Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Duniek

Adriatica 1065

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Duniek

MÓJ ZEGAREK

ADRIATICA 1065 z linii Pilot/Aviator. Jest to model z czarną tarczą, arabskimi cyframi, okrągłą kopertą i paskiem. Ponieważ ten model od czasu do czasu jest proponowany w "zapytaniach przed zakupem" postanowiłem przybliżyć go nowym użytkownikom.

Wymiary zegarka:

- średnica koperty: 43 mm ( 45 mm z koronką )

- wysokość koperty: 10 mm

- szerokość między uszami: 22 mm

- rozmiar z uszami: 50 mm

WR = 100M ( przynajmniej w prezentowanym egzemplarzu )

Mechanizm: RONDA 6003B (o dokładności nie będę pisał, bo mierzenie dokładności zegarka kwarcowego to, to samo co prędkości żółwia lądowego )

 

post-0-0-59095500-1331334507.jpg

 

KOPERTA/PASEK/SZKŁO

Koperta -mojego modelu jest wykonana ze stali nierdzewnej. Ma ona klasyczny kształt, jest w całości satynowana. Koronka w tym modelu (sygnowana A) jest całkiem odpowiednia do koperty i wygodna w użyciu. Szkło to minerał utwardzany.Dekiel - zakręcany, z wizerunkiem dwupłatowca ( wykonany metodą piaskowania ) reszta to polerka.

Pasek- skórzany, czarny z białym przeszyciem. Moim zdaniem ciut za sztywny ale może się czepiam. No i oczywiście zapięcie klamrowe, które na początku jest super upierdliwe i zostawia odbicia na nadgarstku, a potem staje się całkiem znośnie. Minus tego zapięcia, jest polerowane i na 100 % będzie łapać ryski. Podsumowując, jakość wykonania koperty i paska jest ok. Jestem osoba która nie lubi błysku zegarka dlatego im mniej polerki tym lepiej. Zapięcie po paru miesiącach zamieniłem na satynowana klamerkę od Casio, pasuje idealnie.

 

post-0-0-75209800-1331334508.jpg

 

post-0-0-89342900-1331334509.jpg

 

post-0-0-41017500-1331334511.jpg

 

post-0-0-76423400-1331334512.jpg

 

TARCZA I WSKAZÓWKI

Wybrałem ten zegarek ze względu na jego czytelność i duży datownik. Tarcza jak już wspomniałem czarna matowa z arabskimi cyframi, oznaczeniem wodoszczelności oraz tego , że zegarek jest kwarcowy ( zupełnie nie potrzebne ). Wskazówki białe z wypełnieniem luminova "świecą" w nocy. Sorki świecą to za dużo powiedziane, do zegarków typu diver ma daleko. Powiem tak o 22 naświetliłem zegarek 15 sekund pod latarka, o 2 w nocy i o 5 mogłem spokojnie oczytać godzinę.W prezentowanym modelu tarcza jest przesunięta lekko w lewo , dlatego sekundnik nie trafia idealnie w indeksy, no cóż za 200 zł cudów nie ma. Skrzydełka, nazwę producenta, napis ?swiss made? i ?quartz? i ?10ATM? z chęcią bym wywalił z tarczy

 

post-0-0-27206500-1331334514.jpg

 

PODSUMOWANIE

Zegarek spełnia wszystkie moje oczekiwania, jest to przedmiot codziennego użytku który służy do wskazywania godziny. Zakładam go to dżinsów i t-shirtu . Będę upierał się, że jeśli ktoś chce kupić sobie zegarek tylko po to aby nie zerkać na komórkę to niech kupi sobie zegarek kwarcowy. Jeden z użytkowników tego forum ładnie to sprecyzował automat kontra kwarc, mam nadzieje ze nie będzie miał mi za złe jeśli go zacytuje.

 

?Jeśli tego nie czujesz, to lepiej kup kwarca?

 

Jeśli chodzi o zdjęcia to nie mam sprzętu ani talentu :)

 

post-0-0-44838200-1331334515.jpg

 

Jeśli chodzi o rozmiary to indywidualna sprawa, wiem jedno mam w nadgarstku 16 cm ( szerokość 5,5 cm ) i dobrze czuję się z zegarkiem na ręce. Najważniejsze że uszy nie wystają poza nadgarstek. Na początku tylko przeszkadzał ale to wynikało z tego że nie byłem przyzwyczajony do noszenia zegarka. Możecie sami ocenić czy jest za duży czy ok.

 

post-0-0-20626400-1331334517.jpg

 

post-0-0-71916800-1331334520.jpg

 

Po kilku miesiącach użytkowania ( od września ), mogę powiedzieć zegarek jest ok. Ale teraz wiem ze wybrał bym coś mniejszego, coś droższego. ( zgodnie z reguła forum )

" Pomożemy przekroczyć budżet"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę poza tematem ale chciałbym robić takie zdjęcia bo moje zegarki nie chcą za nic być fotogeniczne:)

Co do recenzji to ciekawa. Do zegarka można oczywiście się przyczepić ale z drugiej strony nie ma co oczekiwać fajerwerków za taką cenę. Mi osobiście on nie odpowiada, jest zbyt przeładowany i mam wrażenie, że poszczególne elementy tarczy nie do końca do siebie pasują, a najbardziej rażą mnie wskazówki - szczególnie godzinowa ma dziwny kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MÓJ ZEGAREK

ADRIATICA 1065 z linii Pilot/Aviator...... W prezentowanym modelu tarcza jest przesunięta lekko w lewo , dlatego sekundnik nie trafia idealnie w indeksy, no cóż za 200 zł cudów nie ma....

