Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jakubos

najgorszy stosunek cena do tego co się dostaje

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie przeglądam ostatniego chronosa i naszła mnie taka myśl.

Przecież za niektóre modele to się nieźle przepłaca, jeśli weźmie się pod uwage cene oraz przykładowo mechanizm.

 

Proponuje temat który zegarek waszym zdaniem ma cene nieproporcjonalnie wysoką do tego co oferuje - wraz z uzasadnieniem.

 

Oto mój typ

 

Pontos Decentrique GMT

 

Pontos-decentrique-GMT-PT6118-SS001-330.jpg

 

Powód? Cena katalogowa 4150 euro za wersje w stali.

Wg tego co wypisuje Chronos jeśli w to wierzyć to kaliber bazowy to Sellita SW 200 czyli na litość Boską podróba ETY i to tej najprostszej 2824! W tym przedziale cenowym IWC Aquatimer, JLC Master Ultra Thin, Rolex z własnym mechaizmem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam , ze ceny MLów są detalicznie przewartosciowane, ale ML nie jest odosobniony. Tutaj nie jest goła selitta lecz poważnie zmodyfikowana. Gdyby ten zegarek kosztował 2,5-3 k EUR byłoby OK.

Selitta Sw 200 nie jest podróbą ETY 2824-2 lecz wynikiem porozumienia. Przecież werki ETA też są produkowane przez selittę na tych samych maszynach.

 

Dla mnie , choć Wiktor się oburzy :blink: królem najgorszej relacji cena/jakość jest Baume et Mercier i niektóre modele ... Angular Momentum :).


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie 95% Breitling'ow


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie breitlingi sa fantastycznie wykonane, mają cosc i modele podstawowe kosztują relatywnie niewiele.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd przyznać, ale na temat breitlingów się nie wypowiem. Nigdy nie miałem żadnego breitlinga w rękach bo niestety odczuwam straszne obrzydzenie stylistyczne :) .Colt na ETA 2824-2 , ale z COSC nie wydaje się aż tak bardzo przewartościowany biorąc pod uwagę , ze B&M Classima na 2824 kosztuje 6,5 k PLN w stali w wykonaniu standardowym dla tej klasy marek a kwarcowe hamptomy po 13 k, czy angular też na 2824 z ręcznie wygrawerowaną na tarczy rybą, albo innym ptakiem za 12 k.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ML jest ma akurat fantastyczny design i w takim przypadku akurat lata mi nieco, co ma w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zgadzam w opini do breitlingów. Ja w tej marce nie widzę nic wicej niż naprawdę wspaniały marketing który napędzają agencje reklamowe i nie mała cena. Zapytajcie kogokoliwek kto nie wie nic o zegarkach ale chciałby sobie kiedyś jakiś kupić OMEGA, BREITLING, ROLEX .....

Wielki szacunek dla specjalistów od marketingu i PR Kawał dobrej roboty

 

 

Ten ML jest ma akurat fantastyczny design i w takim przypadku akurat lata mi nieco, co ma w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ML jest ma akurat fantastyczny design i w takim przypadku akurat lata mi nieco, co ma w środku.

 

No chyba, że :

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/34508-ml-pontos-decentrique-gmt-mega-niefart/

ci co robili nie umieją naprawić :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, TIK-TAKu, ten link to chyba się będzie pojawiał już po wsze czasy przy dyskusjach o ML, dziś go widziałem "tylko" 2 razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie kogokoliwek kto nie wie nic o zegarkach

Akurat mnie interesuje raczej opinia tych, którzy coś wiedzą o zegarkach, dlatego dyskutuję o nich tutaj, a nie np ze swoją ciocią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mnie interesuje raczej opinia tych, którzy coś wiedzą o zegarkach, dlatego dyskutuję o nich tutaj, a nie np ze swoją ciocią ;)

Pięc razy policzyłbym do 10-siecu zanim oceniłbym zegarek na podstawie takiego przypadku, tylko akurat to ten model i się tak zbiegło. :):blink:


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, ten sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej moj typ. Co powiecie na V7750/3 za ?3500 :)

Gdyby jeszcze cos wnosil stylistycznie, ale w tym samym klimacie i tej samej jakosci jest Hamilton za ?1000.

