Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lasic

Czym, jak wypolerować szkiełko mineralne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie. Czym i w jaki, domowy sposób da się wypolerować mineralne, płaskie szkiełko w niedawno nabytym Casio EF-316 ? Ryski raczej nie są głębokie. Jeśli w domu tego nie zrobie to ile może to kosztować ? Znalazlem kilka produktów które mozna by do tego użyć:

 

1. automax - o tym pisał jeden forumowicz

2. zestaw polerski

3. displex

 

Czekam na informacje i pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw przetrzyj papierem ściernym np. 1200 lub 1500 i popraw 2000 to powinno zapolerować mniejsze i większe ryski potem do glancu możesz użyć lekko ściernej pasty np. samochodowe Tempo lub zwykłej pasty do zębów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, ze jeden forumowicz pisał ze do wypolerowania szkiełka mineralnego potrzeba nie wiadomo jakich urządzeń - a tu papier ścierny i pasta do zębów :P Na pewno nic się nie stanie po tym zabiegu z papierem sciernym ? gdzie go mozna dostac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli faktycznie rysy sa bardzo płytkie na poczatku proponuje uzycie samej pasty, bardzo dobra jest pasta polerska auto max za ok. 5zł.

delikatna sciereczka, pasta i do dzieła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papier o takiej gradacji znajdziesz w każdym sklepie z materiałami lakierniczymi,najlepiej autolakierami. Poza tym Obi itp itd...


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papier ścierny można nabyć w każdym sklepie z gwoździami, śrubkami i temu podobne + hipermarkety budowlane. Nie ma co się bać papier 2000 jest naprawdę bardzo drobniutki!

Na taki zabieg potrzebujesz ok. 5-10 min i szkiełko wygląda prawie jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zakupic papier 1500, wycierac nim (przez jaki czas?) potem wziac papier 2000 i pocierac nim 5-10 min. Czy oprocz tego potem cos jeszcze wypada zrobic ? Czy ruchy mają być kuliste ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-10 min na wszystko!

po prostu musisz kontrolować co się dzieje. polerujesz chwilę i patrzysz jaki efekt - jeśli rys nie widać bierzesz następny papier chwila polerowania i pasta polerska do połysku.

 

Najlepiej robić to z wyjętym szkiełkiem i je potem porządnie umyć wodą z mydłem - pasty często są lekko tłuste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,kolega pyta o polerowanie szkła mineralnego.

Czy ten papier ścierny i pasta do zębów dalej aktualne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie, to samo pytanie co poprzednik. Nadal sie zastanawiam bo inny forumowicz pisał ze w przypadku szkla mineralnego jest to o wiele bardziej skomplikowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś tlenek ceru? Podobno wyśmienity, chciałbym zweryfikować opinię przed zakupem.

Papier 2500 naprawdę nie porysuje pleksy?


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem papieru 2500

już papier 2000 jest baardzo drobny i wcale nie tak łatwo go kupić - kupowałem w specjalistycznym sklepie dla lakierników


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do Castoramy, jest szansa, że spotkasz się z papierem Fisher 2500# (silicon cabride, waterproof, abrasive paper, electro coated).


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc te metody nadają się do szkieła mineralnego ? Nie chciałbym pogorszyć sprawy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

próbowałem polerować szkło tlenkiem ceru i specjalną pastą którą dostałem od "szklarzy samochodowych". Drobne ryski wypolerowały się super, ale jak chciałem wypolerować rysy głębsze wyczuwalne pod paznokciem to przedobrzyłem i skończyło się pęknięciem szkiełka. Radzę jeśli są wyczuwalne pod paznokciem rysy oddać szkiełko do specjalisty. Likwidacja rys kosztuje 20 PLN, a nowe szkiełko bedzie mnie kosztowało 150 PLN (jest nietypowe)

 

Pozdrawiam

 

