Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, ICE napisał(-a):

Tak się właśnie zaprzyjaźniamy, a w tzw międzyczasie nowe wdzianko się robi ;)

spacer.png

spacer.png

Pasek jak sama nazwa wskazuje - pasuje. :) Średnica to 40 mm? Drogie są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była promocja, całość wraz z przesyłką około 200€. Pasek ogólnie zrobiony jest w porządku (materiał wierzchni to cordura) ale jak to z chińczykami bardzo krótki - na miom nadgarstku zapinam z ledwością ma ostatnią dziurkę. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ICE napisał(-a):

Była promocja, całość wraz z przesyłką około 200€. Pasek ogólnie zrobiony jest w porządku (materiał wierzchni to cordura) ale jak to z chińczykami bardzo krótki - na miom nadgarstku zapinam z ledwością ma ostatnią dziurkę. 

40 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

40 mm?

Zależy w którym miejscu ;). Po pierwsze koperta jest asymetryczna, więc więcej jej po stronie koronki, niż po przeciwnej i w tym miejscu średnica koperty mierzona pomiędzy koronką a przyciskiem ma 42mm. Za to jeśli mierzyć na odcinkach pomiędzy uszami to ma 40mm :)

.  Średnica bezla to 39,6mm. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2022 o 11:58, Mikas napisał(-a):

Tęsknię za nim. Kurde niby chiński homar, a tyle radości dawał. Szkoda, że miał uszkodzony mechanizm i musiał wrócić. Kupiłem za ok 350, a teraz 600zł kosztują f9bdeb3b40bc17f845a16ae45a1f4128.jpg&key=11515580af6d8cedc82c8ef9e3dae9ca4900cfd5eedaea416315aa6cf6ffbace
 

Odkup nawet i za 600, tera wszystko drogie a jest wart tej ceny.

Ja kupiłem za ok pińcet i jestem zadowolony, chętnie noszę jak przyjdzie jego kolej 😁 

Mechanizm mega dokładny +3 sek./doba

IMG_20220530_161949.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ICE napisał(-a):

Już w nowym wdzianku :)spacer.png

Na podobnym pasku mam starą Delbanę. W moim przypadku była to konieczność, by dostosować zegarek do dzisiejszych standardów (33mm) - wizualnie ją zwiększa. 

 

 

IMG_20220531_082329.jpg

 

I żeby nie było zupełnie poza tematem - moja Phylida, po drobnej korekcie. :) 

 

 

IMG_20211019_081741.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie była konieczność, ale widziałem w sieci sporo zdjęć moonwatcha na podobnym pasku i spodobało mi się takie połączenie, więc jak nadarzyła się okazja ;)

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ICE napisał(-a):

U mnie to nie była konieczność, ale widziałem w sieci sporo zdjęć moonwatcha na podobnym pasku i spodobało mi się takie połączenie ;)

No tak ten Twój jest rozmiarowo "aktualny". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy mój problem, że nie lubię nosić zegarków na miękkim pasku, takim "klejącym się" do nadgarstka, dlatego najczęściej paski robię sam, z grubszej i sztywniejszej skóry, które na nadgarstku zachowyją się bardziej jak bransoleta. Poza tym dzięki temu, że jest grubszy, mogłem zrobić taki mały patent, żeby mieć podgląd na wnętrze ;)

spacer.png

Edytowane przez ICE
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ICE napisał(-a):

Największy mój problem, że nie lubię nosić zegarków na miękkim pasku, takim "klejącym się" do nadgarstka, dlatego najczęściej paski robię sam, z grubszej i sztywniejszej skóry, które na nadbarstku zachowyją się bardziej jak bransoleta. Poza tym dzięki temu, że jest grubszy, mogłem zrobić taki mały patent, żeby mieć podgląd na wnętrze ;)

spacer.png

No tak, zakryć taki mechanizm, to grzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

No tak, zakryć taki mechanizm, to grzech.

