Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

a co teraz wybrac zonie ? sIII, xperie Z ? Przedzial cenowy raczej rozsadny, max. do 2k pln. Pewnie decydujacym kryterium i tak bedzie kolor obudowy :-) ale nie chcialbym brac badziewia.

 

Zastanów się nad flagowym modelem HTC One, którego ceny od momentu rozpędzenia dystrybucji systematycznie spadają i lada moment spadną poniżej 2k - lepszego telefonu na ten moment nie znajdziesz. Sam jeszcze czekam aż pojawią się sensowniejsze ceny - chwilę temu ten model wszedł do ofert sieci komórkowych, więc z nowości stanie się codziennością a i cena będzie bardziej przyzwoita. Tylko jeśli to dla kobiety (on ma 4,7'') to może iphon czy zależy jej na wymianie plików tzn. pamięci masowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zmiana tematu - czy jest jakiś tani sposób na zdjęcie simlocka (Orange) z Nokii 6303?

Myślałem, że zdjęcie locka zamknie się w jakiś 30zł, w komisie jakiś wielce obrażony gość powiedział mi 100zł.

 

Sprawa jest wyjątkowa, gdyż przenosimy telefon starszej osoby do innego operatora.

Właścicielka 3 lata uczyła się korzystania z tej Nokii i ciężko byłoby jej przestawić się na inny.

Dodatkowo telefon jest w niezłym stanie, więc tym bardziej szkoda się go pozbywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nabyles ten telefon u operatora to po okresie pierwszej umowy/gwarancji ma obowiązek zdjąć simlocka na Twoją prośbę bezpłatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma obowiązek, jednakże jeszcze nikomu nie udało się tego wyegzekwować od Orange.

Wołają sobie za to 77zł, czyli wciąż niemało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Podobno ma obowiązek, jednakże jeszcze nikomu nie udało się tego wyegzekwować od Orange.

Wołają sobie za to 77zł, czyli wciąż niemało.

77zł płacisz za zdjęcie smoka podczas trwania umowy, ja tak robiłem. Po zakończeniu dwuletniego cyrografu piszesz pismo i w przeciągu 14 dni zdejmują smoka bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii tak, w praktyce nie.

Przewertowałem kawałek internetu i znalazłem masę zapisów o bezowocnej walce o zdjęcie simlocka Orange po zakończeniu umowy.

Jest nawet jeden wątek, w którym gość opisuje krok po kroku co pisał, gdzie zgłaszał, na co się powoływał.

Finalnie dostał taką odpowiedź (cytat fragmentu listu):

Na podstawie otrzymanych informacji z działu prawnego potwierdzam, iż nie ma także prawnego obowiązku umieszczania zapisu w regulaminie świadczenia usług dotyczącego obowiązku bezpłatnego zdjęcia blokady SimLock po zakończonej umowie. Koszt usługi 77 zł jest jednoznacznie wskazany w cenniku usług (Cennik usług w ofertach Delfin, Pelikan, Pantera abonament i mix pkt 4- tabela nr 3 ) i pozycja ta nie jest sprzeczna z prawem.

...

Opłata za zdjęcie blokady SIM Lock jest opłatą cennikową. Poza tym należy pamiętać, że zdjęcie blokady nie jest podstawową usługą telekomunikacyjną, tylko usługą dodatkową - Klient może, ale nie musi z niej korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zdejmowałem raz odpłatnie, podczas trwania umowy i raz za free po zakończonej umowie. Nie mniej wiem doskonale, jak działa Orange, w moim odczuciu to jedna z najgorszych firm z jaką miałem do czynienia, więc jestem stanie uwierzyć we wszytko :)

Walczę z nimi od pół roku, ale to walka z wiatrakami, albo raczej idiotami.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Coś dla tych co mają tel na kartę w T-moblile.Oferta migracji do abonamentu za 30zł z 750min do wszystkich oraz netem(oferta bez telefonu)Wczoraj podpisałem umowę.Nie potrafię dać linka bo tej oferty nie ma na str T -mobile ale jest na portalu Telix.Umowa na 18mies

Edytowane przez k601

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wcześniej pytałem o Samsunga Galaxy S3 mini - dziękuję za uwagi.

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem ;)

Na moje potrzeby wystarcza z dużym nadmiarem i ogólnie jestem zadowolony. Ekran bardzo czuły i trochę irytujące jest pisanie smsów - pewnie kwestia wprawy. Na szczęście smsy piszę sporadycznie. No i bateria mogłaby trzymać dłużej, ale cóż - chyba taki urok tych dzisiejszych telefonów, szczególnie, że trochę się nim bawiłem. Na plus aparat foto - tylko 5 ale całkiem niezłe zdjęcia wychodzą


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Ekran bardzo czuły i trochę irytujące jest pisanie smsów - pewnie kwestia wprawy.

