Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Co polecacie z klawiatura? Mam dosc dotykowego ekranu, szukam najlepszego telefonu z przyciskami.

BB9900.

Można wszystko co złe powiedzieć o systemie, jak ktoś nie lubi, ale fakt jest taki, że 9900 ma najlepszą klawiaturę na świecie. I nic nie jest w stanie się do niej równać. Pisanie na niej to istna poezja ;)

Jako było właściciel polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia E6 :)

 

Fajny tel. Ale Nokia nie była by sobą gdyby znowu czegoś nie spier.... . Otóż E6 ma aparat 8mpx bez autofocusa :lol: :lol: = o zrobieniu ostrego zdjęcia np. kartki z tekstem zapomnij. A wydawało by się, że w tel. biznesowym to rzecz dosyć istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było pytanie o nexusa to ją się może wypowiem, bo miałem styczność z tel nexus 4.

Jeśli chodzi o ekran to obraz jest ostry jak żyleta, barwy są ładnie odwzorowane. Szkiełko praktycznie nie do zarysowania, pod wpływem alkoholu w krwi właściciela odbyło test - próba zarysowania ekranu kluczami- nie udało się stworzyć żadnej rysy.

Działanie telefonu odbywa się bez żadnych przycięć, wszystkie gry chodzą bez problemu. System jest prosto od googla więc nie ma tu żadnych problemów z aktualizacjami, wszystkie wykryte błędy są na bieżąco naprawiane.

Problemem jest obudowa, a raczej to że nie jest rozbierana, więc nie ma dostępu do baterii oraz nie można rozszerzyć pamięci urządzenia kartą sd. Niestety wbudowane 16gb bardzo szybko sie kończy.

Jeśli nie będzie wam przeszkadzać "mała" ilość dostępnych gb pamięci to w tej cenie według mnie nic lepszego nie dostaniecie.

Ogólnie nexusy (nie tylko "czwórka") to bardzo dobry sprzęt który według mnie deklasuje rywali za podobną cenę, można brać i się nie bać, bo będzie pan zadowolony.

Pozdrawiam Dawid

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było pytanie o nexusa to ją się może wypowiem, bo miałem styczność z tel nexus 4. Jeśli chodzi o ekran to obraz jest ostry jak żyleta, barwy są ładnie odwzorowane. Szkiełko praktycznie nie do zarysowania, pod wpływem alkoholu w krwi właściciela odbyło test - próba zarysowania ekranu kluczami- nie udało się stworzyć żadnej rysy. Działanie telefonu odbywa się bez żadnych przycięć, wszystkie gry chodzą bez problemu. System jest prosto od googla więc nie ma tu żadnych problemów z aktualizacjami, wszystkie wykryte błędy są na bieżąco naprawiane. Problemem jest obudowa, a raczej to że nie jest rozbierana, więc nie ma dostępu do baterii oraz nie można rozszerzyć pamięci urządzenia kartą sd. Niestety wbudowane 16gb bardzo szybko sie kończy. Jeśli nie będzie wam przeszkadzać "mała" ilość dostępnych gb pamięci to w tej cenie według mnie nic lepszego nie dostaniecie. Ogólnie nexusy (nie tylko "czwórka") to bardzo dobry sprzęt który według mnie deklasuje rywali za podobną cenę, można brać i się nie bać, bo będzie pan zadowolony. Pozdrawiam Dawid

 

