Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten kopernik jest ok? Koperta trochę zużyta, koronka nieoryginalna(?),ale czy coś jeszcze? 

Pozdrawiam

 

post-93377-0-19358300-1488311078_thumb.jpg

post-93377-0-19311300-1488311079_thumb.jpg

post-93377-0-24907700-1488311080_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wszystko OK, nawet mechanizm NP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Taki ma symbol 2609NP, w cyrylicy na mechanizmie masz 2609НП.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem, a oprócz dłuższego czasu chodu jest jeszcze jakaś inna różnica między NA a NP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę potrzebować garniturowca i wybór padł na de luxa.

http://allegro.pl/zegarek-radziecki-poljot-de-luxe-2209-23-kamienie-i6732204072.html#thumb/1. Warto się bawić w odświeżanie?

Tarczy lepiej nie ruszać, bo można tylko pogorszyć. Prawdopodobnie i tak by się jej nie wyczyściło, a bardzo łatwo ją uszkodzić.

Tutaj wystarczy coś zrobić ze szkiełkiem, może wymienić koronkę (ale tylko jeśli dobrze się dobierze) i przepolerować kopertę.

Zależy za jaką kasę pójdzie


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej - poza szkiełkiem i ewentualnie koronką nie ruszać! zegarek nie jest w złym stanie i ma wielu chętnych, więc cenę swoją osiągnie


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzień dobry,

To mój pierwszy post, więc chciałbym się przywitać ;)

Mam pytanie odnośnie dwóch zegarków, czy to oryginalne Szturmanskie:

 

https://allegro.pl/unikat-szturmanskie-jurij-gagarin-1961-i7721307242.html

https://allegro.pl/zegarek-sturmanskie-poljot-edycja-limit-bcm-i7710730144.html

 

Chciałem kupić zegarek odnoszący się do pierwszego lotu w Kosmos (pierwszy ruski zegarek) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jeden ani drugi nie ma nic wspólnego z oryginalnym Szturmanskim. Pierwszy ma pudełko i papiery od Pobiedy z lat 80-tych (na podstawie której jest zresztą zbudowany - mała sekunda). Tarcze są produkcji dość świeżej :) i na pewno nie pochodzą z czasów oryginalnego Szturmanskiego.

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzień dobry,

To mój pierwszy post, więc chciałbym się przywitać ;)

Mam pytanie odnośnie dwóch zegarków, czy to oryginalne Szturmanskie:

 

https://allegro.pl/unikat-szturmanskie-jurij-gagarin-1961-i7721307242.html

https://allegro.pl/zegarek-sturmanskie-poljot-edycja-limit-bcm-i7710730144.html

 

Chciałem kupić zegarek odnoszący się do pierwszego lotu w Kosmos (pierwszy ruski zegarek) ;)

Żaden z nich nie ma nic wspólnego ze Szturmańskim. W Polsce masz nikłe szanse na zakup tego zegarka. Przez kilka lat widziałem chyba tylko dwa na sprzedaż.

Tu masz 4 fotki oryginałów (dwie 17 kamieni i dwie 15 kamieni)

http://www.netgrafik.ch/space1.htm

http://www.netgrafik.ch/space10.htm

http://www.netgrafik.ch/airforce-watches13.htm

http://www.netgrafik.ch/airforce-watches15.htm

I mój egzemplarz

post-49869-0-45469900-1544646394_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi,

Czyli to są kopie jakiejś firmy X, czy może współczesne repliki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi,

Czyli to są kopie jakiejś firmy X, czy może współczesne repliki?

Ten na zielonym tle to współczesny zegarek wzorowany na starym Szturmańskim. Drugi to składak na bazie Pobiedy lub Zima ze współczesną podróbka tarczy. Rzecz podstawowa nie było Szturmańskich z subsekundą. Obydwa typy miały centralna sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zegare Rakieta .Na cyferblacie napis zdielano w Rosyi  na werku 2609 HA jest jeszcze SU.Czy zegarek jest oryginalny.Bede wdzieczny za odpowiedz.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zegare Rakieta .Na cyferblacie napis zdielano w Rosyi  na werku 2609 HA jest jeszcze SU.Czy zegarek jest oryginalny.Bede wdzieczny za odpowiedz.