 

Witam,

do rzeczowej prezentacji tego zegarka dodam tylko sposób na pozbycie się cytowanej niedogodności.

 

Otóż zegarek wewnątrz ma plastikową wkładkę anty-wstrząsową która wypełnia pustą przestrzeń pomiędzy krawędzią (obrysem) mechanizmu a kopertą. Tak wkładka wykonana jest z teflonu i ma odstające do góry trzy czy cztery wystające półkoliste elemenciki. Otóż wkręcanie dekla do koperty w ostatniej fazie dokręcania go kluczem powoduje docisk tej wkładki do tarczy i możliwość.. mikro przesunięcia się tarczy wraz z mechanizmem o ten ułamek milimetra.

 

Trzeba (mając otwarty zegarek) prawidłowo ustawić tarczę wraz z mechanizmem nieco zeszlifować z wkładki teflonowej wystające do góry cycuszki albo przynajmniej posmarować je smarem silikonowym aby przy dokręcaniu dekla tarcie i docisk do tarczy było mniejsze i rzeczone przesunięcie nie powinno już wystąpić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wystające do góry cycuszki albo przynajmniej posmarować je smarem silikonowym aby przy dokręcaniu dekla tarcie i docisk do tarczy było mniejsze i rzeczone przesunięcie nie powinno już wystąpić :rolleyes:

:)


G-Shock GW-6900-1ER, FESTINA 16390/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba dodac: zegarek wyglada naprawde swietnie :rolleyes:


G-Shock GW-6900-1ER, FESTINA 16390/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIem ze piloty nie sa od tego ale czy w zegareczku mozna spokojnie plywac jakby co? Niby te 100m jest ale.... no wlasnie jak to jest z Adriaticami i z ich oznaczeniami 50m,100m??


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy też wie, że (niektóre ?) zegarki Adriatica (na pewno 1066 na ROnda 62003B mają funkcję "end of life" - przy wyczerpanej baterii wskazówka sekundnika przeskakuje co 4 sek.


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie kupiłem bardzo podobny zegarek, tylko o naciągu automatycznym - A1074.5224A. I czekam na niego. A poniewaz kupiłem, to uważam, że za tą cenę nie ma się do czego przyczepić. Jest dobrze. Jest bardzo dobrze. :lol: Miłego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

firma ADRIATICA wypuściła na rynek nową odmianę zegarka 1065 i 1066 w kopertach oksydowanych na czarno :blink: . Właśnie otrzymaliśmy takie egzemplarze. Jak tylko zrobię fotki od razu je tu zamieszczę bo zegarki są wyjątkowo ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cholera jasna , a ja już zamówiłem " starą " srebrną wersję :)

 

ale mam nadzieje że i ze srebrna kopertą nieźle wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nowej dostawy zegarki różnią się detalami

 

787bcf1f795bfabcm.jpg

 

82ed7498fcc240f4m.jpg

 

 

bbbd4605248eafb2m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zmienili dekiel, dwupłatowiec nadawał charakteru. Mój 1066 niestety też nie ma tego wizerunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zmienili dekiel, dwupłatowiec nadawał charakteru. Mój 1066 niestety też nie ma tego wizerunku.

 

Witam,

samolotu z dekla szkoda ale musieli zamienić dekiel na nowy bo na "starym" z samolotem było

napisane WATER RESISTANT 5 ATM co bardzo kłóciło się z napisem na tarczy.. 10 Atm. Teraz jest już wszystko O.K. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malarz84 - ciekawy model, stylistycznie przypomina mi combat 6 od Glycine... szkoda, że kwarc, ale przynajmniej cena nie dołuje i jest przyjazna dla nabywcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczarował mnie ten zegarek i jego cena, tylko mnie trwałość martwi, a konkretnie szkiełka - jak to jest z mineralnym utwardzanym w zegarku Adriatica?

Lepsze niż np. w Casio które bardzo szybko mi się porysowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś już wersję czarną i jest skłonny podzielić się zdjęciami? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak. Byłoby nielegalne gdyby na tarczy widniał napis "Adriatica". Fakt faktem, że zegarek skopiowany na maksa ;)


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, więc witam :).

 

Czy wiecie może czy wersja 1065.B224Q, tzn. cała czarna jest dostępna na rynku polskim? Bo jakoś nie mogę jej znaleźć, a chciałbym przymierzyć przed zakupem, bo nie wiem czy tak duży zegarek nie będzie za duży :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w czym problem, przecież można przymierzyć zwykłą (stalową) 1065. Wymiary takie same. :) A wersja czarna jest dostępna na naszym rynku, tylko chwilowy brak towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja stalowa przy tym zegarku, jak zobaczyłem czarny, nie wchodzi w grę :).

 

No tak, można przymierzyć inny kolor, ale co do chwilowego braku towaru, to mam nadzieję, że tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się ten zegarek podoba, sam rozważałem zakup wersji automatycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.