Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz D cz to Orient Genequa Padi 200m diver? Gdzie ty wyłapujesz takie okazy.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Dawaj więcej zdjęc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę

 

P1020627_zpsfjgbbiyt.jpg

 

P1020635_zpsqerszybp.jpg

 

P1020628_zpsjnzs41hp.jpg

 

P1020629_zpsvb0sltym.jpg

 

P1020637_zpshtimaop9.jpg

 

Stan praktycznie NOS, jeszcze folia na deklu

 

P1020633_zpsvgeg6q56.jpg

Edytowane przez Mariusz D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na ten zegarek ten NOS, aż tak bardzo nie dziwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Rozstanie braci  :(

 

20150208_123059.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowo nabyty, w drodze wymiany za parniaka, Orient FERAS006W0.

 

Trochę duży na mój nadgarstek (6,5 cm szerokości, 18,3 cm obwodu), ale proporcje koperty zachowane (wydaje mi się jednak, że to zegarek na minimum 19 cm nadgarstek).

 

post-30539-0-32214000-1423694345_thumb.jpg

 

post-30539-0-47894100-1423694357_thumb.jpg

 

post-30539-0-93582800-1423694381_thumb.jpg

 

post-30539-0-79995100-1423694395_thumb.jpg

 

Wahnk chodzi inaczej niż w parniaku (tam lata jak niedokręcony)), ale i w seiko 5-tkach (teżnie czuć oporu), w oriencie jakby sprężynuje, nie wiem, jak to określić.

 

Udało mi się wreszcie znaleźć model zegarka mechanicznego, który chcałbym mieć  - power reserve, z pięknie giloszowaną tarczą: orient FFD0E001W0:

 

http://www.orient-watch.pl/catalog/products/1087

 

gdyby ktoś miał na zbyciu (lub inny power reserve o podobnym designie), najchętniej w drodze wymiany na powyższego z moją dopłatą....

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem w drodze zamiany za parnisa portuguese... Jak jednak widać na pierwzym zdjęciu, na mym wątłym na szerokość nadgarstku wygląda jak busola lub budzik ;)

 

Mam dziwny nadgarstek: szerokość ok. 6,6 cm, obwód 18,3, ten zaś oriencik ma 52 mm wysokości z uszami, szerokość 42 mm, z koronką 45 mm, grubość 13,4 mm. Wykonanie znakomite, proporcje koperty idealne, tylko koperta za duża, jak dla mnie. Ten orient byłby bliski ideału, gdyby go zmniejszyć z 10-15%, zmienić kształt koperty na okrągły, dodać wypukłe szkiełko i wskaźnik rezerwy :) - jednak jestem zwolennikiem mniejszych garniturowców i casualów, aczkolwiek nie tak małych jak seiko 5 linii nie sport.

 

Wiem, że upierdliwy ze mnie pacjent, niezdecydowany, chyba że znajdę zegarek, o którym wiem, że to raczej ten (tak było z seiko SNK789, Seiko809), a obecnie podoba mi się orient FFD0E001W0 i inne w tym tonie i o właściwościach opisanych akapit wcześniej.

 

FERAS wyląduje na bazarku w umiarkowanej jak mi sie zdaje cenie, zobaczymy, może ktoś kupi, choć wiem, że tonneau mają sporo mniej zwolenników niż klasyczne zegarki.

 

Mam nadzieję, że pozostanę posiadaczem orienta (poprzez wymianą bądź zakup). Te zegarki mają swój klimat, inny niż seiko, są świetnie wykonane i po prostu ładne :) Każda z tych firm oferuje zegarki eleganckie, EDC, seiko ma chyba więcej sportowych, z kolei orient ma takie "klimatowe".

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do wszystkich "zorientowanych": czy to tzw "patelni" można założyć skórzany pasek zamiast bransolety?

Czy ktoś z was ma takie połączenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Curator:

 

IMGP0188.jpg

 

IMGP0191.jpg

 

IMGP0194.jpg

 

IMGP0200.jpg

 

IMGP0210.jpg


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, gdyby Curatora zrobili z granatową tarcza ze szlifem słonecznym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w curatorze trochę brakuje zdobień na tarczy (tzw. giloszowanie), ale i bez tego, pierwsza klasa

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w curatorze trochę brakuje zdobień na tarczy (tzw. giloszowanie), ale i bez tego, pierwsza klasa

Trzeba pamiętać o cenie tego zegarka.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Orient (tak głosi napis na tarczy, deklu i wachniku)

 

Pozdrawiam zaOrientowanych forumowiczów

post-75106-0-43817500-1424085985_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać o cenie tego zegarka.

 

Ten model jest tańszy od curatora i ma giloszowanie i power reserve: orient FFD0E001W0

 

Pewnie curator ma lepszy mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, który model z dostępnych w sieci jest aktualnie produkowany…ale ten z datą po lewej i logo na górze wygląda mocno nietypowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest asymetryczny i w tym jego urok, a tarczę ma naprawdę ciekawą i elegancką. Nazywa sie -  z tego, co ustaliłem  - orient millenium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.