Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wlasnie przez bada jestem zadowolony z tego fona. Nie widzialem jescze nigdy tak szybkiego systermu... mozna zapchac go calkowicie a on nawet się nie zajaknie :) - to chyba najlepszy zakup elektroniczny moj w ciagu 5 lat z ktorego jestem zadowolony w 100% :] :) Dodam ze ja korzystam w fonie jeszcze z mozliwosci ogladania filmow bez koniecznosci konwertowania i wifi. A ze jest mniej aplikacji? po co Ci 1000000 aplikacji jak i tak uzywasz tylko 5? :)

 

 

Aparat w opni jest zdecydowanie gorszy niz w wavie. wave jak wychodzil mial najlepsza opcje zapisu filmow w HD i nie wiem czy cos sie w tym temacie zmienilo :) jesli tak to albo inne go dogonily, albo niewiele wyprzedzily

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapis w HD najlepszy jest chyba teraz w N8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bierzesz pod uwage zoom to tak - bo 12mpix robi robote - mozesz sporo przyblizyc bez straty jakosc. Jezeli chodzi zas o wyjsciowy podstawowy obraz sa porownywalne :) tyle ze N8 to strasznie "nieprzewidywalny" telefon

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Degustatorr pisze, Samsung wydał tylko poto Wave 2, ponieważ fabryka LG nie nadążała z produkcją wyświetlaczy, pojawił się Galaxy który wymagał dużej ilości tego typu wyświetlacza. Musiano zrezygnować z super amoled i zastąpiono go Clear LCD, jest to jedyna różnica między tymi telefonami (no może mały lifting).

 

W tym momencie najlepszym telefonem na rynku jest zdecydowanie Samsung Galaxy S II - właściwie pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem pod któymi wzgledami taki najlepszy - ale pod wzgledem jakości materiałów, jakości wykonania, i trudnego do okreslenia poczucia solidności - okupuje jedne z ostatnich miejsc pośród smartfoenów z wyższej półki. Odbiega nawet od wcale ne wiodacej :) Nokii n8.

Natomisat pod względem - wprawdzie mniej ważnym niż jakość wykonania - ale jednak - zdjęcia, odtwarzacz muzyki - jest co najmniej kilka lepszych modeli. Pozostałe funkcjonalności zależą w zasadzie od systemu. Parametry typu szybkość, pamięc - też jest kilka modeli nie odbiegajacych. Wyswietlacz - czaruje tylko te osoby, które lubią przedobrzone, nienaturalne cukierkowe barwy. Poza tym nie ma w nim nic bardziej. Rozdzielczośc ekranu taka sobie, Tu np wyświetlacz Iphone - mimo, że nei ma tak przedobrzonych kolorów moim zdanim bije na gowe to co w Galaxy 2.

 

To dobryy aparat. Jeden z czołowki. Ale pisanie że najlepszy to spore przedobrzenia, jak z kolorami na Superamoledplus cośtam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, mylisz chyba Galaxy S z Galaxy S 2... :) Galaxy S - zgoda - tylna klapka tandetnie wykonana i poczucie solidności wątpliwe. Natomiast nie wiem, czy miałeś w rękach Galaxy S 2 - ja wczoraj oglądałem go u kolegi w komisie - to jeden z lepiej wykonanych smartfonów na rynku - wszystko idealnie spasowane, nic nie trzeszczy, nie skrzypi, obudowa zwarta. Rzecz jasna - wykonana z plastiku, ale wykonana dobrze. Zestawianie Galaxy S 2 z Nokią N8 to moim zdaniem małe nieporozumienie, ta Nokia ze swoim powoli umierającym Symbianem, szybkością działania itp. niestety nie dotrzymuje pola Samsungowi.

 

Galaxy S 2 ma dwurdzeniowy procesor, co czuć przy zabawie telefonem - wszystko śmiga bardzo szybko.

