Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość spam01

MOJA MALA KOLEKCYJKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spam01
Ja bym wypelnil te dziurska co ktos probowal latac w porcelanie,szlif, a dopiero pozniej indeksy.Jak dobrze to zrobisz to praktycznie nie bedzie widac ze tam cos sie dzialo.

 

W jaki sposób baraki można wypełnić porcelaną - jest jakiś substytut czy trzeba zrobić przeszczep od dawcy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spam01

Wreszcie oporządziłem mojego dużego roska. Nie jest kompletny ale po rozłożeniu, czyszczeniu, złożeniu i regulacji chodzi i to całkiem punktualnie. Koperta alpaka, 57,7 mm średnicy, wysokość z koronką 73,5 mm, grubość bez szkiełka 16,5 mm.

Mechanizm o średnicy 47,5/47 mm, odstęp miedzy płytami 5,5 mm, grubość 8,8 mm a razem z rantem koła sprężyny z zapadką 10,5 mm, średnica tarczy 46,6 mm.

W zegarku brak 3 trybów odpowiedzialnych za nakręcanie zegarka i ustawianie godziny. Zegarek można jednak nakręcić na palec a godzinę ustawić za pomocą śrubokręta, ale trochę z tym zabawy.

 

roskopf57a.jpg

 

roskopf57b.jpg

 

roskopf57c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Dziury w porcelanie mozesz wypelnic np: olejna,emalia badz specjalnym wypelniaczem do zlewow(taki twor na emali i drogi, tubka 15 pln).Troche z tym zabawy jest,dlugo schnie i trzeba nakladac tak zeby nie powstawaly pecherze.Natomiast ja od dluzszego czasu wypelniam mineralka taka do scian.Smieszne ale skuteczne.Potem szlif taki jak przy polerce szkiel(papiery od 320-3000) i lsni jak porcelana.Nakaladasz brakujace indeksy i natrysk lakierem bezbarwnym(powierzchnia musi byc idealnie czysta),bo po czasie to co robiles moze zolknac.Troche to hardcorowe ale skuteczne.

 

P.S Podaj mi wymiary kwadratu walka,wodzika i srednice na jedna z kol naciagowych , a moze znajde taki naciag z potworka jakiegos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takiego duplexa to pierwszy raz widzę, nie wiedziałem że taki wychwyt w ogóle w zegarkach był stosowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
No takiego duplexa to pierwszy raz widzę, nie wiedziałem że taki wychwyt w ogóle w zegarkach był stosowany.

 

Byl stosowany bardzo zadko,ze wzgledu na skomplikowany balans i trudniejsza naprawe.Mechanizmy duplexowe szwajcarskie mialy 2 kola wychwytowe(stad glownie wywodzi sie nazwa wychwytu) nalozone na siebie.W amerykancach te 2 zebatki wkomponowano w jedna , ale balans pozostal bez zmian.Podobnie jak w cylindrach te wychwyty nie maja posredniczacej kotwicy miedzy kolem wychwytowym a balansem.Charakterystyczna cecha duplexu jest oprocz specyficznego wychwytu i balansu to ze podczas 1-go impulsu w zegarku szwajcarskim tu w tym samym czasie sa 2 przez co efekt ladnie widac na sekundniku.Sekundnik nie idzie plynnie tylko przesowa sie co sekunde(podobnie jak w kwarcach).Warto miec takie ustrojstwo w swojej kolekcji jako ciekawostke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie zablysne ale chce tez dorzucic kilka swoich kieszonek.Stan na razie taki sobie ,nie mam czasu sie nimi dobrze zajac.Wazne ze mi sie podobaja,braki mozna uzupelnic.Brakuje zdjecia omegi po naprawie.

1ad486b20cf8ba92m.jpg b00b8f6ce80256d7m.jpg 6953152d9fd09acdm.jpg a55c363223bc637fm.jpg f285538cd91b11adm.jpg 092a697147c7dd8am.jpg 51c1851a2960db6bm.jpg 03ee210dd9b9b522m.jpg d94ef1a70a33d022m.jpg 0d2c9adcc082e341m.jpg f8756ea84fc2353bm.jpg 2e81e0447285fd05m.jpg e2abb2dcfda6b14bm.jpg b67c5da17248f2b2m.jpg ea5d78c95bd39071m.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