A co powiesz o aparacie ? Czytałem dużo negatywnych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Było pytanie o nexusa to ją się może wypowiem, bo miałem styczność z tel nexus 4. Jeśli chodzi o ekran to obraz jest ostry jak żyleta, barwy są ładnie odwzorowane. Szkiełko praktycznie nie do zarysowania, pod wpływem alkoholu w krwi właściciela odbyło test - próba zarysowania ekranu kluczami- nie udało się stworzyć żadnej rysy. Działanie telefonu odbywa się bez żadnych przycięć, wszystkie gry chodzą bez problemu. System jest prosto od googla więc nie ma tu żadnych problemów z aktualizacjami, wszystkie wykryte błędy są na bieżąco naprawiane. Problemem jest obudowa, a raczej to że nie jest rozbierana, więc nie ma dostępu do baterii oraz nie można rozszerzyć pamięci urządzenia kartą sd. Niestety wbudowane 16gb bardzo szybko sie kończy. Jeśli nie będzie wam przeszkadzać "mała" ilość dostępnych gb pamięci to w tej cenie według mnie nic lepszego nie dostaniecie. Ogólnie nexusy (nie tylko "czwórka") to bardzo dobry sprzęt który według mnie deklasuje rywali za podobną cenę, można brać i się nie bać, bo będzie pan zadowolony. Pozdrawiam Dawid

Dawid, a jak ma się kwestia zdjęć z Nexusa4. W sieci opinie na nie, niektóre nawet bardzo. Użytkownicy twierdzą jednak co innego.

 

EDYTA:

Widzę, że Marcin mnie ubiegł z pytaniem :)

 

 

PS

 

Marcin, bierz HTC One ;)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid, a jak ma się kwestia zdjęć z Nexusa4. W sieci opinie na nie, niektóre nawet bardzo. Użytkownicy twierdzą jednak co innego.

 

EDYTA:

Widzę, że Marcin mnie ubiegł z pytaniem :)

 

 

PS

 

Marcin, bierz HTC One ;)

 

 

Nie mam dobrych opinii o HTC od znajomych. Owszem wykonanie super ale telefony regularnie się wieszały.

Poza tym który HTC One ? HTC wypuściło chyba z 5 modeli o tej samej nazwie, ja się nie potafię połapać. Tel z ekranami powyżej 4.7mm takze odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Marcin HTC ONE jest tylko jeden i nazywa się HTC One :)

http://www.google.pl/search?hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1280&bih=896&q=htc+one&oq=htc+one&gs_l=img.3..0l10.1191.2745.0.3281.7.4.0.3.3.0.88.314.4.4.0....0...1ac.1.24.img..0.7.328.awYtcmdP3g4

ma też mniejszego brata HTC One Mini, a co do wieszania to wieszały się poprzednie wersje Androida, nie HTC.

Moja Xperia P od 5 miesięcy nie zawiesiła się nigdy, jestem w szoku. Jak sobie przypomnę poprzedniego Androida na HTC Hero..............przepaść :)

Tam była masakra, to fakt.

 

Z porządnych i niedrogich całkiem fajnie w reckach wypada Alcatel One Touch Idol 6030X (nie mylić z wersją D). Benchmarki też ma całkiem dobre.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat w nexusie jest całkiem dobry, aczkolwiek nie jakiś wybitny. Zrobione telefonem zdjęcia nie zastąpią tych z aparatu, ale jeśli w danej chwili mamy tylko tel i chcemy zrobić zdjęcie to raczej zawiedzeni jakością nie będziemy.

Aparat ma świetną panoramę, jedna z lepszych jakie na androidzie widziałem.

W necie jest mnóstwo przykładowych zdjęć z nexusa, polecam obejrzeć i samemu ocenić.

W porównaniu do HTC one według mnie nexus jest lepszy, jedyna jego wadą to brak możliwości włożenia karty pamięci.

 

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie wydaje mi się. Dwa ujęcia z Nexusa kontra HTC z bliska i daleka pokazują IMO przewagę One:

Nexus

nexus4-1.jpg

One

htc-one-1.jpg

 

i fotki z daleka

Nexus

nexus4-3.jpg

One

htc-one-3.jpg

 

Gołym okiem widać, że HTC jest ma o niebo lepszy aparat od Nexusa 4, pod każdym względem.

