Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Dziadek Mróz

Szkło szafirowe czy mineralne?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cyrus55
Które model seiko masz na mysli?

chociazby Seiko Sportura Chronograpch Kinetic SNL033.Nigdzie nie znalazlem informacji ze posiada AR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sope999
Wow, dawno nie czytalem takiego steku bzdur.

Kolego rozumiem ,ze wykreowałeś się na specjalistę tego forum ale naprawdę nie trzeba było tego pisać skoro to stek bzdur.

1.Jakie posiada Kolega zegarki w swojej kolekcji ?

2.Jakie masz praktyczne doswiadczenia oprocz wiedzy zdobytej na forum ?

3.Jakie Kolega ma rzeczowe argumenty oprocz tego ze "ja jedyny eye_lip mam rację" moze napisac wartobyloby moim zdaniem jest tak i tak... :wink:

bdura 1 :arrow:
max w szafirowych to niecale 8 w skali
Wcześniej kolega sam sobie zaprzeczyl

chodziło mi o marke Epos ktorej szkla szafirowe w wiekszosci posiadaja twardosc ok.8 :wink:

bdura 2 :arrow:
dodatkowo tylko w wyzszych modelach tych firm

mam znajomych ktorzy posiadaja takie zegarki jak:certina,ariatica,cadino itp.czyli z niskiej polki.w srednio ekstremalnych sytuacjach nie wytrzymuja wiele..natomiast nie spotkalem nikogo kto zarysowalby szafir w zegarkach z wyzszego segmentu..(oczywiscie takiej sytuacji aby zegarkiem ocierac o tynk nie wymyslilem bo to kompletna bzdura :wink: )

 

Moja odpowiedz potraktuj jako subiektywne odczcia poprte jednak wieloma opiniami znajomych oraz znawcow tematu.

 

pozdrawiam Filipo trzymaj się !

Piotrek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrek,

 

Sa to moje subiektywne odczcia poprte jednak wieloma opiniami znajomych

W takim razie nie mam pytań. Myślalem, że posiadasz może jakieś np. materialy producentów na poparcie swych teorii typu ocena twardości szkla w eposie na oko (8 w skali), lub to, że patek stosuje slabsze szkla w tańszych modelach - ale skoro to wszystko tylko Twoje subiektywne odczucia to pozdrawiam :smile:


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sope999
W takim razie nie mam pytań. Myślalem, że posiadasz może jakieś np. materialy producentów na poparcie swych teorii typu ocena twardości szkla w eposie na oko (8 w skali), lub to, że patek stosuje slabsze szkla w tańszych modelach - ale skoro to wszystko tylko Twoje subiektywne odczucia to pozdrawiam :smile:

Jak Ci zalezy to poszukam o ile takowe sa wogole dostepne dla zwyklego uzytkownika.Pewne jest jedno ,ze napewno marki produkujace zegarki o bardzo wysokiej jakosci dbaja o kazdy detal poczawszy od zastosowanej stali(stal chirurgiczna)po szkla itd.Na koniec pamietaj ,ze opinie subiektywne ksztaltuja obiektywizm :wink:

pozdrawiam,

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko mineralne może być wypukłe czy są tylko płaskie :?: :?: :?:

Sa wypukle !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Bardziej stosowna bylaby w tym wypadku zlota patelnia :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chce złoty szpadel.

Szukałem (może niestarannie) jak z tymi szkiełkami jest.Wiadomo na dole hierarchii jest jakaś podła pleksa a na szczycie szafir.Ale jak się sytuują tutaj takie wynalazki pokrycia mniej szlachetnych materiałów jak np. tutaj http://allegro.pl/zegarek-junghans-max-bill-chronoscope-027-7800-00-i4562129041.html 

Jeśli Junghnas  już w nie tanim zegarku stosuje "Wypukłe z pleksi SICRALAN UV powłoka MRL z GFO" to chyba wie co robi. Ale czy to daje coś w praktyce?

Każdy producent chce towar sprzedać i jeszcze na tym zarobić.Tajemnicze trzyliterowe skróty pozginają kolana profanów i nie tylko więc można pisać co się chce.Ale czy taka pleksa zbliży się choć trochę do parametrów szkła mineralnego?  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chce złoty szpadel.

Szukałem (może niestarannie) jak z tymi szkiełkami jest.Wiadomo na dole hierarchii jest jakaś podła pleksa a na szczycie szafir.Ale jak się sytuują tutaj takie wynalazki pokrycia mniej szlachetnych materiałów jak 

Jeśli Junghnas  już w nie tanim zegarku stosuje "Wypukłe z pleksi SICRALAN UV powłoka MRL z GFO" to chyba wie co robi. Ale czy to daje coś w praktyce?

Każdy producent chce towar sprzedać i jeszcze na tym zarobić.Tajemnicze trzyliterowe skróty pozginają kolana profanów i nie tylko więc można pisać co się chce.Ale czy taka pleksa zbliży się choć trochę do parametrów szkła mineralnego?  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.