Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Millenium jest praktycznie nie do kupienia. Jak ktoś chce się pozbyć swojego w rozsądnej cenie to chętnie ponegocjuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poszukuję Stara Classica z niebieskimi wskazówkami lub orienta bambino z szampańską tarcza i niebieskimi wskazówkami. Gdyby ktoś chciał sie pozbyć :)


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które kupują (i nie tylko) np. na niemieckich stronach - jeszcze do niedawna na shoeneuhren orient mako na gumie był po 89e, dziś patrzę - już 99 :/. Czy cena ma szansę wrócić do poprzedniej czy już tylko pójdzie w górę?

Edytowane przez mhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które kupują (i nie tylko) np. na niemieckich stronach - jeszcze do niedawna na shoeneuhren orient ray na gumie był po 89e, dziś patrzę - już 99 :/. Czy cena ma szansę wrócić do poprzedniej czy już tylko pójdzie w górę?

Cena ma szansę wrócić do starej ale nie musi .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, gdyby Curatora zrobili z granatową tarcza ze szlifem słonecznym...

...to by wtedy była podróba Formmeistera  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, na ile ten kalendarz wystarcza? :)

44 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A później? Tzn nie zakładam, że tyle czasu będzie mi służył (jak go kupię) ale da się wymienić tarczę, żeby dalej był aktualny?

Edytowane przez tomtytus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które kupują (i nie tylko) np. na niemieckich stronach - jeszcze do niedawna na shoeneuhren orient ray na gumie był po 89e, dziś patrzę - już 99 :/. Czy cena ma szansę wrócić do poprzedniej czy już tylko pójdzie w górę?

Ale to nie Ray tylko mako

Ray jest po 115 na gumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A później? Tzn nie zakładam, że tyle czasu będzie mi służył (jak go kupię) ale da się wymienić tarczę, żeby dalej był aktualny?

Powiem tak, w moim oriencie kalendarz zaczyna się od 1988 roku a kończy 32 tego wieku co daje 44 lata. Czy po 2032 będzie można wymienić tarczę kalendarza? Wszystko zależy do któreo roku ten model orienta produkowano. Ten w/w model zaczęto produkować jeszcze w latach siedemdziesiątych a zakończono to nie wiem. Można z tego założyć,że rok produkcji zegarka ma odniesienie do początku kalendarza. Np. jeśli kalendarz zaczyna się w 1976 roku to kończy się w 2020 roku a rok 76 jest zarazem rokiem produkcji.

Mniej więcej połowie lat 90-tych na polskim rynku pojawił się inny model orienta z kalendarzem.

Edytowane przez pit55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Koledzy mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was spotkał się w Oriencie Big Mako z bezelem, działającym na 120 klików? BM miałem już chyba ze trzy i w każdym to było 60 kliknięć, a w tym przypadku było inaczej. Oczywiście zegarek był nowy i oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych Rayach jest 120 klikow, a ktos pisal, ze ma 60 w kilku letnim egzemplarzu ( chyba kolega Daito). Takze wnioskuje, ze Orient zwiekszyl liczbe klikow w nowszych modelach z bezelem.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony...fajny zegarek z dokładnym mechanizmem za atrakcyjne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ponownie jestem posiadaczem orienta :)

 

model CEX0Q01D

 

post-30539-0-56159600-1424992573_thumb.jpg

 

niestety nie jestem dobrym fotografem i nie dysponowałem dziennym światłem, próba uchwycenia szczegółów zdobień tarczy i jej koloru (granat, lepiej wyszedł na pierwszym z dwóch poniższych zdjęć, tarcza bez szlifu słonecznego, co powoduje, że "gubi" kolor -  widać na pierwszym i ostatnim zdjęciu)

 

post-30539-0-39605300-1424992603_thumb.jpg

 

post-30539-0-61965000-1424992626_thumb.jpg

 

wypukłe szkiełko

 

post-30539-0-28691100-1424992640_thumb.jpg

 

Cyferblat mniej czytelny i mniej mieniący się niż np. seiko SNK795, ale zegarek ma wskaźnik power reserve, WR 50M, bardzo ładną kopertę, bransoletę z pełnych ogniw - jedynie tarcza i indeksy mogłyby być nieco bardziej dopracowane (Tarczy przydałby się szlif słoneczny albo pełne giloszowanie, indeksy nie "chwytają" światła)

 

Na pewno w dziennym świetle będzie jeszcze lepiej wyglądał :)

 

Piękne linie koperty, bardzo ładny zegarek, do tego w sam raz na mój nadgarstek (nieco większy od seiko piątki).

Coraz bardziej mi się podoba, chyba go polubię.

 

Czas przytemperować zegarkową "obsesję" - ostatnio zbyt dużo czasu poświęcałem temu hobby ;)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chcę je wyeksponować, dlatego nowy post - jeżeli kupuję starszy model zegarka, to zakładając, że np., opuścił fabrykę ok z 7 lat temu, zastanawiam się, czy on ma jeszcze smarowanie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój WZ0041DJ, WZ0111DA SUV

post-69510-0-76002700-1425655287_thumb.jpg

post-69510-0-63616400-1425655288_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

czy orinty w rotomacie mozna "kręcić" w obie strony, czy w konkretną jedną? niestety pod tym linkiem brak danych (a rczej dane do ustalenia)

 

 

http://www.orbita.com/database-search/?letter=o

 

Moje orienty nakręcają się się zarówno w prawo i w lewo.

 

Co do smarowania to chyba najlepiej przejść do zegarmistrza, niech otworzy i się wypowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki z aodpowiedź :)

 

gdybym był zegarmistrzem, to po otwarciu od razu bym powiedział: "Suchy jak pieprz, trzeba smarować" ;) ;)

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.