Śmiem powiedzieć, że nawet moja Xperia P robi lepsze fotki od Nexusa 4, bo ten robi po prostu słabe zdjęcia.

Chciałem zmienić na dniach telefon, ale właśnie aparat skutecznie zniechęca mnie do produktu LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że aparat w NExusie 4 szumi nawet w super słoneczny dzień. Jest to zupełnie niezrozumiałe. Ziarno przy takim świetle nie ma prawa występować!

 

Aparaty w Soniakach nie od dziś wiadomo ze są dobre robią nasycone kolorowe fotki w przeciwienstwie do Samsungów które robią foty dobrej jakości ale o zbyt zimnych barwach, mało soczyste.

 

Pod tym względem iphone 5 wciąż jest niedoscigniony bo potrafi na automacie wyciągnąć ze zdjęcia maksimum.

 

Mówię NExus 4 to idealny smartfon gdyby nie dano ciała z aparatem który wyraźnie odstaje. Podobno głównie za sprawą beznadziejnej optyki a raczej jej braku....chociaż szumy to raczej nie wina optyki.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki robione tel według mnie i tak nie zastąpią aparatu.

Popatrzcie jeszcze na samsunga, np s3, również świetny tel.

HTC ma niby te aluminium jako obudowę, materiał fajny, ale jak miałem HTC to przez to aluminium miał zawsze słabszy zasięg niż tel z plastyku. Nie wiem jak to wygląda w najnowszych modelach.

 

Co do aparatu to najlepsze były sony z cybershotem, prawie jak aparat.

 

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli chodzi o HTC ONE, który jest monoblokiem z aluminium to nie ma tu kompletnie problemu z zasięgiem. Nie wnikałem jak, ale HTC rozwiązało ten problem, który wcześniej występował w ich smartfonach. Co do Cybreshotów to Sony właśnie powraca do niego. Nawet do Xperii można wgrać takie mody z XDA. Widziałem fotki porównawcze mojej SXP ze standardowego aparatu kontra Cybershot i jest w niektórych przypadkach miazga.

Prawdą jest, że telefon nie zastąpi nam aparatu, ale miło jak będzie cykał fotki jakości iPhone'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i ten HTC One kosztuje najtaniej 2200zl !! . Jak dla mnie przeginka. Po Lumii 920 przyrzekłem sobie, że już nigdy nie dam się naciągnąć na telefon powyżej 2000zl ....potem w 2-3 miesiące traci połowę na wartości. Nexus4 kosztuje 1400. Więc porównywanie go z HTC One jest nie wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Marcin, HTC One to flagowiec, więc kosztuje tyle ile kosztuje. Moim zdaniem za tę jakość warto. Idź do sklepu i porównaj go sobie z IP4S lub IP5, który jest droższy i sam sobie odpowiedz wtedy, czy to drogi smartfon, czy jednak nie. Pomijam kwestię designu oraz system.

Reasumując HTC One oraz Nexus 4 to (pomijając egzotykę taką jak Oppo Find 5, która kładzie wszystko na łopatki) to dwa najlepsze smartfony. Dzieli je jednak duża różnica cenowa, co sprawia że Nexus wydaje się być lepszym zakupem. Tym bardziej, że to produkt flagowy Google. Dostajesz czystego Andka, pierwszy masz aktualizacje. No i co najważniejsze, telefon, a w zasadzie system w nim jest piekielnie szybki. Ma też jedną wadę w postaci słabego aparatu. No, ale mieć wszystkiego nie można.

HTC One to z kolei telefon z fantastyczny wykonaniem, super nakładką od HTC (oczywiście jest też wersja z gołym Androidem, jak w Nexusie), szybki i z bardzo dobrym aparatem. Poza tym, telefon nowy. Nexus 4 za chwilę będzie miał następcę i przejdzie do przeszłości.

