Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DarekK

Mechanizm 2409 w Polskich Perełkach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam krótkie pytanie, na nw. aukcjach Polskich zegarków, widnieją zdjęcia mechanizmów 2409 stosowanych w takowych i montowanych w ZMP Błonie. Ale czy te werki są o naszych Zegarków. Mam tu na myśli opis.

 

http://www.allegro.pl/item376061958_piekny..._in_poland.html

http://www.allegro.pl/item376058232_blonex..._in_poland.html

 

Czy stosowano w tych modelach opis "Sewenteen 17 Jewels". Na pewno mam braki wiedzy w tym temacie, dlatego proszę o wyjaśnienie tej sprawy :wink:. Za ewentualny zbędny nowy temat przepraszam, internet to dla mnie męka :neutral: Pozdrawiam Serdecznie DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek,

ruski robili te werki na rynek rodzimy i export, stąd wersja angielsko języczne. Aukcje które wykazałeś, dotyczą zegarków, w których mostek z oryginalnego został podmieniony na jakiś inny, ew. do całego werku została zamontowana tarcza z polskiego zegarka i wsadzona całość do koperty z polskiego (ktoś miał polski zegarek z nawalonym oryginalnym werkiem, to po prostu wymienił bebechy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek,

ruski robili te werki na rynek rodzimy i export, stąd wersja angielsko języczne. Aukcje które wykazałeś, dotyczą zegarków, w których mostek z oryginalnego został podmieniony na jakiś inny, ew. do całego werku została zamontowana tarcza z polskiego zegarka i wsadzona całość do koperty z polskiego (ktoś miał polski zegarek z nawalonym oryginalnym werkiem, to po prostu wymienił bebechy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_W

 

Spodziewałem się Twojej odpowiedzi, dziękuje za tak szybką reakcję. Ale mam następne pytanie. Jak traktować taki zegarek - niby mechanizm ten sam ale .....nie jest od Polaka. Czy takie moje rozumowanie jest prawidłowe? Czy taki zegarek ma wszystkie cechy-znamiona oryginalności. Pozdrawiam DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek_W

 

Spodziewałem się Twojej odpowiedzi, dziękuje za tak szybką reakcję. Ale mam następne pytanie. Jak traktować taki zegarek - niby mechanizm ten sam ale .....nie jest od Polaka. Czy takie moje rozumowanie jest prawidłowe? Czy taki zegarek ma wszystkie cechy-znamiona oryginalności. Pozdrawiam DarekK

Werk to jedna sprawa, ale wskazówki i koronki w tych zegarkach też moim zdaniem nie są od Błonie. W sumie zostają tylko tarcze i koperty i to w kiepskim stanie. Jak bym tych zegaków nie kupił :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym pierwszym tarcza jest zmiennikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek_W

 

Spodziewałem się Twojej odpowiedzi, dziękuje za tak szybką reakcję. Ale mam następne pytanie. Jak traktować taki zegarek - niby mechanizm ten sam ale .....nie jest od Polaka. Czy takie moje rozumowanie jest prawidłowe? Czy taki zegarek ma wszystkie cechy-znamiona oryginalności. Pozdrawiam DarekK

Werk to jedna sprawa, ale wskazówki i koronki w tych zegarkach też moim zdaniem nie są od Błonie. W sumie zostają tylko tarcze i koperty i to w kiepskim stanie. Jak bym tych zegaków nie kupił :/

 

to to wiadomo, wszystko na opak. W sumie to tarcza tylko robiona na polską przez zegarmistrzów, no i oczywiście koperta oryginalna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te spostrzeżenia.

 

Panowie wykorzystam ten mój post do następnych pytań :wink: Tak na marginesie to chyba dostałem "kuku" na punkcie tych Polaków :grin: Jakie macie Panowie uwagi do tych zegarków na aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item375294402_arras_...ski_unikat.html

http://www.allegro.pl/item376959620_kolekc...garek_lech.html

 

Arrasa i Lecha to nawet nie wiedziałem nigdy na "żywo" :cry:

Jak starczy mi funduszy to być może pokusiło by mnie nawet o klikniecie ENTER na tej aukcji.

