Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Złote wskazówki powiadasz :)

Najszczersze zloto jakie jest na tym swiecie. Watpisz?

Edytowane przez yacajackowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda to wykończenie mechanizmu od strony (braku) tarczy. Ślicznie z czernią kontrastuje ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, no nie jest zle, na pomaranczowej gumie jest spoko:

 

a549d944a30ed184med.jpg

 

Jest juz pomysl na zmodowanie tego sikora tylko niech dolar stanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, no nie jest zle, na pomaranczowej gumie jest spoko:

 

 

 

Jest juz pomysl na zmodowanie tego sikora tylko niech dolar stanieje.

i niech werk wytrzyma :D

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto śledził temat Nie jest ok.... przed jego czasowym zamknięciem, ten wie o co chodzi.

 

Świąteczny prezent od znajomych, którzy docenili moją pasję.

 

 

 

Zegarek znanej manufaktury Ik Colouring - wg. znajomych marka niemiecka, bo tak gdzieś wyczytali. Ponoć bardzo promowana na ebayu (co znaczy że dobra).

 

Wymiary - średnica 42,5mm, grubość 16mm, l2l 49,5mm. Szkło mineralne o pięknym niebieskim refleksie przypominającym trochę plamy po oleju silnikowym.

 

Zegarek rzekomo ze stali nierdzewnej, zapewne najwyższego gatunku. Dekiel przeszklony, odsłaniający piękny złotawy mechanizm z malutkim rotorem bez jakichkolwiek oznaczeń (stąd nie podam na ilu kamieniach). Podejrzewam, że mechanizm marki 狗屁

 

Wokół szkła piękny czarny bezel z tachymetrem - bo tak.

Wokół okienka pokazującego koło balansu podziałka sekundkowa - bo tak.

 

Piękna, ostra niesygnowana koronka, osadzona w cudownie wyprofilowanej kopercie o minimalistycznym designie (zero zbędnych krzywizn). Doskonała bransoleta wykonana z gniecionych blach po puszkach Coca coli co oceniam po wyglądzie i pięknym blaszanym brzmieniu, wyposażona w doskonałe zapięcie na wcisk, wykonane z żyletek (wiem, bo nadal nie straciło ostrości), z dwiema dziurkami do mikroregulacji dla lepszego komfortu noszenia.

 

Jak to mówią, koneserzy docenią.

 

Gratulacje, MasterMind! Byłem bardzo ciekawy tego zegarka ...Dobrze, że wyłowiłeś wszelkie dyskretne elementy piękna ... Może warto tę świetnej jakości bransoletę wymienić na jakiś " jajarski", w ciekawych kolorach i wzorze pasek, nawiązujący do tarczy ? To by dopiero był ogień! :D  

Edytowane przez Misiu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu obserwuję ten wątek, jak i inne dotyczące chińskich zegarków (tak, mam do nich słabość).

Równie chętnie czytam oczywiście inne działy...

Zastanawia mnie caly czas fakt pobłażania wszystkim producentom oprócz chińskich?

Podwójne standardy zagościły na dobre i, o zgrozo, wcale się tego nie gani, wręcz jest odgórne przyzwolenie na to.

Tag kopiuje rolka, wszystko ok, chinol skopiował rolka/paneraia to jest be (prosze wybaczyć prostotę wypowiedzi, nie mam dziś ochoty na górnolotne porównania)

Brzęczące bransolety są oczywiście niskiej jakości (ogniwa zwijane), jednakże na takich samych bransoletach poleca sie na forum Seiko 5... (miałem kiedyś ów wynalazek, tragiczna dokładność, szybka hardlex chyba z dodatkiem masła...) 

Odnoszę wrażenie, że sporo wypowiedzi jest tylko zaczytaną kopią opinii innych. Szumnie polecający chyba nie użytkowali tego seiko... 

Zrobiwszy pierwszą klamerkę dostałem od Ciecha wskazówkę (słuszną), że spawana śruba TIGiem nie zapewni maksimum bezpieczeństwa. To dlaczego polecane są tanie Orienty nie posiadające zabezpieczenia przeciw samoczynnemu odpięciu się bransolety?

Panowie, co poszło nie tak? 