Jeśli nie zależy Ci na super aparacie (a wiem, że zależy) i nie chcesz wydać 800zł więcej to bierz Nexusa 4. Jeśli chcesz mieć top smartfona kup HTC. Wspominałeś wcześniej o wielkości.

Pamiętaj zatem o HTC One Mini, ale na tego trzeba jeszcze zaczekać. Nie wiem ile.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC One jest nierozbieralny.

 

Taki sposób traktowania klienta jest moim zdaniem nie do przyjęcia.

 

 

 

Unia Europejska krytykowała Apple że jego bateria jest niewymienialna.

Ale można to zrobić.

 

W przypadku HTC One już nie.

 

Poza tym spadek wartości HTC jest duży, szczególnie w porównaniu do iphona.

 

apple ma oczywiście swoje za uszami.

Szczególnie polityka gwarancyjna tj. pozbawianie gwarancji, pod pretekstem zmiany koloru czujników wody.

 

W USA apple musiało wypłacić klientom ponad 50mln dolarów w ramach ugody za to że w Iphonach 3G/3GS stosowało paski (pokazujące zalanie) firmy 3M, które były wadliwe; skutkiem czego unieważniło masę gwarancji.

 

W Polsce oczywiście nikt nie dostał ani grosza, a raczej musiał zapłacić.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

BB9900.

Można wszystko co złe powiedzieć o systemie, jak ktoś nie lubi, ale fakt jest taki, że 9900 ma najlepszą klawiaturę na świecie. I nic nie jest w stanie się do niej równać. Pisanie na niej to istna poezja ;)

Jako było właściciel polecam.

 

Potwierdzam... klawiatura pierwsza klasa. Nadal mam BB9900 (jako rezerwowy telefon) choć nie wiem czy w tym momencie nie lepiej byłoby kupić Q10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

HTC One jest nierozbieralny.

 

Taki sposób traktowania klienta jest moim zdaniem nie do przyjęcia.

Remy, trochę masz racji, ale dla chcącego nic trudnego:

 

http://www.ifixit.com/Teardown/HTC+One+Teardown/13494/1

 

Telefon da się rozebrać.

 

W czym w codziennym użytkowaniu będzie Ci przeszkadzała ta teoretyczna nierozbieralność i niewymienialność baterii?

Uniblock to dla mnie zaleta, bo nic nie trzeszczy. A zaglądać pod klapkę też nie ma po co.

Bateria? HTC zapewnia żywotność na 800 cykli ładowania. Czyli przy codziennym ładowaniu wystarczy jej na ponad dwa lata?

Po co więcej?

Kupując u opka podpisujesz papier na 24 miechy, a w wolnej sprzedaży............rok to maks używania.

Dla mnie to niespecjalnie problem, ale rozumiem, że komuś może nie pasować. Chciałbym tylko wiedzieć o co konkretnie chodzi w Twoim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Potwierdzam... klawiatura pierwsza klasa. Nadal mam BB9900 (jako rezerwowy telefon) choć nie wiem czy w tym momencie nie lepiej byłoby kupić Q10.

Też o nim myślę, ale skutecznie zniechęca mnie brak touchpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Też o nim myślę, ale skutecznie zniechęca mnie brak touchpada.

 

Mnie to nie przeszkadza. Fajnie, że RIM (a właściwie Blackberry) oparł nowy system na gestach. Dzisiaj spróbuję przekonać się do nowych terminali choć nauczony doświadczeniem z ubiegłego roku swoje kroki skieruję do T-Mobile, a nie Orange. Mnie do nowych terminali trochę zniechęcają błędy w oprogramowaniu i to dość poważne. Czasami backupy nie wykonują się w całości prawidłowo. Przy odzysku wychodzą różne kwiatki. Kolejna sprawa - Q10 bez powodu potrafi wyrżnąć całą historię smsów. I chyba najgorsze - wysyłasz sms do osoby x, a dostaje go osoba y jeżeli ostatnie cyfry w numerach telefonów są takie same. To mnie zniechęca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Błędy w backupach są wszędzie. Zdarzało mi się w BB (ale tylko tym jednym z Orange) i poprzedniej Sony Xperii P - tam się w ogóle robiły puste backupy, albo wywalało błąd.