 

 

post-4829-0-75480100-1331258244.jpg


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam , ze ceny MLów są detalicznie przewartosciowane, ale ML nie jest odosobniony. Tutaj nie jest goła selitta lecz poważnie zmodyfikowana. Gdyby ten zegarek kosztował 2,5-3 k EUR byłoby OK.

Selitta Sw 200 nie jest podróbą ETY 2824-2 lecz wynikiem porozumienia. Przecież werki ETA też są produkowane przez selittę na tych samych maszynach.

 

Dla mnie , choć Wiktor się oburzy królem najgorszej relacji cena/jakość jest Baume et Mercier i niektóre modele ... Angular Momentum .

 

TikTak o jakim (nie)porozumieniu miedzy etą a Sellita piszesz??

Konstrukcja 2824 pamięta lata siedemdziesiąte. Odświeżona 2824-2 to początek lat osiemdziesiątych.

I w tym i w tym przypadku prawa patentowe (25 lat) wygasły i nie potrzebujesz żadnego porozumienia żeby u siebie w garażu jeśli tylko dysponujesz odpowiednim sprzętem produkować klony i nazwać je TikTak-SW-200 :)

Części oryginalnej ety 2824 pasują do mechanizmu Sellita SW-200. Bo mechanizmy są te same, choć podejrzewam że Sellita będzie wykonana jednak gorzej or oryginalen ety.

Chodzi mi o to że Sellita to tania kopia ety, a firma ML robiąc zegarek bazujący na tym kalibrze tylko się ośmiesza takim żałosnym tnięciem kosztów. Zgoda że mechanizm przerobili, tylko że w tej klasie cenowej to inne firmy jednak bazują na oryginalnej ecie i to 2892 (a dobrze wiesz że ten mechanizm to inna bajka) i przerabiają ten mechanizm - choćby IWC Portofino lub dają własne jak Rolex. Miej z tyłu głowy fakt że mówimy o kwocie powyżej 4000 euro.

 

B&M Classima na 2824 kosztuje 6,5 k PLN w stali w wykonaniu standardowym dla tej klasy marek a kwarcowe hamptomy po 13 k, czy angular też na 2824 z ręcznie wygrawerowaną na tarczy rybą, albo innym ptakiem za 12 k.

 

Masz niezbyt aktualne dane. B&M Classima kosztuje nie 6.5K pln ale równe 7K - cena półkowa. Tyle widziałem wczoraj w galerii Bonarka. Ale do stargowania na 6.5K pln. Poza tym ma nie ete 2824 tylko 2892 i to w wersji TOP.

Co do Angular Momentu. Tu podzielam Twoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blagam juz nie piszcie, ze B&M to lipa bo serce mi peka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male spostrzezenia co do "vintage".

 

W Polsce oczywiscie sa przewartosciowane praktycznie wszystkie Atlantiki - zwazywszy mechanizmy i jakosc wykonania, podobne zegarki, ale bez magicznego napisu na A... na tarczy mozna kupic duzo taniej. Takze Omega jest przewartosciowana na polskim rynku, zwazywszy na jej rozpoznawalnosc i ogromna renome - chociaz to bardzo dobre a czasami swietne zegarki.

 

Na rynku miedzynarodowym bardzo przewartosciowane sa zegarki vintage od U. Nardin (i okolic tej firmy jak "U. Nardin Chronometer Co."). To slabo wykonane zegarki - no, trafiaja sie rodzynki, ale 95% z nich jest ze zwyklymi "eboszami" w srodku. Takze patrzac na co poniektore Vulcainy (z alarmem) - tez nie sa wiele warte.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakubos chrzanisz jakby ci zęby szły ;)? :)

 

Collection Classima Executives

Reference M0A08837

Movement Automatic (ETA 2824-2 / Sellita SW200)

Się okazuje, ze też Selitta. :blink:

 

Selitta nie jest podróbką ETY. Mechanizmy ETA 2824-2 są równiez wykonywane w firmie selitta. Róznica jest tylko taka, że dla Grupy Swtach biją logo ETA, a dla pozostałych Selitta!