Też tak myślę :)

A tak wygląda w całości. 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie o zmianie paska i mam mętlik w głowie. Pomóżcie: czy ten pasek będzie pasować do takiego pilocika?

PASEK-DO-ZEGARKA-NUBUK-VINTAGE-STYL-20mm-BRAZ.jpg

IMG_20220513_100706.jpg.1b58299d28a6ea6abfa1d9ee6572abb5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, wojtek1503 napisał(-a):

Pomyślałem sobie o zmianie paska i mam mętlik w głowie. Pomóżcie: czy ten pasek będzie pasować do takiego pilocika?

PASEK-DO-ZEGARKA-NUBUK-VINTAGE-STYL-20mm-BRAZ.jpg

IMG_20220513_100706.jpg.1b58299d28a6ea6abfa1d9ee6572abb5.jpg

Pewnie tylko na szerokość. ;) A tak poważnie, to taki wzór, który jak dla mnie wieje nudą a do pilota raczej są trzy możliwości: bransoleta, nato albo pasek skórzany z dwoma ćwiekami po każdej stronie. Inna sprawa, że prawo nie zabrania (póki co) indywidualnych wyborów (w tej dziedzinie). :) 

I na koniec sakramentalne - Twój zegarek, Twój pasek, Twój wybór. Tobie ma się podobać a nie nam, kieruj się własnym gustem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Paulus57 said:

Pewnie tylko na szerokość. ;) A tak poważnie, to taki wzór, który jak dla mnie wieje nudą

No właśnie rozważałem ten z ćwiekami ale ten zamieszał mi w głowie i chodziło mi o obiektywną opinię za którą dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wojtek1503 napisał(-a):

No właśnie rozważałem ten z ćwiekami ale ten zamieszał mi w głowie i chodziło mi o obiektywną opinię za którą dziękuję

Wybierz ćwieki albo po swojemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @Paulus57 przewe wszystkim Tobie musi pasować. Ja do pilota chciałem "ćwieki" ale nie nie podobałp mi się, jak były przeszycia wzdłuż paska, więc zrobiłem sobie taki na wzór oryginału z czasów wojny - na tym zdjęciu "rozpięty" i przed założeniem trzeba było umieścić klamerkę pomiędzy dwoma paskami w drudiej części paska. 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ICE napisał(-a):

Tak jak napisał @Paulus57 przewe wszystkim Tobie musi pasować. Ja do pilota chciałem "ćwieki" ale nie nie podobałp mi się, jak były przeszycia wzdłuż paska, więc zrobiłem sobie taki na wzór oryginału z czasów wojny - na tym zdjęciu "rozpięty" i przed założeniem trzeba było umieścić klamerkę pomiędzy dwoma paskami w drudiej części paska. 

spacer.png

Klimacik jest. :) 

A tak przy okazji pojawiły się bull heady na Ali wyglądają wg mnie interesująco i na chińskim Venusie. Od razu wskoczył na listę wysoko. 

Co o tym sądzicie?  Cena niestety nie jest niska - 360 USD, ale... 

 

S6ad51050f96c48109968da5ea5513c83G.jpg

 

S6ccb911a71fb4dd788483b5fd95cec303.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma potencjał, ale imo ta koronka zupełnie nie pasuje do reszty i jaszcze nie przekonują mnie trochę kwadratowe totalizatory w okrągłej kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem - może masz rację z tym totalizatorami wygląda dość oryginalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Nie mam jeszcze w zbiorach ST 1901, nie mam bullheada. Dwa w jednym jakby nie patrzeć a wygląd mi pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, wojtek1503 napisał(-a):
Pomyślałem sobie o zmianie paska i mam mętlik w głowie. Pomóżcie: czy ten pasek będzie pasować do takiego pilocika?
PASEK-DO-ZEGARKA-NUBUK-VINTAGE-STYL-20mm-BRAZ.thumb.jpg.9002fbbb9f67b042b2756c92de42c402.jpg
 

 


Moim zdaniem będzie. Ja tak noszę B-Uhra.

fee0414b6f7f1b180b902a01b469a085.jpg

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.