Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cytochrom

Ukonczony oversize JLC 815 w stali

Rekomendowane odpowiedzi

Podziele sie kolejnym ukonczonym zegarkiem - to jest plan na ten rok :D

 

W tym tygodniu dostalem tarcze - po 6 godzinach udalo mi sie naniesc indeksy z mojej pierwotnej bardziej zniszczonej na nowa, koronki rowniez dotarly na czas - ponad 2 miesiace oczekiwania , i zegarek jest calkowicie oryginalny - zastapi moje 825 z restaurowana tarcza :P coz kilka zdjec

tak wygladal jak go kupielm (niestety drogo ale bardzo mi zalezalo - 1400usd) zegarek bardzo rzadki - wczesne 50te, stal i wersja europejska - uchowalo sie ich moze z 1000 :D ale to optymistyczne szacunki wiec bardzo mi zalezalo - dla porownania wersji z data czyli cal.825 bylo kole 60tys z czego europejska w stali to jakies 10 tys -15tys.:)

Mozilla%20Firefox%201272009%20112628%20PM.jpg

 

To udalo mi sie wycisnac ale nadal detale razily:)

post-514-0-72381500-1331335883.jpg

 

Tak wyglada teraz - koszt dosc wysoki - tarcza 200usd, profesjonalne czyszczenie 250, korony 100 usd - dobrze ze nie calosc na raz - podaje ceny aby uswiadomic ze zabawa w zegarki vintage szczegolnie te rzadkie to wysokie koszty a i tak niekoniecznie znajdziemy czesci - czesto poprostu tanio i dobrze sie nie da - w tym przypadku bardzo mi zalezalo na tym modelu.

IMGP0038-1.JPGIMGP0039-1.JPG

IMGP0013-1.JPGIMGP0012-1.JPG

%3Ctable%20style=IMGP0061-1.JPGFrom Drop Box">

 

 

pozdrawiam serdecznie


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śliczny - gratulacje :-) (oczywiście zegarka i samozaparcia) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Nie docenię odpowiednio, bo się nie znam :D

Zegarek jest świetny sam w sobie. Baaardzo mi się podoba.

Restauracja to całkiem inna bajka.

Gratulacje :P


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Musze przyznac.Niezle cacko,a i efekt niesamowity.Ja to ze swoimi moge sie w buty schowac.Nieraz nie patrzy sie na kwote jezeli w zasiegu reki jest cos co warto/chce sie miec,zreszta niewazne sa koszta wazny jest efekt koncowy.Tanio i dobrze zazwyczaj sie nie da,chyba ze sie trafi na trupa w swietnym stanie i samemu operuje sie pacjenta.Samozaparcie to glowny klucz do sukcesu.

 

Naprawde swietny egzemplarz i swietnie przywrocony.

Gratuluje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na początek gratuluje świetnego zegarka, zresztą czytam większość twoich tematów i masz świetną kolekcję. Zapewne dużo droższe hobby niż zbieranie radzieckich maszyn ;-) no i może kilku szwajcarkich jak to jest u mnie.

 

zegarek bardzo rzadki - wczesne 50te, stal i wersja europejska - uchowalo sie ich moze z 1000 :P ale to optymistyczne szacunki wiec bardzo mi zalezalo - dla porownania wersji z data czyli cal.825 bylo kole 60tys z czego europejska w stali to jakies 10 tys -15tys. 

 

Czy możesz pokazać te pozostałe? Z data i wersje nieeuropejskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje seredcznie za dobre slowo,

Ceny podalem aby uswiadomic tym kolegom ktorzy zaczynaja iz restauracja uszkodzonego jlc to bardzo droga zabawa a i niekoniecznie gwarantuje sukces (kilka musialem sobie odpuscic), w kazdym razie nie wazna cena wazny jest zegarek i jego dusza:)

 

fota nareczna - wskazowki chyba wyczyszcze w przyszlym tygodniu - boje sie o mase w srodku ale sprobuje zabezpieczyc od spodu lakierem, przed czyszczeniem:) IMGP0002-2.JPG

 

 

 

 

spartasongo @

 

kiedys zrobilem male opracowanko na temat automatycznych memovoxow:)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/37033-jlc-memovoxy-automatyczne-z-lat-50-70/

 

na gorze wersja w stali z data a wersja amerykancka zoltego koloru jest na zbiorowym

wersje usa mialy napis LeCoultre zamiast Jaeger Lecultre

szczegolnie we wczesnym okresie powojennym grom produkcji jlc szedl do usa - europa po wojnie zbiedniala i aby uniknac cel i oplat sygnowane byly przez siostrzana firme Lecoultre - nawet koperty docieraly ze szwajcari - roznica to napis na tarczy i mostku, ale europejskie wersje z 50tych sa rzadsze,

 

zdjecia tych co mi sie przewinely - niektore nadal ciesza

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/36692-jlc-historia-linki-przyklady/

 

pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale, przede wszystkim gratuluję Ci serdecznie kolejnego pięknego egzemplarza.Koszty poniosłeś niemałe, ale efekt jest i to się liczy. Naprawdę fajna sztuka!