W razie jakichkolwiek prob napraw sluze czesciami i pomoca.Jednemu z roskow zmienilbym koronke na taka jaka powinna byc, no i bedzie chyba problem z lezacym balansem, a warto zrobic bo fajna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z lezacym balansem jest dla mnie najwazniejszy (scenka ze strzelcem na strzelnicy) ,szukam tarczy , szkielka,wskazowek.Bedziemy w kontakcie.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Tarcze jakies NOS mam ,ale szukalbym takiej oryginalnej i tu moze byc problem.Na juz mozna ta stara tarcze fajnie zrobic,odmalowac brakujace rzeczy,pajeczynka tez ma swoj urok.Osie do balansu tez mam,tak samo NOS wskazowki ludwiki, a szkielo sie dobierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spam01

janekp fajna kolekcja

W tej ekspozycji wprost urzekająca :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wszystkie.Brakuje cylindra,longinesa,omegi.Jak widze przebieg aukcji na a....o to zazdroszcze niektorym kupujacym.No coz - nie wszystko mozna miec.Tarcze oryginalne to nie problem nawet do roskopfa.Problem jest w tym ze nie mam czasu tym sie zajac.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Szczegolnie jak trzeba robic wiele rzeczy na raz w jednym czasie, a niestety przy niektorych egzempalrzach stawiajacych opor wladzy mozna siedziec dniami i nocami.Pracochlonne ale ile radosci potem daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mój ale ........

ziomal z mojego miasta <_< świeżo po remoncie.

 

DSC09209.JPG

 

Dane techniczne wg. katalogu firmy: Zegarek kieszonkowy, "G.B."No.2, wychwyt szwajcarski, 7 kamieni, kotwica z widocznymi paletami rubinowymi, bezpieczny przerzutnik, mechanizm złocony, koronka srebrna solidnie zamocowana, koperta srebrna giloszowana 49,6mm , tarcza emaliowana, wyregulowany tak aby wisząc i leżąc odchyłka dobowa była kilkusekundowa, opatentowany mechanizm nastawczy umożliwiający łatwe i bezpieczne przestawianie wskazówek oraz nakręcanie zegarka.

 

Więcej fotek (przed, w trakcie i po naprawie). http://picasaweb.google.pl/amroziuk

 

Porównanie.jpg


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mój ale ........

ziomal z mojego miasta <_< świeżo po remoncie.

 

Fantastycznie odrestaurowany.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fantastycznie odrestaurowany.

 

a nie sądzisz, Piotrze, ze jest to "alibi zbyt doskonałe"?...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest ten ze znanego serwisu?Niedawno byl tam wlasnie mocno sfatygowany GB nie na chodzie.W zasadzie niewazne skad sie wzial.A moze ma ktos dane odnosnie produkcji kieszonek GB.Ile i w jakich latach,jakie rodzaje?Powiem szczerze - taka robota bardzo mi sie podoba.Ocalic od zapomnienia.Osobiscie raczej nie dojde do takiej perfekcji przy odnawianiu starych zegarkow ale trzeba jak najczesciej pokazywac co i jak mozna z nimi zrobic.To motywuje pozytywnie kolejnych " zarazonych " zbieraniem,kolekcjonowaniem.Od kilku tygodni przegladam katalogi aukcyjne Antiquorum .Ceny sa poza moim zasiegiem ale jest na co popatrzec.Pozdrawiam.

Janek.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie sądzisz, Piotrze, ze jest to "alibi zbyt doskonałe"?...

 

Pewnie tak ale to nie zmienia postaci rzeczy... <_<


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie sądzisz, Piotrze, ze jest to "alibi zbyt doskonałe"?...

 

Nie rozumiem zdania? jakie alibi? <_<


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem zdania? jakie alibi? <_<

 

To taka przenośnia, czyli metafura <_< ja zrozumiałem to tak:

Czy to nie jest źle, że stary zegarek wygląda jak nowy?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się ale jak się stosuje mądre słowa to trzeba wiedzieć gdzie jakie wtrącić ;)

<_<

 

 

Sens naprawy i renowacji starych zegarów i zegarków wymaga głębszego zastanowienia.

Efekt finalny zależy od założonego wcześniej celu (określonego przez właściciela zegarka czy innego zabytkowego przedmiotu).

Należy również zastanowić się nad różnicami pomiędzy konserwacją a renowacją.

