Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chronofil

Omega - rozterki po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Kolegów

Wczoraj otrzymałem zakupioną na Allegro Omegę automatic cal. 552.

Bardzo mi się podobała na aukcji. Podoba mi się również teraz, kiedy ją mam na reku, ale mam z nią problemy. Może Koledzy oswiecą mnie trochę:

1. Na deklu jest próba złota 750 czyli 18k, zaś na kopercie od strony ucha 583 czyli 14k - czy tak robiono fabrycznie, czy to składanka?

2. Po wyciagnięciu koronki do ustawienia godziny cały mechanizm "rusza się " w kopercie. Mechanizm ma otwór do mocowania i w takim kalibrze ale w stalowej kopercie są jakieś uchwyty (przepraszam za niefachowe nazewnictwo, ale jestem nowicjuszem). U mnie ich nie ma. Czy tak powinno być?

3. Zegarek idzie sobie i się zatrzymuje - wskazówka minutowa zahacza o znacznik na godz "6". Tak na pewno nie powinno być, ale czym to może być spowodowane?

 

Dałem za ten zegarek prawie 2tys. Kupiłem go ze względu na rok produkcji no i ładny, elegancki wygląd, a tu takie niespodzianki...

 

Ponieważ w zaden sposób nie umiem wkleić zdjęć pozwolę sobie podać link do aukcji, na której go kupiłem - mam nadzieję, że kolegów nie zniechęci to do obejrzenia.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=362552639

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie na temat tego zegarka - co o nim sądzicie?

Serdecznie pozdrawiam

Artur


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie.

Mechnizm nie powinien się ruszać a wskazówka zachaczać.

Są to rzeczy do naprawienia.

Druga kwestia to czy chcesz to robić.

Bo wg. prawa to jest niezgodność towaru z umową.

I albo go odeślij do sprzedawcy, albo niech Ci pokryję koszt naprawy.

 

Co do oryginalności, stanu i prób złota najlepiej zapytaj usera Yargoth albo breatling...


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, zegarkowi nalezy sie wizyta u zegarmistrza, ceny nie bede komentowal:),

wskazowki moga haczyc z bardzo prozaicznej przyczyny - przy zakladaniu ktos je wygial, przy zakladaniu szkielka zostaly wygiete(lub zle zalozenie) etc. nic powaznego-przypuszczalnie naprostowanie i bedzie git - tania i prosta naprawa

coz ja osobiscie nie spotkalem sie z taka skladanka, zwykle koperta pasuje, co do tarczy to tez mam watpliwosci - raczej malowana, i tu tez moze tkwic przyczyna - indeksy sie odkleja maluje i przykleja- wystarczy ze jeden sie wyzej pzrykleil:); szkielko jezeli oryginalne to ma logo, koronka oryginalna.

mam nadzieje ze cos ci pomoglo - a reszta jak pisal przedmowca ,

pozatym sprawdz numery koperty i mechanizmu - to raczej ma logiczny wzor, pozatym w dziale linki znajdziesz odnosnik, co tez zweryfikuje czy to skladak czy nie,

i jeszcze jedno- to forum bezplatne:)jak na razie wiec odpowiadamy w miare mozliwosci i wolnego czasu, pozatym warto pamietac ze nie kazda odpowiedz cos wnosi, troszke cierpliwosci ...

bez urazy i pozdrawiam

aha

mechanizm sie rusza - nie to nie jest normalne a wyjanienia:

1. brak pierscienia mocujacego mechanizm w kopercie

2. nieprzykrecenie tarczy do mechanizmu - tlumaczy haczace wskazowki i przemawia za odnawianiem tarczy

3. skladak - mechanizm nie z tej koperty - sprawdz numery

 

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w tym okresie na tym werku i w różowym złocie Omega robiła tylko model o referencji: BB 161.0003

Za stroną Omegi:

 

BB 161.0003

International collection

 

1962

Movement

 

* Type: Automatic (mechanical)

* Caliber number: 552

* Created in 1958

24 jewels

Central sweep-second hand

 

Case

 

18K solid pink gold

Case back

 

* Press-in

* Full metal

 

Dial

 

With hand-rivetted gold hour markers and gold "stick" hands.

Crystal

 

Hesalite

Bracelet

 

Leather

Water resistance

 

No

 

This watch may have existed with different dials.

More product information

 

Case : round (34 mm diameter), 18K solid pink gold

For leather straps of 18 mm lug-size

International Collection : 1962 - 1966

Swiss retail price (1962) : CHF 520.-

Also available in 18K solid yellow gold (BA 161.003, CHF 520.-), 14K yellow or pink gold-plated (20 mic.) with SS case back (MD or ME 161.003, CHF 235.-), stainless steel (ST 161.003, CHF 225.-) or yellow gold-plated (20 mic.) with yellow gold-plated back (40 mic.) under ref. KD 161.003 (CHF 250.-, only for Japan).

JLM

eMuseumPlus?service=DynamicAsset&sp=SU5mxm4Yx%2FVbg9LVP7MZLDqo6z5lhONBxez%2FYx5EhVSCZjU0bcvvsnPxkoLiFJnF9QzRY98OZwV0U%0AukSTWISKe%2FerPDA44tH%2Bcddnp1J8JjAjJMo%2BF4%2Br19ZB9DZfvgZw&sp=Simage%2Fjpeg

 

Jak widać model ten występował z różnymi tarczami ale w tej samej kopercie co sprawia ze ktos mogł przełozyć dekiel z modelu z 18k złota do wersji pozlacanej (w powyższym opisie jest model pozałacany 14 karatowym różowym złotem).