Przy okazji - jeśli dobrze zrozumiałem, to przy wymianie tarczy przenosiłeś indeksy. Możesz zdradzić, czym przyklejasz? Robiłem próby, ale nigdy nie byłem zadowolony z efektu. Albo indeks mi odstawał, albo klej wypływał... Jeśli nie jest to tajemnica, to się podziel doświadczeniem :)

Pozdrawiam

Artur


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale, przede wszystkim gratuluję Ci serdecznie kolejnego pięknego egzemplarza.Koszty poniosłeś niemałe, ale efekt jest i to się liczy. Naprawdę fajna sztuka!

Przy okazji - jeśli dobrze zrozumiałem, to przy wymianie tarczy przenosiłeś indeksy. Możesz zdradzić, czym przyklejasz? Robiłem próby, ale nigdy nie byłem zadowolony z efektu. Albo indeks mi odstawał, albo klej wypływał... Jeśli nie jest to tajemnica, to się podziel doświadczeniem :)

Pozdrawiam

Artur

Na wstepie dzieki :)

Co do indexow - w tych jlc jest fajnie - mialem identyczna tarcze - tylko ze na jednej srebrne a na drugiej zlote

zdejmowalem czubkiem skalpera jednorazowego przydrzymujac palcem aby nie podgiac - lekkie poluzowanie a potem gwaltowny ruch, indeksy w tych jlc sa wciskane na 2 bolce - duzy i maly - obfoce jeden zloty od dolu - zostala mi druga tarcza - co pozwala na latwe i poprawne ustawienie, aby nie porysowac tarczy przy zakladaniu oklejalem obszar pracy rodico - kladlem indeks na krawedzi i dopiero wpasowywalem, kleilem od spodu 3 minutowa 2 skladnikowa epoxy - dopiero jak wszytskie zalozylem, zakladalem dokladnie w te same miejsca na tarczach jak byly - mimo ze identyczne:)

 

jeszcze i tak mam zamiar w jakis weekend poprawiac je i wskazowki:) bo widze ze z 2 lekko sie przekrzywily.

 

opcja 2 - u mnie jest firma ktora mi to zrobi za 10 usd + wysylka i jeszcze dadza zjecie na necie po robocie aby sprawdzic i cos poprawic przed wysylka:)

 

 

pokaze jak to wyglada bo robia moja tarcze:)

 

Fullscreen%20capture%201292010%2032249%20PM.jpg

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... Może mój też będzie tak wyglądał, jak go skompletuję... :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Super wyszlo - nie ulega watpliwosci.

Kosztowna zabawa juz jestes na jakis 2kUSD ale pasji i checi i satysfakcji - nie mozna przeliczac na pieniadze.

Ile by kosztowal twoj juz po renowacji. Nawet tak teoretycznie?

Ostatno na abay-u w stanach byl JLC po powodzi (tez z budzikiem, podobny wzor jak Twoj - nie znam sie a niechce obrazic) i poszedl ( ja bym powiedzial w ciemno, bo nie mozna bylo go rozkrecic, bez zdjecia mech) za ok 350USD. Teraz mysle ze niedrogo, bo obudowa+ tarcza + inne czesci - moglo sie zwrocic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Super wyszlo - nie ulega watpliwosci.

Kosztowna zabawa juz jestes na jakis 2kUSD ale pasji i checi i satysfakcji - nie mozna przeliczac na pieniadze.

Ile by kosztowal twoj juz po renowacji. Nawet tak teoretycznie?

Ostatno na abay-u w stanach byl JLC po powodzi (tez z budzikiem, podobny wzor jak Twoj - nie znam sie a niechce obrazic) i poszedl ( ja bym powiedzial w ciemno, bo nie mozna bylo go rozkrecic, bez zdjecia mech) za ok 350USD. Teraz mysle ze niedrogo, bo obudowa+ tarcza + inne czesci - moglo sie zwrocic.

 

Sadze iz wart teraz jest miedzy 2.,5-3 tys w zaleznosci od okresu.

Tego po powodzi widzialem - zszedl tanio ale nie bylo zdjecia werku - generalnie byl to lecoultre 815 w kopercie GF pozlacana wersja - wskazowki i tarcze szlo zrobic - dokupic ale werk i czesci to majatek - znalazlem dostep do zaoptzreniowca majacego umowe z jlc - strasznie sie ciesze ale ceny czesci zabijaja - walek kosztuje 26 usd, srednio 50 usd za czesc, wiec w restauracji wyszedlby kole 1 tys usd a wartosc z robiona tarcza to jakies 1200 -1300. Ja wyrwalem sam kompletny werk za 120 usd :)

 

 

Piotrze - napewno sie uda:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMGP0053.JPGTo jeszcze 3 foty

IMGP0047.JPGIMGP0051.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie kontynuuję przygodę na pułapie tańszych i nie ma co ukrywać mniej prestiżowych zegarkach, więc powiem że dla mnie zegarek BOMBA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tryton

Jest świetny, gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota...

 

- uratowales wspanialy zegarek

- masz z tego wiele radosci i sie rozwijasz

- sprawiles wielka radosc innym - jak np. mnie ze moglem sie zachwycic cudenkiem z mojej ulubionej manufaktury

 

Ogolnie jestem przekonany, ze JLC powinno Cie docenic za to jak duzo robisz dla tej marki! :lol:

 

Wielki szacunek i trzymam kciuki za dalsze dziela. A co do kosztow - sa jakie sa - ciezko pracujesz zeby moc wydawac pieniadze - lepiej tak niz na niektore inne "pasje" na ktore ludzie nie zaluja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-514-0-42004600-1331339495.jpg[

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good job Mr Bond :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.