Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

Orienty forumowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Tomku z Wrocławia, nie ujmując nic nikomu wg mnie Mako są po prostu brzydkie ;)

Wszystko jest oczywiście rzeczą gustu. Może Mako nie są ósmym cudem świata, ale IMO i tak są ładniejsze od Ray'ów Orienta.

Poza ty ślicznych diverów to ja jeszcze nie widziałem, ale to też moje subiektywne zdanie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całkiem ładna patelnia i kolor prawie prawie jak ta woda. Zazdroszczę Ci, że jesteś tam gdzie jesteś. Ja niestety muszę tkwić w mieście :). Jeszcze raz gratki patelni.

Takie uroki mieszkania nad morzem. Półwysep o tej porze roku jest pusty. Zapraszam. Wpadnij to sam ocenisz

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez maciek.szybczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie uroki mieszkania nad morzem. Półwysep o tej porze roku jest pusty. Zapraszam. Wpadnij to sam ocenisz

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Jakby można było bez konsekwencji rzucić robotę na tydzień chociaż, to już bym tam był ze swoim niebieskim Orientem :).

 

post-81882-0-75364900-1448696916_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest oczywiście rzeczą gustu. Może Mako nie są ósmym cudem świata, ale IMO i tak są ładniejsze od Ray'ów Orienta.

Poza ty ślicznych diverów to ja jeszcze nie widziałem, ale to też moje subiektywne zdanie :).

gdyby wszystkim podobało się to samo, to nie wiem co byśmy nosili na nadgarstkach ale byłoby nudno  :P

co do Mako vs Ray to cyfry na tarczy nijak mi nie pasują do divera, wybór jest tylko jeden - Ray :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby można było bez konsekwencji rzucić robotę na tydzień chociaż, to już bym tam był ze swoim niebieskim Orientem :).

 

attachicon.gif_MG_4172.jpg

przymierzałem wczoraj czarny. Wykończenie na lustro trochę mi przeszkadzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby wszystkim podobało się to samo, to nie wiem co byśmy nosili na nadgarstkach ale byłoby nudno  :P

co do Mako vs Ray to cyfry na tarczy nijak mi nie pasują do divera, wybór jest tylko jeden - Ray :lol:

Z tych dwóch to bym wybrał Mako XL :)

 

 

przymierzałem wczoraj czarny. Wykończenie na lustro trochę mi przeszkadzało

Faktycznie się bardzo błyszczy. Jeśli nie przeszkadza Ci złota koperta (nie wszyscy lubią), przymierz tego z brązową tarczą. Układ jak w moim granatowym i mniej błyszczący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja ostatnimi czasy bije się co kupić. Przymierzalem mako jakoś do końca nie przekonał potem przyszedł czas na mako XL napalilem się jak szczerbaty na suchary, poogladalem i nagle wystopowalem, odniosłem wrażenie, że taki trochę nadmuchany plastikowy do masy która ma.. Potem seiko skx007 mi się spodobało no a dziś jeszcze monster.. I bądź mądry pisz wiersze. Mówią że werki orienta lepsze. Nie wiem już sam co chce ;-)

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werki Orienta na pewno lepiej, dokładniej ustawiane fabrycznie. Przynajmniej ostatnio. Mako XL nadmuchany i plastikowy? Miałeś kiedyś okazję przymierzyć ten zegar, czy powtarzasz po jakichś frustratach internetowych, którym nic nie pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja ostatnimi czasy bije się co kupić. Przymierzalem mako jakoś do końca nie przekonał potem przyszedł czas na mako XL napalilem się jak szczerbaty na suchary, poogladalem i nagle wystopowalem, odniosłem wrażenie, że taki trochę nadmuchany plastikowy do masy która ma.. Potem seiko skx007 mi się spodobało no a dziś jeszcze monster.. I bądź mądry pisz wiersze. Mówią że werki orienta lepsze. Nie wiem już sam co chce ;-)

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Big Mako plastikowy , ciekawa opinia .

Wg. mnie Big Mako to bardzo dobry zegar ze niewielkie stosunkowo pieniądze. Masa oraz pozostałe parametry w normie dla tego typu zegarka.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Mako plastikowy , ciekawa opinia .

Wg. mnie Big Mako to bardzo dobry zegar ze niewielkie stosunkowo pieniądze. Masa oraz pozostałe parametry w normie dla tego typu zegarka.

Dokładnie. Za pieniądze, które trzeba za niego wydać to absolutna rewelacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werki Orienta na pewno lepiej, dokładniej ustawiane fabrycznie. Przynajmniej ostatnio. Mako XL nadmuchany i plastikowy? Miałeś kiedyś okazję przymierzyć ten zegar, czy powtarzasz po jakichś frustratach internetowych, którym nic nie pasuje?