Orange, a zwłaszcza modyfikowane przez nich telefony omijałbym szerokim łukiem.

Co do błędu sms - przyznam, że nie słyszałem, ale mało ostatnio czytam o BB.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Błędy w backupach są wszędzie. Zdarzało mi się w BB (ale tylko tym jednym z Orange) i poprzedniej Sony Xperii P - tam się w ogóle robiły puste backupy, albo wywalało błąd.

Orange, a zwłaszcza modyfikowane przez nich telefony omijałbym szerokim łukiem.

Co do błędu sms - przyznam, że nie słyszałem, ale mało ostatnio czytam o BB.

 

O błędach sms pisali na forum BB. Jest to błąd w wersji oprogramowania, który do tej pory nie został załatany. Co do Orange... zamówiłem u nich Z10, ale gdy przeczytałem, że sprzedają terminale ze słabszą wersją procka, to zrezygnowałem z zamówienia. Miało to miejsce tego samego dnia. Oczywiście mimo mojej rezygnacji ta namolna firma i tak wysłała do mnie kuriera. Nie wiem co oni w ten sposób chcą osiągnąć. Oczywiście odmówiłem odbioru przesyłki.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy, trochę masz racji, ale dla chcącego nic trudnego:

 

http://www.ifixit.com/Teardown/HTC+One+Teardown/13494/1

 

Telefon da się rozebrać.

 

W czym w codziennym użytkowaniu będzie Ci przeszkadzała ta teoretyczna nierozbieralność i niewymienialność baterii?

Uniblock to dla mnie zaleta, bo nic nie trzeszczy. A zaglądać pod klapkę też nie ma po co.

Bateria? HTC zapewnia żywotność na 800 cykli ładowania. Czyli przy codziennym ładowaniu wystarczy jej na ponad dwa lata?

Po co więcej?

Kupując u opka podpisujesz papier na 24 miechy, a w wolnej sprzedaży............rok to maks używania.

Dla mnie to niespecjalnie problem, ale rozumiem, że komuś może nie pasować. Chciałbym tylko wiedzieć o co konkretnie chodzi w Twoim przypadku?

 

Widziałem to rozrywanie- trzeba najpierw podgrzać.

 

 

Np. wymiana zbitego wyświetlacza. Nie kwalifikuje się na gwarancję.

W serwisie HTC będzie kosztowała kwotę X.

W nieautoryzowanym zapewne połowę.

Czy nieautoryzowany sobie poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Powiem szczerze, że po dzisiejszej wizycie bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem flagowca. Sony Xperia Z - fatalny wyświetlacz, po prostu mleko plus bateria na 6-8 godzin. Przy włączonym ekranie spada 1% na minutę. Masakra.

IP5 wykonany super, ale odpryski czarnego dlc przerażają mnie, pedanta. Plus system nie do końca dla mnie.

HTC One - nie mieli.

Do czego zmierzam. Trzymałem w rękach dwa modele Alcatela. One Touch Star 6010 i One Touch Idol 6030 i jestem pod wielkim wrażeniem. Plastik, ale super wykonany. Spasowany idealnie, nic nie trzeszczy. Bardzo fajne wyświetlacze. Zdjęcia z obu aparatów (5 i 8mpix) też bardziej niż OK. No i cena poniżej 1000zł w obu przypadkach.

Konretni konkurenci dla Nexusa 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyjrzeć się tym Alcatelom, wydawało się że firma już wypadła kilka lat temu z obiegu producentów telefonów...a tutaj zaskoczenie.

 

Rewolucyjny ma także być nadchodzący LG 5 czy jakoś tak. z przyciskami z tyłu obudowy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.