Ten zegarek był poddany renowacji. Nic nie zostało w nim wymienione ani zmienione (poza wskazówkami które teraz są zgodne z katalogiem)

Czy umyty jeno w benzynie byłby bardziej zabezpieczony na przyszłość? Bardziej oryginalny?

 

Dusza z niego nie uleciała a patyny nabierze w ciągu 1,5 roku.

 

Niech mi ktoś podpowie jakich czynności nie wykonywać aby zegarek był lepiej naprawiony?

Nie polerować wkrętów? Nie usuwać korozji? Zostawić zaoraną kopertę? Nie rolować czopów? Zostawić plamy na płytach i mostkach?

 

<_<

 

;) znam filatelistę, który zbiera same kasowane i kancery bo nie lubi idealnych znaczków - ma prawo :lol:


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sens naprawy i renowacji starych zegarów i zegarków wymaga głębszego zastanowienia.

Efekt finalny zależy od założonego wcześniej celu (określonego przez właściciela zegarka czy innego zabytkowego przedmiotu).

 

To jest oczywiście rzecz gustu właściciela, a "De Gustibus Non Est Disputandum! ".

Ja np. wolę srebrne koperty z patyną, bo idealnie wyczyszczone tracą moim zdaniem właśnie swój "srebrny" charakter i wyglądają jak stalowe itd. itp.

Jednak to cały czas są tylko gusta... <_<


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie dyskutujmy o gustach.

Podyskutujmy o względach technicznych dotyczących kondycji mechanizmu.

Nie wszystkie części zegarka są wypolerowane dla widowiska i zadowolenia właściciela <_< i to już o tym zadecydowano podczas produkcji.

 

Wszystkie prace wykonane zostały zgodnie ze sztuką zegarmistrzowską w większości z użyciem zabytkowych narzędzi i metod.

Żadnego polerowania i wybłyszczania chemicznego czy też polerka z dużą prędkością itp itd. Ciężka praca manualna.

 

Srebro pokryje się patyną najwcześniej <_< i wtedy będzie OK.

Też lubię wyroby srebrne z ciemniejszymi pokrytymi patyną fragmentami - ma to swój urok.

Ale raz na kilkadziesiąt lat trzeba usunąć pot, bród, wżery i resztki naskórka z okolic koronki i z całej koperty.

 

Pozdrawiam

Adam


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nie dyskutujmy o gustach.

Podyskutujmy o względach technicznych dotyczących kondycji mechanizmu.

[...]

Wszystkie prace wykonane zostały zgodnie ze sztuką zegarmistrzowską [...]

 

W to nie watpię i sprawy techniczne są tu moim zdaniem poza wszelką dyskusją, a pogadać można tylko o estetyce co najwyżej, czyli jakby nie było o gustach... <_<


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spam01

Co do patyny... mam takie coś (chwaliłem się na początku tematu)

 

cyl1.jpg

 

Fajny cylinderek (oczywiście dla mnie, inni mogą to cuś uważać za szrot), składak, ale ma fajny głosik i mimo sędziwego wieku mógłby stać obok niejednej osiemnastki <_<

Serce mnie jednak bolało jak nań patrzyłem. Osoba która go sprzedawała (czy też naprawiała) na pewno chciała dobrze dla wyglądu zegarka i zdarła całą zapewne popękaną i zniszczoną porcelankę tarczy i zastąpiła ją - o zgrozo - nalepką z drukarki :lol: przyklejoną na tarczę (czy też to co z niej zostało). Może na zdjęciu (powyżej) wygląda to dość ładnie, ale... ;)

 

Znalazłem więc to...

 

111.jpg

 

... tak jak lubię - rzymskie i arabskie indeksy i logo - kręci mnie coś takiego <_<. ą że poobijane, składak... co mi tam, "nie należy oceniać książki po okładce" ;) , ważne że porcelanka, a nie jakiś laminowany nadruk na foli samoprzylepnej.

 

Teraz wygląda to tak...

 

333.jpg

 

... pewnie nie wypełnię braków w porcelance jak profesjonalista ale spróbuję. Dla mojego oka ... poezja :) , a że w towarzystwie z nim nie zabłysnę, co mi tam...

 

 

a i jeszcze fotka z pod tarczy

 

222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Mam kilka tarczy wiec jak chcesz to daj znac, ale przed tym podaj wymiary werku, szkla(ramki) oraz odleglosc miedzy otworami wskazowek, bo sa rozne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.