No właśnie miałem. Przymierzalem w Gdyni w sklepie i Mako i Mako XL ale kurcze tak stałem i patrzyłem na niego i mówię taki duży a lżejszy od mojej certiny która na codzień noszę.

 

Doskonale wiem, że Mako XL za tą kasę to dobry zegarek tylko pewnie nastawilem się inaczej na niego stąd to pewne rozczarowanie. Może błąd że porównuje do droższych zegarków.

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczy błąd. I bynajmniej nie jest to wina zegarka, tylko bransolety. Ogniwa są tzw wydmuszkami, czyli puste w środku. Nie są to jakieś zawijasy, ale po prostu wydmuszki. Stąd niska waga zestawu Orienta w porównaniu z Certiną. Porównaj jednak ceny zestawów. Coś za coś. Sam zegar jednak to majstersztyk za tą kasę. Ja Mako XL nosiłem (co prawda niezbyt długo, ale jednak) na Carbonie Hirscha i tak mi najbardziej odpowiadało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między Big Mako a SKX jest duża różnica w gabarytach, raczej ciężko będzie je porównać. Co do mechanizmów to nic złego na 7s nie powiem bo miałem w SNK ale wolałbym jednak orientowego woła roboczego z Raya (nie wiem na 100% ale pewnie w BM jest ten sam) - odczucia czystko subiektywne ale orient jest jakiś przyjemniejszy - sekundnik szybciej startuje, dłużej trzyma chód i ciszej pracuje (szczególnie wahnik ale to tak jak piszę - moje odczucia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem. Przymierzalem w Gdyni w sklepie i Mako i Mako XL ale kurcze tak stałem i patrzyłem na niego i mówię taki duży a lżejszy od mojej certiny która na codzień noszę.

Doskonale wiem, że Mako XL za tą kasę to dobry zegarek tylko pewnie nastawilem się inaczej na niego stąd to pewne rozczarowanie. Może błąd że porównuje do droższych zegarków.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Stawiasz na masę , to z Orienta kup M-Force.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. M-Force to jest niezły odważnik. Trzeba też mieć kawał nadgarstka do M-Force. To inna liga niż Mako XL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , półka wyżej niz Big Mako , ale bardzo dobrze układa się na nadgarstku pomimo dużego rozmiaru.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , półka wyżej niz Big Mako , ale bardzo dobrze układa się na nadgarstku pomimo dużego rozmiaru.

Fakt, ale minimum te 18cm trzeba mieć. A ta nowa seria to jeszcze większe potworki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzicie z kolei M-force do mnie w ogóle nie przemawia. Dla mnie zbyt festynowy :) już mako XL lepsze ;)

 

Nie linczujcie mnie tu tylko za to porównanie mako XL do plastiku po prostu po opisach internetowych a rzeczywistej konfrontacji lekko się rozczarowalem ;)

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale minimum te 18cm trzeba mieć. A ta nowa seria to jeszcze większe potworki :).

Przymierz , nie jest źle.

A widzicie z kolei M-force do mnie w ogóle nie przemawia. Dla mnie zbyt festynowy :) już mako XL lepsze ;)

Nie linczujcie mnie tu tylko za to porównanie mako XL do plastiku po prostu po opisach internetowych a rzeczywistej konfrontacji lekko się rozczarowalem ;)

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Nie zgadzam się z opinią : festynowy.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Mako XL i mam Certinę DS Action diver. Oba zegarki na paskach (takich samych). Orient cięższy. Nie wiem o ile, nie ważyłem, ale różnica zauważalna. To na serio kawał zegara tylko kajdan trochę psuje robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz , nie jest źle.

Przymierzałem i jest ok, ale ja akurat mam rączkę z 20cm obwodem nadgarstka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem M-force sti nie trafia do mnie przeladowanie tarczy, czerwony pasek na koronce i ten bezel. Wolę pod względem stylistyki mako XL. Wszystko jest kwestia gustu. Moje pierwsze skojarzenia z M-force to gshocki. Ale tak jak mówię każdy ma inne upodobania.

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Mako XL i mam Certinę DS Action diver. Oba zegarki na paskach (takich samych). Orient cięższy. Nie wiem o ile, nie ważyłem, ale różnica zauważalna. To na serio kawał zegara tylko kajdan trochę psuje robotę.

Coś za coś , za to mamy miedzy innymi przystępną cenę.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem M-force sti nie trafia do mnie przeladowanie tarczy, czerwony pasek na koronce i ten bezel. Wolę pod względem stylistyki mako XL. Wszystko jest kwestia gustu. Moje pierwsze skojarzenia z M-force to gshocki. Ale tak jak mówię każdy ma inne upodobania.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Zobacz spokojniejsze Sumo.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.