Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę tu umieszczać wszelkie pytania o oryginalność zegarków znajdowanych na allegro/ebay giełdach, pchlich targach itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Cornavin to składak:

http://www.allegro.p...wels_zloto.html

 

Raczej nie jest to składak - a jesli nawet to jest złożony z oryginalnych części - to po prostu eksportowa wersja Rakiety z werkiem 2609HA. Jedyną wątpliwość mogą budzić wskazówki - w Rakietach o innej stylistyce był spotykany taki kształt wskazówek, natomiast nie jestem do końca pewien jakie powinny być w Cornavinach "rakietowych" :) Pewne jest jedno - akurat w tym przypadku określenie "składak" byłoby przekłamaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki są oryginalne, cały zegarek jest w porządku.

Edytowane przez Karol Kłósek

CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sprzedający odpowiada - zegarek 100% oryginalny, na doskonałym chodzie!

Wersja USSR (nie szwajcarska), ale to "perła w koronie" wśród mnogości zegarków CCCP.

Polecam miłośnikom zegarków "Sowiet Union" - zegarek bardzo rzadki.

Tylko w chwilach wolnych zajmuję się "produkcją wynalazków" złoźonych z kilku "trupków", co sprawia mi wielką frajdę a i efekt bywa niekiedy zaskakujący.

Co do kwestii poruszonej na innym forum a dotyczącej cen zegarków CCCP - to będąc w Będzinie, Mysłowicach, Częstochowie - za zegarek w porządnym stanie trzeba wyjąć po targach około 100PLN (mam na myśli budziki, lucze z żółtym werkiem.....nie wspominam o kieszonkowych np Molniach).

 

Pozdrawiam Miłośników ćasow made in CCCP oraz rusofili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz składak :D Mechanizm sam wpadł do tej koperty - przez przypadek, w pudełku z częściami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz składak :D Mechanizm sam wpadł do tej koperty - przez przypadek, w pudełku z częściami :D

Całość wygląda dobrze - ktoś, kto średnio zna się na historii zegarków mechanicznych może nie zwietrzyć składaka :D W końcu na werku nie ma śladu cyrylicy - jedynie magiczne literki "SU" mogą budzić skojarzenia z blokiem wschodnim :D Przy tego typu aukcjach nasuwa się pytanie: czy Sprzedający powinien ukazywać zdjęcie werku czy też udać, że na zegarkach się nie zna (i nie wie, że to składak)? Bo tak w ogóle to są 3 opcje sprzedaży składaka:

1. "kawa na ławę" - słowo "składak" w opisie aukcji.

2. "nie znam się - sprzedaję, to co widać na zdjęciach"

3. "100% oryginał" - to nic, że na tarczy "swiss made", a na werku "SU".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-6777-0-21169100-1331251474.jpg<

post-6777-0-77943300-1331251472.jpg

Edytowane przez dalw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dalw - ten budzik to prawdopodobnie chińszczyzna - sam miałem kiedyś 3 takie dziwadła - wszystkie "made in China". Dodam, że jakość tego typu wynalazków jest żadna - płyty są aluminiowe i pokryte czymś, co ma imitować mosiądz.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolegom za pomoc :)

gdzieś dzwoniło w głowie, że widziałem już to dziwadło tylko nie wiedziałem gdzie :)

 

mimo wszystko jak ktoś spotka/ma coś takiego - to proszę o pomoc w jego zdobyciu :)

 

pozdrawiam

dalw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alledrogo jest coś takiego 788283809


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol

dziękuję za info :)

szkoda, że jest w nieciekawym stanie, ale poszukiwania trwają - namierzyłem kolejny we ...... Włoszech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznałem kiedyś sprzedającego, dobiłem z nim targu na kilku zegarkach i odniosłem wrażenie, że to człek uczciwy.

Zadałem mu właśnie pytanie, czy się aby nie pomylił w opisie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznałem kiedyś sprzedającego, dobiłem z nim targu na kilku zegarkach i odniosłem wrażenie, że to człek uczciwy.

Zadałem mu właśnie pytanie, czy się aby nie pomylił w opisie ;-)

 

Dla mnie to ewidentna pomyłka, przecież nikt normalny nie pisze głupot, na dodatek zamieszczając zdjęcie demaskujące kłamstwo.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega odpisał, z rozpędu walnął się w opisie :D Już poprawione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecisz, chyba,że na części Ci potrzebny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna za szybko klikłem :)

 

cena jeszcze niewysoka - masz duże szanse że znajdzie się inny kupiec :( No chyba że bardzo Ci na nim zależało i ostro podniosłeś poprzeczkę :)

Edytowane przez quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.