Edytowane przez walerian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego o co Ci chodzi, ale co do Seiko 5 to żaden Chinol za takie pieniądze nie jest tak dobrze zrobiony, szlify, polerka itp. Co do dokładności to mam dwie Seiko 5 i 10 sekund na dobe na plus to dobry wynik jak na zegarek mechaniczny za taką kasę. Jedyne co, to są z reguły niezbyt duże.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie +10s/d to robi moj Forsining. Oczywiscie gdzie mu tam do "piątki" ale sam jestem pod wrazeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm....co do przywołanego tu Seiko 5 -uważam że jest to całkiem udany i dobrze wykonany zegarek - też posiadam taki...może faktycznie jego wielkość nie jest zbyt standardowa , jak na obecny czas.

Ale muszè również i przyznać rację koledze który napisał tu poprzednio o swoistej "jeździe" po chińskich zegarkach , fakty są takie że nie każdego stać na te super i hiper "arcydzieła" sztuki zegarmistrzowskiej Swiss made /pomijam przy tym oczywisty fakt - ile w takim zegarku części jest swiss , a ile china.../ mam kilka(naście) tzw. Chinoli , mam też kilka produkcji Swiss - różnice wykonania - owszem są, ale porównując ceny jednych i drugich niektórym z nich można wybaczyç niektóre niedostatki wykonawcze...

Mam nadzieję tylko ,że to ciągle krytykowanie chińskich zegarków nie wynika z faktu pokazania na zasadzie małego Jasia - "...mnie stać , a ciebie nie..."

to już by było zjadaniem własnego ogona...

Odrobinę szacunku wzajemnego - a nie ciągle krytyki...polecam -życzliwość nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu obserwuję ten wątek, jak i inne dotyczące chińskich zegarków (tak, mam do nich słabość).

Równie chętnie czytam oczywiście inne działy...[...]

Panowie, co poszło nie tak? 

 

Myślę że trochę upraszczasz sprawę - co do zrzynania przez byle jakie (pisze byle jakie bo jakby byle jakie nie  były to by zrzynać nie musiały)  "szwajcarskie" marki wyglądu z droższych zegarków to tematów na tym forum, które gania takie projekty znajdziesz bez liku.

Co do chińskich "marek" - to problem polega na tym że tutaj trudno jest powiedzieć że jakaś chińska marka robi zrzynkę, bo żeby można było mówić o marce to jakiś adres, przedstawicielstwo, biuro, siedziba, telefon by się przydały - znalazłeś może gdzieś w sieci gdzie znajduje się siedziba "marki" Parnis albo np Corgeut? Albo jakiejś innej ktorej wymyślna nazwa znajduje się na tarczy pokazywanych w chińskim wątku zegarków - poza Sea Gull'em oczywiście i kilku nielicznymi innymi - notabene których zegarki kosztują z reguły więcej niż produkty Steinharta  :)

 

Co do Seiko 5 to tutaj absolutnie się z Tobą nie zgadzam - miałem kilka zegarków z tą nazwą na tarczy i złego słowa nie dam powiedzieć - podobnie zresztą jak na bransolety Orient'a - samoczynne rozpięcie bransolety (choć mnie się takie nie zdarzyło - a mam trzy sztuki zegarków tej marki "na stanie")   ma zgoła inne skutki niż samoczynne wykręcenie się śruby mocującej klamerkę w pasku zegarka - zegarek nie spadnie z łapska, a przy odkręconej klamrze masz "glebowanie" czasomierza na bank - ale na to też jest sposób, wystarczy na gwint śruby przed jej zakręcenie m nałożyć żel używany przez optyków przy skręcaniu oprawek, albo buchnąć Szanownej lakier do paznokci i jego krople w miejsce żelu na gwint nałożyć - na 100% Ci się nie wykręci samoczynnie.  

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Admof- nie przeczytałeś dokładnie, nie ma w moim wpisie mowy o tym, ze seiko jest chinskie...odnosłem się do seiko w sprawie niskiej jakości bransolety, którą posiada.

 

Daito- moje seiko złapało głebokie rysy na szkiełku przy normalnym uzytkowaniu (albo baaardzo duży pech, albo bardzo niska twardość), dokładnośc chodu po paru msc (czyli "dotarty") +-20-40s w zaleznosci od odlożenia...

co do śruby- nie chodziło o wykecenie się.... to juz inny temat, nie będe go dalej rozwijał tutaj.

 

tyle ot. 