Może jakieś zdjęcia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

to mój pierwszy post także przepraszam jeżeli w złym wątku. Siedzę trochę w Delbanach, a teraz wpadły mi w ręce 2 Poljoty i nic o nich nie wiem.

Zatem pierwszy Poljot automat na 23 kamieniach, koperta pozłacana 5µm, mechanizm wygląda ładnie, śruba tiretu nie zniszczona, wydaje mi się, że koperta bardziej do bransoletki ale to tylko moje wydajemisię. Na punktualnym chodzie z rezerwą ok 30h. 

 

Drugi Poljot, werk na 17 kamieniach podobnie jak pierwszy Poljot (o ile dobrze rozumiem punce przypominającą M). Mechanizm zadbany, serwisowany w 2000 i 2006 roku (oznaczenia zegarmistrza). Koperta nadgryziona zębem czasu, kolor złota ale nie widzę nigdzie żadnego oznaczenia pozłacania.  Indeksy na tarczy malowane a sama tarcza wygląda jak papierowa. Chodzi całkiem nieźle, złapał 5 min na dobę :)

 

Będę wdzięczny jeżeli dowiem się o nich więcej, w tym również jak często są spotykane. 

Nie pytam o wartość, ale powiedzcie czy robiąc serwis, odświeżając koperty, być może wymieniając szkiełka nie wydam więcej niż są warte :) Zupełnie nie wiem jak wygląda sprawność zegarków radzieckich, zwłaszcza starszych, także jeżeli powiedzielibyście słówko będę wdzięczny.

Z góry dziękuje za pomoc. 

 

 

post-109567-0-20361900-1559213148_thumb.jpg

post-109567-0-18007100-1559213174_thumb.jpg

post-109567-0-79682200-1559213180_thumb.jpg

post-109567-0-28586600-1559213191_thumb.jpg

post-109567-0-66967600-1559213198_thumb.jpg

post-109567-0-02259000-1559213226_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oba zegarki pochodzą z lat 70-tych  i są dość popularne (w sensie, że nie jakieś rarytasy) w "budżetowych" kopertach tzn złocenie 5µm.

Wyglądają całkiem, całkiem :)  więc na pewno warto delikatnie przetrzeć im koperty z syfku i przepolerować szkiełka - moim zdaniem nie trzeba ich wymieniać! ...oryginalne są zawsze lepsze :)

 

5 min opóźnienia na dobę, to sporo - czyszczenie i smarowanie powinno mu pomóc  ...ja z odchyłkami 1 min/doba nie walczę 

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zegarki pochodzą z lat 70-tych  i są dość popularne (w sensie, że nie jakieś rarytasy) w "budżetowych" kopertach tzn złocenie 5µm.

Wyglądają całkiem, całkiem :)  więc na pewno warto delikatnie przetrzeć im koperty z syfku i przepolerować szkiełka - moim zdaniem nie trzeba ich wymieniać! ...oryginalne są zawsze lepsze :)

 

5 min opóźnienia na dobę, to sporo - czyszczenie i smarowanie powinno mu pomóc  ...ja z odchyłkami 1 min/doba nie walczę 

Super, bardzo dziękuje za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie pięknie strzeliłem w kopyto. Zegarek był brudny, szczególnie tarcza wewnątrz. Przetarłem ją na bokach wacikiem z alkoholem i niestety napis ussr zszedł. Potrzebuję albo taką tarczę albo kogoś kto ten napis tam przywróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy kiedyś się przekonuje że mycie tarcz to utopia  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczy nie myłem. Czyściłem tylko brzegi, bo były aż czarne. Wiesz zegarek jest garniturowy, nieszczelny. Szkiełka poleruję tempo i wychodzą jak nowe. No a tarczę doczyściłem. Aż napis zszedł. Szlag mnie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Czy to oryginalny Poljot? Mogłby ktoś wycenić, przy założeniu że jest sprawny? Z góry dziękuję.

 

 

post-63934-0-76540200-1559751529_thumb.jpg

post-63934-0-70710200-1559751536_thumb.jpg

post-63934-0-88541800-1559751545_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.