Bardziej przychylam się do tegoż Arrasa. Obecnie mam skromną kolekcję 5 Polaków i ten 6-ty na pewno przybędzie w czerwcu. Tak naprawdę do w domu mam 4, bo ten 5 jedzie do mnie z Mazur. Jak syn znajdzie dla mnie trochę czasu i nauczy mnie wklejać zdjęcia to....może mi się uda :wink: Pozdrawiam DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za te spostrzeżenia.

 

Panowie wykorzystam ten mój post do następnych pytań :wink: Tak na marginesie to chyba dostałem "kuku" na punkcie tych Polaków :grin: Jakie macie Panowie uwagi do tych zegarków na aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item375294402_arras_...ski_unikat.html

http://www.allegro.pl/item376959620_kolekc...garek_lech.html

 

Arrasa i Lecha to nawet nie wiedziałem nigdy na "żywo" :cry:

Jak starczy mi funduszy to być może pokusiło by mnie nawet o klikniecie ENTER na tej aukcji.

Bardziej przychylam się do tegoż Arrasa. Obecnie mam skromną kolekcję 5 Polaków i ten 6-ty na pewno przybędzie w czerwcu. Tak naprawdę do w domu mam 4, bo ten 5 jedzie do mnie z Mazur. Jak syn znajdzie dla mnie trochę czasu i nauczy mnie wklejać zdjęcia to....może mi się uda :wink: Pozdrawiam DarekK

 

Te dwa są ok, tyle tylko że arras trochę zmęczony życiem.

 

Przyjedz na spotkanie KMZiZ, to pooglądasz troszkę polskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyjedz na spotkanie KMZiZ, to pooglądasz troszkę polskich

 

Bardzo bym chciał. W tym roku nie mam takiej możliwości - ale już myślę o przyszłości.

 

 

Bym zapomniał :wink: Arras faktycznie jest zmęczony życiem ale mi to w ogóle nie przeszkadza. Czyli Arras na celowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arras nie jest aż tak bardzo ,,zmęczony życiem" zważywszy, że to coraz rzadziej spotykany model na allegro podobnie jak alfa, polan czy wymieniony lech, za to często przewijają się błonie i błonex.

Tak na marginesie to chyba dostałem "kuku" na punkcie tych Polaków :grin:

DarekK nie ty jeden, z czasem miłośników polskich błoni przybywa - wystarczy spojrzec na aukcje i osiągane tam kwoty. Może ktoś się skusi :mrgreen:

http://www.allegro.pl/item375653766_blonie...zmu_.html#photo

Obecnie wypatruje Zodiaka by powiekszyć skromną kolekcje do szczęśliwej siódemki :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DarekK nie ty jeden, z czasem miłośników polskich błoni przybywa - wystarczy spojrzec na aukcje i osiągane tam kwoty. Może ktoś się skusi :mrgreen:

http://www.allegro.pl/ite...zmu_.html#photo

Obecnie wypatruje Zodiaka by powiekszyć skromną kolekcje do szczęśliwej siódemki

 

Ten Błonie mnie nie interesuje, wole zmęczone życiem. Ale ZODIAK - nie wiem dlaczego ale czuje mięte do niego. Lepiej podaj mi na Pw swój nick z allegro bo inaczej Zodiak jak tam będzie to mój - to było żartem :grin: Siudemka u mnie bedzie w lipcu :cry: Ot taki mój los :wink: Pozdrawiam DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,a tak na marginesie czy ktoś wie ile zegarków muszę zebrać żeby mieć pełną kolekcje .W obecnej chwili udało mi się uzbierać 3szt. -dwa błonexy i jednego atlasa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,a tak na marginesie czy ktoś wie ile zegarków muszę zebrać żeby mieć pełną kolekcje .W obecnej chwili udało mi się uzbierać 3szt. -dwa błonexy i jednego atlasa .

