Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

y60

stawka Vat i cło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,pozwalam sobie założyć nowy temat ponieważ nie działa forumowa wyszukiwarka..:P

 

jakie ponosimy dokładnie opłaty kupując w sposób absolutnie oficjaly zegarek w Szwajcarii?

 

Tzn .zamawiając na przykład na stronie int.producenta.

 

Pewnie to pytanie padło wielokrotnie ,ale jak pisałem nie ma chwilowo możliwości wyszukania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło - 3zł z groszami,

VAT - 22% od wartości zegarka + cło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do podstawy wliczyć też chyba należy koszt przesyłki (o ile mnie pamięć nie myli)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do podstawy wliczyć też chyba należy koszt przesyłki (o ile mnie pamięć nie myli)

To prawda:

Koszt zegarka +koszty wysyłki+ok. 3 PLN cła i od tego 22% VAT.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.dziękuję bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz o nowej Doxie? :P


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezrozumiałe jest dla mnie pobieranie podatku od kosztu przesyłki. Ale co poradzić. Sprowadzajac zegarek z usa przesylka wynosi mnie polowe wartosci zegarka wiec to ''robi roznice'' :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, kol. y60 był miły i założył temat po rozmowie ze mną, bo nagabywałem go o jego Doxę oraz cła i podatki zwiazane z taką transakcją. przyznał się także od kogo ją kupił :P

 

niestety politykę firmy widzę jako mocno user unfriendly i żeby kupowanie bezpośrednio z fabryki miało sens, trzeba sie bedzie sporo nakombinować. ale z drugiej strony Polak zawsze przed kombinatem, w kombinezonie i z kombinerkami w ręku, więc może da jakoś radę. plan się powoli krystalizuje, zobaczym co wyniknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rip,tak jak napisał kolega Stash,dyskutujemy od Doxie ..a dla kogo ,czas pokaże..:P

 

Na razie ,jednak powstrzymuję cugle ,co nie zmienia faktu,że ciekaw jestem ,podobnie jak Stash,

 

jak wyglądałaby 1000T na ręku?...:)

 

pzdr Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, działajcie chłopaki!

 

Co do Doxy, to rzeczywiście takie internetowe sprzdawanie i wysylka zegarka bezposrednio ze Szwajcarii jest szczegolnie dla nas bardzo kosztowna. Ale gdyby mozna było podejsc do sklepu i kupic SUBa to tez byl by drozszy o cene vat i nie tylko. Co nie zmienia faktu, ze polityka Doxy jest szczegolnie user friendly dla userow z USA. Doxa robi customs and duties prepaid, ale chyba moga sobie na to pozwlic bo tam koszt to tylko 4.5%.

 

 

1000T Wam nie pokaze, ale 1200T Pro HRV juz tak :)

 

 

Co do zakupu Doxy, to informuje, ze nie ma mozliwosci zamowienia zegarka i osobistego odebrania :P Jaki jest plan?


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja,nie mam planu ,ale cieszy,że działasz coś w kontekście 1200..:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rip - duties prepaid rozumiem tylko jako to, ze firma placi, a jak przesylka dochodzi to i tak trzeba pojsc i wybulic. nie znajde teraz cytatu, ale gdzies w okolicy strony Doxy widzialem info, ze generalnie zamawiajacy mowia o kwocie 30 usd, z okazjonalnym 60 usd, ich system tez ma swoje glitche ;)

 

niemiłą politykę Doxy widzę jako:

- przypisanie kupującego nazwiskiem do gwarancji, czyli nawet nie tyle brak mozliwosci kupowania na handełesy, ale po prostu uznania faktu, ze ludzie kupuja na prezenty itp itd. napisze do nich jutro w tej sprawie, tzn. czy mozna kupic placac np. z karty osoby o takim nazwisku, ale zażądac wystawienia gwarancji na nazwisko innej osoby.

 

- mocno dupne traktowanie europejskich klientów, przede wszystkim w sprawach finansowych.

 

Note for European customers:

 

Please note, that our billing processor has informed us, that orders from Europe, UK and Ireland are no longer billed in USD, instead they will be billed in Euro at a fixed rate of 1 Euro:1.25 USD. Your credit card might have multiple debits for adjustement purposes.

 

no sorry, ale to ma wszelkie znamiona gospodarki centralnie sterowanej :) , zwłaszcza biorąc pod uwage fakt, ze aktualnie 1 eu - 1.49 usd mniej wiecej.

 

nie wiem ile kosztuje transport ze stanow, ostatnio patrzylem na sklep w NY i tam drobną elektronike wysylaja do europy za ok. 80 usd, bodaj fedexem. jesli przecietny Sub na ich stronie kosztuje ok. 1500 usd, to rachunek jest prosty: u nas trzeba dodac ponad 300 usd na vat plus wspomniane symboliczne 3 pln. niech bedzie 2 x 80 za debilny transport tam i z powrotem, i tak jest lepiej, zakładam ze obywatel usa moze prywatnie wyslac mi jakis przedmiot nie jako sprzedawca, od ktorego to moge zaplacic clo nie Vat. idealnie jednak plan zaklada znalezienie czynnika ludzkiego, ktory powracajac z usa dowiezie sprzet na rece.

 

i tyle.

 

jesli w moim rozumowaniu jest jakas luka, prosze o wskazanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.