 

Wyświetlacz wcale nie jest cukierkowaty, barwy są soczyste, obraz ostry, duże są kąty widzenia. Rozdzielczość taka sobie? :) A jaki smartfon - oprócz iPhona 4 - oferuje wyższą? :)

 

Co do iPhona 4 - uważam, że - obok Samsunga Galaxy S 2 - to obecnie najlepszy smartfon na rynku, ale nie ma co też go idealizować, bo idealny nie jest, ma kilka wad i ograniczeń. Samsung ma więcej RAMu, można w nim rozszerzać pamięć, ma lepszy procesor, dowolnie wymienia pliki przez Bluetooth, nie ma perfidnych ograniczeń w kierunku rozmiaru karty SIM. iPhone za to ma ciut lepiej działający panel dotykowy, lepsze materiały obudowy - choć dla mnie szkło z tyłu to wada - poza ryzkiem uszkodzenia przy upadku na twarde podłoże, niemiłosiernie się palcuje... :( Gdybym miał wybierać z tych dwóch wybrałbym chyba jednak iPhona, mimo jego wad. Nie znaczy to jednak, że Galaxy S 2 jest daleko w tyle za iPhonem, bo nie jest. Również ma swoje wady, ale na pewno nie odstaje od iPhona 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Degustatorze - wszystko po cześci racja - ale ja odpowiadałem Ozziemu, który twierdzi, że Galaxy S 2 to najlepszy sprzęt na rynku. Moim zdaniem jest bardzo dobry, ale pod wieloma wzgledami inne sa lepsze lub porównywalne.

Dlatego: brawy sa soczyste az nadto, przez to zupełne nienaturalna. JA tego nie znoszę. O jakości gorszej niz N* wyczytałem w kilku testach, a i sam organoleptycznie jestem po stronie Nokii, która ideałem nie jest. Dwuprocesorowy układ to nie tylko ten tel.

Starałem sie napisać, że jest conajmniej kilka telefonow lepszych od Galaxy S 2 pod rożnymi wzgledami, a więc na pewno nie jest on najlepszy pod kazdym jak napisał Ozzie. Tylko tyle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest córki - chyba nienajgorzej jednak bo nie słyszę narzekań :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam mogę polecić HTC 7 pro. Może jeszcze Windows Phone 7 nie jest dopracowany pod każdym szczegółem ale cały czas zmierza ku lepszemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 7 jest dużo lepszy niż 6.5?

Bo miałem Windows 6.5 w Omnii i to była zdecydowanie porażka w stosunku do Pierniczka, który jest w Galaxy S II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na Windowsa są jakieś sklepy z aplikacjami takie jak w przypadku Androida Android Market?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja się z nimi nie spotkałem. Może są, ale trzeba wyszukać, a na Androidzie od razu masz Market w aplikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do windy musi być mocny sprzęt. Musi być tez dobra nakładka by dział ekran pojemnościowy, multotouch itp. W omni była poracha, bo to był zaimplementowany systtem handheldowy do telefonu - niedopracowany, rysik i inne utrudnienia. Nie wiem jak Win7, ale 6,5 mulił i ciął na słabych telefonach. Ja mam od 1,5 roku HTC leo. Nie przypominam sobie zawieszenia się telefonu. Nigdy nie resetowałem. Chodzi szybko. Aplikacji jest cała masa. Wszystko co powstało na Win mobile działa. Niestety Win7 jest..... niekompatybilny. Zupełnie tego nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że Omnia jest słabiutka się zgadzam, ale czy Andek 2.1 nie był na jeszcze słabszych bebechach i nie chodził lepiej? Bo mi się wydaje, że tak. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Omnie i jestem zadowolony. Mam w tej Omni zainstalowanego innego roma i wszystko śmiga jak marzenie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś ją niedawno? Bo ostatnio, z tego co pamiętam, planowałeś zakup jakiegoś iPhona - 3GS albo 4.

 

Moim zdaniem Omnia była fajna w swoim czasie, dzisiaj telefony pokroju iPhona 4, czy Samsunga Galaxy S 2, ewentualnie niektóre HTC biją ją na głowę pod względem komfortu obsługi i parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy Omnia I wymiatała, czy Omnia HD. Ale Omnia II to na tle konkurencji porażka. Jakby dostała Andka, ok. Ale Windows go zabił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś ją niedawno? Bo ostatnio, z tego co pamiętam, planowałeś zakup jakiegoś iPhona - 3GS albo 4.