 

Pełna kolekcja to 15 modeli, z czego każdy miał kilka wariacji. Czyli po prostu coś koło 40-60 sztuk :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę że mam jeszcze długą drogę przed sobą , mam 3szt a gdzie tu 40/60szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pełna kolekcja to 15 modeli, z czego każdy miał kilka wariacji. Czyli po prostu coś koło 40-60 sztuk :grin:

 

Krzysiek_W - Ty na pewno wiesz ile dokładnie - z tolerancją +/- 2:). Tak na poważnie faktycznie ile jest wszystkich Polaków. 15 X ile wersji? Pisałeś, że brakuje Ci 3 Polaków.

 

Ps. Arrasa nie kupiłem :) Nie ........funduszy:( Pozdrawiam DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie skorzystam z mojego postu, aby nie tworzyć nowego :grin:

 

I tak wiadomo, iż wspólnym mianownikiem są Polaki. Mam pytanie odnośnie wskazówek.

Sprawny mechanizm, w ładnym stanie zachowana koperta, dekiel również - wszystko ok. Ale wskazówki nie są oryginalne. Mam tu na myśli oczywiście Polskie Zegarki. Co Wy na to. Czasami tylko wskazówka sekundnika jest inna, czasami wszystkie wskazówki nie są z tegoż zegarka. Nawet na zdjęciach przedstawianym przez Was Szanownych Kolegów widać niejednokrotnie te wskazówki. Jaki to ma wpływ na spostrzeganie całego zegarka. Nadmieniam, iż jak jestem już posiadaczem Polaka to za żadne skarby Go nie sprzedam, chodzi mi tylko o to czy taki egzemplarz mogę zaprezentować jako przedstawiciel danego modelu. Czy dążyć do pozyskania tych oryginalnych wskazówek - jak tak to gdzie mozna takowe zakupić (ale pytanie :grin: )

 

Odnośnie ilości wszystkich modeli - to wiem, iż brakuje Wam czasu aby je wszystkie policzyć :wink: Pozdrawiam Serdecznie DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało się :!: - POLAN jest od jutra mój :grin: Razem 7 Polaków. Teraz pora na ZODIAKA :mrgreen:

Pozdrawiam DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje wkleić zdjęcie tegoż POLANA - zegarek jest mój - zdjęcie od sprzedającego.

 

post-22637-0-66632200-1330861704.jpg

 

 

 

No i udało się :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach polan, bardzo ładnie zachowany o ile sobie kojarze a również byłem nim zainteresowany na aukcji cena była trzy cyfrowa :smile: tylko pogratulować następnego w kolekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks

 

Polan w realu jest .....brak - mi słów, jest cudny. Cieszy mnie każdego ranka. Sorki, że tak pisze, ale ciągle się ciesze. Luks nic na siłę - cierpliwość wynagrodzi Tobie i Mi wszystko - będziesz miał jeszcze lepszego Polana -oczekuje twojego zdjęcia Polana :wink: . Pozdrawiam DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj co do zamieszczenia zdjęcia własnego polana to może byc daleka przyszłość, Darek nic dziwnego że ogarnia cie radość, każdy z nas na twoim miejscu również by się mocno cieszył, pozdrawiam szczęśliwego nabywce :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9% mam ZODIAKA!!!!!!!! Tylko Go jeszcze nie widziałem w Realu. Nie wiem dlaczego ale ciągle czuje mięte do tego modelu - nawet za zgodą Krzysiek_W mam tapetę Zodiaka na kompie - ale zmienię Go na mojego ....!!!! Sorki, że tak spontanicznie ... ale Wiecie dlaczego - prawie rok polowałem i upolowałem :grin: Pozdrawiam DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje kolejnego zakupu, zresztą od tego samego sprzedawcy :wink: i również w bardzo ładnym stanie, teraz to już tylko pozostaje zrobić fotki i pochwalic sie nimi na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.