Marc1207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w małych miejscowościach papier jest. Najdrobniejszy dostępny to 3000. Rysy muszą być usuwane odpowiednio grubym papierem, żeby papier robił rysy o połowę mniejsze niż rysy istniejące. Szlifujemy w jednym kierunku. Papier na płaskim, na przykład na szkle albo płycie. Jak rysy znikną to bierzemy papier drobniejszy, na przykład o 300. Szlifujemy prostopadle do poprzedniego szlifowania, aż znikną poprzednie rysy. Przy 1200 szkło będzie lekko matowe, a przy 2000 już dość ładne. Papier nie jest konieczny. Może być proszek o odpowiedniej wielkości, tak samo dobierany jak papier. Można do proszku dodawać wody. Szlifujemy na szkle albo żeliwie. Woda dobrze wpływa na proces szlifowania. Jeśli szkło jest wyjęte to można przykleić uchwyt do trzymania. Pęknięcie szkła to jakiś wypadek przy pracy. Nadaje się korund, a jeszcze lepszy węglik krzemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać definitywną odpowiedź - Czy metoda z papierem ściernym i pastą tyczy się szkiełek mineralnych ? Czy nie pogorsze sprawy w ten sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym uzyskać definitywną odpowiedź - Czy metoda z papierem ściernym i pastą tyczy się szkiełek mineralnych ? Czy nie pogorsze sprawy w ten sposob?

 

Powiem tak ...

 

Da się wypolerować i szkło mineralne ale ! Ja osobiście spotkałem się z różnymi twardościami szkieł , miałem kiedyś zarię i posżło w godzinkę > Jak próbowałem polerować szkło przy unitrze warel, to juz nie było tak wesoło zajęło mi to juz kilka dobrych godzin i jeszcze nie było rewelacji ! A zapał szybko uciekał ... :unsure:

 

Myślę ze to się da zrobić ale naprawdę trzeba się pomęczyć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna na poczatek sprobowac ta pastą Displex ? . Rozumiem, ze trzeba nabyc Papier scierny 2500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o czym pisaliście bo sam miałem podobny problem. Citizen 8050, kupiony a Allegro. Na zdjęciach nie było widać ale miał dość dużo rys, w tym dwie bardzo głębokie przechodzące przez całą długość szkła. Prace rozpocząłem od papieru 2000 (bo taki mi pozostał z prac lakierniczych przy aucie). Rezultaty kiepskie. Dokupiłem papier 1000, 1500, 2000 i 2500. Po 20 minutach ostrego szlifowania na gładkim blacie zniknęły wszystkie małe rysy. Po godzinie szlifowania (2 arkusze papieru) na mokro zniknęły wszystkie rysy nawet te bardzo głębokie, ale ręka mi odpadała. Później parę minut 1500, 2000, 2500. A gdy papier 2500 był już gładki (wyraźnie się to czuje) przez kilka minut nanosiłem na niego pastę do zębów. Rezultat, szkło prawie jak nowe, błyszczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem kolejnego Citizena:) Trafił mi się Skyhawk JY0010-50E. Kupiłem go używanego z kilkoma rysami na szkiełku:/ Nie chcę się za to sam zabierać bo nigdy tego nie robiłem. Oriętujecie sie może gdzie w Łodzi znajęd zegarmistrza, który mi to ogarnie? Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam mleczka lub pasty lekko ściernej do lakieru samochodowego,ale to działa tylko przy delikatnych rysach.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Plac Słoneczny

2. Słyszałem pozytywne opinie o facecie z Zamenhoffa, chyba 14, że jest po kursach w Omedze i dobrze robi, ale nigdy tam nie byłem

3. o serwisie Omegi nie wspominam, bo zrobić to i zrobią, ale za ile....

A ja najchętniej chodziłem na Struga 11, niestety 2 lata temu zmarł Pan Jóźwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tolor za odpowiedź:) A czy da się wypolerować delikatne rysy na szkiełku mineralnym ściereczką cape cod?

Edytowane przez janekldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem, minimalne może i się uda, większym ściereczki nie dadzą rady. W moim przypadku zmiany były niewielkie, dla mnie niewidoczne, ale zegarkowi też nic się nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.