Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomtime

wysylka zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

chce wyslac zegarek za granice unii i kazda firma kurierska do ktorej dzwonilem i pytalem o ceny informuje ze nie ubezpieczy mi przesylki wartej 20k.

moze macie jakas firme, ktora to zrobi nie majac z nia podpisanej umowy o wspolprace.

 

dzieki.


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety poczta nie obsluguje tego kraju jezeli chodzi o wartosciowe przesylki

 

ma ktos moze inny pomysl?


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta nie obsługuje żadnego kraju jesli chodzi o wartosciowe przesyłki.

Gdzie chcesz ją wysłać?


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta nie obsługuje żadnego kraju jesli chodzi o wartosciowe przesyłki.

 

 

Pawle , niestety ale w tym wypadku nie masz racji, sam wielokrotnie wysylałem ubezpieczone przesylki z określoną zawartością - zegarek , nie chce mi sie szukać teraz na stronie Poczty Polskiej - z jakimi krajami ma podpisana umowę , ale do US ubezpieczają do mniej więcej 21k PLN , to wynika z jakiegoś tam przelicznika - naprawdę nie chce mi sie szukac , sam wysyłałem ubezpieczone zegarki z deklaracją celną do 6K PLN , 5k PLN etc. Natomiast prawdą jest ze chyba do żadnego z krajów UE nie mozna takiej przesyłki wysłać .

PS : mało tego , taką przesyłkę jak również każdy list polecony wysłany do US mozna sledzic od poczatku na stronie poczty amerykańskiej usps - do samego dostarczenia ! Nawet poczta Polska o tym nie wie , mam też namiary gdzie można się dowiedziec kiedy przesyłka i ktorym lotem z Polski opusciła nasz piękny kraj , zaraz po tym fakcie . To są niuanse poczty - np. przesyłkę wysłaną z Singapuru do polski można sledzić na stronie poczty niemieckiej itd , ale nie chcę was zanudzać .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nigeri


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem w nigerii firme ktora ma takie samo logo co pocztex ale pani na infolinii nie umie powiedziec co to za firma i uslyszalem ze nie ubezpieczaja przesylek miedzynarodowych.

 

pomyslalem ze moze ubezpiecze ja w jakiejs ubezpieczalni. czy ktos z Was robil cos takiego?

a moze zaufac poczcie:D.


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dowiadywałeś się jaki kurier przyjmie ubezpieczony na 20k zegarek do Nigerii w przypadku gdybyś miał umowę?


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dzis sie nie uda bo nigdzie nie mozna sie dodzwonic o tej porze. tylko riders ale jutro do dzi;u handlowego musze zadzwonic


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nigeri

 

nie chce Cie straszyc, ale kazde wysylanie w tamte strony, to ogromne ryzyko. nawet podawanie maila, na ktorym masz np. zarejstrowanego Pay-Pala jest ryzykowne.

z tamtych stron jest pelno "fantastcznych ofert"

przemysl to wszystko jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysylam dopiero wtedy gdy na moim koncie pojawi sie kasa.

co masz na mysli z paypal'em?


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby kasa z Nigerii dotarła :lol:

 

Piotrze...... Wysyłałem zegarek do Japonii i poczta oraz Pocztex odmówili ubezpieczenia na 8 k. Wiec pozostaję przy swoim :) Zgodze się natomiast z monitoringiem. Paczkę śledziłem na stronie poczty japońskiej :lol:. Na pocztexie było tylko przyjecie pierwszego dnia.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle ale ja mówilem o Poczcie Polskiej a nie o kurierze czyli Pocztexie , zwykła Poczta Polska , takie same ubezpieczone przesyłki wysylali inni Koledzy również - POCZTA POLSKA - NIE Pocztex !!!

Nie zmuszaj mnie zebym wchodził na stronępoczty i szukal jakie kraje obejmuje umowa !!! Bo teraz mi sie nie chce , ale jak bedę musiał... to bez echa to nie przejdzie :lol:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kristo

 

Nigeria - to juz wręcz kultowy "numer".