 

Witam,

spróbuj może przez aplikację SWYPE, również rzadko pisuję, a ta aplikacja to zdecydowanie ułatwia.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem sobie kupić mobilny sprzęt do mejla, netu, facebooka itp. Padło na ASUS Fonepad. Jest to tablet 7 cali, na andku, z funkcją telefonu, oczywiście nie zamierzam porzucić telefonu, ale o zakupie zdecydowała dobra bateria i to że posiada aparat fot. (2), oraz 3G.

 

Powiem, że jak na razie jestem zachwycony. Bateria trzyma 3 doby, kiedy normalnie go użytkuję i często korzystam z netu - świetny wynik.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simlock w dzisiejszych czasach?  :blink:  takie rzeczy tylko w orange.
Ta strona z postu wyżej działa na 100%, usuwałem kodem od nich simlocka z BlackBerry mojego ojca (oczywiście z orange), tylko z tego co widzę to blokada na nokię z orange to 139zł. To chyba żart.

Edytowane przez Pablos_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kierownik, wycofuje propozycje, placic za zdjecie simlocka? ...nie moze byc.

Edytowane przez dawidowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verde czytasz w moich myślach - chciałem zapytać dokładnie o to samo. Wszyscy dookoła mają samsungi a ja bym chciał nexusa i szukam opinii normalnych użytkowników :) - więc jak miał ktoś styczność z tym telefonikiem???


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Będzie ciężko, normalni obywatele Nexusa nie kupują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to rozumieć? Dzisiaj wyznacznikiem normy jest zakup Samsunga czy Iphona? Jeśli tak to nie zaliczam się do normalnych obywateli - więc jaki ktoś miał styczność z Nexusem to niech napisze kilka słów o nim.

 

Na stronie telepolis w porónywarce Nexus wypada lepiej od Samsunga Galaxy S III :P


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Nexus ma tą przewagę, że jest telefonem od google, więc masz zapewnione wsparcie producenta. Njanowszy soft dostaniesz w pierwszej kolejności, a inni użytkownicy będą czekać kilka/naście dni/miesięcy albo wogóle nie dostaną programowania.

Kolejna sprawa. Developerzy piszący programy/gry na androida(ci lepsi developerzy) dostają telefony google za friko.

Czyli masz pewność, że pozycje z google play będą zoptymalizowane po twoje urządzenie, a szerzej to ujmując pod procesor i grafikę.

 

Przewaga apple polega na jednośći. Producent tworzy software jak i hardware. Na androida z regułī jest ogromna fragmentacja. 

Kilkadziesiąt modeli, różne wersje softów, różny hardware. Jedynym słusznym urządzeniem z androidem jest ten od producenta-czyli w tym wypadku nexu, a w przyszłości motorola x.

Są też wersje topowych modeli z czystym softem, tzw. "google edition", np. SGIV, htc one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Ja mogę polecić Samsunga Galaxy ACE 2, telefon bardzo dobrze sprawuje się przy normalnym użytkowaniu (SMS, Gmail, Internet, Rozmowy, Muzyka). Swego czasu miałem chrapkę na S II ale rozmiar tego telefonu mnie przeraża, dla mnie max rozmiar telefonu to rozmiar ACE 2 lub  Iphone 3GS.

 

 

Edit:

Po aktualizacji SG ACE 2 do XEO 4.1.2 telefon jest jeszcze lepszy w użytkowaniu, wszystko co mnie wkurzało w GB 2.3.6 zostało poprawione :)

Edytowane przez AdamB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt. Brat potrzebuję kupić telefon w cenie nieprzekraczalnej do 150 zł.

 

W zasadzie to większych wymagań brak, żaden smartfon a prosty solidny telefon do dzwonienia i pisania, jednak gdyby było WIFI to będzie dobrze, a jak nie to trudno.

 

I teraz zastanawia się czy lepiej kupić nówkę o podstawowych parametrach czy może pójść w stronę używki a o lepszych parametrach np. LG Gt540? Czy ryzykować w przypadku braku gwarancji czy jednak lepiej kupić coś nowego?

 

Z nówki z tego co wiem zastanawia się poważnie nad Alcatelem 2005, cena niewielka a dość duży wyświetlacz.

 

Może Wy macie jakieś doświadczenia z telefonami które można byłoby polecić mu w tej cenie? Nowe lub używane. Nie ukrywam, że ani brat ani ja nie siedzimy w temacie telefonów komórkowych, stąd prośba o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie z klawiatura? Mam dosc dotykowego ekranu, szukam najlepszego telefonu z przyciskami.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Chyba najlepsze bedzie BB. Z tego co pamietam to chyba uzytkownik Jash jest specem od jesli chodzi o telefony tego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz BlackBerry model 9900, ciężko o coś lepszego, przynajmniej wg. mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie z klawiatura? Mam dosc dotykowego ekranu, szukam najlepszego telefonu z przyciskami.

Nokia E6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.