 

Mam Omnie od dawna, kupię niedługo HTC Desire, ale dopiero jak sprzedam nadwyżkę telefonów, bo mam kilka :( Z Iphonów się wyleczyłem po lekturze kilku artykułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desire - całkiem fajny telefon. Mnie kiedyś bardzo podobał się Legend, ale trochę za małą ma rozdzielczość wyświetlacza... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam z marki HTC właśnie linie Desire, i to pod każdą postacią: Desire, Desire HD, Desire Z oraz Desire S. Z tych najlepszym będzie na obecną chwilę Desire S chyba że ktoś bardzo lubi wielkie wyświetlacze, wtedy oponował bym za HD. Ja używałem osobiście zwykłego Desire, ale z każdym z nich styczność miałem z tytułu mojej pracy.

 

Linia 7 na pewno znajdzie swoich fanów, ale jednak jest raczej nie udana i mało się sprzedaje. Niestety Windows 7 funkcjonuje jak funkcjonuje, tak jak było powiedziane wymaga mocnego sprzętu i przyzwyczajenia się. Jest dość niezwykły i niepraktyczny ale na pewno wyjątkowy i rzucający się w oczy. Brak polskiej lokalizacji jest kompletnie niezrozumiały co niestety w naszym kraju sukcesu nie wróży.

 

Co do Omni, najlepiej wypadła chyba jedynka, zrobiła niezłe zamieszanie na tynku i tak naprawdę zapoczątkowała smartfony które obecnie sprzedaje Samsung. Sprzedawała się bardzo dobrze z powodu swoich świetnych parametrów na ówczesne czasy. Obecnie rzeczywiście raczej odstaje, ale czemu tu się dziwić, akurat technologie w telekomunikacji rozwijają się z zawrotną prędkością.

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A klapka w Desire Z jest solidna? Nie ma obawy, że rozsunie się przez przypadek, albo że się wyłamie? Czy różnica między Desire a Desire Z jest tylko w tej klapce, czy bebechy też mają inne? Najprawdopodobniej jeszcze tym tygodniu będę musiał wybrać jeden z nich, ale nie wiem który jest lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono koleżeńskie.

Chodzę chodzę po forum i jak czytam dobrze trafiłem...

A mianowicie, ja skromny użytkownik Samsunga I5800 po przywyknięciu do "dotykowców" mam ochotę zmienić lub zamienić na "lepszy model".

A że nowości się nie boję proszę o radę, który z modeli bez wydawanie fortuny(bo to w końcu bądź, co bądź tylko telefon)wart jest uwagi.

Osobiście myślałem o modelu Samsung I9000 lub coś w ten deseń chwalony i ganiony jak wszystko, choć więcej tego pierwszego. Będę wdzięczny za podpowiedzi,propozycje,oferty, jeśli ktoś zainteresowany.

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc info dla Lestafa, te telefony znacząco się różnią, Desire od Desire S różni się niewiele, natomiast Desire Z ma już na przykład procesor 800 Mhz zamiast 1 Ghz, niby niewiele ale znaczenie ma, Ram mają tyle samo z Desire, natomiast S ma już o jakieś 250Mb więcej. Klapka klawiatury chodzi moim zdaniem za lekko, może się wysuwać przez przypadek. Co więcej przesuwa się w pozycji skośnej co ułatwia wyłamanie (wysuwa się do pozycji płaskiej), do tego telefonu polecam pokrowiec skóżany który by to trzymał i zapobiegł uszkodzeniom. Wielką zaletą jest bardzo dobra wysuwana klawiatur. Pytanie co kto potrzebuje i co dla kogo jest wygodne. Nie każdy lubi wyświetlaną kalwiaturę. Można wgrać na każdego androida sposób pisania swype (szuranie), nie jest to zarezerwowane tylko dla Galaxy.

Ja wybrał bym Desire, a najlepiej desire S (szybszą wersję). Choc Z ma na pewno fanów. Polecam też alternatywę: Motorole Milestone 2.

 

Co do Galaxy S, Robercie, sprzęcik fajny, choćwybrał bym Desire lub Desire S, z tytułu lepszego wykonania, HTC to HTC, dopiero Galaxy s 2 jest rzeczywiście strzałem w 10. Nie będę cię jednak odstraszał od Galaxy S, oprócz tylnej klapki nie ma się za bardzo do czego przyczepić, to prawdziwy multimedialny kombajn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, przekonałeś mnie do Desire, kupię go jeszcze dzisiaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.