 

 

Potwierdzam i ostrzegam. Kumpel o mały włos nie wysłał tam nowego laptopa. Oczywiście na kasę nie doczekał się do dziś, mimo całkiem poważnie brzmiącej oferty i korespondencji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Piotrze. Skoro tak piszesz i sprawdziłeś to tak musi być! :lol:


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,od kontaktów z nigeryjska mafia wyłudzaczy trzymać się z daleka.Numery są dwa-albo z wysyłaniem tam towarów albo listy typu "Maj frend,moja rodzina/znajomy itd.ma parę milionów i chętnie się podzielę jak pomożesz mi je wydobyć z Nigerii,wyślij mi zadatek 100/1000/10000$" :lol: Co dziwniejsze sporo osób na całym świecie dało się na to nabrać.Teraz już numer ograny

 

 

EDIT zresztą tu jest to lepiej wytłumaczone

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nigeryjski_szwindel

 

W google jest wiele o różnych trickach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myslales o firmie spedycyjnej? Nie mam na mysli ani kuriera ani poczty tylko spedycje lotnicza/ Tzn Znajdujesz agencje celna moge podac kilka i jakby "kupujesz" bilet lotniczy przesylce Zazwyczaj taka forma wymaga ok 45KG wagi ale moze sa tez opcje zbiorcze dla drobnicy. w tym przypadku wiekszym problemem moze byc waga niz ubezpieczenie bo to drugie zlatwisz na 100% Trzeba zadzwonic i zapytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam intuicje, jak zobaczyłem twojego pierwszego posta to pomyślałem sobie że dostałeś ofertę od złodzieja z Nigerii no i wygląda na to że się nie myliłem. Jak pewnie wiesz albo i nie wiesz zajmuję się sprzedażą zegarków i mam na allegro sporo ofert także bardzo drogich zegarków. Nie dalej jak dwa dni temu dostałem od świeżo zarejestrowanego nigeryjczyka propozycję zakupu Breitlinga for Bentley który podobnie jak twój Rolex kosztuje powyżej 20000 pln. Chciał ode mnie wszystkie moje dane włącznie z kontem bankowym, natomiast gdy dowiedział sie że takie dane otrzyma jak dokona zakupu poprzez opcję "KUP TERAZ", a zegarek zostanie wysłany dopiero kiedy pieniądze znajdą się na moim polskim koncie, to już się więcej nie odezwał. Tak się składa że nie była to pierwsza propozycja jaką otrzymałem od klienta z Nigerii, pierwsza miała miejsce w zeszłym roku i dotyczyła telefonu GSM, wtedy posunąłem się nieco dalej w dealu z Nigeryjczykiem i wyglądało to tak: dostał moje dane w tym numer konta bankowego po czym wysłał mi sfałszowane bankowe potwierdzenie uruchomienia przelewu na moją rzecz, który miał byc zrealizowany przez bank dopiero kiedy wyślę potwierdzenie wysyłki przedmiotu do klienta. Oczywiście w banku nic o tym nie wiedzieli, na szczęście bank był w Londynie więc można było łatwo to zweryfikowac. Prawda jest taka że od paru dni złodziejskie nasienie czesze Allegro i łowi ludzi którzy sprzedają ciekawe pozycje o wartości powyżej 20000 pln, jeśli dasz się na to nabrac to będziesz miał i po Rolku i po szmalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta nie obsługuje żadnego kraju jesli chodzi o wartosciowe przesyłki.

 

Oczywiście, że obsługuje czubie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak dwa dni temu dostałem od świeżo zarejestrowanego nigeryjczyka propozycję zakupu Breitlinga for Bentley który podobnie jak twój Rolex kosztuje powyżej 20000 pln. Chciał ode mnie wszystkie moje dane włącznie z kontem bankowym

 

 

tak sobie przeczytalem twoj post i zaczalem sie zastanawiac.

fakt - nie wystawialem zegarka na allegro i pierwszego maila dostalem z tydzien temu ale prawdopodobienstwo ze to ten sam facet istnieje.

mozesz na pw przeslac adres, ktory wyslal do Ciebie to sobie porownam czy jest taki sam? moze sie szybciej przekonam ze nie ma sobie czym zawracac glowy


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ Tomtimie, Nigeryjskie Towarzystwo d/s Wyłudzania Kasy od Naiwnego Białego Człowieka, to nie jest jakiś konkretny facet, którego sobie można porównać :lol: Jakby to był jakiś konkretny facet, to by go już dawno jakieś FBI czy CIA udupiło. Towarzystwo może sobie funkcjonować pod setkami różnych nazwisk, adresów i danych... Chodzi o to żeby zidentyfikować sposób działania, i nie wysłać czegoś, za co na 100% nie wpłynęła żywa gotówka na konto.. Nie bądźmy naiwni :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odbieracie mi wiare w ludzi;).

proste ze nie wysle zegarka dopoki nie kupie kraty browara z przelewu.


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odbieracie mi wiare w ludzi;).

proste ze nie wysle zegarka dopoki nie kupie kraty browara z przelewu.

Posluchaj kolegow i zapomnij o Nigerii a bedziesz bogatszy o zegarek i pieniadze

 

Irek

 

PS

 

Poprzegladaj oferty dealerow internetowych w 99% znajdziesz duzymi literami napisane ze nie robia transakcji z NIgeria i kilku innymi krajami ( czesto Wlochy sa na tej liscie )


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.