Jeśli chodzi o jakość działania zegarka koledzy napisali już wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dokladnie jest napisane na kopercie? Czy nie np. "14K GOLDPLATED" albo cos w tym rodzaju? Taki napis oznacza koperte pozlacana (zgodnie z tym co napisal Yargoth) - wtedy to na 100% skladak.

 

Tarcza rzeczywiscie wyglada na odmalowana (chociaz zdjecia sa kiepskiej jakosci).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt : Stan ogólny: Tak jak widac na zdjęciach, IDEALNY.

 

Przepraszam ale zdjęcia są delikatnie mówiąc , do bani (pewnie celem ukrycia niedoskonałości )

Dlaczego inne zdjęcia zegarków tego sprzedawcy są ładne i czyste bez szumów ?? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie dziękuję Kolegom za fachowe i wnikliwe podejscie do tematu. wiele mi to rozjaśniło w głowie, cho nie do końca. Mianowicie ciągle nie wiem, jak mechanizm 552 powinien by mocowany w złotej kopercie. W stalowej są takie przykręcane do mechanizmu uszka - blaszki, a w złotej?

Zbyszke - koperta jest złota, nie pozłacana. Problem w tym, że na deklu jest próba 18k, a na samej kopercie "583". Nie chodzi mi o różnicę wartosci złota hahaha, tylko czy to nie składanka. Numery mechanizmu i koperty są raczej kompatybilne i wskazują na rok 1965

Kurnajanek - w realu zegarek wygląda dobrze. Polerka koperty niezbyt staranna, ale jeśli nie patrzy się przez lupę, to nie jest źle :-)

Szkiełko nie ma logo, a koronka jest z omegi, ale wygląda jak nowa, więc pewnie była zmieniona

Yargoth - serdeczne dzięki!

Cytochrom - równie serdecznie dziękuję.

 

Oczywiscie czekam na dalsze opinie Kolegów.

PS. Czy uważacie, że cena 1925 jest wysoka jak za ten model?

Artur


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy uważacie, że cena 1925 jest wysoka jak za ten model?

 

Jeżeli składak to tak.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo serdecznie dziękuję Kolegom za fachowe i wnikliwe podejscie do tematu. wiele mi to rozjaśniło w głowie, cho nie do końca. Mianowicie ciągle nie wiem, jak mechanizm 552 powinien by mocowany w złotej kopercie. W stalowej są takie przykręcane do mechanizmu uszka - blaszki, a w złotej?

PS. Czy uważacie, że cena 1925 jest wysoka jak za ten model?

Artur

Coz w zlotej podobnie - nie wiem jak w tej omedze - zwykle metalowy pierscien, lub wspomniane blaszki, pierscien ma wciecie na walek koronki i szczegolnie w miekiej zlotej kopercie stanowi dobra oslone mechanizmu, czeste rozwiazanie rowniez w zlotych chrono, pierscien mozna dokupic plastikowy i bedzie ok,

co do ceny to ja swoja 1152 chrono kupilem za 400 zeta wiecej, w idealnym stanie i z papierami, fakt ze nie zlota ale waga zlota w tych zegarkach to jakies 16-18g...


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dziękuję Kolegom za pomoc nowicjuszowi.

W sprawie mojej omegi zadzwoniłem dzisiaj do serwisu Swatch-group, ale tam bez 'wnikliwych oględzin" niczego nie chcieli mi powiedzieć. Zaproponowali dostarczenie zegarka na ul. Postępu, to mogą zdiagnozować. dyskretnie zapytałem o ceny usług, no i musiałem się potem napić wody :-)

gdyby któryś z Kolegów miał jeszcze jakieś informacje lub sugestie, to serdecznie proszę

Artur


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tron

Jako dyletant mam jeszcze jedno pytanie. Czy różnica w kolorze złota indeksów oraz wskazówek (żółte) i koperty (różowe) nie świadczy o tym, że to składak? Jakoś dziwnie gryzą się te kolory.... :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy (oczywiscie, może być ona ułomna) Omega nigdy nie produkowała zegarków w złocie różniącym sie próbą w obudowie i deklu. Próba pokazana na deklu okresla próbe całego zegarka, próba wybijana na obudowie zgodnie z wymogami prawa potwierdzała tylko tę próbe na tym odrebnym przecież elemencie. Obawiam się, że Twój zegarek to składak-:lol:

Na marginesie,- istniały oczywiście wersje koperty ze stali szlachetnej z nakładką złotą (nie pozłacane, ale nakładana złota blacha) od góry, ale to zupełnie inna sprawa. Takie zegarki produkowała np. Omega i Eterna i mam takich kilka. Zreszta najczęściej (choc nie zawsze) były one odpowiednio opisywane na deklu, np. Stainless Steel, 18K Gold Bezel. Inni producenci (zwykle Niemcy ) stosowali czasem na dekielku od wewnatrz wkładkę metalową wzmacniającą konstrukcję dekla wykonanego od zewnątrz z cienkiej blachy złotej. I wówczas wybijana na zewnatrz próba złota mogła wprowadzic w błąd, bo dopiero po otwarciu zegarka okazywało się, ze wewnątrz wybity był napis "metal", a wiec nie cały dekiel był złoty, mimo wybitej próby. I tez na to raz się nabrałem..


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.