone do "całości"..
 13. Ciekawie się rozwijają te teoretyczne rozważania o uzbrojonej kucharce lub sprzątaczce. Niestety to tylko fikcja. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nauczycielka wuefu czy biologii umiała obsłużyć pistolet, odbezpieczyć/zabezpieczyć, rozładować, wymienić magazynek lub nawet rozłożyć do czyszczenia. To zwiększa świadomość o broni i jej używaniu, niestety nawet super strzelec tarczowy z dobrymi wynikami na 25m byłby zmuszony strzelając do człowieka zmierzyć się z etycznymi i moralnymi problemami które związane są bezpośrednio ze skutecznym użyciem broni w stosunku do człowieka. Czasami odebranie życia zwierzęciu prowadzi do rozterek moralnych i ludzie się rozklejają a co dopiero strzelanie do człowieka.. Z drugiej strony świadomy nauczyciel który wie jak obsłużyć broń i jak oddać celny strzał w przypadku zagrożenia wielu istnień po przemyśleniu wszystkich "za i przeciw" mógłby próbować powstrzymać napastnika z nożem lub palną. Należy rozpatrywać nie tylko sytuację, gdy ktoś atakuje w klasie w której znajduje się uzbrojona nauczycielka, lecz również sytuację, gdy napastnik jest daleko na drugim końcu korytarza lub na terenie szkoły poza budynkiem. Wówczas jest dość dużo czasu aby wyjąć schowaną broń, włożyć magazynek, i rozpocząć ewakuację dzieci połączoną z jej zabezpieczeniem lub szybciutko zabarykadować się z dziećmi w klasie mając do obrony przed wyważającym drzwi przeciwnikiem jakiś pistolet. Zawsze to lepiej spowolnić jego ruchy przygniatając drzwi lawkami i szafkami niż mierzyć się na otwartym terenie korytarza lub boiska. Chyba tak to powinno właśnie wyglądać.. Zabezpieczyć się wraz z dziećmi w klasie i czekać na oddział zbrojny idący z odsieczą. Nie no ja wiem, że to brzmi jak Napoleona odwrót spod Moskwy, ale gdyby znalazło się 2, 3, 4 uzbrojonych i świadomych nauczycieli to wyprowadzenie dzieci mogłoby się udać. Dobra - może wyobraźnia mnie ponosi.. Tu tak jak piszecie - bramka i ochroniarz albo zatrudniona para uzbrojonych strażników w szkole byłaby rozwiązaniem zachodnich problemów ze strzelaniem w szkołach.
 14. micro raaptor 380acp również by wystarczył.. o połowę lżejszy od K6s, chociaż to nie 357 magnum ani nawet 38specjal.. Łeeee co za marzenia.. 🙄
 15. muszę z roboty zrezygnować. Przez pracę nie daję rady na czas reagować na takie ogłoszenia...
 16. Nie, oczywiście, że nie niemniej czasami jak słyszę o TAKICH przypadkach jak ostatnio, to chciałoby się mieć przy sobie.
 17. do tej pory zawsze z etykietą i nigdy nie było problemu, ale ja wysyłam a skali mikro..
 18. dziś w Wawie kolejny nożownik w pralni.. Co się z tymi ludźmi dzieje? po drugiej dawce astry czy co? Kolejne prawidłowe użycie broni przez policję ale również kolejny człowiek zaszlachtowany przez debila.. (no bez przesady - może to tylko naturalna selekcja w obrębie rodzin mafijnych). Może czas się uzbroić choć w krotkolufowego dwustrzałowego czarnoprochowca..
 19. Tylko ja mam wrażenie (nie potwierdzone informacje ale "wydajemisie " ) że poliot takiego werku nie produkował. Masz może informację kto robił 2209, 2409 itd.. ??
 20. Powstało pewne przekłamanie. To mój pierwszy kwadransowy mechanizm, natomiast miałem już "zwykłych" sztuk kilka w rozbiórce-po złożeniu chodziły - jest więc jakaś mała szansa, że i tu sobie poradzę, choć może zbyt ufam sam sobie.. Jakby co - wiem gdzie dopytywać i dręczyć o wiedzę Ten będzie wyjątkowy - bo pierwszy w kwadransie. Muszę zaplanować sobie rozbiórkę i metodę oznaczeń zazębień kółek tak, żeby możliwe było złożenie w identycznej konfiguracji (żeby nie zagrał po wszystkim lambady albo disco-polo..) .
 21. Ale czy Poliot robił 2409a a dodatkowo 21j ? Wiem, że w poliotach były montowane 17j, 23j itd - 21j się nie spodziewałem.
 22. sytuacja się odwraca, gdy zarzuty kieruje postrzelony, który przed sądem mówi prawdę, że tylko przechodził obok obierając scyzorykiem pomarancza aż tu nagle dostał postrzała.. on niczemu nie winien... W Polskim prawie i orzecznictwie nie ma prostych spraw i pewnych sytuacji a do sądu nie idzie się po sprawiedliwość tylko po wyrok...
 23. Ja tu nie widzę poliota choć indeksy i wskazówki wyglądają znajomo. Mechanizm jakiś on ma (chyba zdjęcie z oferty internetowej, to możesz nie mieć zdjęcia werku)
 24. też to słyszałem i ma to swój głęboki sens
 25. W tym przypadku mogłoby być różnie. Napastnik uciekał po napadzie rabunkowym a jego głównym zamiarem była skuteczna ucieczka a nie nastawanie na życie osoby która nagrodziła mu drogę. Co prawny akapit mówi o przypadku użycia broni gdy napastnik uciekając wymierzy cios nożem? Czy wówczas aby go zatrzymać można użyć broni palnej? Czy można jej "bezpiecznie - prawnie" użyć tylko gdy napastnik nastaje na nasze życie i jest to jedyną pobudką jego postępowania. Oczywiście zupełnie teoretyzujemy bo nie uważam, żeby użycie broni w miejscu publicznym (na ulicy) nie stwarzało niebezpieczeństwa dla postronnych ludzi a dodatkowo strzelający musiałby mieć legalną broń przy sobie u legalnie ją przenosić łącznie z magazynkiem osobno lub nawet załadowaną.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.