 

mnie ostatnio wpadł w oko Megir z big date

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Daito- moje seiko złapało głebokie rysy na szkiełku przy normalnym uzytkowaniu (albo baaardzo duży pech, albo bardzo niska twardość), dokładnośc chodu po paru msc (czyli "dotarty") +-20-40s w zaleznosci od odlożenia...

 

Co do szkła to obstawiałbym pecha - dwa lata Ray'a nosiłem i szkło czyste było - moja Szanowna mi buchnęła i po trzech dniach takiego sznita zrobiła że... myślałem że się ze zdziwienia zadławię :D - ale na dobre wyszło bo na szafir zmieniłem i mam z głowy, co do dokładności chodu to się zgodzę Seiko 5 - nie są to idealne zegarki, ale np przywołany Ray robi mi +/- 1s/24h w zasadzie nie trzeba go regulować, zresztą podobnie jak Parnis Ultimate z miyota w środku... :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu obserwuję ten wątek, jak i inne dotyczące chińskich zegarków (tak, mam do nich słabość).

Równie chętnie czytam oczywiście inne działy...

Zastanawia mnie caly czas fakt pobłażania wszystkim producentom oprócz chińskich?

Podwójne standardy zagościły na dobre i, o zgrozo, wcale się tego nie gani, wręcz jest odgórne przyzwolenie na to.

Tag kopiuje rolka, wszystko ok, chinol skopiował rolka/paneraia to jest be (prosze wybaczyć prostotę wypowiedzi, nie mam dziś ochoty na górnolotne porównania)

oczywiście, są osoby, które widzą kopiowanie u Chińczyka, natomiast nie jadą po nim, jeśli uprawia je Szwajcar. ale to nie jest jakaś reguła na tym forum. ja sam mam kilka "homarów" z Chin i mówiąc szczerze, to jestem z nich zadowolony. gdyby mnie było stać na Rolexa, to bym sobie kupił. że jest inaczej, a wzornictwo mi się podoba, to uważam za sensowniejsze wydanie małych pieniędzy na chinola niż kilka razy więcej za "udawacza" spod Alp. różnicy w "stopniu buraka" nie widzę, więc po co mam przepłacać? natomiast jeśli chodzi o ten wątek, to pokazano w nim trochę prawdziwego zegarkowego szajsu. porządny nowy zegarek nie ma prawa kosztować kilku-kilkunastu dolarów. to jasne. i tutaj drwiny z obłażących kopert, pasków z papieru czy wykończonych grubym pilnikiem mechanizmów są jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chiński Nautec No Limit przy tej bransolecie co do niego rzucili, to bransolety w Seiko 5 to klasa, jak na zwijanki nie są wcale złe  :) musiałem bransoletę smarować lakierem bezbarwnym do paznokci bo dostawałem od szajsmetalu uczulenia, w Seiko 5 nie do pomyślenia, różnica w cenie? Seiko ok. 100 PLN droższe, dokładnosć chodu podobna, poza bransoletą Nautec to za***isty zegarek, sama koperta - stal ok, ale jednak Seiko jest bardziej dopieszczone jeżeli chodzi o wykonanie :) Nawet jezeli jest to homage Rolexa GMT to imho fajny, jakby była bransoleta na poziomie Seiko 5 nawet przy wyższej o 100 PLN cenie...

 

za 3 stówki do innych chińczyków zawsze dają bransoletę z dobrej jakości stali i w pełnych ogniwach? :)

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nautec sa za***iste, moj pierwszy automatyczny zegarek, model SH AT/RBSTBK. Szkoda ze ulegl dezintegracji w rekach synka :-(

Edytowane przez yacajackowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamawiał ktoś może ze strony parniswatch.net ?

 

 

 

Nautec sa za***iste, moj pierwszy automatyczny zegarek, model SH AT/RBSTBK. Szkoda ze ulegl dezintegracji w rekach synka :-(

Warto kupić czy lepiej np Lorusa w tej cenie ?
Edytowane przez slony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł , ciekaw jestem ile pochodzi . Niby Japan Mvt , ogólnie wygląda na fajnie wykonany i pasek też niezły. Jak na 60zł to nieźle na początek

b60e93e2ae90b19f341fa2f3a8854f9f.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wrzucony na pasior, super jest ten Ultimate.  :)

 

xdfhp4.jpg

 

15cbp80.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.