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w rado nie płacisz za werk tylko za kopertę i bransoletę.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej moj typ. Co powiecie na V7750/3 za ?3500 :)

Gdyby jeszcze cos wnosil stylistycznie, ale w tym samym klimacie i tej samej jakosci jest Hamilton za ?1000.

 

Nie jestem przekonany czy faktycznie to są takiej samej jakości zegarki.

Bremont modyfikuje swoje mechanizmy i akurat ten ma COSC. Do tego wewnętrzny pierścień, zdobienia (zwłaszcza rotor), utwardzana stal, PVD - a dla mnie jest znacznie ładniejszy. Na marginesie ja nie mam ani Hamiltona ani Bremonta i zakupu nie planuję.

Dodatkowo ogólnie uważam, że jeśli mechanizm bazowy jest modyfikowany poprzez wprowadzanie lepszych technicznie elementów (np IWC), własne komponenty (Dornbluth) czy komplikacje (Martin Braun) to "ma prawo" kosztować więcej niż niejeden in-house, zwłaszcza gdy ten in-house niekoniecznie grzeszy jakością i nowoczesnością, albo jest tłuczony w setkach tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag Heuer Carrera (podstawowy) osiąga 7k pln a ma etę 2824-2. Hamilton jazzmaster traveler kosztuje około 3k pln a Tag heuer na tej samej Ecie 7kpln. Szkoda, bo ja bardzo lubię tagi, a jednocześnie jest to wyjątkowo odpychające. Tak samo, jak moim marzeniem jest Omega speedmaster professional. Kosztuje 10kpln.. Nasa kupiła pierwsze egzemplarze za około 80usd (tak napisali w nowym Chronosie), ale nawet pomijając ten fakt, zegarki na tej Lemanii kosztują 5k pln... Dlatego patrzę na mojego Eposa i myślę, ze za 1000zł już trzeci dzień nie zgubił nawet sekundy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli piszesz o B&M Classima Executives 8837 ?

bo ja o B&M Classima Executives 8734 tam jest dual time i eta 2824 tego nie ma,

obaj mamy racje :)

 

Nie wiem czy Selitta robi mechanizmy dla Swatch Group, ale ten mechanizm SW-200 czy 2824 po prostu występuje w tej grupie cenowej tylko w wykoaniu Maurice Lacroix. Reszta świata modyfikuje 2892 albo wstawia inhouse (jak Rolex).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakubos, ETA przykręciła kurek producentom spoza Swatch Group i to dlatego ML i inni zaczęli stosować Selitę, a nie z powodu cięcia kosztów. Wystarczy 5 min poszperać w googlach i masz, że Selitta była podwykonawcą ETY i tłuką mechanizmy na tych samych maszynach, więc to są takie same mechanizmy z innym logo, nawet nie klony. Nazywanie ich "podróbkami" to już w ogóle przegięcie. Zauważ, że jest to mocno modyfikowany mechanizm, wybrali go, bo być może lepiej się nadawał jako baza pod moduł GMT. Zresztą, pokój już temu ML, nie mam zamiaru go kupić, zbieram na co innego ;)

 

Moim skromnym zdaniem temat jest bez sensu, tak w ogóle. Było już takich kilka i wszystkie kończyły się jakimiś przepychankami - zaraz trafi się ktoś, kto kupił "przepłacony" zegarek i będzie bronił swojej decyzji jak niepodległości :) A przecież wszystkie luksusowe zegarki są w pewnym sensie dramatycznie przeszacowane. Gdybym miał się tym przejmować, zmienił bym hobby :blink:

 

Sami zobaczcie, ile marek już to zostało wymienionych, niedługo padną wszystkie oprócz PP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Ciekawszy temat byłby "niedowartościowane zegarki " :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie breitlingi sa fantastycznie wykonane, mają cosc i modele podstawowe kosztują relatywnie niewiele.

 

do wykonania nie mam wiekszych zastrzezen ale mechanicznie sa za murzynami. swietny PR jak juz bylo pisane wczesniej i nic wiecej

 

szczegolnie seria airwolf. nie wiem czy to postep technologiczny dolozenie przyciskow ala chronograf bo np.certina i tissot ten sam mechanizm obslugują samą koronką


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.